Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2015., 16:25   #241
Quote:
hrsuzs kaže: Pogledaj post
Ljudi tamo idu u masama. Svojevoljno. Mnogi nalaze utjehu, nadu, mnogi ozdravljaju fizički i duhovno a vi prdite iz znamo kojih motiva, mnogi samo dođu i ne osjete ništa..ali kako se kaže..ne spašava molitva nego vjera..

uzalud se trsite..nitko to ne može promjenit a kamoli vi..
Ne pada mi napamet mijenjati niti bi me to zanimalo. Tko ide, ide, neka ide. Ako ga tješi, dobro. Samo jednostavno neke stvari treba nazvati pravim imenom. Jer masa je bila uvijek povodljiva i bit će. To je stanje stvari, to je ljudska priroda.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Old 10.06.2015., 16:26   #242
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Vatikan nema potrebu išta razbucavati. Očito ni ti nisi baš najbolje upoznata s načinom njihova djelovanja, tim više ako (bar potencijalno) nadnaravne fenomene pokušavaš svesti na prizemnu politiku.

Mjesta navodnih/lažnih ukazanja je bilo podosta u raznim krajevima svijeta. Koliko mi je poznato, nijedno od njih Vatikan nije "razbucao". Većina se ugasila sama od sebe.
Točno, a evo ovo se ne gasi već preko trideset godina. Objašnjavati to samo hercegovačkim poduzetničkim duhom je malo nategnuto(iako ima i toga, da se ne lažemo).
Ziggy Pop is offline  
Old 10.06.2015., 16:27   #243
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
...Ti bokca, u Vrapču bi lijepu sljedbu stekla...
Ti to iz vlastititoga iskustva. Inače Vrapče je puno vrabaca...
Petro is offline  
Old 10.06.2015., 16:27   #244
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ne, spada u sferu vjere. Zato jer je jedini on i nitko više mjerodavan po vjerskim pitanjima za katoličku vjeru. A ovdje se radi o tome da je neko ušao u njegovu nadležnost te sa svojim blaćenjem vjere čini štetu cijeloj vjerskoj zajednici i Crkvi u cjelini. Jer izmišljanje i laganje i uzimanje Boga pri time u usta nije ništa drugo nego javno blaćenje vjere.
da i> Papa ce ici kritizirati svoju Crkvu javno ili dapace sekularnom svijetu objasnjavati ovo ili ono?

Vatikan to ne radi.

i ovo mozda najbolje pokazuje da i ne znas bas najbolje kako Vatiakn operira kod ovih ili onih pitanja i onda sto? jednu strane price netko i ne zna bas, s druge strane se ravna po nekim senzacionalistickim novinama koji pisu ovo ili ono zbog tiraze.

a svo vrijeme je u pitanju nesto sasvim drugo...
Grazia is offline  
Old 10.06.2015., 16:27   #245
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Ne pada mi napamet mijenjati niti bi me to zanimalo. Tko ide, ide, neka ide. Ako ga tješi, dobro. Samo jednostavno neke stvari treba nazvati pravim imenom. Jer masa je bila uvijek povodljiva i bit će. To je stanje stvari, to je ljudska priroda.
pa to nije tvoja masa..što te briga..

tebi ni iz džepa ni u džep..
hrsuzs is offline  
Old 10.06.2015., 16:28   #246
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
.. Jer masa je bila uvijek povodljiva i bit će...
Što je to masa?
Petro is offline  
Old 10.06.2015., 16:29   #247
Quote:
Ziggy Pop kaže: Pogledaj post
Točno, a evo ovo se ne gasi već preko trideset godina. Objašnjavati to samo hercegovačkim poduzetničkim duhom je malo nategnuto(iako ima i toga, da se ne lažemo).
kao i u Fatimi i u Lourdesu uostalom.

Koji imaju triputa više hodočasnika i ležajeva..
hrsuzs is offline  
Old 10.06.2015., 16:29   #248
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Pa cinjenica je da ti ne mozes nikako dokazati da se tu radi o prevari, kao sto netko tko vjeruje ne moze tebi dokazati da se radi o pravoj stvari. Znaci opet je sve kao i na vjeri - vjerujes ili ne. Glupo bi bilo prozivati onu drugu stranu jer je jednostavno nemoguce ovdje nesto dokazati i biti 100% siguran.

Tko bi to trebao biti autoritet po pitanju vjere?

Da, stvarno, tko bi trebao biti autoritet po pitanju vjere - ovdje katoličke.

Pitam se, pitam Što ti misliš, tko je taj?
ecobarbarus is offline  
Old 10.06.2015., 16:29   #249
Quote:
Petro kaže: Pogledaj post
Što je to masa?
Ajd ajd, jasno sam sve napisao
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Old 10.06.2015., 16:30   #250
Dame i gospodo ova tema ipak spada na pdf. Religija https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=26 a za nastavak rasprave logična je ova tema https://www.forum.hr/showthread.php?t=19745&page=211

Hvala.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.