Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2011., 12:30   #21
Quote:
startrekfan kaže: Pogledaj post
Nisu to klasicne politicke emisije, to je satira, a uostalom oba voditelja su komicari/glumci. No unatoc tome volim ih obojcu i pratim emisije par godina. Slican show je i Real time with Bill Maher koji je isto komicar, ali on ima ozbiljniji show od ove dvojce. Takodjer ima dio sa satirom, ali uvijek ima po 4-5 gostiju od kojih su vecina politicari i to senatori, guverneri, gradonacelnici itd.
Bill Maher nije svjedočio pred Kongresom

http://www.youtube.com/watch?v=k1T75jBYeCs

Quote:
Naravno ovo su sve liberali (mada Maher za sebe tvrdi da je libertarian), a nazalost nisam naisao na desnicarku satiru (namjernu), no nenamjerne satire ima na Fox News poput; O'Reilly Factor i Glenn Beck show.


http://images2.memegenerator.net/Ima...ageSize=Medium



Inače, meni su stvarno ove dvije emisije (pratim ih od 2007., kad je krenula kampanja za predizbore) promijenile sliku o Americi, da ima ljudi koji normalno razmišljaju, npr. protivljenje ratu u Iraku
Tutlek! is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 12:33   #22
Quote:
Marco Andretti kaže: Pogledaj post
Evo jos jednog, pune vam cvalje o brainwashingu Amera, a tu sve od reda "intelektualci", posebice vi muslici iz BiH, kojima EU treba izabirati vlast. Vas dio drzave je zadnja saka jada, no eto cvalie o brainwashingu Amera, jer vi ste intelekualci cije razgovore uz tursku kavu prosjecni Ameri jednostavno ne shvaca.

Meni se opet chini da ti ne volis muslimane iz BiH i to bas nimalo.
Kao prvo, mi nemamo nikakav "svoj dio" BiH. Kao drugo, mi smo vlast izabrali. Nije istina da to mora raditi EU.
Konacno, ja nisam nigdje govorio o brainwashingu amera, vrati se i procitaj kome sam replicirao, onda ces vidjeti da ti je cijeli upis jako glupo intoniran.
Quote:
Pa opce je poznato da vi sve znate, samo ne znate kako se izdici iz gnojscine u kojoj trenutno jeste, bez te iste Amerike vas BiH bi odavno bila proslost. Zato malo zahvale toj Americi, no vi ste uvijek grizli ruku koja vas hrani, prvo Hrvatsku 1990-tih, pa sada Ameriku.
Ne znam kako bih nazvao tvrdnju da Amerika nekog hrani Naivno je suvise blaga rijec.
I mala djeca znaju da oni samo kamatare, posudjuju lovu (uz najnepovoljnije moguce uvjete), lovu koju ce nasa djeca (pa i unuci) vracati kroz znoj i krv.
Quote:
Pa vidi se da rade, za raliku od vas muslica koji se klatite po cijele dane, i opusteno zivite, i slobodniji ste, a od rada niti r. Hebiga, lakse je kukati i primati pomoc od EU i Amerike, nego raditi. Vi muslimani iz BiH ste eksperti za takvo sto. Ajde prvo uredite ono malo bijede od teritorija sto vam je ostalo iz rata, dignite ekonomiju na razinu jedne Kube, pa onda docirajte drugim nacijama.
Cek malo, ti si iz neke nadnacije koja je bolja od moje, pa imas pravo ovdje diskutirati a ja ne? I ta tvoja nadnacija treba da raspravlja o bosni (americi, bilo chemu), a moja ne?
Ipak, usudio bih se primjetiti da je amerika mogla zaustaviti rat u exYu i prije nego je poceo. Ali ne, ona ga je rasplamsavala. Taj rat stao je nakon dogovora mnogo strana, a prije svega zaracenih. Bombardovanje neduznih civila po beogradu ili nekom parachinu bilo je potpuno bespotrebno i potpuni zlocin. Sto sam ja cija je kuca sprzena u sarajevu imao od toga sto su oni srusli most u kragujevcu i pri tome ubili 3 djece i 2 babe? Tim prije sto se ne radi samo o mojoj kuci ovamo, a niti o samo 3 djece tamo. Ako je TO bila cijena mira, ja takav mir nisam trazio.

Da ludilo slijepog podrzavanja losheg bude jos i vece, nakon rata u Hagu su (mogli) biti procesirani svi, osim Amerike. Ima posebna odredba suda koja to zabranjuje. I tako su generali sve tri zaracene strane dobivali visegodisnje kazne za bombardovanje civila. I mi to sve prihvacamo, te kazne i kazemo to je dobro. A ameri su 90 dana bombama zasipali civile (eto slucajno u srbiji, mada je to nebitno, ako govorimo o civilima) i nisu imali pravo biti cak ni procesuirani. I mi ne smijemo reci to nije dobro.

O nesposobnosti moje male nacije bih ti rekao ovo. Ne treba biti suvise intelektualac da se shvati da Amerika na Balkanu provodi iskljucivo ona rjesenja koja nema sanse da uspiju. Pa ti sad vidi.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 13:12   #23
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post

Meni se opet chini da ti ne volis muslimane iz BiH i to bas nimalo.
Ne, ja vas prezirem, zbog vase dvolicne politike, zbog zlocina koje ste pocinili nad nama tokom rata, te ponajvise zbog vase kurvanjske politike kojom sustavno pokusavate zatirati hrvatski narod u BiH. Dovoljno jasno?

Quote:
Kao prvo, mi nemamo nikakav "svoj dio" BiH.
A ne, kako bi nazvali teritorije na kojima imate prakticki 100% etnicki cistu kartu? Multikuluralnim?

Quote:
Kao drugo, mi smo vlast izabrali. Nije istina da to mora raditi EU.
Izabrali ste marionete, koje ne mogu da prdnu bez EU predstavnika i Amerike. Svaka cast, izabrali ste. I onda se usudjujes laprdati o brainwashingu.

Quote:
Konacno, ja nisam nigdje govorio o brainwashingu amera, vrati se i procitaj kome sam replicirao, onda ces vidjeti da ti je cijeli upis jako glupo intoniran.
Ne, nego o cemu si pisao? Ako je sto glupo, onda je to tvoja tvrdnja da ti vise znas o politickoj situaciji u Americi nego neki Amerikanac.

Quote:
Ne znam kako bih nazvao tvrdnju da Amerika nekog hrani Naivno je suvise blaga rijec.
Cinjenica je, da vam je Amerika kroz razne USAID programe donairala preko 2 milijarde dolara do sada, a tko zna koliko jos sa strane. Ako to nije podobno za rijec hraniti, onda ne znam sto je.


Quote:
I mala djeca znaju da oni samo kamatare, posudjuju lovu (uz najnepovoljnije moguce uvjete), lovu koju ce nasa djeca (pa i unuci) vracati kroz znoj i krv.
I mala djeca znaju da ste iskamcili bezpovratne pomoci kao niti jedna nacija na prostorima bivse YU, a to sto sada dizete kredite je vas problem, ako nista sposobni sami stvoriti, onda je logicki da morate posudjivati. U cemu je problem?

Quote:
Cek malo, ti si iz neke nadnacije koja je bolja od moje, pa imas pravo ovdje diskutirati a ja ne?
Ne nisam, no idikativno je kako se lijepite za hrvatske forume kao muhe na govno, i vi i Srbi. Sto vam toliko fale Hrvati?

Quote:
I ta tvoja nadnacija treba da raspravlja o bosni (americi, bilo chemu), a moja ne?
Ovo je hrvatski forum, i tu raspravljamo o situaciji Hrvata u BiH, da nas nema tamo, zabolilo bi me za tu vasu umjetno stvorenu tvorevinu. Imas BiH forume, pa tamo mlati praznu slamu.


Quote:
Ipak, usudio bih se primjetiti da je amerika mogla zaustaviti rat u exYu i prije nego je poceo. Ali ne, ona ga je rasplamsavala.
Zasto bi Amerika ista zaustavljala, nije dobro kada intervenira, nije dobro kada ne intervenira. Isto kako je vas Alija mogao zaustaviti napade YU armije na Hrvatsku iz BiH, no eto vi i vas Alija ste nam odbrusili te 1991 da to nije vas rat.

Quote:
Taj rat stao je nakon dogovora mnogo strana, a prije svega zaracenih.
Ne, taj rat je stao nakon sto je Amerika sve povukla za uho i rekla sjednite za stol. Da nije bilo Amerike, a bome i Hrvatske, spali bi na sarajevski pasaluk, da se Srbe pitalo.

Quote:
Bombardovanje neduznih civila po beogradu ili nekom parachinu bilo je potpuno bespotrebno i potpuni zlocin.
Oh, sada si postao i mirotvorac, pa ti dodje zao onih koji su vedrili i oblacili dok se po Hrvatskoj i BiH klalo, palilo i zarilo. Sto reci na to, osim jadno i tuzno.

Quote:
Sto sam ja cija je kuca sprzena u sarajevu imao od toga sto su oni srusli most u kragujevcu i pri tome ubili 3 djece i 2 babe? Tim prije sto se ne radi samo o mojoj kuci ovamo, a niti o samo 3 djece tamo. Ako je TO bila cijena mira, ja takav mir nisam trazio.
Da, ti nisi trazio niti rat, ti si vjerovatno jedan od onih koji cmizdri za Yugoslavijom, posto niste sposobni sami si voditi i urediti drzavu, a pod Yugom vam je bilo dobro jer su Slovenci, Hrvati i Srbi za vas radili, i punili vam proracun te umjetne tvorevine. Ukratko, yugonostalgicar. Je li?

Quote:
Da ludilo slijepog podrzavanja losheg bude jos i vece, nakon rata u Hagu su (mogli) biti procesirani svi, osim Amerike.
A ne, necemo lagati, bili su porcesuirani Hrvati i Srbi, dokle ste se vi izmakli kao jedine zrtve tih ratova, a paradoks je taj sto ste vi i vasa bradata braca iz arabije bili najveci koljaci na ovim prostorima.

Quote:
Ima posebna odredba suda koja to zabranjuje. I tako su generali sve tri zaracene strane dobivali visegodisnje kazne za bombardovanje civila. I mi to sve prihvacamo, te kazne i kazemo to je dobro.
Koji generali, koliko je vasih generala procesuirano? Ajde dosta sa muljazama.

Quote:
A ameri su 90 dana bombama zasipali civile (eto slucajno u srbiji, mada je to nebitno, ako govorimo o civilima) i nisu imali pravo biti cak ni procesuirani. I mi ne smijemo reci to nije dobro.
Da nije bilo tih istih Amera ostavili bi gace na stapu, no eto ti kao pravi yugoslaven cmizdris za nevinom nejaci iz Srbije, i to opetovano. Da nisi iz mjesanog braka?

Quote:
O nesposobnosti moje male nacije bih ti rekao ovo. Ne treba biti suvise intelektualac da se shvati da Amerika na Balkanu provodi iskljucivo ona rjesenja koja nema sanse da uspiju. Pa ti sad vidi.
I opet vam Amerika kriva za vase ekonomske neuspjehe, a da se primite posla i da ostavite Hrvate na miru, pa mozda necete ovisiti o stranoj pomoci i hrvatskom izvozu. Niti hranu nista sposobni proizvesti, vec vecinu uvozite iz Hrvatske. Jadno, i takvi ce drugima dijeliti lekcije. Ptuj.
__________________
Old luxury has a glass of warm milk and turns in early.
Modern luxury goes out all night and still makes it into the office by eight.
A new generation has arrived.

Zadnje uređivanje Marco Andretti : 03.04.2011. at 14:30.
Marco Andretti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 15:35   #24
Quote:
Marco Andretti kaže: Pogledaj post
Ne, ja vas prezirem, zbog vase dvolicne politike, zbog zlocina koje ste pocinili nad nama tokom rata, te ponajvise zbog vase kurvanjske politike kojom sustavno pokusavate zatirati hrvatski narod u BiH. Dovoljno jasno?
Ma zaboli mene sto ti osjecas. Samo te "valjam" po forumu, a ti se sam provaljujes.
Quote:
A ne, kako bi nazvali teritorije na kojima imate prakticki 100% etnicki cistu kartu? Multikuluralnim?
Imamo drzavu, medjunarodno priznatu. A ti ovdje bulaznis o nekakvim komadicima. To je i tvoja drzava takodje, no kako je ti osjecas i kako se prema njoj referiras, tvoj je osobni problem.
Quote:
Izabrali ste marionete, koje ne mogu da prdnu bez EU predstavnika i Amerike. Svaka cast, izabrali ste. I onda se usudjujes laprdati o brainwashingu.
Sasvim sigurno da smo, u inace ochajnoj ponudi, izabrali loshe. No bar smo (bosnjaci) birali i podijelili se u mnogo stranaka. Sto je jako dobro obzirom da su sve te stranke leshinari koji zele samo vlast. Na srecu niti jedna nema niti priblizno takvu vecinu kao HDZovi kod hrvatskog korpusa. Tako da ne ovise od tipova poput Covica. Kada pukne bruka u BiH hdzu, ovo sa Senaderom bice djeciji igrokaz.
Quote:
Ne, nego o cemu si pisao? Ako je sto glupo, onda je to tvoja tvrdnja da ti vise znas o politickoj situaciji u Americi nego neki Amerikanac.
Jako je glupo da ti ponovo pojasnjavam da nisam replicirao nikakvom Amerikancu vec balkanskom pechalbaru koji tipka iz amerike.
Quote:
Cinjenica je, da vam je Amerika kroz razne USAID programe donairala preko 2 milijarde dolara do sada, a tko zna koliko jos sa strane. Ako to nije podobno za rijec hraniti, onda ne znam sto je.
Donirala je (proporcionalano) i u podrucja sa hrvatskom vecinom. Donirala je glup izraz. Radi se de facto o investicijama. Npr. mahom u elektroenergetski sitem. Koji ce oni sutra kupiti na medjunarodnoj licitaciji sa pravom preche kupnje. I to je jedini njihov stvarni interes tamo, u bosni. Uz, naravno, potrebu da situaciju drze nestabilnom te da bi mogli kao neka svemirska policija uvijek intervenirati.
Quote:
I mala djeca znaju da ste iskamcili bezpovratne pomoci kao niti jedna nacija na prostorima bivse YU, a to sto sada dizete kredite je vas problem, ako nista sposobni sami stvoriti, onda je logicki da morate posudjivati. U cemu je problem?
Vjeruj mi da ce vrijeme pokazati (vrlo brzo) da to sto su nasi (bosnjacki) lopovi iskamchili nije ni blizu onoga sto se razigralo u ping-pong transferima ZGB/Grude i obrnuto. Godinama, pazi godinama, HDZ krade lovu na racun supporta BiH hrvatima, to su enormne cifre. I zgb filijali i onoj hercegovackoj odgovara sto ta pomoc ne smije biti javna, pa se moze do mile volje muljati. No kad se sve objelodani pokazace se tko se brinuo o interesima hrvata.
Quote:
Ne nisam, no idikativno je kako se lijepite za hrvatske forume kao muhe na govno, i vi i Srbi. Sto vam toliko fale Hrvati?

Ovo je hrvatski forum, i tu raspravljamo o situaciji Hrvata u BiH, da nas nema tamo, zabolilo bi me za tu vasu umjetno stvorenu tvorevinu. Imas BiH forume, pa tamo mlati praznu slamu.
Meni se ipak cini da ces ti morati ici pisati negdje drugo, a da cu ja ovdje ostati.
Quote:
Zasto bi Amerika ista zaustavljala, nije dobro kada intervenira, nije dobro kada ne intervenira. Isto kako je vas Alija mogao zaustaviti napade YU armije na Hrvatsku iz BiH, no eto vi i vas Alija ste nam odbrusili te 1991 da to nije vas rat.
Alija to nije odbrusio. Uchinio je sto je mogao, nije imao pravo na ludjacke poteze poput tog koji navodis (i ja bash i nisam njegov fan, u krivu si se crkvu dosao moliti).
Quote:
Ne, taj rat je stao nakon sto je Amerika sve povukla za uho i rekla sjednite za stol. Da nije bilo Amerike, a bome i Hrvatske, spali bi na sarajevski pasaluk, da se Srbe pitalo.
He he. Kome tu zvaku prodajes? A salvetice iz Karadjordjeva, ubojstvo Blaza Kraljevica i ostalo ... nebitno na sto bi bosna spala (plan je bio da je nestane) no historija je vec pokazala istinu o sramnoj Tudjmanovoj politici u proteklom ratu. Ne samo prema Bosni. I prema hrvatskoj. No ako je hrvatima dobar, meni je jos bolji.
Quote:
Oh, sada si postao i mirotvorac, pa ti dodje zao onih koji su vedrili i oblacili dok se po Hrvatskoj i BiH klalo, palilo i zarilo. Sto reci na to, osim jadno i tuzno.
Opet lupetas. Biti protiv ubijanja civila nije nikakvo mirotvorstvo. To je vitestvo, no daleko si ti od toga da to razumijes.
Quote:
Da, ti nisi trazio niti rat, ti si vjerovatno jedan od onih koji cmizdri za Yugoslavijom, posto niste sposobni sami si voditi i urediti drzavu, a pod Yugom vam je bilo dobro jer su Slovenci, Hrvati i Srbi za vas radili, i punili vam proracun te umjetne tvorevine. Ukratko, yugonostalgicar. Je li?
Hehe, prika moj, dobra ti je ova ...davno bi crko od gladi taj za koga su radili srbi, hrvati i slovenci.
Ne, nisam jugonostalgichar. No ti si tip od torova, ti uzivas da ljude stavljas unutar skupina, pa stoga ne mozes ni razumjeti sto sam ja.
Quote:
A ne, necemo lagati, bili su porcesuirani Hrvati i Srbi, dokle ste se vi izmakli kao jedine zrtve tih ratova, a paradoks je taj sto ste vi i vasa bradata braca iz arabije bili najveci koljaci na ovim prostorima.
Procesuirani su svi. Otprilke u omjerima jednakim pocinjenim zlocinima. A kako su vahabiti dosli u bosnu?? Preko zagreba, prika, preko z-a-g-r-e-b-a ... i uz pomoc i full podrsku stranog faktora ...ili su mozda skakali padobranima?
Quote:
Koji generali, koliko je vasih generala procesuirano? Ajde dosta sa muljazama.
Pa ne mozes prema broju generala covjece, pa havajci su samo u bosni imali generala vise nego kinezi. Svaki lokalni papak se proglasavao generalom. Generali u busovachi...generali u kiseljaku .... da nije tragicno bilo bi smijesno. I armija BiH je bila karikatura armije, ali HVO ... pa pogledaj sada sa distance, realno ... glupo sve izgleda, jel da?
Quote:
Da nije bilo tih istih Amera ostavili bi gace na stapu, no eto ti kao pravi yugoslaven cmizdris za nevinom nejaci iz Srbije, i to opetovano. Da nisi iz mjesanog braka?
Nisam, al moj babo je. Dedo mi je naime bio americki drzavljanin.
Quote:
I opet vam Amerika kriva za vase ekonomske neuspjehe, a da se primite posla i da ostavite Hrvate na miru, pa mozda necete ovisiti o stranoj pomoci i hrvatskom uzvozu. Niti hranu nista sposobni proizvesti, vec vecinu uvozite iz Hrvatske. Jadno, i takvi ce drugima dijeliti lekcije. Ptuj.
Cim ti bolan zivis u bosni, a govoris o nasim ekonomskim neuspjesima, a vasim (ekonomskim) uspjesima (vjerovatno mislis na kiseljacke pogacice) jasno je u kakvoj si konfuziji i koliko si indoktriniran.
Tvoji stavovi nisu stavovi vecine hrvata iz bosne. Pogledaj malo sto govore i pisu drugi (koji ne vire covicu iz dupeta). Evo ti zanimljiv clanak. Sram te bilo Covicu!
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 18:54   #25
nego,tko je ona plava sexy right wing luđakinja sa FOX-a?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 19:28   #26
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
nego,tko je ona plava sexy right wing luđakinja sa FOX-a?
Koja? Ima ih puno
Megyn Kelly?
Tutlek! is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 20:10   #27
Quote:
Tutlek! kaže: Pogledaj post
Koja? Ima ih puno
Megyn Kelly?
Je ona je
Cura od Jacka Donaghya iz 30Rock je parodija na nju zar ne?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 22:59   #28
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Je ona je
Cura od Jacka Donaghya iz 30Rock je parodija na nju zar ne?
Stvarno ne znam, ne gledam 30Rock

Meni su ovi jači, mislim da su njihove izjave na većini Momenta of Zen


Evo pogledao zadnjeg Stewarta, povukao paralelu naoružavanja pobunjenika u Libiji od strane CIA-e, s naoružavanjem mudžahedina u Afganistanu. A kako pobunjenicima pomaže Al Qaida i meni se čini da bi scenarij mogao biti vrlo sličan.
Tutlek! is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 23:04   #29
OK,ostao je dosljedan, protivnik je rata u Iraku,sada kada je njegov "liberal" predsjednik, protiv je i njegova rata u Libiji
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 05:24   #30
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Šokiran neznanjem većine forumaša o politici i medijima jedine svijetske velesile, želim da vas upoznam sa dobrim,a bome i lošim stranama AMerike i njezine politike.

Evo 2 najbolje političke emisije na svijetu:

Daily Show
http://www.thedailyshow.com/full-epi...011-bret-baier

Colbert Report
http://www.colbertnation.com/full-ep...id=YACJgk5N2Ad
Prozirna kvazi-intelektualna ljevicarska pop-retorika. I ti trosis vrijeme na gluposti.

Slusaj realnost:
http://www.youtube.com/watch?v=Qb7PbGRud_A
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 08:57   #31
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Obama mrzi Ameriku, žena mu lupeta gluposti povremeno, a američki dućani su puni gluposti iz Kine koje, citiram, ni žene ne bi kupile. Šta je ovo, nadrkanija Beckova verzija? Mislila sam da nije moguće.

OT: Colbert je najbolji satiričar koji udiše zrak. Stewart nema ni pola tog nastupa, sposobosti da tako glatko i sigurno pwna, a emisiju mu sve više kradu "reporteri" tipa John Oliver. Nekako je postalo dosadnjikavo, no emisije i nisu za usporedbu, pošto Stephen radi genijalnu satiru i može se skriti iza svog lika, Stewart mora stajati na loptu. No dobro, to je više za Televiziju.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 09:06   #32
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Šokiran neznanjem većine forumaša o politici i medijima jedine svijetske velesile, želim da vas upoznam sa dobrim,a bome i lošim stranama AMerike i njezine politike.

Evo 2 najbolje političke emisije na svijetu:

Daily Show
http://www.thedailyshow.com/full-epi...011-bret-baier

Colbert Report
http://www.colbertnation.com/full-ep...id=YACJgk5N2Ad
To mogu biti samo druga i treća. Prva je OVA
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 09:09   #33
Maher na momente daje na lefty O'Reillyja. Osim što ne djeluje prebistro. Miljama daleko od Colberta.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 09:55   #34
Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
Maher na momente daje na lefty O'Reillyja. Osim što ne djeluje prebistro. Miljama daleko od Colberta.
?? Kako je teoretski to moguće zaključiti?
Upravo su Colbert i Stewart potvrdili reputaciju lijevičarskih luda sa onim tragikomičnim debaklom "Restore the sanity" okupljanjem, kada nismo vidjeli niti s od sanity-ja
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 21:09   #35
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
?? Kako je teoretski to moguće zaključiti?
Upravo su Colbert i Stewart potvrdili reputaciju lijevičarskih luda sa onim tragikomičnim debaklom "Restore the sanity" okupljanjem, kada nismo vidjeli niti s od sanity-ja
Šta? Prije svega, ne samo da su neusporedivi žanrovski, nego su i kvalitativno DS i Colbert (pogotovo) druga orbita. Povukla sam paralelu s O'Reillyjem zbog abnormalno ispoljavane agresije i malicoznosti, takvi ljudi meni po defaultu djeluju pritupasto, tako i Maher. Pogledala sam neke njegove emisije, bilo je najjeftinijeg liberal populizma, ljigavog targetiranja neistomišljenika...O'Reilly ringed a bell. No, to je mojih 2 cents. I pritom me ne zanima ideološko određenje, ne ravnam se po tome.

Rally to restore sanity je bilo prije svega lagano parodiranje Tea partyjaša i njihovih urlikanja, te je uopće nastalo kao "odgovor" Beckovom dizanju panike i zastrašivanju javnosti koještarijama. Tim više je bedasto očekivat izlaganja nuklearnih fizičara, ili šta god. Jel to bio više skup demokrata? Pa, da. No, ponavljam, meni je to nebitno.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 22:31   #36
Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
Šta? Prije svega, ne samo da su neusporedivi žanrovski, nego su i kvalitativno DS i Colbert (pogotovo) druga orbita. Povukla sam paralelu s O'Reillyjem zbog abnormalno ispoljavane agresije i malicoznosti, takvi ljudi meni po defaultu djeluju pritupasto, tako i Maher. Pogledala sam neke njegove emisije, bilo je najjeftinijeg liberal populizma, ljigavog targetiranja neistomišljenika...O'Reilly ringed a bell. No, to je mojih 2 cents. I pritom me ne zanima ideološko određenje, ne ravnam se po tome.
Ima li ljigavijeg populizma pod onih jeftinih glupih američkig fora sa umjetnim smijehom i iritantnim urlikanjem umjesto argumentiranja te glupog buljenja u kameru ?

To je više za one koji ne znaju kad se treba smijati pa ih treba voditi, kao u Prijateljima valjda

Mislim, ta dvojica su više onako ... za šire mase kojima treba više gestikuliranja da bi skužili

A volio bih jedan jedini primjer Maherove agresije da mi navedeš??

Targetiranje, to da, toga ima na pretek, zašto nebi bilo??
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 23:23   #37
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
Ima li ljigavijeg populizma pod onih jeftinih glupih američkig fora sa umjetnim smijehom i iritantnim urlikanjem umjesto argumentiranja te glupog buljenja u kameru?
Nemam pojma o čemu sad pričaš, ni kakve veze ovo ima s temom.

Quote:
To je više za one koji ne znaju kad se treba smijati pa ih treba voditi, kao u Prijateljima valjda
Koji su humoristična serija. I to neloša. I u Seinfeldu producenti drukaju publiku da da malo više obola smijanjem. Pa? Ide se na bolji efekt, u svrhu atmosfere i showa, no to umanjuje duhoviti scenarij i odličnu glumu? Ne.

Quote:
Mislim, ta dvojica su više onako ... za šire mase kojima treba više gestikuliranja da bi skužili
Nemam pojma čemu služi ovo nadobudno nipodaštavanje studijske publike DS-a i Colberta. Osim što je suvišno.

Quote:
A volio bih jedan jedini primjer Maherove agresije da mi navedeš??
Pfff, gdje bih stala. Hillbilly ima pozamašnu nisku, tipčno za ljude bez vlastitog intelektualnog pokrića, izdrkavanja kulturolškom supremacijom; antiteizam; povremeni šovinizam, napose ako je (ženska) osoba s druge strane političkog spektra (inače je to fuj, i to rade samo religijski indoktrinirani ); srao je po fizičkom izgledu Ralpha Nadera. Ovakva prvoloptaška vrijeđanja mogu ići samo niz dlaku publici koja reagira na one najniže instinkte, no, hajd, pošteno. Super kome odgovara, ja tražim više.

Quote:
Targetiranje, to da, toga ima na pretek, zašto nebi bilo??
Da, zašto? Meni Maher stilski ne odgovara, glupavo je zloban, nema visprenosti, nema razarajućeg sarkazma, njegova emisija je pljuvačnica, bar ono što sam ja imala nesreću gledati.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 00:02   #38
Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
Nemam pojma o čemu sad pričaš, ni kakve veze ovo ima s temom.
Itekakve ima veze jer su upravo te geste glavno oružje ove dvojice... ako si gledala. Njihove emisije su više njima samima, nastoje dominirati a pogotvu je iritantno kad postave pitanje pa ne dozvoljavaju gotu da odgovori do kraja

Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
Koji su humoristična serija. I to neloša.
Ma da, moja sedmogodišnja kći bi se složila s ovim

Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
Nemam pojma čemu služi ovo nadobudno nipodaštavanje studijske publike DS-a i Colberta. Osim što je suvišno.
Već sam rekao... znaju biti vrlo iritantni sa svojim prenemaganjem i dramatiziranjem, kak da velim, tipično američki ali u negativnom smislu

Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
Pfff, gdje bih stala. Hillbilly ima pozamašnu nisku, tipčno za ljude bez vlastitog intelektualnog pokrića, izdrkavanja kulturolškom supremacijom; antiteizam; povremeni šovinizam, napose ako je (ženska) osoba s druge strane političkog spektra (inače je to fuj, i to rade samo religijski indoktrinirani ); srao je po fizičkom izgledu Ralpha Nadera. Ovakva prvoloptaška vrijeđanja mogu ići samo niz dlaku publici koja reagira na one najniže instinkte, no, hajd, pošteno. Super kome odgovara, ja tražim više.

Da, zašto? Meni Maher stilski ne odgovara, glupavo je zloban, nema visprenosti, nema razarajućeg sarkazma, njegova emisija je pljuvačnica, bar ono što sam ja imala nesreću gledati.
Uf, mnogo teških riječi

Njegova emisija je sve samo ne pljuvačnica. Sve argumentira citatima i dokazima, često crno na bjelo ili snimkama, a u pravilu i svi sugovornici imaju priliku govoriti čak a među gostima uvjek ima i republikanaca.
Često dere po Sari Palin napr. ali uglavnom ga ona snabdjeva materijalom, a i da nije zar je to nešto loše

Ali u biti najveći je problem tu što je lik izrazito anti-religiozan i često se bavi time, a znamo da bogobojazni se prelako uvrjede. A antiteizam naravno vide kao nekakvu supremaciju... da sad ne započinjem o takvim biserima, kajgod

Dok je recimo, nedavno imao izrazito anti-šovinističku debatu sa nekim islamistima, tako da ti ni ta opaska za šovinizam ne stoji...
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 00:22   #39
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
Itekakve ima veze jer su upravo te geste glavno oružje ove dvojice... ako si gledala.
Jesam. Pa znam da nije točno to što govoriš. I da uoće ne kužiš žanrovske finese. Sori, ali reći da su te geste "glavno oružje" je besmislica, jer emisije ne bi imale nikakvu trajnost ni gledanost mimo studijske publike koja postupa kao lutke na koncu, tobože. Tko animira publiku pred tv ekranima da se trza na njihove fore? Godinama već?

Colber radi fejk vijesti. FEJK vijesti. Parodiju ultradesnih opinionmakera, njegova preforsiranost, agresija, prekidanje sugovornika, megalomanština, vjerska zadrtost - fejk. On glumi. Bonus - povremena izlaženja iz lika i autentični Colbert, te sjajni scenaristički tim.

DS je više kolaž dnevnih događaja u Americi i svijetu, ispraćen humorom i uglavnom opravdanim cinizmom. Pali su u intenzitetu duhovitosti, ali ni dalje nama svetih krava. O'Reilly ih je onomad prozivao da animiraju demokratske glasače, te da im publiku sačinjavaju napušeni postadolescenti, a ovih dana čereče Obaminu administraciju kao nezdravi.

Quote:
Ma da, moja sedmogodišnja kći bi se složila s ovim
Super za dijete. Za koju godinu ima da prijeđe na CYE, ako se tata složi da je intelektualno poticajna i bez fejk smijeha. Ako uspije pronaći humorističnu seriju bez smijanja u pozadini. Što je no-no. Inače ne valjda. Nije autentično. Valjda.

Quote:
Već sam rekao... znaju biti vrlo iritantni sa svojim prenemaganjem i dramatiziranjem
A, Maher ti je car?

Quote:
Njegova emisija je sve samo ne pljuvačnica.
Možda nije isključivo pljuvačnica, svakako ima elemenata iste. Rekoh i zašto. Npr. nazivanje republikanske političarke flundrom. I ne, nije argumentirano.
Quote:
svi sugovornici imaju priliku govoriti čak a među gostima uvjek ima i republikanaca.
U DS-u i kod Colberta sugovornici sjede sa selotejpom na ustima, ovaj je pasivno agresivan, pa je to plemenito. Što ima republikanca, ne čudi me.

Quote:
Ali u biti najveći je problem tu što je lik izrazito anti-religiozan i često se bavi time, a znamo da bogobojazni se prelako uvrjede. A antiteizam naravno vide kao nekakvu supremaciju... da sad ne započinjem o takvim biserima, kajgod
Fanatizam je glupost i izdrkavanje po definiciji, oko toga nemam dileme.

Quote:
Dok je recimo, nedavno imao izrazito anti-šovinističku debatu sa nekim islamistima, tako da ti ni ta opaska za šovinizam ne stoji...
Dakako, kao što rekoh. Prosvijećen i obazriv prema potrebi.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 02:36   #40
Ja pomislih da je ovo Index.hr, pa isao provjeriti adresu... Fakat Forum.hr. Mora da sam dosta toga prespavao.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.