Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2011., 08:45   #101
šteta kaj su predavanja za vanredne ujutro,kak neko ko je zaposlen il redovno studira na drugom faxu,može uopće i doć na fax? stvarno šteta
a redovno se može do 26.god studirat jel
benizg is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 09:23   #102
neznam dali imaju neki rok do kad se može redovno, nisam do sad čula za to
a gle, ima i kod nas vanrednih pa se ljudi nekako snađu. a mohom su ili zaposleni ili studiraju drugi faks. također postoji i opcija da ne ideš na predavanja već samo na ispite, i to se može. i to je izvedivo, iako puno teže.

ni meni ne pašu ta predavanja, nemam nikakav život jer već u 7 popodne sam mrtva umorna. ali šta je tu je. bar je raspored fiksan a ne porazbacan kao na drugim faksevima
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 08:46   #103
onda nema smisla ić to upisivat uz još jedan fax il još gore uz posel jel
kakva je sloboda mišljenja na faxu? dal se striktno uči po nekim doktrinama il
benizg is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 19:00   #104
Quote:
Cordelle Walker kaže: Pogledaj post
E zdravo! Jel mi može neko nabavit prijemni s družbe isusove?
Ovo se isto moze dobiti od nekoga sa visih godina, uvijek su ista pitanja: logika, vjeronauk, hrvatska povijest, filozofija.
ffdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 09:06   #105
Quote:
benizg kaže: Pogledaj post
onda nema smisla ić to upisivat uz još jedan fax il još gore uz posel jel
kakva je sloboda mišljenja na faxu? dal se striktno uči po nekim doktrinama il
ako te to baš zanima, naći češ naćina da radiš/studiraš nešto drugo i ovo..
kod nas ima više zaposlenih i mislim dva dečka koji studiraju druge fakultete pa se snalaze..

a sloboda mišljenja, kao sloboda mišljenja. smiješ ga imat, ali ga nesmiješ dijelit (šalim se)
pa uči se po doktrinama, da, kako bi drugačije učio povijest nečega? ne kontam uopće.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 21:21   #106
Hm... evo stvarno sam se sad svašta naslušao na ovome forumu i nemam pojma što je, a što nije istina, premda svatko ima svoje mišljenje i sve je to subjektivno. Ali eto imam jedno pitanje.Trenutno studiram filozofsko teološki studij na KBF-u. I razmišljam o prebacivanja na ffdi ili ffzg. Zanima me je li moguće uopće prebaciti se a s time da ti se priznaje dosada što si položio, eventualno neka razlika, prva sam godina. Pošto sam uvidio da stvarno s filozofijom na Kbf.u nemaš ništa, ono ti je tamo zato jer mora kao biti, a poslije ako se želiš ozbiljnije baviti filozofijom to znanje ti se neće nigdje priznati. E sad zanima me vaše mišljenje, ffdi ili ffzg je li moguće priznavanje položenih kolegija ili cijele godine koji je bolji faks? Eto nadam se nekim pametnim odgovorima hvala.
david_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 23:38   #107
ffdi bi ti vjerojatno bio srodniji (uči se sličnije gradivo) nego ffzg, a također bi bio i lakši (što je za nas ljenčine plus )
vrlo vjerojatno bi ti priznali neke kolegije, ali sumnjam da bi ti priznali cjelu godinu. ovisi koje predmete si ti slušao, a koji predmeti se slušaju na faksu koji želiš upisati.

ffdi je organiziraniji u smislu da ima puno manje studenata, dok je ffzg ipak na neku ruku bolji. čula sam da se više cijeni, a sad, jel stvarno tako, nebih znala..
a sad ti meni reci kako točno funkcionira taj proces prebacivanja na drugi faks u pola semestra..

i da, jedna sitnica, trenutno na ffzg traje štrajk, od ponedjeljka štrajk solidarnosti velike večine profesora, neznam dali itko sa odjela filozofije štrajka, ali u svakom slučaju neznam kako bi funkcioniralo sad to prebacivanje s obzirom na situaciju.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 20:51   #108
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
ffdi bi ti vjerojatno bio srodniji (uči se sličnije gradivo) nego ffzg, a također bi bio i lakši (što je za nas ljenčine plus )
vrlo vjerojatno bi ti priznali neke kolegije, ali sumnjam da bi ti priznali cjelu godinu. ovisi koje predmete si ti slušao, a koji predmeti se slušaju na faksu koji želiš upisati.

ffdi je organiziraniji u smislu da ima puno manje studenata, dok je ffzg ipak na neku ruku bolji. čula sam da se više cijeni, a sad, jel stvarno tako, nebih znala..
a sad ti meni reci kako točno funkcionira taj proces prebacivanja na drugi faks u pola semestra..

i da, jedna sitnica, trenutno na ffzg traje štrajk, od ponedjeljka štrajk solidarnosti velike večine profesora, neznam dali itko sa odjela filozofije štrajka, ali u svakom slučaju neznam kako bi funkcioniralo sad to prebacivanje s obzirom na situaciju.
ma ne bih se ja u pola semestra prebacivao, nego sam mislio završiti ovu godinu, dati ispite pa onda sređivati to polako.. da znam da je ovaj ffdi srodniji i tu bi mi se vjerojatno priznalo više, ja sam ti ovdje imao od kolegija dosada logiku i spoznajnu teoriju, kozmologiju, povijest filozofije 1, znanost o religijama, uvod u misterij krista i povijest spasenja, latinski jezik 1 i latinski 2, hebrejski, vrkvenu povijest 1 i 2, uvod u sociologiju, opću metodologiju osnove gregorijanskog pjevanja 1,2, uvod u psihologiju, uvod u sv. pismo, sociologiju religije, povijest teologije, kršćanski carititas ne znam jel još koji uglavnom.. e sad koliko bi mi se i što od toga priznalo na ffdi, ja bih religijsku kulturu i filozofiju, kao što i sama kažeš na ff bi mi s emalo toga priznalo, amožda čak i ništa, i da znam da su štrajkovi i to, ali eto mogu barem mail polsati pa vidjeti s njima.. hvala D
david_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 22:29   #109
Quote:
david_00 kaže: Pogledaj post
ma ne bih se ja u pola semestra prebacivao, nego sam mislio završiti ovu godinu, dati ispite pa onda sređivati to polako.. da znam da je ovaj ffdi srodniji i tu bi mi se vjerojatno priznalo više, ja sam ti ovdje imao od kolegija dosada logiku i spoznajnu teoriju, kozmologiju, povijest filozofije 1, znanost o religijama, uvod u misterij krista i povijest spasenja, latinski jezik 1 i latinski 2, hebrejski, vrkvenu povijest 1 i 2, uvod u sociologiju, opću metodologiju osnove gregorijanskog pjevanja 1,2, uvod u psihologiju, uvod u sv. pismo, sociologiju religije, povijest teologije, kršćanski carititas ne znam jel još koji uglavnom.. e sad koliko bi mi se i što od toga priznalo na ffdi, ja bih religijsku kulturu i filozofiju, kao što i sama kažeš na ff bi mi s emalo toga priznalo, amožda čak i ništa, i da znam da su štrajkovi i to, ali eto mogu barem mail polsati pa vidjeti s njima.. hvala D
ovo što sam boldala smo mi imali ili smo imali nešto slično (a možda su neki predmeti na drugoj godini ili trećoj jer mislim da ćemo mi učiti hebrejski, a vidim da ste vi to već radili, moguće da bi i to priznali ), a osobno sam išla provjeriti predmete na ff i mislim da su možda samo jedan ili dva ista. ali nemaš što izgubiti, pošalji mail
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 17:52   #110
ljudi imam jedno pitanje,da li se moguće prebacit na ffdi sa nekog društvenog sveučilišta tipa prava il novinarstva??
niky1204 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 19:36   #111
Zar postoji prijemni na ovom faxu? Na postani-student ništa ne piše :S
I onak.....ja sam ateist, da li ja svejedno mogu studirati filozofiju na ovom faxu? Mene ne zanima vjera, mene zanima filozofija....
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 20:00   #112
nema prijemnog, umjesto toga je državna, kao i na svim drugim faksevima (barem većini).
i možeš. nitko te neće pitati jesi ateist ili jehovin svjedok ili patka. položi državnu i dođi na upis. dec ol
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 21:54   #113
Položila sam već prošle godine ali nisam sigurna da li su moji rezultati zadovoljavajući. Mislim, kakva je navala?
Iz hrvatskog i engleskog sam dobila 3 viša razina a iz matematike 4 niža razina. U školi sam prolazila sa 4,5.
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 23:32   #114
i ti se stvarno brineš da nećeš upast?
navala nije takva, stvarno. faks je dosta nepopularan, djelomično zato što dio "družbe isusove" odbija ljude u startu (razumljivo), a djelomično i zato što se po netu mogu naći samo određene gluposti (tipa pljuvanja forumašice FFDI) i malo konkretnih iskustava..
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 23:53   #115
Da, skužila sam da nije baš popularan zbog svega toga, ali opet...zar je toliko sigurno da ću upasti?
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 00:20   #116
je, toliko je sigurno
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 00:33   #117
e hvala ti puno
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 01:03   #118
ništa. ak budeš imala još pitanja, slobodno mi se obrati na PM ili pitaj ovdje.. ali PM ću prije viditi
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 10:37   #119
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
ništa. ak budeš imala još pitanja, slobodno mi se obrati na PM ili pitaj ovdje.. ali PM ću prije viditi
Može, hvala A jel ti studiraš na FFDI-u ili?
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 13:30   #120
sori ak je ovo off topic ali molim vas , vi koji studirate na ffdi-ju, potrebna mi je literatura za diplomski rad , vezano za crkvu...pa jel bi mi mogli u vašoj knjižnici nekako izaći u susret...besplatno tamo radit na literaturi na koju bi me oni uputili, da li bi me uopće bili voljni uputiti??? .. crkveni arhivi otpadaju ,to mi je prekomplicirana procedura..pozdrav i hvala na informacijama
Velička is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.