Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Teritorijalna upravna podjela Hrvatske na 7 županija?
Slažem se 12 44.44%
Ne slažem se 12 44.44%
Suzdržan 3 11.11%
Glasovatelji: 27. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2013., 17:45   #21
Quote:
Sloterdijck kaže: Pogledaj post
A koji će biti glavni grad županije Dalmacije-Zadar,Šibenik ili Split?
Supetar

Naravno da Split. Najveći, gospodarski najvažniji grad i grad kojem gravitira najviše ljudi iz okolnih gradova mora bit glavni. Nema nikakve logike da bilo šta drugo bude glavni grad.
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 22:19   #22
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Zašto je Međimurje odvojeno od središnje Hrvatske?
Jer zaslužuje imati vlastitu županiju. Biti vlastita regija.
Auge is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 22:21   #23
Quote:
Sloterdijck kaže: Pogledaj post
A koji će biti glavni grad županije Dalmacije-Zadar,Šibenik ili Split?
Knin. Tako će se izbjeći prepucavanja.
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 00:33   #24
Quote:
Auge kaže: Pogledaj post
Jer zaslužuje imati vlastitu županiju. Biti vlastita regija.
Svi zasluzuju.Ili nitko.
http://tripalo.hr/wp-content/uploads...5/5-REGIJA.jpg
Ili imas 20 zupanija kao sad,sto je po meni sasvim u redu.
Ili imas 4-5 velikih zupanija.Ne moze i ovce i novce.
Ja bi radije smanjio broj gradova za 30% i broj opcina za 60%.Za pocetak.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 02:07   #25
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
o.Ja bi radije smanjio broj gradova za 30% i broj opcina za 60%.Za pocetak.
Dobro. Što ćemo s ljudima koji ostanu bez posla zbog ukidanja općina i gradova?
Pavo B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 09:44   #26
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Knin. Tako će se izbjeći prepucavanja.
Knin bi bio super da se konfederacija Hrvatske i FBiH ostvarila
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 10:52   #27
Prema wikipediji Hrvatska se sastoji od 128 gradova i 428 općina. K tome još 21 županija.

Previše je to birokracije koja pretače novac i kod svakog takvog pretakanja se dio izgubi jer birokracija je trošak. Treba love za plaće, aute, mobitele, "poslovne" večere, ...

Županije treba ukinuti, taj sloj birokracije nam ne treba, a općine i gradove objediniti tako da ispadne 50 do 80 "novih" općina/područja. S manjim brojem općina/područja, država bi komunicirala direktno.

Što se tiče unutarnje organizacije nove općine/područja, država treba dati okvire unutar kojih takva općina mora funkcionirati, npr:
- troškovi birokracije ne smiju biti veći od 10% lokalnog proračuna
- u slučaju novčane pomoći od strane države, država određuje plaće lokalne birokracije
- osobe u lokalnoj vlasti se biraju direktno
- ravnomjerni razvoj unutar općine s malo pojačanim razvojem slabije razvijenih dijelova
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 10:56   #28
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
Dobro. Što ćemo s ljudima koji ostanu bez posla zbog ukidanja općina i gradova?
Ti ljudi će postati nezaposleni i moći će tražiti posao kao i svi koji su ostali bez posla.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 11:00   #29
Što se toliko bavite županije, a ne stotinama nepotrebnih općina.

Pa po meni samo ovih 128 gradova pretvoriti u općine i piropiji im okolna mjesta
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 11:12   #30
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
bit će ih gušt politički potući i sa takvom podjelom koja je očito skrojena u pravcu koji njima paše

samo, opet se krati Dalmacija

na dugu listu onih koji su svoj nož zaboli u Dalmaciju, sada se upisao i Arsen Bauk, ako je ova karta proizvod njegove kuhinje
Dalmacija je uništila ostatak države, i još se njeni nekarakterni stanovnici imaju srama žaliti. Ne znam bih li počeo sa iznjedravanjem nagoreg šljama u politici (Sanader, Karamarko, Milanović itd), najžešćim podržavanjem beogradskog komunističkog režima (čiji su najvjerniji zagovaratelji bili upravo Dalmatinci), ili sisanjem proračunskog novca i doseljavanjem u tuđe krajeve (Zagreb) i nametanjem svoje (ne)kulture u te krajeve.

Dalmatinci su najviše uništili državu, i još su dovoljno nečovječni da za to optužuju druge. Zbog vas u nekim segmentima i ličimo na Srbe.
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.09.2013., 11:20   #31
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Ti ljudi će postati nezaposleni i moći će tražiti posao kao i svi koji su ostali bez posla.
I naći će ga malo morgen, kao i drugi što su ostali bez posla. 350.000 nezaposlenih u državi, pa što ne bi dodali još?
Pavo B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 11:23   #32
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Zašto je Međimurje odvojeno od središnje Hrvatske?
Zato kaj Međimurje ne spada v središnju Hrvatsku.

Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Čudno mi je 4 velike županije i 3 male ,nekako mi je nesrazmjerno.
A broj stanovnika ili veličina površine su jedini kriteriji po kojima neka država more teritorijalno biti podijelena? Kako onda to da najveći švicarski kanton ima skoro milijun i pol stanovnika a najmanji tek nekaj več od 15 000? http://en.wikipedia.org/wiki/Cantons_of_Switzerland Ili da najveći njemački bundesland ima 12,5 mil stanovnika, a najmanji tek 661 000? http://en.wikipedia.org/wiki/States_of_Germany Slično i u Austriji: najveći bundesland ima 1,7 mil a najmanji 284 000. http://en.wikipedia.org/wiki/Bundesland_%28Austria%29 Da ne govorimo o razlikama u porvšini. Očito veličina ovdje ne igra presudnu ulogu. Već ekonomski, povijesni i kulturološki kriteriji. A u današnjoj Hrvatskoj jedino Međimurje, Istra i Dubrovnik zadovoljavaju sva tri. Sve ostale županije su produkt devedesetih.

Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Svi zasluzuju.Ili nitko.
http://tripalo.hr/wp-content/uploads...5/5-REGIJA.jpg
Ili imas 20 zupanija kao sad,sto je po meni sasvim u redu.
Ili imas 4-5 velikih zupanija.Ne moze i ovce i novce.
Ja bi radije smanjio broj gradova za 30% i broj opcina za 60%.Za pocetak.
Uvjerljivo najgluplja podijela koju sam dosad vidio. Međimurje zajedno sa tamo nekom Banijom i Kordunom? Kako da ne... Radije bih onda da se vratimo Mađarskoj.
Salud is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 12:10   #33
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
I naći će ga malo morgen, kao i drugi što su ostali bez posla. 350.000 nezaposlenih u državi, pa što ne bi dodali još?
Za vrijeme Jace je 150 000 ljudi iz privatnog sektora dobilo otkaz. Za vrijeme Zokija još 70 000 ljudi. Ukupno 220 000 otkaza u privatnom sektoru, nula u uhljeb sektoru.

Da se dalo 40-50 tisuća otkaza u uhljeb sektoru + ukidanje milijarde općina i da se rasteretilo gospodarstvo bez podizanja PDV-a, u privatnom sektoru bi manje ljudi dobilo otkaz, recimo manje od 100 000, možda 50 000.

Ukupno bi to bilo 50 000 privatni sektor i 50 000 uhljeb sektor, znači 100 000. Sad imamo 120 000 otkaza više jer se treba brinuti za male nemoćne uhljebe koji rade na izmišljenim radnim mjestima.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 12:20   #34
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Za vrijeme Jace je 150 000 ljudi iz privatnog sektora dobilo otkaz. Za vrijeme Zokija još 70 000 ljudi. Ukupno 220 000 otkaza u privatnom sektoru, nula u uhljeb sektoru.

Da se dalo 40-50 tisuća otkaza u uhljeb sektoru + ukidanje milijarde općina i da se rasteretilo gospodarstvo bez podizanja PDV-a, u privatnom sektoru bi manje ljudi dobilo otkaz, recimo manje od 100 000, možda 50 000.

Ukupno bi to bilo 50 000 privatni sektor i 50 000 uhljeb sektor, znači 100 000. Sad imamo 120 000 otkaza više jer se treba brinuti za male nemoćne uhljebe koji rade na izmišljenim radnim mjestima.
Ti ne kužiš jelda?

220.000 u privatnom sektoru i nitko da trepne, 22 osobe u javnom dobije otkaz, i svi skaču
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 12:31   #35
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ti ne kužiš jelda?

220.000 u privatnom sektoru i nitko da trepne, 22 osobe u javnom dobije otkaz, i svi skaču
Zato jer je to po planu, to se očekuje, kao što je rekao Joker u batmanu.

100 000 ljudi u privatnom sektoru dobije otkaz i nitko ne trepne, jer je takav plan, a uhljebima najaviš smanjenje plaća za 3% i odmah svi polude.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 12:46   #36
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Zato jer je to po planu, to se očekuje, kao što je rekao Joker u batmanu.

100 000 ljudi u privatnom sektoru dobije otkaz i nitko ne trepne, jer je takav plan, a uhljebima najaviš smanjenje plaća za 3% i odmah svi polude.
znam taj meme, samo je prestrašno da bi bilo smiješno
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 13:23   #37
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
znam taj meme, samo je prestrašno da bi bilo smiješno
Šteta je učinjena, nema smisla više plakati.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 15:18   #38
Quote:
Salud kaže: Pogledaj post
Zato kaj Međimurje ne spada v središnju Hrvatsku.


A broj stanovnika ili veličina površine su jedini kriteriji po kojima neka država more teritorijalno biti podijelena? Kako onda to da najveći švicarski kanton ima skoro milijun i pol stanovnika a najmanji tek nekaj več od 15 000? http://en.wikipedia.org/wiki/Cantons_of_Switzerland Ili da najveći njemački bundesland ima 12,5 mil stanovnika, a najmanji tek 661 000? http://en.wikipedia.org/wiki/States_of_Germany Slično i u Austriji: najveći bundesland ima 1,7 mil a najmanji 284 000. http://en.wikipedia.org/wiki/Bundesland_%28Austria%29 Da ne govorimo o razlikama u porvšini. Očito veličina ovdje ne igra presudnu ulogu. Već ekonomski, povijesni i kulturološki kriteriji. A u današnjoj Hrvatskoj jedino Međimurje, Istra i Dubrovnik zadovoljavaju sva tri. Sve ostale županije su produkt devedesetih.


Uvjerljivo najgluplja podijela koju sam dosad vidio. Međimurje zajedno sa tamo nekom Banijom i Kordunom? Kako da ne... Radije bih onda da se vratimo Mađarskoj.

Ovako nikamo nećemo stići, što je bilo je bilo ,prvo treba postići da se regije gleda kao na neki oblik samostalnosti tj kao na potvrđivanje legiitimnosti nekog lokalpatriotizma

Po meni Istra i Kvarner jedna regija , Lika i Banovina druga , Dalamcija do Prevlake treća ,Slavnija i Baranja četvrta , itd.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 15:37   #39
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Svi zasluzuju.Ili nitko.
http://tripalo.hr/wp-content/uploads...5/5-REGIJA.jpg
Ili imas 20 zupanija kao sad,sto je po meni sasvim u redu.
Ili imas 4-5 velikih zupanija.Ne moze i ovce i novce.
Ja bi radije smanjio broj gradova za 30% i broj opcina za 60%.Za pocetak.
Nemam ništa protiv dosadašnjih županija.

Ako ih netko želi ukidati ili provoditi fuzije, neka konzultira na referendumu stanovništvo dotičnih županija.

A ne ukidanje dekretom i stvaranje nekakvih umjetnih regija.

Isti princip neka vrijedi za općine. Dok općina funkcionira neka je. Ako njeni stanovnici više nemaju interesa za njen opstanak, nek' se po provedenom referendumu fuzionira sa susjednom.

Tako se radi u Švicarskoj.
Auge is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 19:00   #40
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Što se toliko bavite županije, a ne stotinama nepotrebnih općina.

Pa po meni samo ovih 128 gradova pretvoriti u općine i piropiji im okolna mjesta
I županije i opcine.

Srezati gdjegod a da ne zakompliciramo previse stvar.

Uostalom, sta se tolko plasite pred vecim zupanijama? To bi bio povod da se pojednostavi birokracija, da ne moramo za svaki klinac trčkarat po glavnim gradovima.

A bolnice, sudove, itd... ne bi trebali dirati.
__________________
Kad ces doc...
noxis93 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:44.