Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2009., 18:22   #261
Quote:
tarapearl kaže: Pogledaj post
Evo jedne zabrinute trudnice jer ponovni nalaz na ureaplazmu je 10 na 3 , prvi je bio 10 na 4, nakon terapije antibiotika eritromicinom doktorica je sad prepisala summamed !
Vidim i da se neke od vas ne mogu riješiti te beštije!!!
Pa katastrofa!
Šta činiti malo me strah za bebu...
Molim neki savjet , da se malo umirim jer me doktorica zabrinula.


13+
Ako si popila eritromicin onda te sumameda ne treba biti strah..Ta dva lijeka su koliko toliko sigurni u trudnoci i smiju se primjenjivati...Drzim ti fige da ne prodjes kao ja pa da ti ne spici cipromed ili doksiciklin jer onad ces tek imati razloga brinuti se za bebu.
A vidim da ti se koncentracija smanjila,to je dobro.Meni je ostala ista.
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 18:23   #262
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Smije (to sam se raspitala kod magistre u ljekarni, i sve prirodne vaginalete takodjer se smiju gurat u trudnoci)
E super!Necu se morati ni vampira bojati
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 18:52   #263
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Ako si popila eritromicin onda te sumameda ne treba biti strah..Ta dva lijeka su koliko toliko sigurni u trudnoci i smiju se primjenjivati...Drzim ti fige da ne prodjes kao ja pa da ti ne spici cipromed ili doksiciklin jer onad ces tek imati razloga brinuti se za bebu.
A vidim da ti se koncentracija smanjila,to je dobro.Meni je ostala ista.
Ma sve me strah piti radi bebe
Ali vidim da nisam jedina , kao i da se sve borite i nikako da ode pa pa !!!
Rekla je da popijem sumammed , pa za dva tjedna opet bris, a onda ćemo vidjeti dal ćemo držati pod kontrolom tu koncentraciju , a zašto su cipromed i doksiciklin opasniji?

Ma meni se čini to koliko se smanjilo i nije nešto ili mi se samo čini ?
Kolika je tebi koncentracija da ne čitam unazad?
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 11:30   #264
Quote:
tarapearl kaže: Pogledaj post
Ma sve me strah piti radi bebe
Ali vidim da nisam jedina , kao i da se sve borite i nikako da ode pa pa !!!
Rekla je da popijem sumammed , pa za dva tjedna opet bris, a onda ćemo vidjeti dal ćemo držati pod kontrolom tu koncentraciju , a zašto su cipromed i doksiciklin opasniji?

Ma meni se čini to koliko se smanjilo i nije nešto ili mi se samo čini ?
Kolika je tebi koncentracija da ne čitam unazad?
10 na 4.Ali sto god sam popila ostala je ista.
Doksiciklin i cipromed su opasniji jer djeluju jer zbog njihove primjene moze doci do artropatije,zastoja u rastu kostiju ili se dijete rodi bez zubne cakline..To su ti puno jaci antibiotici od sumameda i eritromicina koji se recimo smiju primjenjivati u trudnoci ako se moraju.
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 12:17   #265
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
10 na 4.Ali sto god sam popila ostala je ista.
Doksiciklin i cipromed su opasniji jer djeluju jer zbog njihove primjene moze doci do artropatije,zastoja u rastu kostiju ili se dijete rodi bez zubne cakline..To su ti puno jaci antibiotici od sumameda i eritromicina koji se recimo smiju primjenjivati u trudnoci ako se moraju.

Aha, nisam znala.
Hvala što si mi pojasnila.
Ja se opet bacam malo energičnije na brusnicu, plodove i čaj.

I naravno držim fige da nam prođe ta glupa ureoplazma! Svima
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 16:38   #266
Quote:
tarapearl kaže: Pogledaj post
Rekla je da popijem sumammed , pa za dva tjedna opet bris,
2 tjedna je premalo da antibiotik ode iz tjela, bar po rječima mog ginica....

i onda se testiras pod utjecajm antibiotika, pa ti pokaze krivi nalaz...
Leeloo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 16:39   #267
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
a decku daj antibiotike neka se malo truje, bolje on nego ti..ili mu gurni u zube pa mu nece smetat miris iz čuče
hmm, ali kod mene je proslo, kod njega jos ima...

trenutno je na eritromicinu, ali to je pio i zadnja 2 put, medutim ovaj put sam ja negativna, a on pozitivan... ili

ne znam ni sama....
Leeloo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 13:32   #268
Quote:
tarapearl kaže: Pogledaj post
Aha, nisam znala.
Hvala što si mi pojasnila.
Ja se opet bacam malo energičnije na brusnicu, plodove i čaj.

I naravno držim fige da nam prođe ta glupa ureoplazma! Svima
Nista! Drzim i ja fige da se rijesimo te glupe bakterije!
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 18:05   #269
evo cure da se ja pohvalim ovdje. prošli put ureaplazma bila 10 na 3. i sad ovaj put otišla po nalaze i NEGATIVNO!!!

mislila sam da ću umrijeti od sreće. bila sam u šoku još sat vremena i gledala sam u taj papir koji sam dobila u mikrobiološkom. čak su mi se i one žene tamo smijale kad sam im počela zahvaljivati, haha.

a nisam koristila antibiotik.

koristila sam eterično ulje od lavande na gaćicama, puno suhih brusnica jela i mnogo obične vode pila.
s tim da sam tu prirodnu terapiju prekinula kojih tjedan-dva prije briseva.

i svi nalazi super.
nema ni namnožene candide, urin isto sterilan i ureaplazma negativna.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 18:17   #270
ja sam obavila sve briseve mjesec dana ciljano prije nego što sam ostala trudna i sve je bilo ok

da li ste vi radile te briseve neposredno prije trudnoće ili tek u trudnoći pa vam je onda nešto nađeno

hoće li me slati opet na te briseve?
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 20:53   #271
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
evo cure da se ja pohvalim ovdje. prošli put ureaplazma bila 10 na 3. i sad ovaj put otišla po nalaze i NEGATIVNO!!!

mislila sam da ću umrijeti od sreće. bila sam u šoku još sat vremena i gledala sam u taj papir koji sam dobila u mikrobiološkom. čak su mi se i one žene tamo smijale kad sam im počela zahvaljivati, haha.

a nisam koristila antibiotik.

koristila sam eterično ulje od lavande na gaćicama, puno suhih brusnica jela i mnogo obične vode pila.
s tim da sam tu prirodnu terapiju prekinula kojih tjedan-dva prije briseva.

i svi nalazi super.
nema ni namnožene candide, urin isto sterilan i ureaplazma negativna.
Bravo!Cestitam!

Nego gdje ima za kupit to etericno ulje lavande?Samo ga nakapas na gacice?Ja u petak opet idem na briseve i ako opet budem imala tu bestiju necu piti nikakav doksiciklin nego cesnjak i sve moguce sto postoji na prirodnoj bazi!
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 22:09   #272
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Bravo!Cestitam!

Nego gdje ima za kupit to etericno ulje lavande?Samo ga nakapas na gacice?Ja u petak opet idem na briseve i ako opet budem imala tu bestiju necu piti nikakav doksiciklin nego cesnjak i sve moguce sto postoji na prirodnoj bazi!
ovdje u zg ima taj dućan sa svim živim i neživim eteričnim uljima.
ne znam ima li kod tebe u osijeku (???)
ali probaj u biljnoj apoteci.

kažem ti. meni je lavanda eliminirala ureaplazmu, bakterije u mokrači i candidu.

ako nije lavanda ne znam šta je i ne znam na koju foru su mi ovi zadnji nalazi svi bili tako uredni.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 22:12   #273
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ovdje u zg ima taj dućan sa svim živim i neživim eteričnim uljima.
ne znam ima li kod tebe u osijeku (???)
ali probaj u biljnoj apoteci.

kažem ti. meni je lavanda eliminirala ureaplazmu, bakterije u mokrači i candidu.

ako nije lavanda ne znam šta je i ne znam na koju foru su mi ovi zadnji nalazi svi bili tako uredni.
sigurno ti je to pomoglo jer sam čitala da su mnoge to riješile tako...

jel mi možeš reći gdje je taj dućan da se i ja počnem liječiti jer

nedam u sebe više te antibiotike....
tiki81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 22:35   #274
Quote:
tiki81 kaže: Pogledaj post
sigurno ti je to pomoglo jer sam čitala da su mnoge to riješile tako...

jel mi možeš reći gdje je taj dućan da se i ja počnem liječiti jer

nedam u sebe više te antibiotike....
dućan se nalazi stanicu prije remize. tj. između stanice prije remize i same remize. mislim da je to ozaljska ulica.
a dućan ti je mali , blizu dućana za neke glazbene instrumente.
ali trebala bi ga skužiti.

a što se tiče antibiotika...a čuj, ja sam odmah rekla da neću to u sebe, riskirala sam, nije mi baš niti bilo svejedno ali pouzdala sam se u moć prirode i čini mi se da mi se isplatilo.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 22:46   #275
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
dućan se nalazi stanicu prije remize. tj. između stanice prije remize i same remize. mislim da je to ozaljska ulica.
a dućan ti je mali , blizu dućana za neke glazbene instrumente.
ali trebala bi ga skužiti.

a što se tiče antibiotika...a čuj, ja sam odmah rekla da neću to u sebe, riskirala sam, nije mi baš niti bilo svejedno ali pouzdala sam se u moć prirode i čini mi se da mi se isplatilo.
ok hvala i samo si lavandu nakapala na uložak ili si i češnjak koristila???
tiki81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 22:50   #276
Quote:
tiki81 kaže: Pogledaj post
ok hvala i samo si lavandu nakapala na uložak ili si i češnjak koristila???
nisam na uložak kapala nego direktno na čiste gaćice ujutro nakon tuširanja.
ne ostavlja ti mrlje, lako se pere, ali miris ti je dosta jak, ali nije neugodan nego onako fin. štoviše, lavanda eliminira sve neugodne mirise koje ti može prouzročit npr mokraća ili neki iscjedak koji iaš. čak i nakon 8-10 sati nošenja istih gaćica, kad ih skineš one i dalje mirišu.

češnjak nisam koristila ali sam bila i na to spremna ako bi mi nalazi bili pozitivni opet.

edit- i bilo bi ok da ulje onak nakapaš uzduž gaćica tako da ulje bude ispod mokračnog kanala i ispod vaginalnog otvora.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 22:54   #277
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
nisam na uložak kapala nego direktno na čiste gaćice ujutro nakon tuširanja.
ne ostavlja ti mrlje, lako se pere, ali miris ti je dosta jak, ali nije neugodan nego onako fin. štoviše, lavanda eliminira sve neugodne mirise koje ti može prouzročit npr mokraća ili neki iscjedak koji iaš. čak i nakon 8-10 sati nošenja istih gaćica, kad ih skineš one i dalje mirišu.

češnjak nisam koristila ali sam bila i na to spremna ako bi mi nalazi bili pozitivni opet.

edit- i bilo bi ok da ulje onak nakapaš uzduž gaćica tako da ulje bude ispod mokračnog kanala i ispod vaginalnog otvora.
ok super još samo nešto to je čisto lavandino ulje ili?jesi tražila baš za

te beštije ili?koliko si to koristila?sorry dosadna sam....
tiki81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 23:05   #278
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
dućan se nalazi stanicu prije remize. tj. između stanice prije remize i same remize. mislim da je to ozaljska ulica.
a dućan ti je mali , blizu dućana za neke glazbene instrumente.
ali trebala bi ga skužiti.
kako si opisala to bi trebao biti Encian...no sam dućan je malo uvučen, a izlog je na Ozaljskoj...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 10:47   #279
Quote:
tiki81 kaže: Pogledaj post
ok super još samo nešto to je čisto lavandino ulje ili?jesi tražila baš za

te beštije ili?koliko si to koristila?sorry dosadna sam....
ma ne....ja sam ti to lavandino ulje još koristila prije trudnoće obično kad bih imala menstruaciju pa bih kapnula na gaćice da se osjećam malo više čisto, a isto tako sam to stavljala na lice kad bih dobila prištiće.

onda kad sam napravila sve pretrage u mikrobiološkom i kad sam imala candidu, nešto čudno u mokrači (onaj srednji mlaz), i ureaplazmu... onda sam se sjetila da lavanda ima antibakterijska , ali i anti-gljivična svojstva...
pa rekoh, idem probat nemam što za izgubiti.
za svaki sam slučaj provjeravala jeli lavanda štetna u trudnoći, mislim da nema baš nekih podataka o tome ako ju konzumiraš oralno, pa ju nisam pila...ali par kapi na gaćicama ne može štetiti ni tebi ni bebi.

i tako ti je ta lavanda očigledno eliminirala sve te beštije koje sam ja imala a koje su ugrožavale zdravlje mog djeteta.

s tim da sam se ja trudila još uz to jesti brusnice i piti vodu da što više piškim da mi se mjehur pročisti.

a ti dođi tamo u dućan i traži eterično ulje lavande.
nemoj govoriti da ti treba za ureaplazmu jer žena koja tamo radi zna samo da lavanda ima antibakterijska svojstva i da je lavandino ulje jedino (uz ulje čajevca) koje se može stavljati direktno na kožu.
ostala ulja se obično miješaju sa baznim uljem koje je blaže...ali ovo lavandino je baš sigurno i može čak direkt na kožu ići bez da stvori iritaciju.

ja sam ti tu "terapiju" provodila kojih... dva tjedna... možda tri...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 10:47   #280
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
kako si opisala to bi trebao biti Encian...no sam dućan je malo uvučen, a izlog je na Ozaljskoj...
ma nije ti to encian. encian je malo više gore prema remizi.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.