Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li TE na Peruči
Da 20 41.67%
Ne 28 58.33%
Glasovatelji: 48. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 18:38   #281
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
A koje ti to uopče podatke imaš a da nisu fabricirani od strane Bulja i ekipe...
Takve stvari se ne raspravljaju na forumima i feisbuku nego su stvar ozbiljnih ekspertiza i procjena koje imaju oni koji ih trebaju...
Mi se moramo odlućiti želimo li ulaganja u elektrane, industriske pogone ili bumo svi konobari.. Bulj i ekipa bi konobare pa ko sam ja da im to branim ali nek onda prestane cmizdriti kako su oni tamo jadni i siromašni...
Ne Koka, ja ne koristim Buljeve informacije. Moje informacije su drugačije prirode. Možda poznajem ekipu koja gura ovaj projekt.
Možda poznajem one koji će to podržati.
Eto toliko.
Forum i facebook su tek mali alat da čitatelji dođu do nekih informacija.
Donekle.
Pa p,m jel moram opet pisati da imam informaciju da ovaj projekt ide (prije više od pola godine). Isto kao što projekt Ombla neće ići nikako.
pozdrav
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 18:42   #282
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Ne Koka, ja ne koristim Buljeve informacije. Moje informacije su drugačije prirode. Možda poznajem ekipu koja gura ovaj projekt.
Možda poznajem one koji će to podržati.
Eto toliko.
Forum i facebook su tek mali alat da čitatelji dođu do nekih informacija.
Donekle.
Pa p,m jel moram opet pisati da imam informaciju da ovaj projekt ide (prije više od pola godine). Isto kao što projekt Ombla neće ići nikako.
pozdrav
Koka nije HNS (dio njega) za _I_ ostao i podržao Plenkovića-
Kurikularna reforma je samo maska za druge projekte i ono što nas tek ćeka-
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 21:55   #283
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ne čitaš, precvikajte kablove prst u uvo i pjevajte maslina je neobrana....
po tvojim postovima bi se dalo zaključiti kako Dalmacija uopće ne proizvodi el. energiju već sve do nas dolazi iz ostatka Hrvatske.. u Dalmaciji je smješteno skoro pola velikih hrvatskih hidroelektrana, od njih 17, kod nas je čak 8, a prema podacima otprilike polovina prozvedene struje dobiva se iz HE.. pa lipo vi pricvikajte te kabele

Sava se zagrijava niti 2 stupnja, zato nisam ni spomenula to kao bitan faktor, dok bi prema studiji utjecaja na okoliš TE na Perući podignula temperaturu za čak 8 stupnjeva, a u praksi bi bilo i više.. po meni sasvim dovoljno da ovu TE diskvalificiramo.. a kad u jednadžbu dodamo i HDZ-ove muljaže i pogodovanje pojedincima radi profita, a sve ostalo ko j..e, jasno je da je to recept za katastrofu
__________________
The fact that no one understands you doesn't make you an artist
Patsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 22:27   #284
Quote:
Patsy kaže: Pogledaj post
po tvojim postovima bi se dalo zaključiti kako Dalmacija uopće ne proizvodi el. energiju već sve do nas dolazi iz ostatka Hrvatske.. u Dalmaciji je smješteno skoro pola velikih hrvatskih hidroelektrana, od njih 17, kod nas je čak 8, a prema podacima otprilike polovina prozvedene struje dobiva se iz HE.. pa lipo vi pricvikajte te kabele

Sava se zagrijava niti 2 stupnja, zato nisam ni spomenula to kao bitan faktor, dok bi prema studiji utjecaja na okoliš TE na Perući podignula temperaturu za čak 8 stupnjeva, a u praksi bi bilo i više.. po meni sasvim dovoljno da ovu TE diskvalificiramo.. a kad u jednadžbu dodamo i HDZ-ove muljaže i pogodovanje pojedincima radi profita, a sve ostalo ko j..e, jasno je da je to recept za katastrofu
Zakon o energiji i tarifni sustav sa "kogeneracijom" u istom rangu sa obnovljivim izvorima energije je donešen 2012 i 2013. godine.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 00:47   #285
Quote:
Patsy kaže: Pogledaj post
Sava se zagrijava niti 2 stupnja, zato nisam ni spomenula to kao bitan faktor, dok bi prema studiji utjecaja na okoliš TE na Perući podignula temperaturu za čak 8 stupnjeva, a u praksi bi bilo i više.. po meni sasvim dovoljno da ovu TE diskvalificiramo.
To ne tvrdi studija nego ona dva klauna koji snimaju video uradke na razini Balkanskog spijuna.

Prema studiji maksimalno zagrijavanje nizvodno od brane bi bilo 0,5 stupnja. Ajd da se ovi znanstvenici ne mogu sloziti oko pol stupnja do stupnja, ali deset stupnjeva razlika u procjeni...Komedija...


Zakonom je dozvoljeno povecanja 1,5 stupnja.
Dakle zagrijavanje rijeke ne moze biti blizu dva stupnja jer hrvatski zakon o granicnim vrijednostima otpadnih voda ne dopusta rad proizvodjacu veceg zagrijavanja.

Ne znam tko bi to riskirao svoje novce, gubitak ogromnih ulaganja i pobrao nevidjenu sramotu zbog potpuno krive procjene.
No, mozda su ipak investitori (nositelji projekta) jednostavno u krivu zbog pogreske/neznanja, a dva klauna su u pravu.
Tesko, ali kod nas je sve moguce...
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 09:28   #286
Quote:
Patsy kaže: Pogledaj post
po tvojim postovima bi se dalo zaključiti kako Dalmacija uopće ne proizvodi el. energiju već sve do nas dolazi iz ostatka Hrvatske.. u Dalmaciji je smješteno skoro pola velikih hrvatskih hidroelektrana, od njih 17, kod nas je čak 8, a prema podacima otprilike polovina prozvedene struje dobiva se iz HE.. pa lipo vi pricvikajte te kabele

Sava se zagrijava niti 2 stupnja, zato nisam ni spomenula to kao bitan faktor, dok bi prema studiji utjecaja na okoliš TE na Perući podignula temperaturu za čak 8 stupnjeva, a u praksi bi bilo i više.. po meni sasvim dovoljno da ovu TE diskvalificiramo.. a kad u jednadžbu dodamo i HDZ-ove muljaže i pogodovanje pojedincima radi profita, a sve ostalo ko j..e, jasno je da je to recept za katastrofu
gle ti si totalno nevažan sugovornik jer iz posta u post lupaš gluposti...
Prvo se sava ne grije pa 30 stupnjeva pa sad 8 a ti znaš da bu i više...
Lupaš samo da lupaš....

Inače tek tolko da znate sve u svijetu kaj se trenutno gradi gradi se radi profita...
To kaj vi znate zaraditi samo konobarenjem to je vaš problem....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 09:38   #287
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post

Inače tek tolko da znate sve u svijetu kaj se trenutno gradi gradi se radi profita...
To kaj vi znate zaraditi samo konobarenjem to je vaš problem....
Ne znam kako ostvaruju profit u svijetu, ali ovi naši igraju na sigurno - na "poticaje" ali evo što kažu Cetinjani.

Quote:
Ne zanima nas „investicija“ koja može opstati samo pljačkom građana kroz umjetne, nemoralne,štetne, antiekonomske i antiekološke poticaje.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 09:45   #288
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Ne znam kako ostvaruju profit u svijetu, ali ovi naši igraju na sigurno - na "poticaje" ali evo što kažu Cetinjani.
super , cvikajte kablove i svi u konobare
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 09:55   #289
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
super , cvikajte kablove i svi u konobare
A zašto bi cvikali kablove, kad njima možemo dobavljati manjkove i prodavati viškove? Ali evo da ti duša bude na mjestu, nećemo kupovati kontinetnalnu struju dok god na tržištu postoji jeftiniji dobavljač

Uostalom jedno je distribucija a drugo proizvodnja, čak i unutar HEP-a su to dvije odvojene firme
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 10:02   #290
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
A zašto bi cvikali kablove, kad njima možemo dobavljati manjkove i prodavati viškove? Ali evo da ti duša bude na mjestu, nećemo kupovati kontinetnalnu struju dok god na tržištu postoji jeftiniji dobavljač

Uostalom jedno je distribucija a drugo proizvodnja, čak i unutar HEP-a su to dvije odvojene firme
https://most-nl.com/2017/08/31/most-...ljenje-struje/

Pa dajte se dogovorite sami sa sobom...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 10:08   #291
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
super , cvikajte kablove i svi u konobare
Jak ti je argument, nema što.

Nego, ima u tom "svijetu" negdje gdje se ostvaruju ogromni, sigurni profiti na grbači građana. Mislim da nema, tamo profiti nisu sigurni nego postoje i rizici.

Ovdje kod nas rizika za profit nema, tj. najveći su socijalni nemiri nasamarenih građana kad napokon skuže da ih se želi prevariti. Zato imaju svoje lobiste na ministarskim pozicijama i na našoj plaći da prodaju "investiciju" naivnim građanima.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 10:24   #292
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Jak ti je argument, nema što.

Nego, ima u tom "svijetu" negdje gdje se ostvaruju ogromni, sigurni profiti na grbači građana. Mislim da nema, tamo profiti nisu sigurni nego postoje i rizici.

Ovdje kod nas rizika za profit nema, tj. najveći su socijalni nemiri nasamarenih građana kad napokon skuže da ih se želi prevariti. Zato imaju svoje lobiste na ministarskim pozicijama i na našoj plaći da prodaju "investiciju" naivnim građanima.
Da u svakoj jbenoj državi svijeta....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:05   #293
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Da u svakoj jbenoj državi svijeta....
U kojoj državi,preciziraj? Plinske elekt.se svugdje gase a ovdje si pokazao da navijaš za nešto samo iz pakosti što govori puno o tebi kao osobi!
marrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:08   #294
https://youtu.be/StHjSQx1CrI
Mislav Cvitković na N1 o TE Peruća.
marrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:20   #295
Quote:
marrai kaže: Pogledaj post
U kojoj državi,preciziraj? Plinske elekt.se svugdje gase a ovdje si pokazao da navijaš za nešto samo iz pakosti što govori puno o tebi kao osobi!
nigdje se plinske ne gase nego se grade vjetro i solari gdje je profit jedno 5 puta veći nego na plinu a ovce bleje i vjeruju kako plačaju eko šmensi struju
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:22   #296
Quote:
marrai kaže: Pogledaj post
Plinske elekt.se svugdje gase
Više se ne gase, sad se pale. Recimo, u Europi su lani spalile 20 milijardi kubika plina više nego prije:
http://www.timera-energy.com/europea...aries-in-2017/

S obzirom da je cijena plina opet niska, a ugovorena poticajna cijena za otkup struje iz te kogeneracije visoka jer je formirana kad je plin bio skup, logično da su povezane guzice zinule na profite.
Zašto ne ponoviti uspjeh sa vjetroelektranama: http://www.dnevno.hr/novac/prva-veli...truju-1062060/

Zadnje uređivanje zgubydan : 23.09.2017. at 11:45.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:26   #297
Temperatura je blago rečeno sekundarni problem,prije tercijarni u usporedbi
sa ostalim problemima TE na ugljen.
Znači pored šljake,krutih letečih čestica,nepostoječih rudnika nema niti željeznice za dovoz istog.
U Zagrebu su kad ono toplane sa ugljena prešle na mazut pa na plin,ima tome i 50 godina.
Na Peruči bi sad kretali tek sa ugljenom
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 18:13   #298
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Temperatura je blago rečeno sekundarni problem,prije tercijarni u usporedbi
sa ostalim problemima TE na ugljen.
Znači pored šljake,krutih letečih čestica,nepostoječih rudnika nema niti željeznice za dovoz istog.
U Zagrebu su kad ono toplane sa ugljena prešle na mazut pa na plin,ima tome i 50 godina.
Na Peruči bi sad kretali tek sa ugljenom
Tipični Buljizam, sve znam u sve se kužim ali poima nemam o čemu se priča
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 19:43   #299
Svi koji imaju bilo kakve kritične opaske na ovaj velebni projekt je konobar. Kaže koka.

I onaj fizičar s Ruđera je isto tako konobar.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 20:50   #300
Nije vezano striktno za ovu temu, ali... jedna jako dobra stranica koja je izlistavala energetske objekte diljem svijeta je ugašena. Zvala se industcards.com

Po meni je ovo zaista šteta.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.