Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2017., 13:53   #1
Pozivi za vojnu vježbu

Da li je netko dobio možda poziv za vojnu vježbu?
PajaPatak007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:48   #2
Mozes uvijek uloziti prigovor savjesti.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...ako-to-uciniti

Fakat ne vidim zasto sluziti drzavi koja te pljacka evo sad i novim porezom nanekretnine.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 15:54   #3
Question

Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Mozes uvijek uloziti prigovor savjesti.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...ako-to-uciniti

Fakat ne vidim zasto sluziti drzavi koja te pljacka evo sad i novim porezom nanekretnine.

Pročitao sam to, hvala. Problem je u onom dijelu gdje kažu da ...

"Nažalost, Ministarstvo obrane Republike Hrvatske nije reguliralo proceduru ulaganja prigovora savjesti na služenje u pričuvnom vojnom sastavu pa CMS i inicijativa 'Ne vojnom roku -Hrvatska zna bolje' apeliraju da to žurno učini"

Dok se to ne napravi proći će puno vode, tko je za vrijeme služenja vojnog roka podnio zahtjev za civilnim služenjem morao je ostati u vojarni sve dok mu se molba nije odobrila. Vježbe su najavljene za listopad i studeni, to je za jedva 2 mjeseca, ne vjerujem da će tako brzo oni to napraviti a dok to ne naprave bojim se da od ovih molbi nema koristi...
PajaPatak007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 16:15   #4
A onda bi ljudi učinkovit sustav obrane od požara koji bi uključivao i civilnu zaštitu, a nitko ne bi da se njega pozove, odabere i unovači.

Nećeš u vojnu pričuvu, ali bi želio da ti drugi služe u civilnoj zaštiti i brane kuće.
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 16:28   #5
Evo, ja im prvi necu u tu jebenu vojnu pricuvu.
"Dug" Domovini sam vratio, iako do dan danas nisam shvatio sto sam joj to tocno bio duzan.
Uzeli su mi 6 mjeseci života, nek sad malo drkaju ekipu koja je imala prigovor savjesti i svakih nekoliko dana se pojavljivala u civilnoj sluzbi (imam takve u drustvu), bila doma u 15h i spavala u svom krevetu, dok sam ja na klisurama Klisa izigravao komandosa, jeo CSO i spavao u šatoru.
Fuck Off!
__________________
Crkva zaglupljuje narod, služi tuđincima i potiče nacionalnu mržnju.
Ante Starčević
Chempres is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 16:29   #6
Naravno da bi ljudi učinkovit sustav obrane od požara, jer za njega plaćaju, i to 70 % primanja.

Osim toga, jedno je vojska, a drugo civilna zaštita.

Naime, lova od poreza služi za sustav sigurnosti, a ne za bijesne limuzine, dok si kuću od požara braniš sam.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 16:41   #7
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Naravno da bi ljudi učinkovit sustav obrane od požara, jer za njega plaćaju, i to 70 % primanja.

Osim toga, jedno je vojska, a drugo civilna zaštita.

Naime, lova od poreza služi za sustav sigurnosti, a ne za bijesne limuzine, dok si kuću od požara braniš sam.
i jedno i drugo podrazumijeva da se civili organiziraju, i pričuva i civilna zaštita

Ako nećeš biti dio ni vojne pričuve ni civilne zaštite onda nemoj očekivati od drugih da ti pomažu.

Ljudi bi bojkotirali sustav, ali će istovremeno očekivati da taj isti sustav funkcionira
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 16:47   #8
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
i jedno i drugo podrazumijeva da se civili organiziraju, i pričuva i civilna zaštita

Ako nećeš biti dio ni vojne pričuve ni civilne zaštite onda nemoj očekivati od drugih da ti pomažu.

Ljudi bi bojkotirali sustav, ali će istovremeno očekivati da taj isti sustav funkcionira
Ne podrazumijeva, jesu svi rekli da se treba profesionalizirati?

Očekujem od države koja naplaćuje reket da se pobrine za ono što je plaćena bez da ja ili neki opći civil riskiramo život.

Sustav se postavlja iznad ljudi, očekuje da mu svi služe, a kad zakaže onda su krivi ljudi? Klasična zamjena teza.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 16:49   #9
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
A onda bi ljudi učinkovit sustav obrane od požara koji bi uključivao i civilnu zaštitu, a nitko ne bi da se njega pozove, odabere i unovači.

Nećeš u vojnu pričuvu, ali bi želio da ti drugi služe u civilnoj zaštiti i brane kuće.
A moj Vojvo. Za lovu koju mi tom ološu uplatimo kroz poreze možemo svake godine kupit 50 NOVIH kanadera i bezbroj kamiona za vatrogasce i platit još par miliona profesionalnih vatrogasaca a ne da na svakom požaru ovisimo bukvalno o dobrovoljnim radnim akcijama stanovništva.

To ti je kao da dođeš automehaničaru, platiš mu unaprijed a ovaj ti da jedan šerafciger i kaže ti da neka se snađeš za čekić i popraviš auto sam.

I još da za te lopine visiš u vojarni...

Razmisli malo.
PajaPatak007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 16:55   #10
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ne podrazumijeva, jesu svi rekli da se treba profesionalizirati?

Očekujem od države koja naplaćuje reket da se pobrine za ono što je plaćena bez da ja ili neki opći civil riskiramo život.

Sustav se postavlja iznad ljudi, očekuje da mu svi služe, a kad zakaže onda su krivi ljudi? Klasična zamjena teza.
Da podrazumijeva se. Profesionalizaciju imaš na razini vojske i javnih vatrogasnih postrojbi.
Vojna pričuva i civilna zaštita su civili koji služe kao ispomoć profesionalnim službama. I sastavljene su od civila kojima je pružena osnovna obuka.

A država naplaćuje reket jer smo si sami krivi. Uvijek se priča o toj državi kao o nekom mitskom biću.
Da ima više pameti, financijske i političke pismenosti ljudi bi se počeli aktivnije baviti svim tim pitanjima i problemima, a ne čekali da ih "sustav" spasi.

Počevši od izlaženja na izbore, a ne pričat priče kako su izbori samo farsa....
Ili shvatiti da ne možeš imati manje poreze ako država troši ko luda.
A za manje poreze potrebno je provesti reforme, rezati potrošnju, ali "mi" to ne želimo, jer to su "neoliberalne" mjere koje od "jadnih" ljudi stvara robove.

Nikako nam ugoditi.
Ali kad treba kukati tu smo najjači

Zadnje uređivanje vojvo : 31.07.2017. at 18:06.
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 17:05   #11
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Počevši od izlaženja na izbore, a ne pričat priče kako su izbori samo farsa....
Ili shvatiti da ne možeš imati manje poreze ako država troši ko luda.
A za manje poreze potrebno je provesti reforme, rezati potrošnju, ali "mi" to ne želimo, jer to su "neoliberalne" mjere koje do "jadnih" ljudi stvara robove.
Pa i jesu.

Manji porezi stimuliraju poduzetničku klimu, povećani je guše,ljudi zatvaraju radnje i rade na crno/sele u inozemstvo/kupe si mirovinu.

Jedan MiG manje bi mogli preživit, ali seljenje tisuće produktivnih članova društva u godini- teže ili nikako.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 17:09   #12
Postoji profesionalizacija, a od profesionalaca čovjek očekuje da su uvijek dostupni, obučeni, dobro opremljeni i spremni za akciju kad god treba.

A ne da još povrh svega se moraju organizirati osobe da

Naravno da država troši, i to na krive stvari, a troše na krive stvari, jer nacija je debilna, i kod glasanja im je bitno sve, osim najbitnijeg, i jer glasaju oni kojima je netko lijep, već sve pokrao, pa ne treba birati druge, koji će još više krasti(sve apologeti glasanja za HDZ).

I onda netko treba za takve riskirati život i zdravlje?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 17:14   #13
Sve organizirane države imaju civilnu zaštitu i vojnu pričuvu samo se kod nas mora izmišljati topla voda.

Samo nastavite kukati, bolje niste ni zaslužili
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 17:19   #14
Imaju, ali u malo kojoj državi to ide po načelu prisile.

Uglavnom je to polu-profesionalni sastav, nešto mu se i plaća za spremnost, a ako ide plaćeno mu je posebno, još se poslodavcu refundira trošak plaće tako da kandidata uvijek ima, ali mora ići kad ga i gdje se pozove.

Kako je to nekad izgledalo:

https://www.youtube.com/watch?v=2nZqQWOGi8I
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 17:46   #15
Obicno je vojna pricuva sastavljena od ljudi koji su dobrovoljno sluzili vojsku.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 17:50   #16
neka im u vojsku idu oni zaposleni za stalno u državnim firmama....
to bi bio zločin prema jadnicima zaposlenim kod privatnika, na ugovore
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 18:07   #17
Ljudi su jednom dali sve, neki nažalost živote, neki zdravlje, neki svoje najbliže.
Za koga? Više se nitko ne želi izlagati da bi probisvjeti i kriminalci vladali.
Nikakva vojska, pa niti civilni sastav ljudima nije ni u primisli. Tko si je jamio nek si sam čuva. Kako oni narodu tako narod njima. Tko još želi u vojsku neka dobro razmisli. Sve ispod 10 000 € mjesećno je omalovažavanje.
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 18:57   #18
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Obicno je vojna pricuva sastavljena od ljudi koji su dobrovoljno sluzili vojsku.
odakle ti to?
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:47   #19
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
neka im u vojsku idu oni zaposleni za stalno u državnim firmama....
to bi bio zločin prema jadnicima zaposlenim kod privatnika, na ugovore
Nezaposlenih nema?
officer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:09   #20
Jedva čekam!

Nema mobitela, nema korisnika, telovežba, hodanje. Ako se pripuca još bolje, da obnovi znanje rastavljanja kalaša.

I lovačke priče sa svih strana!

A poslije harmonika, pečeno prase i pivčuga da ovjekovjećimo junaštva i osnažimo prijateljstva!

Ovako nekako.

https://www.youtube.com/watch?v=WJD22ALQB2Y

DOMOVINI VJERNI!


CMS može da mi puše u prqno!
Lugar Ćiril is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.