Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2012., 19:31   #361
sretan rođendan kurte!
Mopsi 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 23:30   #362
deco, ovi su fakat istinski sajkosi:

http://www.youtube.com/watch?v=T01vd...eature=related

Zadnje uređivanje le piaf : 21.02.2012. at 23:36.
le piaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 10:27   #363
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Istina, ali nemoj zaboraviti da ni Nirvana nije pala s neba..Tu je silno pomogao SOnic Youth svojim utjecajem, i naravno mnoštvo bendova koji su tada snimale svoje najbolje albume na nezavisnoj sceni od Fugazi i Jesus Lizarda do Nomenasno. Dakako, to ne umanjuje Nirvaninu pljusku jebenom MTV-ju.
Pixies!

Volim Nirvanu i pustim si kad mi dođe, ali ne razumijem stvaranje mita/legende/kulta licnosti oko Kurta. Svaka mu cast, ali mislim da se takvom mistifikacijom samo postize kontraefekt.
Isto tako mislim da bendovi koje je naveo Sleng jos danas imaju puno veci utjecaj na nove glazbene snage nego sto ga ima Nirvana, iako nedvojbeno i Nirvana ima svoju ulogu u tome.
cdexswyaq is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 20:46   #364
Ja Nirvanu obožavam slušati na pločama jer se osjeti baš onaj pravi zvuk koji je puno bolji nego na CD-ima , ajoš sam nabavio prvo izadnje singlice Smells Like Teen Spirit sa Drain You na B strani *______* dobiješ eargasm hahah
Shenanigans is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 23:31   #365
Prode i 20 god od samoubistva kurtovog,jel vas ima jos koji volite da cujete nirvanu?
__________________
I'm so happy cause today i found my friends they're in my head
ado019 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 11:55   #366
nirvana rules forever
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 08:50   #367
Vidim, nedavno je bila značajna tužna obljetnica otkako si je neka famozna junkie rock plavuša propucala facu sačmaricom jer se, ah, nije mogla nositi s teretom slave, kako tužno i simbolično. Super, dušu dalo za malo plakanja i nostalgije i linkanja "šmrc" neprežaljenih pjesmica o teen špiritusu i inim glupostima. Pih. Well, danas je 20 godina otkako su Nikki Sixx, Michael Stipe i ini heroji ostali živi, jer su naprosto imali pet tisuća drugih rješenja mimo veltšmerca i rokanja horsa u vene, i muda uhvatiti se u koštac i ne forsati drama queen celebrity pizdarije. A ovi seronje koji su se rodili sa zlatnom žlicom u ustima pa su potom u njoj prokuhavali heroin... neka im.
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 10:45   #368
ooo BTJ
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 16:17   #369
Zna li netko dolazi li u kina, odnosno kod nas ovaj dokumentarac?
Cobain:Montage of Heck



I dalje, meni najdraži bend ikad.. i zanimljiva osoba taj Kurt..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 09:31   #370
Znao sam da dolazi neki dokumentarac, ali također ne znam kad.
CaleMendel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 09:58   #371
Quote:
Dark Dizkober kaže: Pogledaj post
...i muda uhvatiti se u koštac i ne forsati drama queen celebrity pizdarije. A ovi seronje koji su se rodili sa zlatnom žlicom u ustima pa su potom u njoj prokuhavali heroin... neka im.
Ti što su imali muda, najvjerojatnije nisu bolovali od ADHDa u djetinjstvu i kasnije od manične depresije i depresije. Da jesu, vjerojatno bi im ta muda bila puno manja i dosta smežurana.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 09:36   #372
Nirvana rules...
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 19:01   #373
Nirvana - Smells Like Teen Spirit

https://www.youtube.com/watch?v=hTWKbfoikeg

Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 07:21   #374
Cobain je ime pjesme smislio kada je njegova prijateljica Kathleen Hanna, tada pjevačica riot grrrl sastava Bikini Kill, napisala sprejem na zidu "Kurt Smells Like Teen Spirit". Budući da su tada raspravljali o anarhizmu, punk rocku i sličnim temama, Cobain je smatrao da slogan ima revolucionarno značenje. No Hanna je zapravo njime htjela reći da Cobain miriše poput dezodoransa "Teen Spirit", kojega je nosila njegova tadašnja djevojka Tobi Vail. Kurt je kasnije izjavio da nije znao za to do nekoliko mjeseci nakon objavljivanja singla.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 10:43   #375
Ha, ha, zanimljiva priča.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 11:35   #376
Quote:
Shenanigans kaže: Pogledaj post
Ja Nirvanu obožavam slušati na pločama jer se osjeti baš onaj pravi zvuk koji je puno bolji nego na CD-ima , ajoš sam nabavio prvo izadnje singlice Smells Like Teen Spirit sa Drain You na B strani *______* dobiješ eargasm hahah
Jesi bas toliko siguran da je Nirvana zamisljena da se sllusa na ploci? 90ih je cd vani vec bio ustaljen medij, a sve naravno ovisi o opremi na kojoj iste slušaš..

A ploce kod mlađarije iz doba torrenta i deezera? Hipsterluk na pateticni pogon
__________________
An old man dies, a young woman lives. Fair trade.
Mr Mojo 995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2020., 08:11   #377
Kurt Cobain of Nirvana (interview) - January 21st, 1993, BMG Ariola Ltda, Rio de Janeiro

https://www.youtube.com/watch?v=sSFowuODqqE
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2021., 09:49   #378
Teenage Fanclub is “the best band in the world” by Kurt Cobain

https://www.youtube.com/watch?v=bFz_8RltNLY
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2021., 21:48   #379


When Nirvana Came to Britain - dokumentarni film BBC-a.
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2021., 09:01   #380
In Utero mi je upravo u playeru, i još jednom mi potvrđuje da je malo tko uspio s toliko stila isfurati samomržnju kao Nirvana na tom klasiku. Moj stari je bio na koncertu u Miami Bayfront Park Amphitheateru kad su 1993. promovirali In Utero i time se ponosim.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.