Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2006., 19:15   #1
Exclamation Rak / karcinom jajnika

Evo ljudi dolazim nažalost s malo ozbiljnijom temom. Mami su dijagnosticirali cistu na jajniku za koju su rekli da može biti i samo cista, ali i benigna i maligna tvorevina... Samo je na jednom jajniku i ima 9 sa 7 cm... Zanima me ako itko od vas ima iskustva s time jer doktori ne žele ništa reći, ako itko zna koliko su česti maligni a koliko benigni tumori, išta... Bit ću vam zahvalna na odgovoru
no_scrubs is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 19:23   #2
imash papire neke?

sto pise uz 'cista'? ima li josh neki naziv?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 19:23   #3
PS cista i rak nisu isto
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 19:36   #4
Ma znam da nisu isto, ali oni su mami tako svašta rekli. Da može biti i cista i tumor-dobroćudni ili zloćudni. Piše da je ograničen, da je na desnom jajniku koji je malo uvećan. Radila je onaj marker na tumor koji je pokazao vrijednost 40,17 (35 gornja granica) ali onda sam pročitala da 99.8% zdravih ljudi i ljudi sa upalnim procesima i dobroćudnim nakupinama imaju vrijednosti čak do 65, tako da...
no_scrubs is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 19:37   #5
da ima karcinom jajnika velicine 8x9 cm, markeri bi joj bili brat-bratu 20,000.

Tak da se ja s nalazom CA125 od 40 ne bih previse brinula.

Al nek ode sto prije na operaciju to izvadit...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 20:19   #6
Lijecnik ju je samo htio upozoriti da se tek tokom operacije moze vidjeti o cemu je zapravo rijec. Za primjer, meni je rezultat na CA125 bio 539 i vec sam se pripremala na ideju raka jajnika, srecom tokom operacije se pokazalo da nije rak u pitanju. U isto to vrijeme sa mnom u bolnici je bila jednako mlada zena s rezultatom 27 i operacija je morala biti radikalna jer je uistinu bio rak u pitanju.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 10:54   #7
www.poliklinika-harni.hr

www.google.com

to je vjeorjatno paraovarijska cista tj. tvorevina koja može biti i dobroćudna i zloćudna...
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 10:56   #8
www.poliklinika-harni.hr

www.google.com

to je vjeorjatno paraovarijska cista tj. tvorevina koja može biti i dobroćudna i zloćudna...
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 01:16   #9
hej malena, nadam se da ću te bar malo utješiti... meni je frendica sad uklonila cistu na jajniku i jajnik skupa s njom.. i to promjera 11 cm!

sad je dobro.. super se oporavlja... i ima drugi jajnik zdrav!

ne zna se dal je bilo zloćudno il dobroćudno...

samo ti preporučujem što prije to riješiti.... ni trenutka čekat... i sve će bit dobro !

držim ti fige !
sweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 14:27   #10
Da li je samo cista ili tumor(dobroćudni ili zloćudni) tek će se vidjeti kad je budu operirali i kad budu analizirali tkivo. Doktori nisu ništa rekli jer još ni sami ne znaju.

CA-125, ponekad ne znači puno. Znam slučaj da je CA-125 bio u normali, a opet se radilo o raku jajnika. To ovisi od osobe do osobe.

Također, povišeni marker ne mora značiti da se radi o zloćudnom tumoru. Marker je uglavnom povišen i kad se radi samo o cisti.
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 03:14   #11
Čak i ako nije maligna, o tvojoj cisti bi trebala ozbiljno voditi brigu. Moja je prijateljica upravo imala spontanu perforaciju ciste. Ona se samo nije osjećala dobro i došla je u bolnicu, a bolnički liječnici joj taj prvi dan nisu povjerovali, nisu ''uspjeli'' dijagnosticirati o čemu se zapravo radi. Sutradan je naravno bilo vrlo opako. Morali su joj odstraniti i jajnik i javovod, čistiti utrobu, za malo je ''otišla''. Stoga ni slučajno nemoj zanemariti cistu, bez obzira na markere. Ako liječnici smatraju da nije nužna operacija odmah, prati se pažljivo, nemoj zanemariti svoje simptome. Svakako obavi uredno sve pretrage da znaš točno svoju dijagnozu. Liječnici dosta znaju i dosta toga mogu napraviti, ali ne možeš se osloniti na njih. Radi se o tebi, tvom tijelu i ti si odgovorna za sebe. Ako ne znaš dovoljno, nauči. Ovo ti govorim iz svog iskustva. Ni liječnici te ne uzimaju ozbiljno ako ti nisi aktivna i suradnički raspoložena i zainteresirana. Možda bi trebala pogledati www.geomin.com.hr jer je tamo obrađen mehanizam antitumorske aktivnosti geomina, možda uspiješ na taj način rješiti problem. Navodno on uspješno sanira ciste. Ali ako ti liječnici savjetuju da ideš odmah na operaciju, nemoj odlagati. Nakon dramatičnog iskustva s mojom prijateljicom, obećala sam sebi da ću reagirati na svaku cistu za koju čujem.
ole is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 16:37   #12
Question dobroćudni tumor na jajniku

meni je rečeno da imam "najvjerojatnije" dobročudni tumor na jajniku, te nakon magnetskog snimanja zdjelice znat će se o kojemu je riječ, ugl. radila sam CA125 i rezultat je 16,9 i oni su mi rekli da nije tumor. i na kraju sad je al dobroćudni- pa su rekli da se neće širiti metastaze, i operacijom sve riješeno, te da se ne uklanja jajnik već samo to tkivo. rekli su poslije nalaza magnetskog znat če što je točno u pitanju , i poslije svakako slijedi operacija tog nečeg,, jer mi jede tkivo jajnika, i trenutno jajnik je "usporen" .
pomagajte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 18:01   #13
Quote:
pomagajte kaže: Pogledaj post
meni je rečeno da imam "najvjerojatnije" dobročudni tumor na jajniku, te nakon magnetskog snimanja zdjelice znat će se o kojemu je riječ, ugl. radila sam CA125 i rezultat je 16,9 i oni su mi rekli da nije tumor. i na kraju sad je al dobroćudni- pa su rekli da se neće širiti metastaze, i operacijom sve riješeno, te da se ne uklanja jajnik već samo to tkivo. rekli su poslije nalaza magnetskog znat če što je točno u pitanju , i poslije svakako slijedi operacija tog nečeg,, jer mi jede tkivo jajnika, i trenutno jajnik je "usporen" .
Nakon operacije će poslati uzorak izvađenog tkiva na PHD analizu. Kada dobiješ taj nalaz ćeš znati o čemu se konkretno radi, službeno. Neslužbeno, liječnici odokativno već znajo što je.
Ako su rekli da je benigno, sigurno je benigno. Obično se ne zaletavaju s takvim stvarima. Ne kužim čemu MR Laparoskopija je i onako ne izbježna. Pretpostavljam da se radi o endometričnoj cisti. Vidi topic Endometrioza na ženskom zdravlju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 16:36   #14
Unhappy Rak jajnika

Molim da mi pomognete, ako ima netko tko je imao recidiv karcinoma jajnika, naime ja se sa gadom borim vec sedam godina no sad mi raste ca125 i ordinirali su mi niz pretraga. Zato molim da mi pomognete savjetom,
Hvala Dina
dina9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 17:21   #15
odi na zdravlje..tamo ces lakse doci ili do odgovora ili do vec otvorenih tema slicne tematike..
i drzi se
snaga uma nadvladava svaku zapreku..misli pozitivno
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 14:54   #16
Unhappy rak jajnika - trazi se savjet i utjeha

Vec sedam godina se borim sa rakom jajnika, tretirana sam 5 puta kiruški i imam 15 kemica iza sebe ( tri linije) te zračenja 50 g perkutno... puno previše.. Naime, zadnjih par mjeseci mi lagano raste ca-125... nije drasticno no 3,5 godine je bio stalno isti.... Ako ima netko tko je prošao nešto slično molim da mi se javi...... Hvala
dina9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 20:52   #17
Draga Dina,
Jako mi je žao što proživljavaš jer je i meni dijagnosticiran rak jajnika (proljetos) i prošla sam 6 ciklusa kemoterapije. Sad me u 1. mj. čeka prva kontrola i jaaaako se bojim kakav će mi biti CA-125.
Vjerujem da već i sama znaš da povišeni markeri ne moraju odmah upućivati na maligno oboljenje, možda je u pitanju neka upala ili sl.
U svakom slučaju, držim ti fige i mislim na tebe!
Pozdrav
maja12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 00:00   #18
curke, to ništa ne mora znaciti, markeri mogu rasti iz raznih razloga.
ajmo malo pozitivnog razmisljanja i jačanja imuniteta, za svaki slučaj?
med, čajevi, ostalo?
Biserka32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 04:02   #19
Quote:
Biserka32 kaže:
curke, to ništa ne mora znaciti, markeri mogu rasti iz raznih razloga.
ajmo malo pozitivnog razmisljanja i jačanja imuniteta, za svaki slučaj?
med, čajevi, ostalo?
Nije mi bila namjera biti negativna već pružiti podršku nekome.
Podijelila sam i dijelić svojih strahova, ali to DEFINITIVNO ne znači da sam negativna.
Pretpostavljam da Dina zna razlog povišenja markera i do koje vrijednosti se toleriraju pa mi je glupo "pametovati" na tu temu.
A što se tiče savjeta o jačanju imuniteta, moram priznat da baš "nisi otkrila Ameriku" jer pretpostavljam da i sama znaš da se s imunitetom borimo tokom cijele kemice pa moraš biti preciznija po pitanju čajeva, medova i sl.
maja12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 04:57   #20
Quote:
dina9 kaže:
Molim da mi pomognete, ako ima netko tko je imao recidiv karcinoma jajnika, naime ja se sa gadom borim vec sedam godina no sad mi raste ca125 i ordinirali su mi niz pretraga. Zato molim da mi pomognete savjetom,
Hvala Dina
Fuck!

Drz se!
__________________
...Ljubezen je kot sen - lahko je mirna, umirjena, lahko pa divja in nekontrolirana...
moon_child is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.