Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2021., 22:27   #1
Simbolika ili?

Ne znam bih li stavila tu temu na Religiju ili ovdje, možda više ovdje s obzirom na traženje poveznice koja nije nužno religijska.

Naime, riječ je o blagoslovu kuće. Svake godine blagoslivljamo kuću i preskočili smo taj običaj 2x: 2011. i 2021.

2011. se meni nije dalo ustati i kasnije svećenik nije došao. Te godine mi je bliska osoba igrala nogomet i slomila nekoliko ligamenata u istom koljenu. Oporavak je bio dug i uoči ljeta baš. Mama je kasnije govorila kako se to baš dogodilo iz razloga što nije bilo blagoslova kuće te godine

deset godina kasnije jek pandemije i nema blagoslova kuće. Ta osoba koja je ozljedila koljeno je iznenada preminula.

nisam religiozna osoba za razliku od mame, ali vjerujem u neke običaje, zakone i sinergiju i smatram kako je blagoslov kuće jedna od tih tokova i sinergija koje se poštuju, stoga me zanima ima li u tome svemu neke simbolike budući da je u pitanju ista osoba i razmak od 10 godina? Također, može li se što napraviti po tom pitanju tipa naknadni blagoslov kuće i sl?
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2021., 23:31   #2
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
..može li se što napraviti po tom pitanju tipa naknadni blagoslov kuće i sl?
To bi pitanje trebalo postaviti svećeniku.
S tim i bez toga, svatko može blagoslivljati što god mu je volja, što više to bolje. Svaki dan, nekoliko puta dnevno. Za svećenika je takva učestalost previše posla. Zato to možeš obaviti i bez njega.
Nesreće koje su se dogodile odigrale su važnu ulogu, da te probude, potaknu i usmjere u pravom smjeru.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2021., 02:02   #3
Nema veze, jer ta osoba ne zivi u vasoj kuci
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2021., 09:51   #4
Zanimljivo je da blagoslov ima rok trajanja od točno godinu dana.

Pouka tvoje priče je da je bolje nikad ne blagosljivljati nego blagoslivljati redovito pa propustiti jedno.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2021., 12:18   #5
Nazovi ili odi u crkvu i pitaj za naknadni blagoslov kuće ako se vodiš onom "Bolje spriječiti nego liječiti". To ne bi trebao biti problem jer ipak spada u svećenički posao.

A postoji li poveznica ili ne to nitko ne može znati, možemo samo nagađati.
__________________
"Živi u trenutku, nemoj da ti promakne"
salomee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2021., 12:23   #6
Quote:
salomee kaže: Pogledaj post
A postoji li poveznica ili ne to nitko ne može znati, možemo samo nagađati.
Pa baš i ne.

Možemo sa priličnom sigurnošću reći da poveznica ne postoji.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2021., 18:59   #7
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
Također, može li se što napraviti po tom pitanju tipa naknadni blagoslov kuće i sl?
Ne vidim zašto da ne. To im je posao. Da blagoslivljaju uz naknadu. Samo mu nemojte točiti rakiju kad dođe da ne zapliće jezikom.

Nemaju nevolje veze s tim što ste preskočili posvećivanje. Imam za sobom period posvećivanja i neposvećivanja doma i oba perioda su jednako usrana tako da to nema poveznice.

Ako ćete se osjećati mirnije, slobodno ga pozovite.
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2022., 16:37   #8
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je da blagoslov ima rok trajanja od točno godinu dana.

Pouka tvoje priče je da je bolje nikad ne blagosljivljati nego blagoslivljati redovito pa propustiti jedno.
u principu da

nisam tražila naknadni blagoslov, a ni ove godine nije bilo svećenika zbog pandemije
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.