Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2011., 00:11   #1
Može mala pomoć? Da li joj se sviđam?

Ukratko, blesav sam za bilo kakve signale ili što već pa bi mi trebalo pojašnjenje za ovo.

Upoznao sam jednu curu ali ne znam sviđam li joj se ili je to samo prijateljski odnos. Naime, upoznao sam ju na plesu. Ne vidim ju nigdje drugdje osim tamo i nema šanse kako bi ju gdje drugdje mogao vidjeti (ovo kažem jer ću je pitati za kavu što god bilo, nije mi bitno blamiranje ili nešto jer se s njom ne moram više uopće vidjeti, razlog što pitam je čista radoznalost i pokušavanje učenja nečega što mi baš i ne ide).

Dakle, nisam nešto jako socijalno agresivan u smislu svraćanja pažnje na sebe i više od nekakvog zahtjeva za ples ili čega sličnog ne činim. Previše filozofiram, ali bi ipak htio nekakav (pametan) odgovor na ovo. Pogledam ju koji put i nasmijem se na što dobijem osmjeh natrag, no jednom me pitala "Kaj?". Došla je sa partnerom pa nisam siguran je li joj to dečko ili samo plesni partner (mogu ga i pitati, bi li to bilo pametno?). Ono što me lagano buni jest što me zove na pričanje s njima dvoma, baca komentare dok plešemo, jednom me "pomaknula" bokom. E sad, vjerojatno bi to moglo biti svraćanje pozornosti sa njezine strane, a opet, moglo bi biti i samo jednostavno zabavljanje na plesu jer ju pokušavam nasmijati (što mi i uspjeva). Kako bi vi ovo protumačili?

Poanta je što sam pokupio previše košarica do sad što me nije pokolebalo ali više nisam siguran što kako tumačiti a baš mi se i ne ispada budala više...

Ovo izgleda kao dobar materijal za trollanje ali bi molio za ozbiljne odgovore i savjete.

Ako koji mod misli kako bi trebalo preimenovati temu, slobodno.
Chrono is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 00:20   #2
da, sviđaš joj se. ne, nije pametno bilo što pitati njenog plesnog partnera.

ne, ni ona ne zna što ti točno misliš kad joj se nasmiješiš. pozovi je na kavu pa ćeš onda lako saznati.

nemoj okolišati s pitanjem jel joj to dečko - najbolje ga se riješiti ispočetka. ako kaže da je zauzeta, lako nastaviš razgovor u duhovitom i prijateljskom raspoloženju, pa onda nema bad feelinga kasnije, niti si ti ispao papak.

sretno
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 00:40   #3
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
da, sviđaš joj se. ne, nije pametno bilo što pitati njenog plesnog partnera.

ne, ni ona ne zna što ti točno misliš kad joj se nasmiješiš. pozovi je na kavu pa ćeš onda lako saznati.

nemoj okolišati s pitanjem jel joj to dečko - najbolje ga se riješiti ispočetka. ako kaže da je zauzeta, lako nastaviš razgovor u duhovitom i prijateljskom raspoloženju, pa onda nema bad feelinga kasnije, niti si ti ispao papak.

sretno
Vrlo lijepo rečeno.dodajem da ne moraš pitati dal joj je to dečko,ako je pozoveš na kavu i odbije,svjedeno ti je jer to zbog toga što joj je dečko ili ne.ako joj se sviđaš neće htjeti izgubiti šansu da se nađe sa tobom.Pokušaj odmah saznati broj moba,traži njen,najbolje da te odmah nazove da ostane broj na tvom mobu. Ne djeluješ kao papak
sensuman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 00:40   #4
Ovako odokativno, sviđaš joj se, ali nastaviš li rastezati....previše rastezanja ne imponira.

Tako da, zovi je da dogovorite kavu. Zovi je već sutra.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 03:07   #5
Quote:
Chrono kaže: Pogledaj post
Ukratko, blesav sam za bilo kakve signale ili što već pa bi mi trebalo pojašnjenje za ovo.

Upoznao sam jednu curu ali ne znam sviđam li joj se ili je to samo prijateljski odnos. Naime, upoznao sam ju na plesu. Ne vidim ju nigdje drugdje osim tamo i nema šanse kako bi ju gdje drugdje mogao vidjeti (ovo kažem jer ću je pitati za kavu što god bilo, nije mi bitno blamiranje ili nešto jer se s njom ne moram više uopće vidjeti, razlog što pitam je čista radoznalost i pokušavanje učenja nečega što mi baš i ne ide).

Dakle, nisam nešto jako socijalno agresivan u smislu svraćanja pažnje na sebe i više od nekakvog zahtjeva za ples ili čega sličnog ne činim. Previše filozofiram, ali bi ipak htio nekakav (pametan) odgovor na ovo. Pogledam ju koji put i nasmijem se na što dobijem osmjeh natrag, no jednom me pitala "Kaj?". Došla je sa partnerom pa nisam siguran je li joj to dečko ili samo plesni partner (mogu ga i pitati, bi li to bilo pametno?). Ono što me lagano buni jest što me zove na pričanje s njima dvoma, baca komentare dok plešemo, jednom me "pomaknula" bokom. E sad, vjerojatno bi to moglo biti svraćanje pozornosti sa njezine strane, a opet, moglo bi biti i samo jednostavno zabavljanje na plesu jer ju pokušavam nasmijati (što mi i uspjeva). Kako bi vi ovo protumačili?

Poanta je što sam pokupio previše košarica do sad što me nije pokolebalo ali više nisam siguran što kako tumačiti a baš mi se i ne ispada budala više...

Ovo izgleda kao dobar materijal za trollanje ali bi molio za ozbiljne odgovore i savjete.

Ako koji mod misli kako bi trebalo preimenovati temu, slobodno.
Flertuj

Flertuj

I onda još malo flertuj


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 03:14   #6
ples je odlična aktivnost da nekoga bolje upoznaš..
štoviše, ne mora bit ništa prozirno niti preočito - ako se toga bojiš, ili ne želiš ići prebrzo..

drugi put kad budete imali trening i budete plesali - započni konverzaciju.. opusti se, nabaci osmijeh, neku foru.. nemoj bit uštogljen - to nikako.. i onda je pozovi na kavu ili nešto.. onako kao poslije treninga, pitaj je da li je za vruću čokoladu

pa ako joj je to dečko, možda i kaže 'ne mogu, sorry, idem s dečkom itd. itd.'.. a ako nije dečko, tko zna, možda se i on pridruži, pa napokon saznaš prirodu njihovog odnosa..
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 03:20   #7
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
ples je odlična aktivnost da nekoga bolje upoznaš..
štoviše, ne mora bit ništa prozirno niti preočito - ako se toga bojiš, ili ne želiš ići prebrzo..

drugi put kad budete imali trening i budete plesali - započni konverzaciju.. opusti se, nabaci osmijeh, neku foru.. nemoj bit uštogljen - to nikako.. i onda je pozovi na kavu ili nešto.. onako kao poslije treninga, pitaj je da li je za vruću čokoladu

pa ako joj je to dečko, možda i kaže 'ne mogu, sorry, idem s dečkom itd. itd.'.. a ako nije dečko, tko zna, možda se i on pridruži, pa napokon saznaš prirodu njihovog odnosa..
Ma to je nikakav problem
Dok ste još na tečaju, "Znaš što, muž ti dosta dobro pleše!".
"Hahaha ma ja sam još studentica, a to mi je kolega iz grupe / bratić / od sestrične dečko / deda"

Drugim riječima, neka flertuje


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 03:22   #8
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ma to je nikakav problem
Dok ste još na tečaju, "Znaš što, muž ti dosta dobro pleše!".
"Hahaha ma ja sam još studentica, a to mi je kolega iz grupe / bratić / od sestrične dečko / deda"

Drugim riječima, neka flertuje


-Stipe
e moj Stipe, da je sve tako jednostavno
nisu svi alfa mužjaci, macho nablidani frajeri, četverostruki ovnovi kao ti
njemu je to očito problem..

DEDA hahhaha

- Meadow
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 03:23   #9
Quote:
Chrono kaže: Pogledaj post
Ako koji mod misli kako bi trebalo preimenovati temu, slobodno.
Po ovome vidim da si pametan dečko.

Nema ti tu kruha s ovoliko filozofiranja. Ak ste već na plesu PLEŠI!!!

Herbie <3
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 11:24   #10
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Dok ste još na tečaju, "Znaš što, muž ti dosta dobro pleše!".
"Hahaha ma ja sam još studentica, a to mi je kolega iz grupe / bratić / od sestrične dečko / deda"
Mislim da ti je Stipe sve rekao,ovo mi se čini kao najbolji pristup.
Lucky Strike is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 16:17   #11
Nema ti tu bogzna kakvih signala....barem koliko si nam prenio. Sve i da ju pozoveš na kavu, to bi mogla ispast čisto prijateljska kava nakon koje tebi opet ništa neće biti jasno. Očito je cura opuštena u tvom društvu, ali ima li tu nešto više ili ne saznat ćeš ako malkice promijeniš taktiku i spikicu. Nemoj biti samo nasmješeni dečko s plesa, pošalji ti njoj koji ozbiljniji signal pa onda analiziraj njenu reakciju.
__________________
“In the small matters trust the mind, in the large ones the heart.”
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 16:44   #12
Inače, kako sam i napisao, pričam s njom i nasmijavam ju dok plešemo. A ovo sa razgovorom pitam jer mi je to malo čudno. Naime, dok dvoje ljudi razgovara interno o faksu, kakva je šansa kako će pozvati nekoga u taj razgovor tko s tom određenom temom nema veze i tko nemože na istoj razini o tome pričati jer ni ne studira taj faks. Shvaća li tko zašto mi je to čudno?

@Lovecat Ok, kakav signal na primjer koji se ne bi shvatio kao šala a opet ne kao napadno flertanje? Mislim, dok plešemo mogu joj reći kako mi se sviđa i pozvati ju na kavu što mi se čini kao najjednostavnije.
Chrono is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 17:00   #13
Quote:
Chrono kaže: Pogledaj post
Naime, dok dvoje ljudi razgovara interno o faksu, kakva je šansa kako će pozvati nekoga u taj razgovor tko s tom određenom temom nema veze i tko nemože na istoj razini o tome pričati jer ni ne studira taj faks. Shvaća li tko zašto mi je to čudno?
ne
mi na treningu pričamo o nekoj temi i priključi se više osoba, iako nisu sa srodnih faxeva i sl.. to je samo prijateljsko čavrljanje na treningu, nema tu nekih dubljih znakova..

koliko dugo se znate? koliko traje taj tečaj? organizira li vaš klub one plesnjake? ako da, zašto tu ne pokušaš nešto, tipa uhvatit je nasamo i popričat da se bolje upoznate, nabacit neki flert itd.?
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 17:08   #14
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
ne
mi na treningu pričamo o nekoj temi i priključi se više osoba, iako nisu sa srodnih faxeva i sl.. to je samo prijateljsko čavrljanje na treningu, nema tu nekih dubljih znakova..

koliko dugo se znate? koliko traje taj tečaj? organizira li vaš klub one plesnjake? ako da, zašto tu ne pokušaš nešto, tipa uhvatit je nasamo i popričat da se bolje upoznate, nabacit neki flert itd.?
Ok... Npr, ti i još netko pričate o Prostorno-vremenskom raslojavanju u podprostornim anomalijama oko crnih rupa. Zašto bi ti pozvala nekog tko ni ne sluša/nije napadan u taj razgovor?

A što se tiče flertova, koji npr?
Chrono is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 17:13   #15
Quote:
Chrono kaže: Pogledaj post
Ok... Npr, ti i još netko pričate o Prostorno-vremenskom raslojavanju u podprostornim anomalijama oko crnih rupa. Zašto bi ti pozvala nekog tko ni ne sluša/nije napadan u taj razgovor?

A što se tiče flertova, koji npr?
pa ljudi sami dođu i uključe se, nije da im šaljemo pozivnice..
ne kopčam taj dio o 'pozivanju u razgovor'.. možda je mislila da imaš nešto pametno za reći..

pa šta ja znam ovako napamet koji flert tj. šta ti trebaš reći, to ovisi o trenutku, atmosferi, tijeku razgovora i sl.

valjda ne pričaš na isti način i s prijateljicama i sa curama koje ti se sviđaju.. daj joj do znanja da nije prijateljica..
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 17:22   #16
Hmm... Pa baš i nemam prijateljica, odnosno, sa ono malo koliko ih znam pričam kao i sa prijateljima. A što se tiče flerta i šarmiranja nisam baš nešto svjesno uspješan u tome, paaa...

Što fali jednostavnom pitanju ako nisam vičan zavođenju kao takvom? (Mislim, mogao bi joj reći kako lijepo pleše/miriše... No ne znam spada li to baš pod flertanje/šarm ili pod "uletavanje")
Chrono is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 17:31   #17
Quote:
Chrono kaže: Pogledaj post
Inače, kako sam i napisao, pričam s njom i nasmijavam ju dok plešemo. A ovo sa razgovorom pitam jer mi je to malo čudno. Naime, dok dvoje ljudi razgovara interno o faksu, kakva je šansa kako će pozvati nekoga u taj razgovor tko s tom određenom temom nema veze i tko nemože na istoj razini o tome pričati jer ni ne studira taj faks. Shvaća li tko zašto mi je to čudno?
Ako si na nekom drugom, usporedi ga sa svojim

Quote:
@Lovecat Ok, kakav signal na primjer koji se ne bi shvatio kao šala a opet ne kao napadno flertanje?
Kad smo kod signala,
kakav signal tebi treba na topicu da primijetiš direktno napisan odgovor na ovo svoje pitanje?

Često se to zapitam kod ovakvih pitanja. Momci pitaju, vidim da je netko napisao odgovor (ili ga ja napišem), i onda dalje po razgovoru vidim da odgovor autori teme uopće ne skuže. Odnosno, ne percipiraju ga kao odgovor. Kao da su slijepi na to.

Što je donekle i logično, da vide takve stvari, ne bi za njih pitali.. ali opet, i kad ne znaš gdje ti je mobitel ostao skužiš kad te netko nazove i počne negdje tamo zvoniti.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 17:39   #18
Quote:
Chrono kaže: Pogledaj post
Što fali jednostavnom pitanju ako nisam vičan zavođenju kao takvom? (Mislim, mogao bi joj reći kako lijepo pleše/miriše... No ne znam spada li to baš pod flertanje/šarm ili pod "uletavanje")
ne govori curi da lijepo miriše, pobogu!!!
ako vi niste toliko bliski, možeš ispast freak!

da dobro pleše, to da.. ali to nije nikakav pokazatelj sviđanja jer ste na - tečaju.. da to kažeš nekoj random curi vani, onda da, ali ovako, ne..

dvi su solucije:
- cura te gleda prijateljski, kao zabavnog kolegu s tečaja.. pozoveš li je otvoreno na dejt, a odbije te, moglo bi biti čudno
- curi se sviđaš tj. simpatičan si joj, ali ne poznaje te još dovoljno.. i ako je ona tip cure da ne izlazi tek tako na dejtove, već prije želi upoznat osobu, onda bi te opet mogla odbiti za kavu..

ono šta bih ja napravila:
- prvo, saznat kroz razgovor da li je slobodna ili ne.. ukoliko nije, svaki daljnji potez je besmislen
- drugo, ako je točka 1. po tebe pozitivna, krenit polako s flertom, tj. davanjem do znanja da je gledaš kao žensku, a ne prijateljicu.. to se pogotovo treba dat do znanja u tim situacijama gdje se ljudi druže kroz hobi, jer se stvari lako krivo procijene.. (može ono šta je Stipe rekao na prvoj str., kroz smijeh i šalu, suptilno)..

sad, kako ćeš ti dati do znanja.. tu je problem, malo je glupo da joj počneš s nekim upadanjima i forama tu na treningu.. trebao bi je dobiti nasamo.. i onda tu krenit s malo otvorenijim pričama i ponašanjem.. nije cura glupa, shvatila bi..
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 18:01   #19
@Stipe23 Sve super, samo to što si ti napisao ne mogu jer znam kako je to njezin kolega sa faksa i s njim nije oženjena. Ako dobacim kako joj "dečko" dobro pleše opet ću ispasti budala jer je lik već išao u plesnu školu. Ako njega pitam jesu li skupa, opet nije dobro. Teško mi se praviti blesav jer već dosta toga znam i jedino bi mogao biti bezobrazan i dobacivati. Kad si napisao "Flertaj, flertaj i još malo flertaj" je bilo kako kada bi mi napisao "Pa pleši" na pitanje kako plesati. Do sad sam pokušavao bacati smješke i zabavljati ju... (Prije nego netko pita, vrsta sam čovjeka kojem cura privuče pozornost tek kad ona "priđe" a to bi htio popraviti i naučiti kako i što treba).

@Meadow, jedini način na koji bi mogao saznati je li slobodna bi bio ako ju pitam što nije došla s dečkom što bi bilo ultra čudno s obzirom kako smo na tečaju već neko vrijeme. Suptilno mi nije problem jer volim dedukciju i praćenje razgovora/govora tjela ali to funkcionira samo do određene točke jer ne možeš otkriti ništa ako ne postaviš ispravno pitanje a to je opet očito (Isuse, osjećam se kao Sheldon XD). Na samo ju mogu dobiti svaki put kad plešemo jer ljdui ne prate što drugi pričaju oko tebe već se koncentriraju na svoj ples ili partnera (osim ako si se "nabio" na nekoga pored), ako bi ju na kraju tečaja "pokušao uhvatiti na samo" ispao bi čudan.
Chrono is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 18:14   #20
Quote:
Chrono kaže: Pogledaj post
@@Meadow, jedini način na koji bi mogao saznati je li slobodna bi bio ako ju pitam što nije došla s dečkom što bi bilo ultra čudno s obzirom kako smo na tečaju već neko vrijeme. Suptilno mi nije problem jer volim dedukciju i praćenje razgovora/govora tjela ali to funkcionira samo do određene točke jer ne možeš otkriti ništa ako ne postaviš ispravno pitanje a to je opet očito (Isuse, osjećam se kao Sheldon XD). Na samo ju mogu dobiti svaki put kad plešemo jer ljdui ne prate što drugi pričaju oko tebe već se koncentriraju na svoj ples ili partnera (osim ako si se "nabio" na nekoga pored), ako bi ju na kraju tečaja "pokušao uhvatiti na samo" ispao bi čudan.
nije mi jasan vaš odnos.. vi ste skupa na tečaju i plešete, ok..
ali sa mnom na treningu su i cure s kojima sam super i s kojima se čujem i van treninga, i one s kojima tek povremeno popričam, do onih s kojima pričam jako rijetko..

ti ju zabavljaš i nasmijavaš.. je li vaš odnos čisto profesionalan, s dozom ljubaznosti s tvoje strane? po opisanom ispada da da.. jer ako ti nju ne možeš kroz razgovor pitati da li je slobodna, tj. to već do sada ne znaš, a idete skupa na tečaj, onda je to po meni čisto profesionalan, kolegijalan odnos s treninga..

očito joj ne možeš ni predložiti piće nakon treninga, tj. očito niste na takvom stupnju bliskosti.. i da sad odjednom uletiš s pričama o dečku/piću, bilo bi malo čudno..

ali bojim se da ti drugo ne preostaje..

a šta se tiče dedukcije, a ti deduciraj ako imaš vremena i strpljenja.. ali znaš ono, tko prvi, njegova djevojka.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:28.