Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2009., 15:50   #81
suncice nisi loša mama...to se događa i bit će toga još....
mala Dzana inače dosta povraća jer ima reflux pa je sad zeznuto prevagnut jel ovo od pada il nije....
jel osjetljiva na svjetlo?
po opisu nije previše pospana..

Miha je prekjučer pao sa stolice, jeli smo, njemu je nešto palo, on se sagnuo da dohvati i drito na čelo....sledila sam se, mogao je vrat slomit..
jučer silazi niz 2 stepenice ispred kuće, siđe sa prve nešto se sagne i opet na glavu...ovaj put je uspio ruku ejdnu stavit pa nije niš bilo...al ja se još uvijek sledim...a ne stignem reagirat..
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 11:30   #82
Kako god padne, dočeka se na glavu

Ako nastavi ovako, dobiću lom živaca.
Pada na glavu otkad je počeo puzati, pada sa koljena, nogu, ravno kao letva na pod i udari glavom. Svaki dan po neki udarac u glavu.
Ne smijem ga pustiti da se uči da pada, jer sam pokušavala i nije mi uspjelo, u 10% slučajeva aterira na guzu, ostatak na glavu.
Sad ga čuva sveki i nju je strah da se malac ne ozlijedi i ne popušta ga kad hoda. Tako da on uvijek očekuje da je neko kod njega.

Recite mi da je normalno i da će proći i da će to biti uskoro.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 11:48   #83
Joj I moj si stalno razbija usnice..
Zaleti se, zapetlja se na ravnom I bum na koljena, ruke I na kraju glavu
Valjda pokusava biti brzi nego sto je..glava mu ide naprijed.. A I veca je, tj.jos uvijek je neproporcionalna s tijelom pa time I teza bice..

Ja ga isto ne ispustam daleko, ali mm ga pusti kao da se nauci ne padati..I onda se uredno razbije!

Valjda traje dok se ne nauce savrseno trcati .. A kod nekih jos uvijek traje..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 11:54   #84
Mi smo do sada imali sreću što se tiće padanja...ustvari malo mi je i nevjerojatno da smo prvi pad imali tek neki dan...s 13 mjeseci...kao beba nije padao jer je UVIJEK spavao u krevetiću a puzanje je odradio savršeno ziheraški...tu i tamo se poskliznuo ali nikad nije bilo šokova.
do neki dan...
sad već hoda poprilično dobro...situacija je svakodnevna...mm i ja sjedimo na trosjedu a mali ganja lopticu. odjednom se okrene prema nama, nasmije se od uha do uha i potrči prema nama (do sada nikad nije trčkarao) s ispruženim rukicama. nakon par koraka FLJUS s glavicom u stolić ispred trosjeda.
onda je krenula drama...ja sam se PARALIZIRALA od straha i to u tolikoj mjeri da se nisam u prvi čas dignula podići ga s poda...tek sljedeća slika koja mi se pokazala je da mm drži maloga koji se dere...ajme kak se derao siroti... krvi nema ali čvrga raste na očigled.
ja u suzama kopam po zamrzivaču i nešto tražim, nemam pojma kaj tražim, sva se tresem...
mislila sam da nemože plakati jače nego što plače, a ta teorija mi je propala onu sekundu kad smo mu stavili led na čelo...
ta minuta mi je bila kao vječnost ali vidjelo se da mu pomaže i morali smo to izdržati.
par dana je izgledao ko mali razbijač, čvrga je mjenjala boje iz ljubičaste, crvene u zelenu i žutu...
uglanom prošlo je sve .... osim moje brige
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 12:06   #85
Možda je do glavatosti...i ja i mm smo glavonje samo takve. A i mali je težak za svoje godine.
Gledam neki dan djevojčicu u parku istog uzrasta kako se sama penje na tobogan i spusti i nikom ništa.
Pa 10mjesečnu cigančicu kako nasred parka stoji nevezana u kolicima i ljulja ih. Nema govora o padanju.
A meni moj pada iz ruku.
Ništa, kupujem mu kacigu.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 12:20   #86
Ja se više ne zabrinjavam previše.
Bubne, zapne, posklizne se, umoran bude - drmne glavom, malo odplače, pomazi se, ide dalje. Ako jače bubne imam onog malog polarnog medu u frižideru (oblog iz DM-a), namažem maslacem ili jako masnom kremom (sveki radi jednu odličnu) i prođe. Mislim da smo s 8 mjeseci imali prvu pravu čvrgu , onak ljubičastu pa žutu i vidljivu iz profila
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 14:02   #87
meni je nevjerojatno kak nam klinci uvijek padnu kad smo oboje u blizini?! al uvijek... bit ce da smo onda mi nespretni.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 14:07   #88
Naša je pala i dobila tu plavu zelenu čvorugu kad je pala na ravnom. hoda savršeno po grbavom a na ravnom pada. Valjda tad nije tak oprezna. I da, pala je tad ispred crkve . Pa smo se zezali da je to zato kaj mi ne idemo u nju.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 14:08   #89
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
namažem maslacem
čula sam to za maslac...
u čemu je fora? u tome što je hladan iz frižidera ili...???
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 14:21   #90
u masnoći
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 15:44   #91
kad je prohodao padao je na guzu,tek poslije je počeo na glavu. Nije dugo trajao taj period,sad pada na koljena.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 13:23   #92
jednom je zviznula sa kreveta kad je bila osam mjeseci, od tada nikad više..paranoidno pazim.
što se tiče padanja dok hoda, zna pasti ali vrlo rijetko i odmah se diže. pada češće jedino kad počinje nositi nove cipele. valjda se treba naviknuti na njih i ne znam kako da joj pomognem
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 13:27   #93
Skužila sam da moja pada kad je umorna. većinom pada predvečer .

S kreveta zna sići na noge i nedavno se naučila popet pa je sad znam naći kako sjedi na garnituri i igra se s nečim.Nije me baš frka da će pasti s nje, ali frka me je kad znam da je umorna jer znam da je manje pažljiva
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 17:56   #94
Da li vam je dijete palo sa kreveta, prematalice, stolice, kolica

sva sam van sebe

larita mi je pala sa kreveta na pod... dok sam se ja okrenula.. u sekundi je pala...
začula sam tup udarac a onda urlik
Pokušala sam ju smiriti, jako je plakala....

Grozno se osjećam... da li trebam odvesti dijete doktoru? što učiniti u ovakvoj situaciji.
Pitala sam susjedu do mene koja ima malo starije dijete a koja se stala čuditi kako mi je moglo dijete pasti? pa što sam ja radila?

Mame, da li su vam djeca ikada pala? iz bilo čega... kreveta, kolica, prematalice, stola, stolca...? Što ste učinile?

Da li da ju vodim doktoru?
Znam da sam pogriješila jer ju u toj sekundi sam samo ostavila na krevetu....

ajme.. grozno se osjećam
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 17:59   #95
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
sva sam van sebe

larita mi je pala sa kreveta na pod... dok sam se ja okrenula.. u sekundi je pala...
začula sam tup udarac a onda urlik
Pokušala sam ju smiriti, jako je plakala....

Grozno se osjećam... da li trebam odvesti dijete doktoru? što učiniti u ovakvoj situaciji.
Pitala sam susjedu do mene koja ima malo starije dijete a koja se stala čuditi kako mi je moglo dijete pasti? pa što sam ja radila?

Mame, da li su vam djeca ikada pala?
Da li da ju vodim doktoru?
Znam da sam pogriješila jer ju u toj sekundi sam samo ostavila na krevetu....

ajme.. grozno se osjećam
A joj! Bubica mala!
Nemoj se bedirat, ja mislim da su djeca koja nikad nisu pala s kreveta, stolice i sl. vrlo, vrlo rijetka. I ponekad nije dovoljno ništa od prepreka koje im se postave, oni u sekundi pređu preko svega/otkotrljaju se/popnu se di ne treba i sl. To ne znači da si loša mama
A za doktora, ne znam. Kak je pala? Ak je zveknula negjde glavom, ja bi otišla čisto da mi srce bude na mjestu, inače mislim da nije potrebno
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 18:02   #96
ja nemam pojma kolko je puta Eli zvisio s kreveta.
meni, dragome, mojoj mami, mom burazu.
točno što kažeš, u sekundi. svi smo u tim trenutcima bili kraj njega al nekad se okrene,baci toliko iznenada, neočekivano, da ne stigneš reagirat
još je živ i zdrav i nisam ga vodila niti jednom kod doktora zbog toga jer nije nikad imo neku kvrgetinu veličine teniske loptice nit je povraćo il nešt pa nisam vidjela potrebe
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 18:03   #97
Nemoj se loše osjećati...po Larinoj kolekciji odjeće vidim da je već velika cura, a plakala je sigurno jer se i sama prestrašila, a ne zbog udarca...pa kolkjo padaju dok počnu hodati, udaraju se u rub stola i sl. glavom....sve je to dio odrastanja...nemoj sebe kriviti bezveze, nisu ni mame svemoguće i sveprisutne...
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 18:04   #98
Joj, znam da ti je sada grozno, ali dogada se... Njima je dovoljna sekunda pa da odlete nekuda. Ti si joj dobro izdrzala do sada.
Moji su isto pali, sa kreveta kada su bili manji. Kasnije i sa stolice i sa ormarica,...tj sa svake stvari na koju su se mogli popesti. Ne mozes 24 sta imati oko na njima.
Ne moras je voditi odmah doktoru, samo prati kako ce se ponasati. Ako pocne povracati, bude malaksala ili dugo plakala onda ipak otidi. Nije to neka velika visina pa se nesto strasno moze desiti. Vjerojatno place jer se preplasila...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 18:04   #99
Lara, znam da si van sebe jer sam i ja bila , ali iz današnje perspektive mi je to smješno.
prvi put je pala s 5 mjeseci. bila je na našem bračnom krevetu i ja sam znala da se okreće s ledja na trbuh,ali nisam znala da može i obratno.
i ja i muž bili van sebe,ali smirila se pratili smo ju i sve je ok.. pala je još bezbroj puta
jednu noć mi je skliznula 2 puta s kreveta, ne pitaj kako.
moraju padati, ne možeš spriječiti.a prvi put je najgore...
čudno da je tvoja pala tek iza prvog rodjendana...
bitno je da ju pratiš, da ne spava prviše, ne povraća...
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 18:06   #100
hvala vam.. evo maloprije se dobro isplakala i zaspala i sad spava...

na što trebam obratiti pažnju kada se probudi?

Ok, ipregledat ju da li ima kako black kaže kvrgi, podljeva čega već..
mislim joj dati da pije tekuućine ...
što još da obratim pažnju
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.