Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2015., 18:19   #141
Quote:
Pittcock kaže: Pogledaj post
Potaknut istupima srbijanskih političara nakon paljenja Hrvatske zastave od strane ratnog zločinca, četnika i psa rata Vojislava Šešelja, postalo mi je jasno da se u glavam srbijanskih političara od '91. do danas ništa značajno nije promijenilo.
Bojim se da ni ulazak Srbije u EU neće donijeti pomak u njihovim razmišljanjima i bojim se da će Srbija nakon što uđe u EU Hrvatskoj praviti strašne probleme i zadavati glavobolje.

Zato mislim da je nama, tj. Hrvatskoj u interesu spriječiti ulazak Srbije u EU pod svaku cijenu, makar trpili i EU sankcije.

Znači tema nije treba li spriječiti ulazak Srbije u EU, već kako to najbezbolnije napraviti?!
O tome stvarno ne trebas brinuti. Neće oni u EU prije 2030. Ako?
Inače, pregovaranje i usklađivanje za EU su čisti protokoli i standardi i lako se to otegne čisto ono tehnički tipa nema otvaranja pregovaračkog poglavlja dok nije sve u milimetar posloženo. A gdje je onbda zatvaranje . Dodatno, Srbija sad vodi politiku dva stolca zapad - Rusija i to isto neće moći dovijeka, ali će Srbiji možda trebati i desetak godina da odluči i eto ti 2040.
Uglavnom treba ih pustiti da sami sazrijevaju, a Hrvatska treba njegovati odnose sa zemljama u regiji kao što su Mađarska, Slovenija, Austrija i Italija plus Poljska, Češka, Slovačka, Rumunjska i Bugarska, tako da je tim zemljamam hrvatski stav jasan i dobro objašnjen. I da vidiš i kad jednom uđu bit će kao na jednom velikom apaurinu
abelard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 22:32   #142
Quote:
abelard kaže: Pogledaj post
O tome stvarno ne trebas brinuti. Neće oni u EU prije 2030. Ako?
Inače, pregovaranje i usklađivanje za EU su čisti protokoli i standardi i lako se to otegne čisto ono tehnički tipa nema otvaranja pregovaračkog poglavlja dok nije sve u milimetar posloženo. A gdje je onbda zatvaranje . Dodatno, Srbija sad vodi politiku dva stolca zapad - Rusija i to isto neće moći dovijeka, ali će Srbiji možda trebati i desetak godina da odluči i eto ti 2040.
Uglavnom treba ih pustiti da sami sazrijevaju, a Hrvatska treba njegovati odnose sa zemljama u regiji kao što su Mađarska, Slovenija, Austrija i Italija plus Poljska, Češka, Slovačka, Rumunjska i Bugarska, tako da je tim zemljamam hrvatski stav jasan i dobro objašnjen. I da vidiš i kad jednom uđu bit će kao na jednom velikom apaurinu
Iz tvojih usta u Božje uši

Samo se ja ipak pribojavam tog dana kada će ih Europa pripustiti k sebi i najradije bih da se to nikada ne dogodi.
Pittcock is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 22:34   #143
prije 2020 sigurno neće ni otvoriti sva poglavlja, a i prolbem Kosova je tu
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 22:49   #144
Problem Kosova se nas ne tiče direktno i ne bih volio da se pored naših neriješenih problema, moramo uzdati u tuđe.

To bi bilo nedopustivo jer bismo time još jednom pogazili vlastite žrtve srpske agresije.
Pittcock is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 00:22   #145
Dajte neki uslov koje čak ni najgori izdajnik ne može prihvatit. Mada trenutno ni ne trebaju uslovi jer ulazak u EU podržava samo 40% Srbije, nadam se da će biti još manje.
Voždon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 01:26   #146
Ako je tako čestitam. Bilo je puno pogrešaka u srpskoj politici pa je red da se učini pravilan potez. Tko zna hoće li za desetak godina EU uopće postojati.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 20:11   #147
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Ako je tako čestitam. Bilo je puno pogrešaka u srpskoj politici pa je red da se učini pravilan potez. Tko zna hoće li za desetak godina EU uopće postojati.
Baš zato, odreći se dosta stvari da bi ušli tek 2020. do kad se treba raspasti
Voždon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 20:18   #148
Quote:
Voždon kaže: Pogledaj post
Dajte neki uslov koje čak ni najgori izdajnik ne može prihvatit. Mada trenutno ni ne trebaju uslovi jer ulazak u EU podržava samo 40% Srbije, nadam se da će biti još manje.
To meni zvuči kao vaše kiselo grožđe, unija vas ne želi pa sad okrećete na to da je unija loša.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 13:28   #149
Ja podržavam ulazak Srbije u EU. Ali:

-Jasno izjašnjavanje da je Hrvatska vodila obrambeno Domovinski rat te da je izvrešna agresija na RH.
-Ukidanj presude za Dražu. (nemoguće po srpskom ustavu)
-Veća prava Hrvata u Srbiji
-Otvaranje arhive UDBE!!! (Cant wait)
-Osuda izjava Šešelja
-Izmjena zakona o suđenjima za ratne zločine
-Granica na Dunavu (mislim ako će geološki procesi mjenjati granice di to vodi?)
-Procesuiranje za ratne zločine
-Povratak kulturnih dobara kao npr 100 remek dijela Hrvatskih autora u Beogradskom muzeju.

Druchii
Druchii is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 13:49   #150
Quote:
Voždon kaže: Pogledaj post
Baš zato, odreći se dosta stvari da bi ušli tek 2020. do kad se treba raspasti
A preživiti će Kazastan Rusija i Srbija!

Druchii
Druchii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.