Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2015., 12:53   #21
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Možda to da što dublje kopaju, sve dublje i tonu...i da im ruke postaju sve kaljavije.
Ako imaju novaca,neka kopaju...Nema tu bojazni.Zemlja je crvena od krvi nedužnih,tu spora nema,koliko god Razum pokušavao izmotati priču o korekcijskom domu NDH.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 12:55   #22
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Ako imaju novaca,neka kopaju...Nema tu bojazni.Zemlja je crvena od krvi nedužnih,tu spora nema,koliko god Razum pokušavao izmotati priču o korekcijskom domu NDH.
Kad već pomenu novac...
Čiji novac troše?
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 14:31   #23
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Kad već pomenu novac...
Čiji novac troše?
Hm...ne znam.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 22:25   #24
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Ne nedostaje ništa od tih scena.I jedna je dovoljna.Samo sam htio dodati da uz one radne slike iz pekare i kožare,postoje mnoge druge uznemirujuće slike.
Nisu problematične.To su povijesne fotografije.Opet kažem,to je bio logor,a u logoru nastaju i fotograije uznemirujućeg sadržaja.
Možda one fotografije koje su spaljene koncem travnja po zapovijedi puk.Luburića.
Misliš da na temi o društvu koje je posvećeno utvrđivanju činjenica trebamo pričati o sadržaju fotografija koje više ne postoje? Može, daj neki kvalitetan izvor o tome.

Ja mislim da bi ipak pametnije bilo pričati o onome što još uvijek postoji. Kosturi postoje. I neodgovorena pitanja:
Quote:
justificije kaže:
U Hrvatskoj ustaše ni partizani nisu kremirali svoje žrtve, nego su ih zakapali ili bacali u jame ili rudnike.
Ako negdje nema kostura i kostiju, onda tamo nema žrtava koliko se priča, nego ima žrtava onoliko koliko ima kostura i kostiju.

Smije li se danas o tome tako pisati, smije li se napisati da je Javna ustanova Spomen-park Jasenovac na svojim stranicama imala poimenični popis preko 83 tisuće navodnih žrtava, od kojih je u 70 godina pronađeno manje od 3 tisuće kostura, a više puta su ustanovljene pogreške u popisu, koje idu od ponavljanja imena do imena ljudi koji su stradali kasnije od partizana.

Nezgodno je negirati holokaust.
Ali još je nezgodnije što kosti žrtava Bleiburga i križnih puteva postoje i pronalaze se, a kosti žrtava Jasenovca ne postoje za navodnih 70 ili 83 tisuće žrtava.
Pa ti reci što je u takvoj situaciji pametno napraviti.
__________________
Druže Tito ljubičice crna odveze nam žito, do posljednjeg zrna. Druže Tito, ljubičice bela, tebe voli, domovina cela.
- Koja od ove dvije strofe zvuči realnije, koja je odraz stvarnoga mišljenja naroda?
justificije is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 00:16   #25
Quote:
justificije kaže: Pogledaj post
Misliš da na temi o društvu koje je posvećeno utvrđivanju činjenica trebamo pričati o sadržaju fotografija koje više ne postoje? Može, daj neki kvalitetan izvor o tome.

Ja mislim da bi ipak pametnije bilo pričati o onome što još uvijek postoji. Kosturi postoje. I neodgovorena pitanja:
Pazi da ti kosturi ne odgovore na postavljena pitanja...
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 11:43   #26
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Pazi da ti kosturi ne odgovore na postavljena pitanja...
Broj kostura odgovara na pitanje. Povjesničari i istraživači iznose činjenice. Pitanje je samo postoji li spremnost suočavanja s činjenicama.

SDP se odrekla komunizma, još samo da se potpuno odrekne partizanskih zločina i komunističkih mitova.
__________________
Druže Tito ljubičice crna odveze nam žito, do posljednjeg zrna. Druže Tito, ljubičice bela, tebe voli, domovina cela.
- Koja od ove dvije strofe zvuči realnije, koja je odraz stvarnoga mišljenja naroda?
justificije is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 16:36   #27
Quote:
justificije kaže: Pogledaj post
SDP se odrekla komunizma, još samo da se potpuno odrekne partizanskih zločina i komunističkih mitova.
Osudom komunističkih zločina znači da više nitko ne slijedi tu politiku...
SDP se jasno odredio..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 17:22   #28
Quote:
justificije kaže: Pogledaj post
Broj kostura odgovara na pitanje.
Da, na pitanje :"A kol'ko ima kostura?".

Quote:
justificije kaže: Pogledaj post
Povjesničari i istraživači iznose činjenice.
Činjenice su i ovaj tvoj i moj post. Tumačenje isto spada u činjenice, samo se manje vrednuje.

Quote:
justificije kaže: Pogledaj post
Pitanje je samo postoji li spremnost suočavanja s činjenicama.
Sa čijim činjenicama? Jesul' neprijateljskog karaktera?

Quote:
justificije kaže: Pogledaj post
SDP se odrekla komunizma, još samo da se potpuno odrekne partizanskih zločina i komunističkih mitova.
SDP se ne može odreći nečega što nikad nije bio. Kao da se nepušač može odreći pušenja...
Sljednica partije naslijeđuje sve. Iz partije proizilazi, vidi vraga, partija, u revolutivnom procesu, a ne tamoneki Hade-ovo, Esde-ono...
SDP-ovci su lažni komunisti, komunjare, a ovi ostali su pravi nacionalisti. Nejasno je, jedino, koji su gori.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.