Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2006., 15:52   #21
Quote:
Predrag Zivkovic kaže:
Vojnici koji su pobijeni u Bjelovarskoj kasarni su pobijeni posle predaje. Nista ja ne izvrcem.

Molim.
A koji je razlog da su srpski vojnici bili u Bjelovaru....hej, rekli smo srpski, pa zar nisu bili jugoslavenski ? Ili su srpski i jugoslavenski jedno te isto....a ako su stali svi JNA vojnici i đenerali na srpsku stranu, ako je JNA uvijek ratovala protiv nesrba a nikada tenkovi i đenerali JNA nisu bacili koju bombicu na Beograd ili Niš...možda je istina da je JNA bila srpska vojska ????
Juda Iškariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 15:55   #22
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
A ja ponavljam:

Nije nikakav zločin ubiti neprijateljskog vojnika koji se nalazi na teritoriju moje Domovine.
Da se ne bi ponavljali , ti za razliku od nekih ovde prisutnih , imas mozga , pa da postavimo to ovako :
Da li je nekakav zlocin ubiti zarobljenog vojnika JNA ?
Predrag Zivkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 15:56   #23
Quote:
Juda Iškariot kaže:
A koji je razlog da su srpski vojnici bili u Bjelovaru....hej, rekli smo srpski, pa zar nisu bili jugoslavenski ? Ili su srpski i jugoslavenski jedno te isto....a ako su stali svi JNA vojnici i đenerali na srpsku stranu, ako je JNA uvijek ratovala protiv nesrba a nikada tenkovi i đenerali JNA nisu bacili koju bombicu na Beograd ili Niš...možda je istina da je JNA bila srpska vojska ????
Ko je spominjao srpske vojnike ? Ti momci su bili vojnici JNA , vecina njih na redovnom odsluzenju vojnog roka , dakle regruti od 18-19 godina , bili su tamo zato sto su morali.
Predrag Zivkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 15:59   #24
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
A ja ponavljam:

Nije nikakav zločin ubiti neprijateljskog vojnika koji se nalazi na teritoriju moje Domovine.
Jalnuški, reč je o ljudima koji su se predali , ponavljam: p-r-e-d-a-l-i !!!

Svuda u svetu, osim u Hrvatskoj, to je RATNI ZLOČIN !
__________________
Ko visoko leti, nisko zimi.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 16:05   #25
Quote:
Predrag Zivkovic kaže:
Da se ne bi ponavljali , ti za razliku od nekih ovde prisutnih , imas mozga , pa da postavimo to ovako :
Da li je nekakav zlocin ubiti zarobljenog vojnika JNA ?
Prije svega bih zahvalio na komplimentu, nakon toga bih na tvoje pitanje precizno odgovorio ovako:

- Ukoliko je dotični zarobljeni vojnik JNA zarobljen u trenutku dok je kao strani vojnik boravio na tlu moje Domovine ili
- ukoliko je do trenutka zarobljavanja iti malim prstom mrdnuo u cilju da mojoj Domovini našteti na bilo koji način ili
- ukoliko je samo obukao uniformu neprijateljske vojske i u njoj ušao u teritorij moje države pa makar niti malim prstom ne mrdnuo ili
- čak ako je i državljanin moje Domovina i ako je samo pukim oblačenjem unifome neprijateljske vojske pokazao svoj nedvosmisleni stav o mojoj Domovini - nije ga nikakav zločin ubiti.

Dapače.

Ali to je samo moj osobni stav "generala nakon bitke".
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 16:05   #26
Quote:
GoTo kaže:
Jalnuški, reč je o ljudima koji su se predali , ponavljam: p-r-e-d-a-l-i !!!

Svuda u svetu, osim u Hrvatskoj, to je RATNI ZLOČIN !
I to od istinoljubivih srba, trebat cu dokumentarni film, bez tragova rezanja, da bih u to povjerovala.

Kako Savo, je naso jos kojeg mrtvo-zivog srbu?
W&S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 16:06   #27
Ubijeni su brkati majori, ne rocnici od 18 godina.

Zasto lazete?

A i je mi pitanje, pitam Srbe zasto lazu.
Zasto kisa pada.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 16:06   #28
Quote:
GoTo kaže:
Jalnuški, reč je o ljudima koji su se predali , ponavljam: p-r-e-d-a-l-i !!!

Svuda u svetu, osim u Hrvatskoj, to je RATNI ZLOČIN !
Ja uočavam razliku između predati se i biti prisiljen na predaju.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 16:07   #29
Jos kad se u obzir uzme da i iza ovoga stoji Veritas, odnosno Savo "imam snimku na kojoj se vidi kako Crne mambe ubijaju srpske civile, samo vam je necu pokazati" Strbac, dobija se jasnija slika cijelog slucaja.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 16:07   #30
Quote:
Predrag Zivkovic kaže:
Vojnici koji su pobijeni u Bjelovarskoj kasarni su pobijeni posle predaje. Nista ja ne izvrcem.

Molim.
gle Zivkovicu, u ratu se neprijateljski agresorski vojnik kaznjava smrcu i to je jedini efikasan nacin obrane!

i gdje si ti procitao da su tamo ubijeni redovni vojnici?
ubijeni su 2 oficira jugoslavensko-cetnicke vojske i eventualno par rezervista (cetnika) koje nitko nije tjerao da uzmu oruzje u ruke te pucaju po Hrvatima u njihovoj domovini! Sve su to bili odrasli ljudi koji su svjesno preuzeli taj rizik cim su se dobrovoljno stavili na raspolaganje ideji "Velike Srbije".

ako netko misli da je takve osobe trebalo maziti i paziti to je njegov problem...
Ja i dan danas tvrdim da postoji sam jedno efikasno rijesenje...metak u celo za svakog onoga koji ikada vise podigne oruzje na Hrvatsku drzavu i Hrvatski narod....tako da sljedeci puta svaki cetnik dobro razmisli koliko mu je "pametno" krenuti prema Karlobagu - Ogulinu - Karlovcu - Virovitici
nexus72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 16:10   #31
Quote:
Vanjushka kaže:
Ubijeni su brkati majori, ne rocnici od 18 godina.
I samim tim Ženevska konvencija ne važi!??

E Hrvati, Hrvati...
__________________
Ko visoko leti, nisko zimi.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 16:12   #32
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Ja uočavam razliku između predati se i biti prisiljen na predaju.
Niko KO NIJE PRISILJEN NA PREDAJU se i ne predaje!

To obojica znamo, jer smo obojica bili u ratu. Doduše, jedan u građanskom ratu, a drugi u ratu protiv najmoćnije imperijalne sile u istoriji civilizacije.
__________________
Ko visoko leti, nisko zimi.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 16:14   #33
Quote:
GoTo kaže:
I samim tim Ženevska konvencija ne važi!??

E Hrvati, Hrvati...
Priznajem samo naravni zakon, a ne nekakve konvencije.

Iako sam uvijek spreman postupati po njima, poštivati ljudske zakone društva u kojem živim i snositi posljedice kada se o njih ogriješim.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 16:16   #34
Razlog je taj sto ih je tu zateglo sluzenje vojnog roka, a oficire posao.
Bili su 200 dana u toj kasarni, nisu to oni isti Sljivancanini iz Vukovara, niti knindze niti dobrovoljic.
Bruno Vekaric je tuzilac za ratne zlocine u ``cetnickoj Srbiji``, Rasim Ljajic je ministar za manjine, a i predsedavajuci tela za saranju sa Haskim tribunalom, Ivana Dulic-Markovic je podpredsednica vlade u istoj ``cetnickoj`` Srbiji.
U kojim vi vremenima zivite, niste dostojni XXI veka, jebene cyber patriote i frustrirani bakutaneri, seksualno zlostavljani u detinjstvu.
Henry_Kinasky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 16:17   #35
Quote:
GoTo kaže:
Niko KO NIJE PRISILJEN NA PREDAJU se i ne predaje!
To jednostavno nije istina!

Bezbroj je primjera u svim ratovima kada bi čitave postrojbe, a ne samo pojedinci, napuštale položaje uviđajući besmislenost cilja za koju su bili, bilo prisiljeni, bilo zavedeni boriti se.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 16:19   #36
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Prije svega bih zahvalio na komplimentu, nakon toga bih na tvoje pitanje precizno odgovorio ovako:

- Ukoliko je dotični zarobljeni vojnik JNA zarobljen u trenutku dok je kao strani vojnik boravio na tlu moje Domovine ili
- ukoliko je do trenutka zarobljavanja iti malim prstom mrdnuo u cilju da mojoj Domovini našteti na bilo koji način ili
- ukoliko je samo obukao uniformu neprijateljske vojske i u njoj ušao u teritorij moje države pa makar niti malim prstom ne mrdnuo ili
- čak ako je i državljanin moje Domovina i ako je samo pukim oblačenjem unifome neprijateljske vojske pokazao svoj nedvosmisleni stav o mojoj Domovini - nije ga nikakav zločin ubiti.

Dapače.

Ali to je samo moj osobni stav "generala nakon bitke".
Hvala na objasnjenju . Prema tome svaki Hrvat , koji je u uniformi austro-ugarske , ili ustaske vojske stupio na teritoriju Srbije zasluzio je da bude ubijen kao pas , iako odluci da se preda . Jel tako ?


Quote:
Vanjushka kaže:
Ubijeni su brkati majori, ne rocnici od 18 godina.

Zasto lazete?

A i je mi pitanje, pitam Srbe zasto lazu.
Zasto kisa pada.
Nigde nisam napisao da su ubijeni regruti , vec da je velika vecina vojnika u Bjelovaru u to vreme bila iz sastava regruta. Mene samo interesuje da li vi zaista opravdavate ubijanje ratnih zarobljenika , Jalnuski se direktno izjasnio , bilo bi zanimljivo cuti i tvoje misljenje , jer sam cini mi se nedavno naisao na tvoj post koji govori o tome ...

Quote:
nexus72 kaže:
gle Zivkovicu, u ratu se neprijateljski agresorski vojnik kaznjava smrcu i to je jedini efikasan nacin obrane!

i gdje si ti procitao da su tamo ubijeni redovni vojnici?
ubijeni su 2 oficira jugoslavensko-cetnicke vojske i eventualno par rezervista (cetnika) koje nitko nije tjerao da uzmu oruzje u ruke te pucaju po Hrvatima u njihovoj domovini! Sve su to bili odrasli ljudi koji su svjesno preuzeli taj rizik cim su se dobrovoljno stavili na raspolaganje ideji "Velike Srbije".

ako netko misli da je takve osobe trebalo maziti i paziti to je njegov problem...
Ja i dan danas tvrdim da postoji sam jedno efikasno rijesenje...metak u celo za svakog onoga koji ikada vise podigne oruzje na Hrvatsku drzavu i Hrvatski narod....tako da sljedeci puta svaki cetnik dobro razmisli koliko mu je "pametno" krenuti prema Karlobagu - Ogulinu - Karlovcu - Virovitici
Kakvi dobrovoljci , covece o cemu pricas , rec je o samom pocetku rata , ako je negde bilo dobrovoljaca i paravojnih formacija u to vreme , sigurno ih nije bilo u kasarni u Bjelovaru.
U svakom slucaju , vase je pravo da imate takav stav kakav imate . To ga medjutim ne cini nista manje zlocinackim i neispravnim .
Ljudska bolest i pokvarenost ,se vrlo lako moze sakriti iza razlicitih motiva , a pogotovo tako velikih stvari kao sto je odbrana otadzbine , vere , nacije . Raznorazni psihopati , tako mogu opravdati svoje zlocine.
Predrag Zivkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 16:19   #37
Quote:
Vanjushka kaže:
Jos kad se u obzir uzme da i iza ovoga stoji Veritas, odnosno Savo "imam snimku na kojoj se vidi kako Crne mambe ubijaju srpske civile, samo vam je necu pokazati" Strbac, dobija se jasnija slika cijelog slucaja.
Imas na netu spisak svih ubijenih civila u Bosanskoj Dubici koje su pobile Crne mambe. Hoces li spisak, i sa tacnim datumom, mjestom i nacinom ubistva?
 
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 16:20   #38
Quote:
Henry_Kinasky kaže:
Razlog je taj sto ih je tu zateglo sluzenje vojnog roka, a oficire posao.
Bili su 200 dana u toj kasarni, nisu to oni isti Sljivancanini iz Vukovara, niti knindze niti dobrovoljic.....
Nisu, ali nema razlike....Knindže i Šešeljevci su ruku pod rukom obavljali poslove...nikakve razlike nije bilo.

Quote:
Henry_Kinasky kaže:
Bruno Vekaric je tuzilac za ratne zlocine u ``cetnickoj Srbiji``, Rasim Ljajic je ministar za manjine,
Vidi ovo hebate...Rasim ministar za manjine....bil vi to Srbi stavili Srbina za ministra za manjine u Srbiji ??

Quote:
Henry_Kinasky kaže:
a i predsedavajuci tela za saranju sa Haskim tribunalom, Ivana Dulic-Markovic je podpredsednica vlade u istoj ``cetnickoj`` Srbiji.
U kojim vi vremenima zivite, niste dostojni XXI veka, jebene cyber patriote i frustrirani bakutaneri, seksualno zlostavljani u detinjstvu.
Da,.....a koliko su ono radikali dobili ....35 % ??

I koja je razlika između radikala i "umjerenijih" u Srbiji ?? Ah da..."umjereni" Srbi su samo za Srbiju do Karlovca dok radikali govore do Rijeke je sve srpsko...
Juda Iškariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 16:20   #39
Quote:
GoTo kaže:
I samim tim Ženevska konvencija ne važi!??
Naravno da NE, jer kad si ti cuo da su cetnici potpisali neku zenevsku konvenciju i pridrzavali se iste?

ali zato se obavezno pozivaju na nju kad izgube rat i budu porazeni!

svakome prema zaslugama...
nexus72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 16:24   #40
Quote:
amd.intell kaže:
Imas na netu spisak svih ubijenih civila u Bosanskoj Dubici koje su pobile Crne mambe. Hoces li spisak, i sa tacnim datumom, mjestom i nacinom ubistva?
imam i ja spisak pobijenih u Jasenovcu gdje se izmedju ostaloga navodi i ime mog djeda (hrvata) ustase koji je ubijen na kriznom putu nakon rata!

nitko pametan vise ne vjeruje u te vase "spiskove"
nexus72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.