Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2008., 22:53   #2001
Quote:
azrail kaže: Pogledaj post
moram nešto reć jer sam se iznervirala,sere mi se na tu psihologiju i psihijatriju,kolike nevine duše i srca su morali uništit da bi shvatili da su elektrošokovi sranje i da bi ih zabranili...
Nije mi namjera uzrujavati, ali elektrošokovi zapravo nisu zabranjeni i dalje se provode, ali rjeđe, a uvjeti za njihovu administraciju su stroži.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 08:00   #2002
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Nije mi namjera uzrujavati, ali elektrošokovi zapravo nisu zabranjeni i dalje se provode, ali rjeđe, a uvjeti za njihovu administraciju su stroži.
u nekim zemljama su zabranjeni ili imam krivu informaciju?
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 09:53   #2003
Quote:
azrail kaže: Pogledaj post
u nekim zemljama su zabranjeni ili imam krivu informaciju?
Točno, u nekim zemljama je zabranjena (npr. Slovenija), ali u Hrvatskoj i većini drugih, izgleda da još uvijek nije (Italija, Francuska, Engleska, SAD, Japan...) Međutim, svima je poznato da ECT nije najsretnije rješenje, okruženo je brojnim kontroverzama i danas se prepisuje vrlo rijetko.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 10:33   #2004
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Točno, u nekim zemljama je zabranjena (npr. Slovenija), ali u Hrvatskoj i većini drugih, izgleda da još uvijek nije (Italija, Francuska, Engleska, SAD, Japan...) Međutim, svima je poznato da ECT nije najsretnije rješenje, okruženo je brojnim kontroverzama i danas se prepisuje vrlo rijetko.
hvala na odgovoru,malo mi je lakše...
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 19:24   #2005
Zanimalo bi me koliko od vas ima shiz. s pretezno pozitivnim (ili produktivnim ) simptomima, a koliko s negativnim?
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 21:51   #2006
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Točno, u nekim zemljama je zabranjena (npr. Slovenija), ali u Hrvatskoj i većini drugih, izgleda da još uvijek nije (Italija, Francuska, Engleska, SAD, Japan...) Međutim, svima je poznato da ECT nije najsretnije rješenje, okruženo je brojnim kontroverzama i danas se prepisuje vrlo rijetko.
Ja sam bila na ECTu u trećem i četvrtom mjesecu 1997.
Nisam ni više ni manje luda nego prije.
Dakle ja sam outoftheblue .
U međuvremenu mi je dijagnoza (2000.) promjenjena u Shizoafektivni poremećaj.
Pijem 5 litija dnevno, 3 lamictala i 1 i 1/2 cipralex.
Tko želi živjeti lagodnim životom kao ja, mora piti bar tolko.


Sad radim sexualnu terapiju sa svojim komunikologom dr.Grgom.
Nema sexa do sexa.
itd blalalalalalallal
uzet ću si vremena spojit klonove i svako će dobit
dijagnozicu od mene , a ja učim direktno od dr.Grge
da nema više rasprava.
U šuut danas je bio Fiolić na TVu i reko je čovjek:
Samo lijepo reci o drugome makar je ružno točno!
Amen Jezuš Kristuš dojni sim ovakve bagre još nisi videl
gnki2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 23:25   #2007
čisto iz radoznalosti- kako osoba sa shizofrenijom funkcionira na poslu, među ljudima? mislim, koliko je radno sposobna? ne bih htjela nikoga uvrijediti ovim pitanjima. imam frenda s tom dijagnozom koji je često na bolovanju, pa u bolnici, ponekad ne pije lijekove pa je u groznom stanju.jel to općenito tako ili s napredovanjem bolesti?
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, ljudi će zaboraviti što ste učinili, ali ljudi nikada neće zaboraviti kako su se zbog vas osjećali.
rayoflight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 23:28   #2008
ja sam anksiozno-depresivna i nekako se s tim uspijevam nositi iako kad sam jako down znam biti dugo na bolovanju.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, ljudi će zaboraviti što ste učinili, ali ljudi nikada neće zaboraviti kako su se zbog vas osjećali.
rayoflight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 00:08   #2009
Quote:
rayoflight kaže: Pogledaj post
čisto iz radoznalosti- kako osoba sa shizofrenijom funkcionira na poslu, među ljudima? mislim, koliko je radno sposobna? ne bih htjela nikoga uvrijediti ovim pitanjima. imam frenda s tom dijagnozom koji je često na bolovanju, pa u bolnici, ponekad ne pije lijekove pa je u groznom stanju.jel to općenito tako ili s napredovanjem bolesti?
Moj dečko radi u pilani i šizofreničan je depresivan itd.
Na poslu mu je kaže dosadno...i ima konstantno halucijanije da ga izbjegavaju, odbacuju...itd.Nekad se boji ič na posao nakon bolovanja jer ima osječaj da če ga ponižavat blabla,,ponekad ima strah od ljudi.Kaže da mu je kao da na streljanje ide,misli dosađuje svima, znam i samnom nekad ima takve ajmo to nazvat"brije"
I on sam zna ponekad da su to halucinacije al nemože si pomoć.mada pije tonu ljekova najjjačih...eto zašto ja nejdem psihologu,i nelječim se ljekovima-zakurac su
dresden doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 00:20   #2010
Uglavnom.
Ne radi se o meni, već bih radije savjet kako se ponašati prema osobi koja je iznenadno razvila nekakvo shizofrenično oboljenje. Ne znam točnu dijagnozu, ali je nešto psihotično radi auditivnih halucinacija koje često doživljava. Nakon jednomjesečnog odbijanja lijekova, tijekom kojeg se stanje izrazito pogoršalo [nekakvi tikovi koji su 'tjerali' te glasove, nesposobnost za komunikaciju, izolacija, ponavljani obrasci ponašanja], hospitaliziran je i stavljen na Zyprexu. U ovom trenu je na 15mg Zyprexe i Normabel po potrebi. Zyprexu postupno povećavaju.

Moje pitanje je: Kako mu mogu olakšati? Odnosno, prilagoditi svoje ponašnje njegovim potrebama? Jer, iskreno, prilično sam zbunjena. Ne znam kako se ponašati prema osobi koja se, prvo bolešću - a potom i lijekom, posve promijenila. Možda je glupo pitanje, ali postajem već prilično očajna. On sam ne zna što želi, zbunjen od svega - a ja sam u takvom stanju da tražim pomoć gdje god mogu :/
Sama sebi djelujem blesavo radi postavljanja takvog pitanja na forumu. Svejedno, i najmanja pomoć bi dobro došla.

Ima li usto itko iskustva sa Zyprexom? Nekakvo tipično reagiranje na lijek i sično [izuzev naglog povećanja tjelesne mase]...
Saprofit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 02:32   #2011
Thumbs down

Quote:
Saprofit kaže: Pogledaj post
Uglavnom.
Ne radi se o meni, već bih radije savjet kako se ponašati prema osobi koja je iznenadno razvila nekakvo shizofrenično oboljenje. Ne znam točnu dijagnozu, ali je nešto psihotično radi auditivnih halucinacija koje često doživljava. Nakon jednomjesečnog odbijanja lijekova, tijekom kojeg se stanje izrazito pogoršalo [nekakvi tikovi koji su 'tjerali' te glasove, nesposobnost za komunikaciju, izolacija, ponavljani obrasci ponašanja], hospitaliziran je i stavljen na Zyprexu. U ovom trenu je na 15mg Zyprexe i Normabel po potrebi. Zyprexu postupno povećavaju.

Moje pitanje je: Kako mu mogu olakšati? Odnosno, prilagoditi svoje ponašnje njegovim potrebama? Jer, iskreno, prilično sam zbunjena. Ne znam kako se ponašati prema osobi koja se, prvo bolešću - a potom i lijekom, posve promijenila. Možda je glupo pitanje, ali postajem već prilično očajna. On sam ne zna što želi, zbunjen od svega - a ja sam u takvom stanju da tražim pomoć gdje god mogu :/
Sama sebi djelujem blesavo radi postavljanja takvog pitanja na forumu. Svejedno, i najmanja pomoć bi dobro došla.

Ima li usto itko iskustva sa Zyprexom? Nekakvo tipično reagiranje na lijek i sično [izuzev naglog povećanja tjelesne mase]...
samo ti mogu rći da antipsihotici djeluju na povečanje tjelesne težine,ja ne koristim taj ljek,ali rispolept isto djeluje na tjelesnu težinu.....

nije to glupo pitanje....dobro dosla.......trenutno su to ljekovi,bolest je iznimno teška i pogubna....jedino se s tim ljekovima može smirivat stanje,a teško se zalječi...ja sam svjestan realnosti u nerealnosti halucinacija.....mislim grozno je to kad me uhiti te moje nerealnosti...ipak se nekako nosim s tim.......alkohola nikako ne smije piti,moje dugo godisnje iskustvo s alkoholom je grozno,jer alkohol razrijeđuje sertonim,a onada se stvarju negativne misli....mislim ima dosta tega o ćemu bi se dalo diskutirat....prošvralj malo po plivinom sajtu ili upiši u gooogle na tu temu,daj malo se educiraj,pa ceš se bolje nosit s njegoviom bolešću....

večina antipsihotika je dosta kemijski jaka.....moze spavat po cijeli dan,biti pospan,debljina,glavobolja...i tako još neke nuspojave.....

takve osobe treba podrzavt u svakim situacijama i vodit ih na pravi put pun pozitive bez obzira na halucinacije i deluzije


u mom mozgu halucinacija ko da je nnss-ej u glavi a ne stvarnost u nestvarnosti...gdje je u svemu temu realnost......


što kaže moja realnost bubi...pa gdje si bubi,ne ma te ,zabrinula si me.........


žac imaš li ti nešto na dodat u svezi ovoga posta.....


još nesto najgora je okolina ako se odosi grubo ,neznaju da se to može njima dogodit isto.....

znaci puno podrške i pomoči da savlada svoju bolest te da se okrene budučnosti........

pozdrav
loreto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 10:52   #2012
Gle... Već sam se načitala svega i svejedno sam prilično zbunjena. Drukčije je kad o svemu tome samo čitaš, a drukčije kad imaš osobu pokraj sebe i moraš nekako reagirati na nju. Sve mi je teže jer on očekuje i traži od mene da komuniciram s njim i da se ponašam kao prije, a on se cijelo vrijeme povlači u sebe, hladan je, mumlja etc.

Podrška? Ima ju, s moje strane. Iako, vjerujem da bi mu bilo lakše kad bi se njegova obitelj ponašala barem kao da vjeruje kako će mu jednom biti bolje. Ponašaju se kao da samo treba naučiti podnositi bolest, ali se ne i boriti s njom. Loše, loše, loše. Utjecaj kojeg ja mogu napraviti je samo povremen; ipak je sa svojom obitelji većinu vremena.
Kako i sama imam svojih problema, ne podnosim stav kojeg oni imaju - da su ljudi s bilokojom vrstom psihičkog oboljenja životinje koje treba dresirati. Naposljetku, to mi je samo dodatan poticaj za pružanje potpore.

Ipak, zahvaljujem ti na odgovoru =)
Saprofit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 20:50   #2013
Quote:
Saprofit kaže: Pogledaj post
Gle... Već sam se načitala svega i svejedno sam prilično zbunjena. Drukčije je kad o svemu tome samo čitaš, a drukčije kad imaš osobu pokraj sebe i moraš nekako reagirati na nju. Sve mi je teže jer on očekuje i traži od mene da komuniciram s njim i da se ponašam kao prije, a on se cijelo vrijeme povlači u sebe, hladan je, mumlja etc.

Podrška? Ima ju, s moje strane. Iako, vjerujem da bi mu bilo lakše kad bi se njegova obitelj ponašala barem kao da vjeruje kako će mu jednom biti bolje. Ponašaju se kao da samo treba naučiti podnositi bolest, ali se ne i boriti s njom. Loše, loše, loše. Utjecaj kojeg ja mogu napraviti je samo povremen; ipak je sa svojom obitelji većinu vremena.
Kako i sama imam svojih problema, ne podnosim stav kojeg oni imaju - da su ljudi s bilokojom vrstom psihičkog oboljenja životinje koje treba dresirati. Naposljetku, to mi je samo dodatan poticaj za pružanje potpore.

Ipak, zahvaljujem ti na odgovoru =)

ja ti mogu preporučit knjigu od HANS-JURGEN LUDERER:SHIZOFRENIJA KAKO SE NAUČITI NOSITI SE S BOLEŠĆU---MOZEŠ JE NABAVIT KOD NAKLADE SLAP U ZG-U...INATI WEB....
loreto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 00:28   #2014
Quote:
Saprofit kaže: Pogledaj post
Usput, ima li ovdje ikog na Zyprexi?
moja mama...no nije se zdebljala od toga. znam ih dosta kojima je Zy super ali dobiju kile. Njoj je bila super jedno vrijeme no organizam se naviknuo pa joj sad mijenjaju terapiju.

Samo bi dodao da barem 50% ljudi je propucano ovak ili onak samo nisu registrirani. To je JEDINA razlika između "luđaka" i "normalnih".
subidubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 18:07   #2015
Quote:
subidubi kaže: Pogledaj post
moja mama...no nije se zdebljala od toga. znam ih dosta kojima je Zy super ali dobiju kile. Njoj je bila super jedno vrijeme no organizam se naviknuo pa joj sad mijenjaju terapiju.
Stvara ovisnost ili je samo razvila nekakvu imunost na lijek?

Quote:
subidubi kaže:
Samo bi dodao da barem 50% ljudi je propucano ovak ili onak samo nisu registrirani. To je JEDINA razlika između "luđaka" i "normalnih".
Ah... definiraj propucano. Ja imam afektivnih problema pa svojima djelujem kao luđak i jedva čekaju da me se stavi na neke nove lijekove jer je sve otišlo kvragu otkad sam prestala s prošlima.
Smatram da gotovo nitko nema pravo stavljati stigmu luđaka na neku drugu osobu. U današnje vrijeme, krajnje je licemjerno. Gledajući samo vjerojatnosti za razvitak nekog psihičkog oboljenja, to se može dogoditi zaista svakome...
Saprofit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:55   #2016
Da,može biti..
Ta zypreksa i leponeks strahovito povečavaju tjelesnu masu....

loretiću jesi živa?
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 22:28   #2017
Pozdrav svima ! Radim jedno malo istrazivanje, tj proucavala sam kako se shizofrenija nasledjuje pa me interesuje koliko se ti podatci u teoriji slazu sa podacima u praksi. Naime, interesuje mi da li oboljeli od shizofrenije ili njoj slicne bolesti imaju oboljelog clana u obitelji i kog stjepena srodstva je sa tim clanom ili ga nemaju. Puno bih mi znacilo ako bisete mi odgovorili...
anakostic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 23:24   #2018
Quote:
anakostic kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima ! Radim jedno malo istrazivanje, tj proucavala sam kako se shizofrenija nasledjuje pa me interesuje koliko se ti podatci u teoriji slazu sa podacima u praksi. Naime, interesuje mi da li oboljeli od shizofrenije ili njoj slicne bolesti imaju oboljelog clana u obitelji i kog stjepena srodstva je sa tim clanom ili ga nemaju. Puno bih mi znacilo ako bisete mi odgovorili...
Pa mislim da nema neke veze. Eto npr. ako ti je djed ili baka bio šizofreničar, vjerojatno će i unuk biti. Po toj logici ako ti ni baba ni dida ni sa čije strane nisu imali tu bolest onda je neće imati ni unuk. Moji bake i djedovi nisu je imali. Znači moro bi bit zdrav ko dren. E vidiš to nije točno barem ne u mom slučaju. Ja sam skroz šiznuo. Samo ne znam jel se to kod mene stručno može nazvat šizofrenija, ali uglavnom ja jedino što mogu učiniti je pjevati onu pjesmu od DJ. Crmca

"Pomozi mi doktore, kupit ću ti stan
oću i ja jedan dan da budem normalaaaaan
pomozi mi doktoreeeeee
popravi me aaaajstoreeee

imam kućšu imam mečku
al šta vrijedi sve
kad nisam normalaaaan. "
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 01:19   #2019
Quote:
Saprofit kaže: Pogledaj post
. Gledajući samo vjerojatnosti za razvitak nekog psihičkog oboljenja, to se može dogoditi zaista svakome...
Obicno se kaze da je netko psihicki bolesnik, ako ne moze socijalno funkcionirati. Netko moze odlicno zivjeti s poremecajem licnosti, depresijom itd, koji se onda ne smatraju klinickom kategorijom, nego dio karaktera osobe.

Inace, relativno je lako od zdrave osobe stvoriti psihoticnu, pa cijeli nacisticki sustav mucenja je djelovao na tom principu, ljudi su muceni sve dok nisu dobili psihoze.
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 22:13   #2020
Ovako,ja sam prije par mjeseci upoznala svoju sadasnju svekrvu...muz me je upozorio da ona "nije zdrava" i da se ne obazirem previse na to. Ajd ok,ja kod nje,zena lupeta nesto sto nema veze s vezom-u biti meni govori kako je njen sin sad u vrticu,kako ga ona presvlaci,hrani itd da bi ja skontala da ona cijelo vrijeme prica o necemu sto je bilo prije 20 godina,stalnokuha po cijeli dan i baca tu skuhanu hranu. Ja pitam pa sta joj je,otkad to traje...odgovor je bio:ma odavno,pa bolesna je..i nikoga nije briga !! Ode kod psihica svako jednom mjesecno,dobije nekake tabletice i gotovo-ali ja vidim da ona ne konta nista i da te tablete nemaju nikakve koristi. Onda se zaljkuca i nece da otvori vrata,govori kako su joj neki ljudi odnjeli dijete i da ga nije vise vidjela,ali da je boli kita za to,pa se odjednom pocne nekontrolirano smijati. Uglavnom ja posaljem muza kod psihica da mu tocno kaze sta je zenskoj i da na sve moguce nacine vrati zenu u normalu-jer ja nemogu opisati kako se ona ponasa-kao da je pala s nekog drugog planeta. Kaze psihic da ima shizofraniju i dadne joj sprice Haldola da ih primi jednom u mjesecu-i to je to. Ipak smo u Njemackoj,ali da ti doktor kaze -ona ima shizofreniju bez ikakvih uputstava i icega...jos cu i ja skrenut s pameti zbog svega toga... Ajd ako neko ima takvih iskustava nek mi da neki savjet ili nesto,jer ja ne znam kako da joj pomognem kad idioti od psihijatara ne mogu (citaj:ne zeli i boli ih kita za to)...pozz
Svabica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:01.