Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2007., 12:37   #1
Papige tigrice

ljudi, imam veeeliki problem... imam dvije papigice tigrice i oni su se parili... zenka je lezala na jajima i napokon, dva ptica su se izlegla.. ostalo je jos dvoje jaja.. sve je bilo uredu, on ju je hranio, ona je hranila ptice i sve.. odjednom.. je pocela svadja izmedju njih dvoje!!
ona ga napada, ne da mu da uopce bude u kavezu... a jos je i jedno jaje razbila, a u njemu je bilo malo ptice.. sad je on vaniu, nije u kavezu i ona je kod ptica.. ali cim njega pustim unutra, ona izadje i napada ga i potpuno zaboravi na ptice....
heeeelp....

Zadnje uređivanje mdy : 02.09.2007. at 12:42. Reason: naslov
mdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 14:12   #2
bez obzira što su se oni prije slagali ona njega trenutačno vidi kao prijetnju...
proći će ju to...
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 14:29   #3
Obavezno iz razdvoji!Očito nisi čitala nikakav priručnik o uzgoju. Naime, ženke postaju agresivne na mužjake kad se mladi izlegu. Postoje specijalni kavezi sa mogućnošću pregrađivanja. Morat ćeš nabaviti taj kavez ili neki obični samo za njega te ih naizmjenice puštati vani, jer se hoće i vani pofajtati..
Frendica se bavila uzgojem i pošto su mladi već lagano odrasli i počeli letjeti, pomislila je da možda već može maknuti pregradu. Nažalost, Katica je navalila na Pikija i odtrgnula mu 2/3 kljuna, iskljucala mu krila i noge do kostiju. Uspjela ga je hraniti par dana nekom hranom za mlade na kapaljku, ali je uginuo. Nadala se da će možda izdržati dok mu ne naraste novi kljun.
Dakle, obavezno ih moraš razdvojiti.

p.s. ova dva jaja koja se nisu izlegla vjerojatno nisu oplođena. Obavezno ih ukloni i baci.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 16:16   #4
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Obavezno iz razdvoji!Očito nisi čitala nikakav priručnik o uzgoju. Naime, ženke postaju agresivne na mužjake kad se mladi izlegu. Postoje specijalni kavezi sa mogućnošću pregrađivanja. Morat ćeš nabaviti taj kavez ili neki obični samo za njega te ih naizmjenice puštati vani, jer se hoće i vani pofajtati..
Frendica se bavila uzgojem i pošto su mladi već lagano odrasli i počeli letjeti, pomislila je da možda već može maknuti pregradu. Nažalost, Katica je navalila na Pikija i odtrgnula mu 2/3 kljuna, iskljucala mu krila i noge do kostiju. Uspjela ga je hraniti par dana nekom hranom za mlade na kapaljku, ali je uginuo. Nadala se da će možda izdržati dok mu ne naraste novi kljun.
Dakle, obavezno ih moraš razdvojiti.

p.s. ova dva jaja koja se nisu izlegla vjerojatno nisu oplođena. Obavezno ih ukloni i baci.
jao, hvala ti puuuuuuuuuuuuno....

a mislila sam da ih ne smijem razdvajati jer je on hrani....

a nema dvoje jaja, nego je samo jedno... bila su dva, ali je ejdno jutros razbila, a unutra je bilo ptiće... znaš kako mi je žao... vjerovatno bi se ubrzo izleglo...
mdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 17:08   #5
čudno kako nije pojela jaja prije nego li su se izlegli ptići, obično to rade u zatočeništvu
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 18:51   #6
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
čudno kako nije pojela jaja prije nego li su se izlegli ptići, obično to rade u zatočeništvu
Znaju pojesti ova koja se nisu izlegla. Frendica je imala jedno 6 legla i nikad Katica ni jedno jaje nije pojela. Bila je žuta i debela prava kvočkica
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 18:54   #7
Quote:
mdy kaže: Pogledaj post
jao, hvala ti puuuuuuuuuuuuno....

a mislila sam da ih ne smijem razdvajati jer je on hrani....

a nema dvoje jaja, nego je samo jedno... bila su dva, ali je ejdno jutros razbila, a unutra je bilo ptiće... znaš kako mi je žao... vjerovatno bi se ubrzo izleglo...
Ona se sama hrani. Nije non stop na jajima i mladima. Ode po hranu i vrati se. Hrana joj nije daleko.
Ovo mlado u jajetu je vjerojatno bilo mrtvo, jer bi se već izleglo. Pilići se legu u intervalima od dan ili neki u istom danu. Uvijek je jedan veći od svih. Idu po veličini kao Smogovci.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 18:57   #8
Smile

mdy samo ih ti razdvoji hranit će ženka i sebe i mlade.Imala sam tigice više godina i ovo mi se nije dogodilo ali bit će sve u redu ,to su žilava mala stvorenja.
lunitic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 10:03   #9
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ona se sama hrani. Nije non stop na jajima i mladima. Ode po hranu i vrati se. Hrana joj nije daleko.
Ovo mlado u jajetu je vjerojatno bilo mrtvo, jer bi se već izleglo. Pilići se legu u intervalima od dan ili neki u istom danu. Uvijek je jedan veći od svih. Idu po veličini kao Smogovci.
lol.. hvala ti puno... razdvojila sam ih i sad je sve uredu, ona ih hrani, oni polako rastu itd..

ali Tizziano mi je pravo tuzan.. on je u drugom kavezu, posto nemam onaj s pregradom, i cim ugleda Tizzanu sav poludi, pocne skakti po kavezu i hoce da ide njoj..

morat ce jos malo izdrzati...
mdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 10:04   #10
Quote:
nitić kaže: Pogledaj post
mdy samo ih ti razdvoji hranit će ženka i sebe i mlade.Imala sam tigice više godina i ovo mi se nije dogodilo ali bit će sve u redu ,to su žilava mala stvorenja.
hehe..
mdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 13:18   #11
Quote:
mdy kaže: Pogledaj post


lol.. hvala ti puno... razdvojila sam ih i sad je sve uredu, ona ih hrani, oni polako rastu itd..

ali Tizziano mi je pravo tuzan.. on je u drugom kavezu, posto nemam onaj s pregradom, i cim ugleda Tizzanu sav poludi, pocne skakti po kavezu i hoce da ide njoj..

morat ce jos malo izdrzati...
Stavi mu ogledalce i zvončić ukoliko ga nema. Malo će ubit dosadu i pusti ga da ipak leti po kući. Pružajte mu puno pažnje .
Ajde stavi slikice mladih i svojih papigica
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 18:33   #12
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Stavi mu ogledalce i zvončić ukoliko ga nema. Malo će ubit dosadu i pusti ga da ipak leti po kući. Pružajte mu puno pažnje .
Ajde stavi slikice mladih i svojih papigica
ima vec i zvonce i ogledalce.. i pustam ga.. ali on samo dodje na ovaj stari kavez i hoce da udje.. onda mi kasnije nece uci u ovaj novi kavez, jedva ga 'utrpam'...hehe..
mdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 18:46   #13
zna se koje je njegovo i nema..
nadam se da će bit sve u redu s malcima i mužjakom i ženkom i sve ostalo...
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 19:01   #14
Quote:
@zr@ kaže: Pogledaj post
zna se koje je njegovo i nema..
nadam se da će bit sve u redu s malcima i mužjakom i ženkom i sve ostalo...
hvala na lijepim zeljama..
mdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 21:32   #15
e,a jel imaš možda koju slikicu?
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 08:55   #16
ej ljudi, evo da vas obavijestim da mi se jutros izleglo još jedno..
dugo je Tizzana ležala na njemu, mislila sam da nije uopće oplođeno i baš sam ga htjela baciti, kad sam ga uzela u ruku vidjela sam da ptiće izlazi...
znači, nikad ne bacajte jaja!! možda ipak ima unutra ptiće..
ženkica zna kad je neoplođeno, ona ga tada sama razbije ili pojede ili šta već, ne treba joj se petljati u posao...
jest mi drago!! samo je sad onaj prvi baš puno stariji od njega...
mdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 10:10   #17
Čestitam na prinovi
lunitic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 10:27   #18
Quote:
nitić kaže: Pogledaj post
Čestitam na prinovi
hvala puno...
mdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 13:25   #19
Ženka papigice tigrice nese jedno jaje svaki drugi dan.Istim ritmom legu se i mladi.
jagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 14:12   #20
Quote:
jagor kaže: Pogledaj post
Ženka papigice tigrice nese jedno jaje svaki drugi dan.Istim ritmom legu se i mladi.
Da, zato mi je i čudno kako je ovo kasnilo
Ali eto, uvijek ima iznimaka. Samo sad pazi da ga drugi mladi ne iskljucaju i izgaze
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.