Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2013., 07:57   #1
Bijeli nacionalizam u Hrvatskoj

Zanima me koliko ima pobornika ove ideologije u Hrvatskoj i postoji li organizacija, politička stranka s takvom ideologijom?
čovjek41 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.07.2013., 08:50   #2
Objasni. Ja ovo odbijan guglat, dosla san na temu i ocu da mi tu bude makar definicija pojma o kojem se misli diskutirat! Bijeli nacionalizam, šta je to?

Edit:

https://en.wikipedia.org/wiki/White_nationalism
White nationalism is a political ideology that advocates a racial definition of national identity for white people. It has been argued that white separatism and white supremacism may be considered subgroups within white nationalism.[1]


Aaa, rasizam.

Istaknut predstavnik: Anders Behring Breivik

Krasno.

(Sumnjam da ovog tipa "nacionalizma" ima u Hrv., nismo bas imigracijska zemlja pa smo bar tog tipa ludjaka ostali pošteđeni. U 100% bijeloj zemlji sa 90% katolika bilo bi malo pomaknuto da tako nešto postoji, to bi bila reakcija na nešto čega u Hrv. uopće nema. Mi živimo u zemlji di ako si druge rase i tu si dovoljno dugo, o tebi će bit snimljena makar kratka reportaža ako ne i dokuentarac Mi volimo ovo malo naših stranaca šta ih se tu zateklo )
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.

Zadnje uređivanje Guns of Brixton : 09.07.2013. at 09:05.
Guns of Brixton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 09:09   #3
Quote:
Guns of Brixton kaže: Pogledaj post
Objasni. Ja ovo odbijan guglat, dosla san na temu i ocu da mi tu bude makar definicija pojma o kojem se misli diskutirat! Bijeli nacionalizam, šta je to?

Edit:

https://en.wikipedia.org/wiki/White_nationalism
White nationalism is a political ideology that advocates a racial definition of national identity for white people. It has been argued that white separatism and white supremacism may be considered subgroups within white nationalism.[1]

Aaa, rasizam.
Istaknut predstavnik: Anders Behring Breivik
znao sam da će tako krenut, Breivik je terorist

kad je tema npr. komunizam jel se odmah krene s Crvenim brigadama?


bijeli nacionalizam je legitimna politička ideologija a za početak, kad govorimo o predstavnicima, to su zasigurno intelektualci kao npr.: http://en.wikipedia.org/wiki/Jared_Taylor ili http://en.wikipedia.org/wiki/Tomislav_Sunic
čovjek41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 09:16   #4
Quote:
čovjek41 kaže: Pogledaj post
znao sam da će tako krenut, Breivik je terorist

kad je tema npr. komunizam jel se odmah krene s Crvenim brigadama?
...
Naravno da se odma krene, lanac je onoliko jak koliko mu je jaka najslabija karika
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 09:28   #5
Quote:
Guns of Brixton kaže: Pogledaj post
Naravno da se odma krene, lanac je onoliko jak koliko mu je jaka najslabija karika
jel tebi jasno, da li razumiješ neke osnovne pojmove?

bijeli nacionalizam?

cionizam?

bijeli nacionalizam ne ide zajedno s cionizmom!

Breivik je cionist.
čovjek41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 14:04   #6
Ja donekle simpatiziram. Protiv multikulturalizma sam, tj. bar bi htjeo da se smanji priljev Somalaca, Arapa i sl. u Europu
__________________
The only good thing about Karl Marx.. is that he wasn't a Keynesian.
Zagorec88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 14:09   #7
Osim Roma, nešto vlasnika kineskih dućana i nogometaša Dinama, Hrvatska je ipak jedno 99+% bijela zemlja i rasizam kod nas nije pitanje na dnevnom redu niti ozbiljan problem
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 14:16   #8
Quote:
čovjek41 kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko ima pobornika ove ideologije u Hrvatskoj i postoji li organizacija, politička stranka s takvom ideologijom?
Pa vjerojatno u paleti raznih HSP-ova ima i neki koji zagovara "bijeli nacionalizam". Ako ništa, onda ima barem Mladen Schwartz...

Inače ne simpatiziram takvu ideologiju. Iako sam apsolutno za očuvanje nacionalnih država, te bjelačke pizdarije mi previše vuku na neka prošla vremena za koja je bolje da zauvijek ostanu u prošlosti.
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 14:18   #9
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Osim Roma, nešto vlasnika kineskih dućana i nogometaša Dinama, Hrvatska je ipak jedno 99+% bijela zemlja i rasizam kod nas nije pitanje na dnevnom redu niti ozbiljan problem
Da. Kao što je već rečeno, ne-bijelci(koji ovdje žive) su kod nas uredno kuriozitet i snimaju se o njima simpatične reportaže. Ima i turista ne-bijelaca koliko hoćeš, i nikom ništa.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 14:19   #10
Autor teme je avangarda. Ovo će bit aktualna tema u Hrvatskoj za cca. 30-40 godina.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 14:24   #11
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Autor teme je avangarda. Ovo će bit aktualna tema u Hrvatskoj za cca. 30-40 godina.
Samo ako nam se standard života jako popne, i bude manjkalo radne snage. A i tada ovisi sve o našoj politici. Švedska ne izbacuje te useljenike, čak ni kada rade grozne stvari. Mi bismo mogli odlučiti da ćemo to raditi, pa bi se onda pridošlice smirili, barem donekle.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 14:24   #12
Ma sve je super dok ti isti ne počnu praviti probleme, a onda kuknjati kako su nacionalna manjina i da ih svi ugnjetavaju...
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 14:46   #13
"Bijeli" nacionalizam je u nas besmislen, pa rasno smo "čistiji" od Deutschland-a i vjerovatno od još dosta zemalja EU. Ovo bi se jedino moglo dogodit kako je netko spomenio ako standard toliko poraste da budemo živili ko bubreg u loju i ne bude nikoga za radit "niže" poslove, al poznavajući Milanovića i ekipu nebi se kladio na to.
Matheww20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 15:32   #14
Kao što je ranije spomenuto, još nije vrijeme za tu temu, jer smo jedna od najbijelijih zemalja u Europi. Ali opet, bolje spriječiti nego liječiti

Naravno, mislim na nerede od strane imigranata ko npr u Švedskoj, Francuskoj itd. Ako nam dođe neki liječnik iz Irana te se fino integrira, nemam ništa protiv. Bande Somalaca da rade sranja po ZG ? Deportirat momentalno
__________________
The only good thing about Karl Marx.. is that he wasn't a Keynesian.
Zagorec88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 15:39   #15
Sve je stvar brojki. Tisuću Kineza u Hrvatskoj je prihvatljivo, čak i poželjno. Kao i mali broj crnaca i dr. Egzotika je dobrodošla. No 100 000 Kineza( ili Marokanaca, Somalaca) je već problem. A 500 tisuća ozbiljan problem.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 16:15   #16
Quote:
Zagorec88 kaže: Pogledaj post
Kao što je ranije spomenuto, još nije vrijeme za tu temu, jer smo jedna od najbijelijih zemalja u Europi. Ali opet, bolje spriječiti nego liječiti

Naravno, mislim na nerede od strane imigranata ko npr u Švedskoj, Francuskoj itd. Ako nam dođe neki liječnik iz Irana te se fino integrira, nemam ništa protiv. Bande Somalaca da rade sranja po ZG ? Deportirat momentalno
Hm, liječnik iz Irana bi lako mogao biti bijelac, nije ti neki primjer. Dosta perzijskih nacionalnih skupina je indo-europskog porijekla.

Nacionalizam temeljen na boji kože je jednako razuman kao nacionalizam temeljen na obliku ušnih resica ili boji očiju. Ono što je presudno za integraciju su kulturološke poveznice, ekonomski status i obrazovanje, ne boja kože. Uostalom, lako je provjeriti da npr. hrvatski nacionalisti više ne vole Srbe, koji su također bijelci, nego lokalne Kineze, koji su šutljivi, povučeni i simpatični.

Poanta je sljedeća - bjelci izumiru jer se ne razmnožavaju, a ne razmnožavaju se jer su prošli demografsku tranziciju. Da bi zapadne ekonomije opstale, potrebno je uvoziti radnu snagu. Protiv toga nitko ništa ne može, a niti ne treba. Pretjeralno liberalni multikulturalizam je pogrešan jer dozvoljava devijantno ponašanje podskupina pod izlikom reakcije na društvenu segregaciju, ali je agresivni anti-useljenički nacionalizam također kontraproduktivan jer u startu generira sukobe. Treba samo provoditi zakone i sve tretirati jednako i problem postaje nepostojeći.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 16:25   #17
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Hm, liječnik iz Irana bi lako mogao biti bijelac, nije ti neki primjer. Dosta perzijskih nacionalnih skupina je indo-europskog porijekla.

Nacionalizam temeljen na boji kože je jednako razuman kao nacionalizam temeljen na obliku ušnih resica ili boji očiju. Ono što je presudno za integraciju su kulturološke poveznice, ekonomski status i obrazovanje, ne boja kože. Uostalom, lako je provjeriti da npr. hrvatski nacionalisti više ne vole Srbe, koji su također bijelci, nego lokalne Kineze, koji su šutljivi, povučeni i simpatični.

Poanta je sljedeća - bjelci izumiru jer se ne razmnožavaju, a ne razmnožavaju se jer su prošli demografsku tranziciju. Da bi zapadne ekonomije opstale, potrebno je uvoziti radnu snagu. Protiv toga nitko ništa ne može, a niti ne treba. Pretjeralno liberalni multikulturalizam je pogrešan jer dozvoljava devijantno ponašanje podskupina pod izlikom reakcije na društvenu segregaciju, ali je agresivni anti-useljenički nacionalizam također kontraproduktivan jer u startu generira sukobe. Treba samo provoditi zakone i sve tretirati jednako i problem postaje nepostojeći.


Dođe li do masovne imigracije, neizbježni su novi ratovi, još krvaviji nego je bio onaj protiv Srba. Gdje je jedan alžirski grob, to je Alžir, već vidim kako urla neki budući alžirski predsjednik, dok njegovi sunarodnjaci iz Republike Alžirske Krajine postavljaju barikade po hrvatskim cestama.
Zapadne ekonomije mogu opstati samo ako se opet kršćanstvo uvede kao službena vjera, zabrani abortus, razvod. Samo kršćanska vjerska država može spasiti ekonomiju, imigracija će ju pretvoriti u Siriju, Somaliju, Afganistan.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 16:25   #18
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post

Poanta je sljedeća - bjelci izumiru jer se ne razmnožavaju, a ne razmnožavaju se jer su prošli demografsku tranziciju. Da bi zapadne ekonomije opstale, potrebno je uvoziti radnu snagu. Protiv toga nitko ništa ne može, a niti ne treba. Pretjeralno liberalni multikulturalizam je pogrešan jer dozvoljava devijantno ponašanje podskupina pod izlikom reakcije na društvenu segregaciju, ali je agresivni anti-useljenički nacionalizam također kontraproduktivan jer u startu generira sukobe. Treba samo provoditi zakone i sve tretirati jednako i problem postaje nepostojeći.
Radna snaga uvoziti?

U nekim sektorima da, ali to je nekoliko zemalja i ograničeni broj ljudi.

Pogledaj mlade u španjolskoj, pola ih ne može naći posao, tako da uvoziti radnu snagu tamo nema smisla, osim u eventualno nekim granama ako i tamo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 16:28   #19
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Radna snaga uvoziti?

U nekim sektorima da, ali to je nekoliko zemalja i ograničeni broj ljudi.

Pogledaj mlade u španjolskoj, pola ih ne može naći posao, tako da uvoziti radnu snagu tamo nema smisla, osim u eventualno nekim granama ako i tamo

Ni u jednoj europskoj državi nema manjka radne snage, niti će ga ikad biti. To je obična laž onih koji žele uništiti kršćanstvo.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 17:00   #20
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Ni u jednoj europskoj državi nema manjka radne snage, niti će ga ikad biti. To je obična laž onih koji žele uništiti kršćanstvo.
Ovisi.
U Njemačkoj je postojala.

U Francuskoj su socijalističke vlade poticale davanje državljanstava da bi imali biračku bazu.

U Švedsku ili Nizozemskoj dolaze kao azilanti i čak do polovice ih i danas živi od socijalne pomoći
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.