Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2017., 08:15   #81
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Okanite se predrasuda i probajte, svidjeti će Vam se. Kao što reče Pervan: "Više volim plodne žene, nego plodne pisce!".
Iako sam protiv služenja vojske i srodnih egzibicija za bilo koga tko ne želi i ne leži mu, ipak bih radije muškarca koji bi me smatrao sposobnom za uniformu, nego onog koji bi me smatrao po mogućnosti gluhonijemim rasplodnim pajcekom.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 08:32   #82
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Iako sam protiv služenja vojske i srodnih egzibicija za bilo koga tko ne želi i ne leži mu, ipak bih radije muškarca koji bi me smatrao sposobnom za uniformu, nego onog koji bi me smatrao po mogućnosti gluhonijemim rasplodnim pajcekom.
Bwahaha...ne mogu vjerovati...

A šta kažete na gluhonijemog rasplodnog pajceka u maskirnoj uniformi? Neki se navodno čak pale na to...

===

Doista, je li Luka Modrić dobio poziv za vojnu vježbu? Zdravko Mamić je preko 55, ali što je s njegovim mlađim bratom, Zoranom? Je li Zdravkov sin, Mario, dobio poziv? Nije valjda naglo dobio "volšebni bruh"?

Šteta da tako fizički i mentalno sposobni hrvatski muži ne oplemene hrvatsku vojnu doktrinu.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 08:36   #83
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Vojska je isto struka koja se plaća. Umjesto da provode novačenja, zar državi ne bi bilo korisnije osloniti se na školovane kadrove sa redovnim radnim stažem u vojsci? Kakvu korist imamo od pričuva? Što će nam to? Ako profesionalci poginu u ratu, rezerve će prema mojim procjenama pišati krv na bojištima, da ne kažem pržiti se u paklu i opet nećeš imati ništa od toga, osim nekoliko stotina tisuća ljudi manje, možda i poneki invalid, ako netko izvuče uopće živu glavu, jer tu se ne radi više o glupim Srbima, već o puno pametnijim zvijerkama, koje vojnu taktiku imaju u malom prstu. Zaboravite na DR, ovo je nešto puno gore od toga i nije za svakoga.
Ne ide to baš tako, prijatelju. Rat se dobija na jako puno frontova, od kojih je oružani samo jedan mali, ali bitan segment.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 09:14   #84
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Jeste li vidjeli kako me genijalac provalio?
Prava hrvatina će uvijek dati život za domovinu, pa i dva ako treba. Tko neće a nije član hadezeja taj je petokolonaš
I tko uopće razmišlja? Pa sve se zna
Pa ja i ne očekujem da Vi date život za domovinu. Dapače. U svakom ratu ima i ratnih profitera, strašljivaca, defetista, pa i petokolonaša. I svaki ima svoje mjesto i ulogu, pa statistika radi svoje. A Vi u tom smislu imate potencijala.

Čak mislim da bi Vam trebao izaći u susret sa jednim svojim autoplagijatom. Prvotno zamišljenim kao uputstvo kako izbjeći ratovati za Hrvatsku, ali uz zanemarive modifikacije, mogao bi poslužiti i za izbjegavanje odlaska na hrvatsku vojnu vježbu.


U rat idu svi muškarci (vidio na svoje oči od male djece, do onih >70 godina, a također i bolesne osobe sa raznim dijagnozama), te pokoja žena.

Kako ne otići u rat, tj. kako to izbjeći. Pa za to postoje različiti modaliteti, a uspjeh je gotovo pa zagarantiran. Čak nije isključeno da to bude i isplativo, na ovaj ili onaj način. Hrvatska je po tome specifična, jer za to izbjegavanje služenja u ratu, kazne zapravo nema, a korist je izvjesna. Pa sada malo o tome kako se to rješava u praksi:

Prva opcija. Na znak mogućeg izbijanja sukoba, bježite u stranu zemlju. A ako ne ide drugačije, sakrijete se u zahodu vagona. Kada ste već u inozemstvu, a sukob je počeo - tražite status izbjeglice - azilanta, koji je pobjegao od "besmislenog rata", a Vi bi se samo htjeli "školovati" i sl. To je dobro, jer ako baš niste sin nekog bogatuna, pa da spavate u hotelu, pasti ćete na trošak dotične zemlje. I tu se otvaraju razne mogućnosti. Možete raditi na crno, oženiti se strankinjom, kupiti si auto, nešto staviti na stranu i kada sve bude gotovo, gizdavo se vratiti u svoje mjesto. Za razliku od svojih sumještana, koji su ratovali za ~ 100,00 DEM mjesečno (isplaćeno u HRD, a danas bi to bilo ~ 370,00 HRK), imati ćete solidan temelj za ulazak u poduzetničke vode ili otvaranje kafića. I država će Vam izaći u susret, pa ćete umjesto kazne (zbog dezertiranja), još biti nagrađeni statusom "povratnika" (neke privilegije oko uvoza stvari i sl.).

Druga mogućnost. Niste baš mislili unaprijed ili bili dovoljno brzi. Završili ste na frontu. E tu sada čekate prvu povoljnu priliku ili prvo odsustvo. Tada vraćate pušku "na općinu" (neka veza je poželjna, ali ne i neophodna), a dalje postupate prema prvoj opciji ili se neko vrijeme skrivate kod prijatelja (rodbine), da Vas baš ne pokupi VP. Suborci koje ste ostavili na fronti, neće za Vama žaliti i brzo će Vas zaboraviti. Kada sve prođe, ono malo dana na fronti će Vam priznati, kazne naravno nema. I Vi ste tada branitelj, pa upadate u kvotu od 500000 hrvatskih branitelja.

Treća opcija. Odazovete se na poziv. Ali kako se brigada okuplja nekoliko dana, Vi ne gubite vrijeme, nego marljivo sakupljate "papire", tražite veze, a po mjestu se šepirite u maskirnoj odori (biti ćete glavni za šankom). Pa tako neposredno prije odlaska na frontu, Vi legalno napuštate postrojbu, kao nesposoban (po ovom ili onom osnovu). Elegantno i opet bez straha, bez moguće kazne i komplikacija. Dodatni benifit, kako se u toku rata brigada okuplja i demobilizira nekoliko puta, Vi svaki puta ponovite ovaj recept i možete tako nakupiti zbirno 10-15 dana boračkog staža. I opet ste branitelj - jedan od 500000.

Dakle, od hrvatske države nećete dobiti kaznu, nego nagradu. Susjedi i znanci koji će Vas zbog toga ružno gledati ili psovati, sve će to brzo zaboraviti. Ukoliko ste još čovjek od akcije, postoji mogućnost da se snađete, pa postanete lažni branitelj ili nedajbože padnete sa skutera, pa postanete lažni HRVI.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 09:22   #85
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Iako sam protiv služenja vojske i srodnih egzibicija za bilo koga tko ne želi i ne leži mu, ipak bih radije muškarca koji bi me smatrao sposobnom za uniformu, nego onog koji bi me smatrao po mogućnosti gluhonijemim rasplodnim pajcekom.
Termini, termini..
Pa valjda rasplodna krmača. Rasplodni pajcek bi bio bicko ili nerast.

Na mene ste ostavili dojam da niste sposobni za uniformu. I zato Vas ne bi pozvao na vojnu vježbu.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 09:29   #86
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Termini, termini..
Pa valjda rasplodna krmača. Rasplodni pajcek bi bio bicko ili nerast.

Na mene ste ostavili dojam da niste sposobni za uniformu. I zato Vas ne bi pozvao na vojnu vježbu.
Gorane2hr,

nisi odgovorio na pitanje pa ponavljam.

Od čega to živiš pa nisi još otišao iz Hrvatske?

Jer tvoji standardi su tako jako visoki, siguran sam da bi mnogi na zapadu patili za tvojim umijećima.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 10:23   #87
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Termini, termini..
Pa valjda rasplodna krmača. Rasplodni pajcek bi bio bicko ili nerast.

Na mene ste ostavili dojam da niste sposobni za uniformu. I zato Vas ne bi pozvao na vojnu vježbu.
Aj bar si nešto shvatio. Apsolutno si u pravu da nisam sposobna slušati (i još manje poslušati) zdrkavanje krezubog, polupismenog profesionalnog "domoljuba" koji sluša Toncona, ima raspelo na retrovizoru i misli da su žene rasplodne krmače (evo, ispravih semantiku).
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 10:26   #88
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Vojska je isto struka koja se plaća. Umjesto da provode novačenja, zar državi ne bi bilo korisnije osloniti se na školovane kadrove sa redovnim radnim stažem u vojsci? Kakvu korist imamo od pričuva? Što će nam to? Ako profesionalci poginu u ratu, rezerve će prema mojim procjenama pišati krv na bojištima, da ne kažem pržiti se u paklu i opet nećeš imati ništa od toga, osim nekoliko stotina tisuća ljudi manje, možda i poneki invalid, ako netko izvuče uopće živu glavu, jer tu se ne radi više o glupim Srbima, već o puno pametnijim zvijerkama, koje vojnu taktiku imaju u malom prstu. Zaboravite na DR, ovo je nešto puno gore od toga i nije za svakoga.
Misliš, neznam baš pa oni divljaci u perziji i siriji i to u pustinjama što ravnim što planinskim rasturaju armije koje su supersile i imaju tehnološku nadmoć.

Zato pričuva ima smisla (pogotovo za obranu), bitno da imaju oružje (kalašnjkovi i ručni bacači zaustavljaju sve, ništa se tu nije promijenilo, čak i da dođu Terminatori ;D), kompleks nenaoružanosti u hrvata postoji u sjećanju, zato kako god ovo bilo, sa vježbama ili samo formiranju i organizaicji, ima smisla.
Uostalom vidimo Švicarsku, a pacifisti i neutralni.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 10:26   #89
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Vojska je isto struka koja se plaća. Umjesto da provode novačenja, zar državi ne bi bilo korisnije osloniti se na školovane kadrove sa redovnim radnim stažem u vojsci? Kakvu korist imamo od pričuva? Što će nam to? Ako profesionalci poginu u ratu, rezerve će prema mojim procjenama pišati krv na bojištima, da ne kažem pržiti se u paklu i opet nećeš imati ništa od toga, osim nekoliko stotina tisuća ljudi manje, možda i poneki invalid, ako netko izvuče uopće živu glavu, jer tu se ne radi više o glupim Srbima, već o puno pametnijim zvijerkama, koje vojnu taktiku imaju u malom prstu. Zaboravite na DR, ovo je nešto puno gore od toga i nije za svakoga.
Hm, da...
Sitan problem je što u ovoj zemlji postoji neki neformalni konsenzus da nam vojska ne treba, niti će ikada trebati, da je to besplodno rasipanje novca društva... a onda, kad bi ipak nekako trebalo čuvati suverenitet zemlje čije benefite uživaš (a svi jesmo, makar bili bez posla), bilo bi ipak zgodno da to rade profići.
A da bi oni to radili struka kaže da bi trebalo najmanje 2% BDP-a izdvojiti za vojsku (ali čistu vojsku, bez kanadera, helikoptera za trudnice i sl.).
Sad, kako to mislite isfinacirati? Koliko se svoje plaće ste spremni odreći u tu svrhu? 100 Kn mjesečno? 150?

Ovo lamentiranje "samo profići vode rat, pričuva ne" ima korijen u kolektivnoj amneziji od tek 20 godina, a treba/ne treba vojska argumente ispaljuju samo "paušalisti" koji ionako u nikakvom scenariju ne bi u njemu sudjelovali, ali su za konzumaciju prava prvi u redu.

Moj osobni stav je da je društvo "negativnom selekcijom" omrazilo vojsku, u smislu da su "dragovoljačke usluge" preskupo naplaćene da bi to ostalo nezabilježeno u narodu. Pa je na scenu stupila generalizacija.

S druge strane, ono malo profi vojske nužno treba nekakav pričuvni sastav i popunu, ali sam bliže onom polu-profi modelu koji je planirao Kotromanović, nego ovaj ho-ruk sistem koji će biti najveća lakirovka svih vremena.
Svojim očima vidjeh da se poziva DR kadar, sve roba 40+ godina, dobar dio HRVI-umirovljenika (oksimoron= invalid si, ali najsposobniji za ratovanje). Problem se krije u ekonomskoj pozadini: ili zovu invalide, ili branitelje, koji se snalaze kako znaju da bi (pre)živjeli. Prvi su nonsens sami po sebi, a za druge valja znati da nam većinu gospodarstva čine mali gospodarski subjekti, praktično obiteljske firmice/obrti. Zvati te ljude na višednevne vježbe nije pitanje naknade dnevnica (to je jednokratno, ali već vidjeh u DR-u situaciju da privatnik u pričuvi plaća sam sebi plaću, k tome ratni porez, a nema priliku da zo zaradi jer ratuje), nego dugoročnog efekta: npr. obrtnik nema radnog vremena, nema godišnjeg, svaki izostanak ima dugoročne posljedice za njegovu egzistenciju.
Dakle, bit će prilika za izuzetke, a to je majka svih zajeba, tu se sistem raspada.

Privlačno rješenje (ne sumnjam da bi bilo dočekano aklamacijom): neka pričuvu sačinjavaju državni i javni službenici neka to bude "njihov križ" za najsigurniji radni status u državi.
Rješenje jest pravno neodrživo, ali bi praktično značilo najmanju štetu: dobar dio ionako kurca ne radi, plaća ide svakako, pa se ne bi ni primijetio njihov izostanak s posla.
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 10:27   #90
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Bwahaha...ne mogu vjerovati...

A šta kažete na gluhonijemog rasplodnog pajceka u maskirnoj uniformi? Neki se navodno čak pale na to...

===
Maskirna uniforma samo na crkvene i domovinskoratne praznike. Onda se prave prava domoljubna muška đeca...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 10:41   #91
Talking

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Maskirna uniforma samo na crkvene i domovinskoratne praznike. Onda se prave prava domoljubna muška đeca...
Jell moze neki insajderski info kako se prave domoljubna muska djeca? Ono, muski i zenski rasplodni pojedinci obuku maskirnu uniformu, opasu oruzje, municije u borbeni ranac za tjedan dana i unda tuci tuci.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 10:58   #92
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Jell moze neki insajderski info kako se prave domoljubna muska djeca? Ono, muski i zenski rasplodni pojedinci obuku maskirnu uniformu, opasu oruzje, municije u borbeni ranac za tjedan dana i unda tuci tuci.
Od mene ne. Ja imam jedno obično nedomoljubno žensko dijete. Prasica neodgojena, sluša stranu muziku, nosi hlače i više voli kompjutor od kuhače. Tako da smo dragi i ja 100% zakazali po tom pitanju.

Ali čula sam od onih koji znaju, ja sam ti iz kraja gdje srećom još uvijek ima puno onih "ispravnih"...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 11:12   #93
Čemu ovolika kuknjava? Pa ne mogu poslati ljude bez priprema na rusku granicu. To od nas traže naši partneri a oni znaju najbolje što je dobro za nas.
__________________
"Imamo Hrvatsku", povikaše lopovi, osnuju Domovina d.o.o. i rasprodaše zemlju nizašto.
Valium nation is my inspiration.
Tko je jamio, jamio, na Golom Otoku par godina onda čamio.
Uskok Marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 12:36   #94
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
rezanje vlastite potrošnje
To ti je ta financijska nepismenost kad ti misliš da vladin avion, službeni mobitel, dnevnice... koštaju milijarde i milijarde kuna

To ti je kad ti misliš da ako smanjimo plaće saborskim zastupnicima da će RH pokrpati deficit i da ćemo bez problema vratiti naš dug.
Napisao sam sto mislim. Nisam pisao o placama i vladinom avionu. Jesi li negdje procitao koliko nas kostaju politicari. Nisu to samo place i vladin avion. Gdje su oni silni automobili. To nisu automobili po 65 000 ili 100 000 kuna. Oni malo vise kostaju i ima ih puno. Tu su jos sluzbene kartice, pa dnevnice u nadzornim odborima i slicne za tebe nebitne sitnice. Necemo valjda rezati na tim sitnicama kad je lakse rezati na zdravstvu, skolstvu, obrani i slicnim stvarima.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 12:51   #95
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Zato što je domoljub, a vidimo kako je dobro domoljubima u RH.

Pogledaj Plenkovića, vidiš kako je njemu dobro, on je domoljub, a mrzio je Jugoslaviju, zato je i i imao anemiju, krv mu nije bila dovoljno crvena od mržnje prema Jugoslaviji, sve dok ona nije nestala, a došla Hrvatska, sad nema više anemiju, pa može druge slati da ginu za njega.
Domoljub nije onaj koji za sebe kaze da je domoljub.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 12:54   #96
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Ljudi su jednom dali sve, neki nažalost živote, neki zdravlje, neki svoje najbliže.
Za koga? Više se nitko ne želi izlagati da bi probisvjeti i kriminalci vladali.
Nikakva vojska, pa niti civilni sastav ljudima nije ni u primisli. Tko si je jamio nek si sam čuva. Kako oni narodu tako narod njima. Tko još želi u vojsku neka dobro razmisli. Sve ispod 10 000 € mjesećno je omalovažavanje.
Sjeti se ovoga što si napisao kada ti izbije požar doma ili kada budeš pogođen poplavom.
JeZloba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 12:57   #97
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Napisao sam sto mislim. Nisam pisao o placama i vladinom avionu. Jesi li negdje procitao koliko nas kostaju politicari. Nisu to samo place i vladin avion. Gdje su oni silni automobili. To nisu automobili po 65 000 ili 100 000 kuna. Oni malo vise kostaju i ima ih puno. Tu su jos sluzbene kartice, pa dnevnice u nadzornim odborima i slicne za tebe glavnom nebitne sitnice. Necemo valjda rezati na tim sitnicama kad je lakse rezati na zdravstvu, skolstvu, obrani i slicnim stvarima.
Koji silni automobili? Budi ljubezan, kada si već toliko informiran, pa napiši tko smije imati službenu karticu i službeni automobil. Također, volio bih vidjeti i marke tih automobila (hint: uglavnom Škode).
JeZloba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 12:57   #98
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Vojska je isto struka koja se plaća. Umjesto da provode novačenja, zar državi ne bi bilo korisnije osloniti se na školovane kadrove sa redovnim radnim stažem u vojsci? Kakvu korist imamo od pričuva? Što će nam to? Ako profesionalci poginu u ratu, rezerve će prema mojim procjenama pišati krv na bojištima, da ne kažem pržiti se u paklu i opet nećeš imati ništa od toga, osim nekoliko stotina tisuća ljudi manje, možda i poneki invalid, ako netko izvuče uopće živu glavu, jer tu se ne radi više o glupim Srbima, već o puno pametnijim zvijerkama, koje vojnu taktiku imaju u malom prstu. Zaboravite na DR, ovo je nešto puno gore od toga i nije za svakoga.
Koji su to sa taktikom u malom prstu?
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 13:06   #99
Quote:
JeZloba kaže: Pogledaj post
Koji silni automobili? Budi ljubezan, kada si već toliko informiran, pa napiši tko smije imati službenu karticu i službeni automobil. Također, volio bih vidjeti i marke tih automobila (hint: uglavnom Škode).
Hint: ako piše Škoda, ne znači da se radi o Škodi Favoritki.
Škoda Superb s jačim motorom i maksimalnom dodatnom opremom (kako uobičajeno naši političari naručuju) ne može se naći ispod 35 000 eura. Pomnoži to bar sa 30 (ministarstva, sudovi, predsjednico, agencije) i troškove održavanja.

Mislim, znam da je to našim domoljubima sitniš, a Iva Balent ne kupuje ni tak jeftine satove, ali za 90% populacije to je vrlo respektabilna svota.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 13:07   #100
Quote:
JeZloba kaže: Pogledaj post
Koji silni automobili? Budi ljubezan, kada si već toliko informiran, pa napiši tko smije imati službenu karticu i službeni automobil. Također, volio bih vidjeti i marke tih automobila (hint: uglavnom Škode).
Ti tvrdis kako je taj iznos zanemariv. Negdje sam procitao kako je samo za troskove sluzbenih automobila (bez nabave) potroseno 366 milijuna kuna (mislim da se radi o 2014. godini). Ti i dalje mislis kako je tih 366 milijuna kuna zanemarivo. Na snimakam se uglavnom vide vozila sa logom BMW-a. Vjerojatno su na skodu stavili taj logo da izgled mocnije.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.