Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2014., 22:36   #61
Quote:
asuekoto kaže: Pogledaj post
Nacionalizam je posljednje utočište hulja.
Točno. I to se najbolje vidjelo kad se neizručivanje Perkovića i onog drugo nazivalo zaštitom nacionalnih interesa. Kako može biti nacionalni interes štiti nekakve ubojice? To je bio najbolji dokaz da je nacionalizam zadnje utočište raznih hulja.
lezerkocije is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 22:44   #62
Quote:
lezerkocije kaže: Pogledaj post
Točno. I to se najbolje vidjelo kad se neizručivanje Perkovića i onog drugo nazivalo zaštitom nacionalnih interesa. Kako može biti nacionalni interes štiti nekakve ubojice? To je bio najbolji dokaz da je nacionalizam zadnje utočište raznih hulja.
Tajne službe su najčešće pod zaštitom država, pa i onih najdemokratskijih.

Ovu državu su stvorili kadrovi iz tajnih službi bivše države okupljeni oko Tuđmana, opasno je stranim državama izručivati čelnike tih tajnih službi.

Ne treba brkati nacionalizam i nacionalne interese.
__________________
Gulbis, T. Haas, Youzhny, Llodra, Klizan, Benneteau, Dimitrov, Paire, Goffin, Dr. Ivo, Raonic Barthel, Penneta, Robson, Kvitova, Sharapova
asuekoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 22:45   #63
Quote:
asuekoto kaže: Pogledaj post
Tajne službe su najčešće pod zaštitom država, pa i onih najdemokratskijih.

Ovu državu su stvorili kadrovi iz tajnih službi bivše države okupljeni oko Tuđmana, opasno je stranim državama izručivati čelnike tih tajnih službi.

Ne treba brkati nacionalizam i nacionalne interese.
Pa oni su spremni Istru i Dalmaciju prodati za svoj interes, a di ne bi tamo nekog šefa tajne službe
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 23:09   #64
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Je, to su toliko duboke misli i misaoni procesi
Ovo što sam napisao je bukvalna istina, nema tu ništa dubokog, kad je nacija u kurcu pa ne vidi da s njom i dalje vladaju udbaši.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 22:37   #65
Đeš' blatit nacionalizam?

Tako fina ideologija. Nije bilo mrtvih, preklanih iskasapljenih, zapaljenih, popljačkanih.....

Skupa s religijom idealna kombinacija za apokalipsu.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 08:22   #66
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Đeš' blatit nacionalizam?

Tako fina ideologija. Nije bilo mrtvih, preklanih iskasapljenih, zapaljenih, popljačkanih.....

Skupa s religijom idealna kombinacija za apokalipsu.
Nacionalizam je ideologija ili svjetonazor u kojoj je nacionalni identitet presudan za formiranje i opstojnost jedne suverene države. Prema nazoru pristalica nacionalizma, za pripadnike jednog naroda je odnos prema naciji važniji od svakog drugog elementa osobnog ili grupnog identiteta i od svakog drugog odnosa lojalnosti.

Pojam "nacionalizam" se u jeziku koristi u pozitivnom, i u negativnom smislu:
U pozitivnom smislu nacionalizam je isto što i domoljublje. Ovdje prepoznajemo činjenicu da se ideja nacionalizma nastavlja na etnički (narodi) identitet - osobinu koja je toliko uobičajena u ljudskom rodu da uopće ne postoji povijesno sjećanje na vrijeme u kojem ljudi sebe nisu doživljavali kao pripadnike nekog naroda.
U negativnom smislu nacionalizam se poistovjećuje sa šovinizmom.
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 08:47   #67
Quote:
Ja sam Ante kaže: Pogledaj post
Nacionalizam je ideologija ili svjetonazor u kojoj je nacionalni identitet presudan za formiranje i opstojnost jedne suverene države. Prema nazoru pristalica nacionalizma, za pripadnike jednog naroda je odnos prema naciji važniji od svakog drugog elementa osobnog ili grupnog identiteta i od svakog drugog odnosa lojalnosti.

Pojam "nacionalizam" se u jeziku koristi u pozitivnom, i u negativnom smislu:
U pozitivnom smislu nacionalizam je isto što i domoljublje. Ovdje prepoznajemo činjenicu da se ideja nacionalizma nastavlja na etnički (narodi) identitet - osobinu koja je toliko uobičajena u ljudskom rodu da uopće ne postoji povijesno sjećanje na vrijeme u kojem ljudi sebe nisu doživljavali kao pripadnike nekog naroda.
U negativnom smislu nacionalizam se poistovjećuje sa šovinizmom.

Evidentno je da sebe svrstavaš u ovu drugu grupu!
Nacionalizam je uvijek pozitivan, samo što šovinisti i nacisti svoje "zasluge" za genocid, etničko čišćenje, logore... pripisuju Žrtvama - kao u basni janje i vuk.
Oni tvrde da je "apokalipsu" izazvao nacionalizam Žrtava, a ne njihov šovinizam i nacizam.
Možeš li zamisliti situaciju da Židovi stanu u obranu šovinista i nacista koji su ih progonili?!

Naravno da ne - to je svojstveno samo prostorima Bivše Jugoslavije!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 10:24   #68
Quote:
Ja sam Ante kaže: Pogledaj post
Nacionalizam je ideologija ili svjetonazor u kojoj je nacionalni identitet presudan za formiranje i opstojnost jedne suverene države. Prema nazoru pristalica nacionalizma, za pripadnike jednog naroda je odnos prema naciji važniji od svakog drugog elementa osobnog ili grupnog identiteta i od svakog drugog odnosa lojalnosti.

Pojam "nacionalizam" se u jeziku koristi u pozitivnom, i u negativnom smislu:
U pozitivnom smislu nacionalizam je isto što i domoljublje. Ovdje prepoznajemo činjenicu da se ideja nacionalizma nastavlja na etnički (narodi) identitet - osobinu koja je toliko uobičajena u ljudskom rodu da uopće ne postoji povijesno sjećanje na vrijeme u kojem ljudi sebe nisu doživljavali kao pripadnike nekog naroda.
U negativnom smislu nacionalizam se poistovjećuje sa šovinizmom.
U bilo kom smislu, nacionalizam je oblik totalitarizma. Kao i svaki totalitarizam on ispred indivudue i individualnog stavlja kolektivitet i kolektivno.

Quote:
Nacionalizam je, dakle, prevashodno negativitet, nacionalizam je negativna kategorija duha, jer nacionalizam živi na poricanju i od poricanja. Mi nismo ono što su oni. Mi smo pozitivan pol, oni negativan. Naše vrednosti, nacionalne, nacionalističke, imaju funkciju tek u odnosu na nacionalizam onih drugih: mi jesmo nacionalisti, ali oni su to još i više, mi koljemo, kad se mora, ali oni još i više; mi smo pijanci, oni alkoholičari; naša istorija je ispravna samo u odnosu na njihovu, naš je jezik čist samo u odnosu na njihov. Nacionalizam živi od relativizma. Ne postoje opšte vrednosti, estetičke, etičke, itd. Postoje samo relativne. I u tom smislu, u prvom redu, nacionalizam jeste nazadnjaštvo. Treba biti bolji samo od svoga brata ili polubrata, ostalo me se i ne tiče. Skočiti malo više od njega, ostali me se ne tiču. To je ono što smo nazvali strah. Ostali čak imaju pravo da nas dostignu, da nas prestignu, to nas se ne tiče. Ciljevi nacionalizma uvek su dostižni ciljevi, dostižni jer su skromni, skromni jer su podli. Ne skače se, ne baca se kamena s ramena da bi se dostigao svoj sopstveni maksimum, nego da bi se nadigrali oni, jedini, slični a tako različni, zbog kojih je igra i započeta.
Danilo Kiš, po nekima on je valjda šovinista ili nacista.

Kada bi postojala samo jedna nacija na planeti, nacionalizam bi bio besmislen. Ovako, on se javlja i egzistira samo zahvaljujući drugim i drugačijim. Tada bi neki izmislili neko drugo pravilo po kojem bi klasificirali ljude i pojadnostavljivali ih do besmisla i svodili na broj, nešto poput Liliputanaca iz "Guliverovih putovanja". Vjerovatno bi tada bilo važno s koje strane se razbija ljuska jajeta ili koja se cipela prvo treba vezati pri obuvanju. U tome je njegovo opravdanje, njegov smisao i svrha.

Pojedinac iz nekog nacionalnog kolektiviteta koji se odvaži da se malo izdvoji ili da simpatizira druge i drugačije biva prokazan, odbačen i okrivljen kao izdajica "svog" kolektiviteta. On je osuđen na samotnjački život, u njega se upire prstom, njega se prezire kao otpadnika.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 12:05   #69
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
U bilo kom smislu, nacionalizam je oblik totalitarizma. Kao i svaki totalitarizam on ispred indivudue i individualnog stavlja kolektivitet i kolektivno
Usko shvaćanje ne znači specijalizaciju!
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 12:21   #70
Quote:
Dubrovčanin kaže: Pogledaj post
Nacionalizam se često naziva glupošću, ludošću, bolešću, zlom, nečim za napaljene tinejdžere i priproste ljude. Davaju mu negativne konotacije. Nacionalističke ideologije su razradili i nacionalističke ideje su širili ugledni intelektualci svoga doba. Ljudi koji su završili fakultete, sjedili u skupštini, putovali, osnivali stranke, izdavali knjige. Doktor Ante Starčević, doktor Ante Pavelić, doktor Franjo Tuđman. Gotovo bez iznimke veoma visoko obrazovani ljudi. Pa evo i Vojislav Šešelj. Živuća enciklopedija, najmlađi doktor znanosti u bivšoj Jugoslaviji, sveučilišni profesor prije 27. godine života, IQ 140. Znači ideolozi nacionalizma nisu bili zatucani pastiri nego visoko obrazovani geniji. Zašto se onda reći nekome da je nacionalist shvaća kao uvrjeda?
Vojislav Šešelj je psihopat i po tome, bez obzira što ima zvanje doktora, on nema talenta i znanje. On je izvrstan samo kao političar jer zna manipulirati masom. Samo pogledajte tu publiku dok je Šešelj održao govor. Psihopati nemaju visoki kvocijent inteligencije, pa prema tome sumnjam da je Šešelj visoko inteligentan.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:17   #71
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Zato što smo do rušenja kule babilonske svi bili jedna nacija, a više nacija je božja kazna!
Znači da je Jugoslavenstvo isto nacionalizam i veliko zlo jer od kud nama pravo da se djelimo od germana, romana, crnaca, azijanata kada svi sebe možemo nazivati ljudima odnosno čovječanstvo.
patak360 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:43   #72
Quote:
patak360 kaže: Pogledaj post
Znači da je Jugoslavenstvo isto nacionalizam i veliko zlo jer od kud nama pravo da se djelimo od germana, romana, crnaca, azijanata kada svi sebe možemo nazivati ljudima odnosno čovječanstvo.
Eto shvatio si
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 00:05   #73
Quote:
Ja sam Ante kaže: Pogledaj post
Usko shvaćanje ne znači specijalizaciju!
Iza nacionalizma se kriju mediokriteti. Podobna garnitura netelentiranih karijerista predatora. Pljačkaške horde termita koji uzvikuju velike parole o slobodi, ugnjetavanju dok one naivce koji im vjeruju tapšu po leđima s kojih im gule kožu.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 00:15   #74
Nacionalizam ima negativnu konotaciju jer se takvim glupim temama bave ljudi sa velikim kompleksima i šupljim postojanjem u životu.

Kad na ovoj planeti usred svemira šta letucka, između svih ovih zvijezda i 100 čuda na kugli zemaljskoj, u jednom životu šta dobiješ, ti izabereš svoje postojanje trošit na busanje u neku zastavu i mitove o "narodu" ti si, znanstveno dokazano

a) prvo pa iscidak
b) oportunist / sociopat
MacAnony is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 00:23   #75
Quote:
MacAnony kaže: Pogledaj post
Nacionalizam ima negativnu konotaciju jer se takvim glupim temama bave ljudi sa velikim kompleksima i šupljim postojanjem u životu.

Kad na ovoj planeti usred svemira šta letucka, između svih ovih zvijezda i 100 čuda na kugli zemaljskoj, u jednom životu šta dobiješ, ti izabereš svoje postojanje trošit na busanje u neku zastavu i mitove o "narodu" ti si, znanstveno dokazano

a) prvo pa iscidak
b) oportunist / sociopat
a ti ćeš potrošit svoje vrijeme busanjem u svoja prsa?

ja više volim Hrvatsku od sebe

ne vidim što je loše u tome
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 00:28   #76
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
a ti ćeš potrošit svoje vrijeme busanjem u svoja prsa?

ja više volim Hrvatsku od sebe

ne vidim što je loše u tome
Da, u svoja, 24 /7/365. Nemam sa tim problema. A ti imaš duboke traume, nemaš vlastito ja, nemaš moć vlastitog mišljenja, pa ga tražiš drugdje, u grbu i zastavi i povijesti nekoj...jer svoju nisi sposoban napravit. A šta ćeš. Prvi - pa iscidak. Dogodi se.
MacAnony is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 01:54   #77
Quote:
MacAnony kaže: Pogledaj post
Da, u svoja, 24 /7/365. Nemam sa tim problema. A ti imaš duboke traume, nemaš vlastito ja, nemaš moć vlastitog mišljenja, pa ga tražiš drugdje, u grbu i zastavi i povijesti nekoj...jer svoju nisi sposoban napravit. A šta ćeš. Prvi - pa iscidak. Dogodi se.
ja imam traume? meni se čini da si ti kompleksaš ovdje

nemam vlastito ja?

zato što volim svoju državu nemam vlastito ja?

imati vlastito ja znači ne povoditi se za drugima,biti svoj, imati karakter

recimo, ja se ponosim time što sam jedini u društvu koji nikada nije slušao cajke niti sam istu ikada pustio u svojoj kući

vidiš, svakog petka i svake subote u svakom disco klubu u koji izađem, uvijek će svirati jedna ta ista sranja ali ipak ja ta sranja nikada nisam kući pustio makar ih i svi moji prijatelji slušali

zar to nije dokaz karaktera?
zar to nije dokaz da imam svoje ja?

ja mislim da sam hrpu svojih mišljenja izrazio ovdje na forumu u svojih 2000 i nešto postova, ako ti smatraš da ja nemam svoje mišljenje reci mi čija su to mišljenja

e, brate moj
nemam svoju povijest, nisam ju sposoban napravit

a to sve znaš iz ovog jednog posta?
to što imam 18 godina, to što sam ovako mlad, školujem se i uz to zaradim online par tisuća kuna za par sati rada svaki mjesec kroz zabavu,igre, ulaganja u razne poslove, istraživanje investicija itd. znači da ne mislim napraviti nešto od sebe i svoju "povijest"?

brate moj, jel tolko mrziš Hrvatsku da misliš da svi koji ju vole propalice?
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 06:05   #78
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
ja imam traume? meni se čini da si ti kompleksaš ovdje
Krivo ti se čini, a i to razbacivanje atributa "kompleksaš" i sve ostalo šta završava na "aš" (udbaš! za sve je kriva udba) je zamorno. Dosadno.

Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
recimo, ja se ponosim time što sam jedini u društvu koji nikada nije slušao cajke niti sam istu ikada pustio u svojoj kući

vidiš, svakog petka i svake subote u svakom disco klubu u koji izađem, uvijek će svirati jedna ta ista sranja ali ipak ja ta sranja nikada nisam kući pustio makar ih i svi moji prijatelji slušali

zar to nije dokaz karaktera?
zar to nije dokaz da imam svoje ja?
O bože.

Karakternu osobu ne definira trivijalna muzika, neće ti tamo neki čobani sa instrumentima određivat tvoju osobnost. Neke pjesme, možda, mogu nekako utjecat na neki opći smjer tvog mišljenja ili svjetonazora, ali i to je diskutabilno i zanemarivo. Ako nisi povodljiv, naravno.

Nema ti tu neke pozitivne osobine zbog toga šta ti "ne dopuštaš cajke". Jel maš neke nesigurnosti oko toga jer je to srpska muzika?

Thompsonove Čavoglave su odsvirane na turskom, cajkaškom ritmu. Preko onog ritma da netko odsvira harmoniku, imao bi hit za Guču. Guča ti je srpski festival truba. Srbija ti je zemlja u kojoj žive mrski neprijatelji, moram to dopisat jer ko će pratit te grozne stvari šta se događaju, kako bi to rekao veliki kozmopolit i intelektualac Valdec, "tamo daleko". E pa to tamo daleko to ti je Srbija samo sam to htio reć.

Još jedna opaska, to od čega bježiš često govori o tebi. Kao na primjer kad se neki političari kunu protiv npr. gay zajednice ili popovi protiv moralnih napasti, pa se otkrije nakon 10 godina njihove gay ili pedo afere.

Uvijek su najglasniji oni koji imaju nesigurnosti koje moraju komenzirat. Vidi kako je Šešelj iz hrvatskog sela prerasao u najvećeg čedosa ikad. To uvijek tako ide. Tako da ti veliki domoljubi su uvijek redovno znanstveno dokazano neki mutljivci.

Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
to što imam 18 godina, to što sam ovako mlad, školujem se i uz to zaradim online par tisuća kuna za par sati rada svaki mjesec kroz zabavu,igre, ulaganja u razne poslove, istraživanje investicija itd. znači da ne mislim napraviti nešto od sebe i svoju "povijest"?
Ljudi koji online dižu pare nisu nacionalisti jer te dvije stvari ne idu zajedno, jer netko tko zna u tančine sve peripetije PPC oglašavanja ili SEO hakiranja, gray i black hat tehnika, tog čovjeka zaboli muški spolni organ ne za Hrvatsku, nego za svih 200 UN priznatih država na svijetu. A ti pjevaj šta oćeš.


Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
brate moj, jel tolko mrziš Hrvatsku da misliš da svi koji ju vole propalice?
Ovako su govorili veliki politički domoljubi i nacionalisti koji su, sudski dokazano, iznosili vreće gotovine iz državnih institucija u svoje podrume. Ja ne mrzim nikoga, ja volim samo sebe.

Kome se ne sviđa, nek lupi petama i pusti suzu jednu iskrenu.
MacAnony is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 07:44   #79
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
ja više volim Hrvatsku od sebe
Smeta li ti činjenica da u RH svi njeni državljani imaju jednaka prava bez obzira voljeli ju ili ne?
guzica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 08:40   #80
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ako još imaš linkova ovog kalibra, dodaj.
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.