Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2015., 12:11   #1
Zašto se navodni protivnici "kreditnog ropstva" nikad ne zalažu za život bez duga?

Možda će se nekome pitanje učiniti kao oksimoron ili netočno no ja uvijek kad naletim na ljude koji o kreditim pričaju kao o nekom ropstvu i zavjeri čujem istu priču o zavjeri,o smišljenom planu izrabljivanja,o planskoj krađi no nikad,ali aposlutno nikad nisam čuo od tih ljudi jednu jedinu riječ koja bi išla u pravcu toga da se sugerira da bi ljudi trebali trošiti onoliko koliko zarade bez uzimanja kredita.

Nebitno da li se radi o državnom ili osobnom zaduživanju. Kredit koji se uzme nije magla,isti se potroši na nešto jer smo ga zbog toga i uzeli svjesni da ga moramo vratiti i tu pozajmicu platiti u vidu kamata. Nejasno mi je što zapravo protivnici "dužničkog ropstva" zapravo žele. Da meni netko pokloni novac za automobil jer u slučaju da ga kupim na kredit to je zavjera?
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 12:15   #2
Vjerojatno zato što su tipovi ljudi koji nisu revolucionarnog duha.To su jedinke koji su samo željele krov nad glavom i ulica ih po tome ne zanima.Oni nisu kategorija ljudi koji mijenja društvo,već su to obiteljski ljudi,koji svoje mišljenje dijele na roštilijima i ne petljaju se u politiku svega i svačega.

No sada kada je voda došla do grla,oni djeluju jer su prisiljeni.

Oni znaju da su banke nužno zlo,i nitko nije protiv banaka jer ne postoje narodne novčarske zadruge(barem ne još),koji bi izdali novac uz otplatu..
Problem su samo visine kamata...
Visine,ne kamate...Lihvarenje i isključivi rizik na korisniku...To je problem..
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 14:19   #3
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Možda će se nekome pitanje učiniti kao oksimoron ili netočno no ja uvijek kad naletim na ljude koji o kreditim pričaju kao o nekom ropstvu i zavjeri čujem istu priču o zavjeri,o smišljenom planu izrabljivanja,o planskoj krađi no nikad,ali aposlutno nikad nisam čuo od tih ljudi jednu jedinu riječ koja bi išla u pravcu toga da se sugerira da bi ljudi trebali trošiti onoliko koliko zarade bez uzimanja kredita.
Možda zato što je većina prisiljena dizati kredite da bi imali koliko toliko normalan život, čak i ako se ne radi o novim skupim autima ili stanovima.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 14:29   #4
Bilo bi najpoštenije da banka njima vrati sve novce, a oni bankama vrate aute i stanove
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 14:32   #5
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Možda će se nekome pitanje učiniti kao oksimoron ili netočno no ja uvijek kad naletim na ljude koji o kreditim pričaju kao o nekom ropstvu i zavjeri čujem istu priču o zavjeri,o smišljenom planu izrabljivanja,o planskoj krađi no nikad,ali aposlutno nikad nisam čuo od tih ljudi jednu jedinu riječ koja bi išla u pravcu toga da se sugerira da bi ljudi trebali trošiti onoliko koliko zarade bez uzimanja kredita.

Nebitno da li se radi o državnom ili osobnom zaduživanju. Kredit koji se uzme nije magla,isti se potroši na nešto jer smo ga zbog toga i uzeli svjesni da ga moramo vratiti i tu pozajmicu platiti u vidu kamata. Nejasno mi je što zapravo protivnici "dužničkog ropstva" zapravo žele. Da meni netko pokloni novac za automobil jer u slučaju da ga kupim na kredit to je zavjera?
pitanje nije uopce oksi
ali prije nego nastavimo, ti si star koliko, imas primanja kolika i od kuda, zivis u cemu i vozis li ista, ...??


hvala
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 14:47   #6
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Bilo bi najpoštenije da banka njima vrati sve novce, a oni bankama vrate aute i stanove
Zašto bi banke pristale kad mogu uzeti i novce i aute i stanove
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 14:49   #7
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Zašto bi banke pristale kad mogu uzeti i novce i aute i stanove
Ma meni je smiješno što se ljudi bune protiv uvjeta koje su sami potpisali.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 15:20   #8
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ma meni je smiješno što se ljudi bune protiv uvjeta koje su sami potpisali.
I meni...u stvari krivi su komunisti jer su navikli ljude da je kredit skoro kao dobitak na lutriji, a obrazovni sustav danas ljude poučava pizdarijama, a ne uči ih tako važnu stvar kao što je vođenje financija...znam par ljudi koji su beskrajno glupi kad se radi o novcima...a pošto smo sad u kapitalizmu, ljudi trebaju biti svjesni da je osnovni motiv svakoga oko njih da im uzme novce
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 15:41   #9
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
I meni...u stvari krivi su komunisti jer su navikli ljude da je kredit skoro kao dobitak na lutriji, a obrazovni sustav danas ljude poučava pizdarijama, a ne uči ih tako važnu stvar kao što je vođenje financija...znam par ljudi koji su beskrajno glupi kad se radi o novcima...a pošto smo sad u kapitalizmu, ljudi trebaju biti svjesni da je osnovni motiv svakoga oko njih da im uzme novce
Pa da, u komunizmu si dobio stan za koju tisuću maraka, a danas za jedan stan od 100.000 eura daš banci još duplo više od toga
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 15:45   #10
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
pitanje nije uopce oksi
ali prije nego nastavimo, ti si star koliko, imas primanja kolika i od kuda, zivis u cemu i vozis li ista, ...??


hvala
Molim lijepo ali nema doista na čemu jer ništa nećeš dobiti jer je to apsolutno nebitno u cijeloj priči. Ovdje pričamo o stavu prema kreditima,kreditiranju,življenju na dug ili življenju u granicama svojih mogućnosti.

Osobno bi mi bilo logično da je moj stav da su krediti namještaljka ili neka zavjera svim silama bi se borio da se.pazi sad,prestanemo zaduživati bilo privatno bilo kao država.

Moj osobni stav je da su krediti sasvim korisna stvar i netko ti čini uslugu omogućivši ti da nešto dobiješ odmah i da ne moraš sakupljati novac recimo dvije godine. Normalno mi je da se ta usluga plaća jer se i sam bavim uslugama i iste naplaćujem. Ako ja naplaćujem bankaru uslugu koju mu činim zašto bi točno on meni činio uslugu gratis?

No postoji cijeli pokret,prisutan i na ovom forumu,koji zagovara te teorije uroete,okupacije zemalja putem kreditiranja,Židovi,ovo ono no aposlutno niti jedan jedini put nisam od njih čuo jedno jednostavno reješenje: srežimo sve,napravimo i blagi suficit u proračunu i slobodni smo ljudi!
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 15:50   #11
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Možda zato što je većina prisiljena dizati kredite da bi imali koliko toliko normalan život, čak i ako se ne radi o novim skupim autima ili stanovima.
Uzimanje kredita da bi "imao koliko toliko normalan život" je siguran put u bankrot. Pitanje je samo da li će to biti za godinu,dvije ili tri. Ljudi svjesno to rade a onda naokolo pričaju o teorijama zavhere i zlim bankama.

To me podsjeća na onu priču sa onim zadrugama iz Austrije. Dobro je poznato da naše banke imaju stroge uvjete kreditiranja (sve drugo su priče za malu djecu jer vidimo kako se lako ostaje bez imovine) pa ljudi koji nisu mogli dobiti te bankove kredite jer nisu bili kreditno sposobni uzimali su kredite od tih zadruga! Dakle rečeno im je ubanci da ne mogu dobiti kredit jer ga nisu u mogućnosti vratiti i oni opet svjesno idu u drugu instituciju i uzimaju kredite a sad plaču kako su prevareni!

I da stvar bude apsurdnija jedan od njih je bio na teveju i tip priča kako je uzeo 40k eura a samo je posredniku platio 8k eura provizije! Ej! Pa koja je to lova dana već u samom startu!
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 16:14   #12
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Zašto bi banke pristale kad mogu uzeti i novce i aute i stanove
To nije tako jednostavno. U Americi postoji izraz "jingle mail". To je bila omotnica sa prijevremenom zadnjom ratom otplate hipotekarnog kredita a u njoj su umjesto novca bili ključevi stana.

I što se dogodilo? Mnogi nisu bili izbačeni na ulicu nego su još neko vrijeme zabadava živjeli u stanu. Razmisli zašto.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 19:12   #13
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
To nije tako jednostavno. U Americi postoji izraz "jingle mail". To je bila omotnica sa prijevremenom zadnjom ratom otplate hipotekarnog kredita a u njoj su umjesto novca bili ključevi stana.

I što se dogodilo? Mnogi nisu bili izbačeni na ulicu nego su još neko vrijeme zabadava živjeli u stanu. Razmisli zašto.
Kod nas nema tih situacija da vrijednost stana padne 20 puta za par godina kao u USA, a nema ni poreza na nekretnine kao u USA pa da se bankama ne isplati beskonačno držati stan u vlasništvu
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 19:29   #14
Stvar je mentalnog sklopa i razmišljanja kako se sve mora imati odmah. Nenormalno je štedjeti za auto 3 godine ali je normalno duplo auto otplatiti u 5 godina. Nenormalno je uzeti kredit za nekakav poduzetnički pothvat jer je to rizik ali je sasvim normalno dignuti kredit za stan na 30 godina jer to nije rizik već ulaganje u budućnost

Proći će još dosta vremena dok se ljude osvijesti i shvate da nemaju rođenjem pravo na npr. stan nego ga moraju zaraditi i onda tek ostvaruju pravo.
nepogoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 19:43   #15
Quote:
nepogoda kaže: Pogledaj post
Stvar je mentalnog sklopa i razmišljanja kako se sve mora imati odmah. Nenormalno je štedjeti za auto 3 godine ali je normalno duplo auto otplatiti u 5 godina. Nenormalno je uzeti kredit za nekakav poduzetnički pothvat jer je to rizik ali je sasvim normalno dignuti kredit za stan na 30 godina jer to nije rizik već ulaganje u budućnost

Proći će još dosta vremena dok se ljude osvijesti i shvate da nemaju rođenjem pravo na npr. stan nego ga moraju zaraditi i onda tek ostvaruju pravo.
Onda bi trebalo ljude prije nego što se rode pitati žele li uopće takav život pa smo na konju. Svi zadovoljni.
dynamomagician is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 19:47   #16
Sva ova razmišljanja su plod ispranog mozga kroz redovno školovanje i dugodišnjeg načina bankarskog poslovanja.

Na kredite se nebi smjelo plaćati nikakve kamate, nego samo usluge koje su potrebne da bi se krediti dobili pod propisanim uvjetima.

Štednja nebi smjela biti osnov za dodjelu kredita, niti bi na nju trebalo štediši davati ikakve kamate, nego mu naplatiti čuvanje štednje u bankama.

Banke bi trebale zarađivati pružanjem bankarskih usluga a ne na kamatama i posudbi novca štediša , čiju sigurnost garantira država.

Cjelokupni bankarski sektor i poslovanje trebalo bi doživjeti jednu poveću rekonstrukciju koja bi ukinula mogućnost da se špekulacijama ostvaruje cca 40% dobiti .

Novac bi trebao služiti njegovoj osnovnoj nanjeni , olakšanju razmjene roba među građanima i državama.

Ovo su radikalne promjene , koje su tabu teme i "zabranjeno" je da o njima običan čovjek uopče razmišlja a kamo li da se nešto mijenja u bankarskom sektoru, koji je uvijek uzročnik kriza, gospodarskih nestabilnosti i ljudskih tragedija.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 20:10   #17
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Sva ova razmišljanja su plod ispranog mozga ...
Mene je uvijek zanimalo da li itko od vas koji brijete na tu floskulu "isprani mozak" ikad pomislio da je možda njegov mozak ispran pa zastupa teze koje zastupa.

Inače nemam namjeru polemizirati kad se tako počne i čvsto ostajem pri svojoj ispranosti.
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 20:17   #18
Quote:
dynamomagician kaže: Pogledaj post
Onda bi trebalo ljude prije nego što se rode pitati žele li uopće takav život pa smo na konju. Svi zadovoljni.
Ne razumijem što pokušavaš reći. Rođenjm čovjek nema pravo na stan već ima pravo zaraditi stan, a to je velika razlika.

Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Sva ova razmišljanja su plod ispranog mozga kroz redovno školovanje i dugodišnjeg načina bankarskog poslovanja.

Na kredite se nebi smjelo plaćati nikakve kamate, nego samo usluge koje su potrebne da bi se krediti dobili pod propisanim uvjetima.

Štednja nebi smjela biti osnov za dodjelu kredita, niti bi na nju trebalo štediši davati ikakve kamate, nego mu naplatiti čuvanje štednje u bankama.

Banke bi trebale zarađivati pružanjem bankarskih usluga a ne na kamatama i posudbi novca štediša , čiju sigurnost garantira država.

Cjelokupni bankarski sektor i poslovanje trebalo bi doživjeti jednu poveću rekonstrukciju koja bi ukinula mogućnost da se špekulacijama ostvaruje cca 40% dobiti .

Novac bi trebao služiti njegovoj osnovnoj nanjeni , olakšanju razmjene roba među građanima i državama.

Ovo su radikalne promjene , koje su tabu teme i "zabranjeno" je da o njima običan čovjek uopče razmišlja a kamo li da se nešto mijenja u bankarskom sektoru, koji je uvijek uzročnik kriza, gospodarskih nestabilnosti i ljudskih tragedija.
Odakle bi banke stvorile novac koji bi posuđivale ako ne iz štednje građana? I kako misliš da bi se plaćala naknada na posudbu novca? Tko bi ti normalan posudio 1000 kn, a da na to platiš malu jednokratnu naknadu?! I zašto bi netko uopće to radio?

Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Mene je uvijek zanimalo da li itko od vas koji brijete na tu floskulu "isprani mozak" ikad pomislio da je možda njegov mozak ispran pa zastupa teze koje zastupa.

Inače nemam namjeru polemizirati kad se tako počne i čvsto ostajem pri svojoj ispranosti.
Ovo i jest najbolji pristup kada netko krene s raspravom na ovaj način
nepogoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 20:19   #19
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Mene je uvijek zanimalo da li itko od vas koji brijete na tu floskulu "isprani mozak" ikad pomislio da je možda njegov mozak ispran pa zastupa teze koje zastupa.

Inače nemam namjeru polemizirati kad se tako počne i čvsto ostajem pri svojoj ispranosti.
Zanima te ali ne želiš "polemizirati", za razliku od nekog koji postavlja pitanja i traži odgovore , Njemu je "ispran mozak" a ne nekom tko u dogme ne dira.

Naravno da ostaješ,
tako su te školovanjem naućili i da se u dogme nesmije dirati niti o njima kritički razmišljati.

To bi bilo bogohuljenje
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 20:21   #20
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Zanima te ali ne želiš "polemizirati", za razliku od nekog koji postavlja pitanja i traži odgovore , Njemu je "ispran mozak" a ne nekom tko u dogme ne dira.

Naravno da ostaješ,
tako su te školovanjem naućili i da se u dogme nesmije dirati niti o njima kritički razmišljati.

To bi bilo bogohuljenje
U kojoj se to školi točno uči i na kojem predmetu?
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.