Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2015., 12:58   #1
Kontrolni ginekološki pregled i UZV u trudnoći

U bolnici se susrećem sa vrlo zbunjenim i nesusretljivim sestrama, pa da vas pitam. Kako mogu obavit kontrolu svaka 4 tjedna kod moje ginekologice ako ona nema UZV?
Kako da to objasnim ovima u bolnici da jednom zasvagda shvate da ako moram radit uzv kontrolu onda to mora biti u bolnici?
Imala sam neke probleme ispočetka pa sam išla na gin uzv svakih tjedan dana, ali sad je sve ok, pa mi je samo rečeno kontrola nadležnog ginekologa. I dođem u bolnicu s uputnicom za UZV i ona žena na prijemu se šokira da zašto uopće dolazim k njima.
Šta, ja bih trebala plaćati uzv?
Elyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 00:27   #2
A da promjenis ginekologa i odaberes ginekologa koji ima uz ? Meni je isto nelogično da ginekolog nema uz a očito i sestrama .
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 09:06   #3
ne mora svaka kontrola kod nadležnog ginekologa uključivati UZV pregled.

ako uključuje, a ginekolog ga nema, ili ima lošiji uređaj koji nije od koristi u većoj trudnoći (takav slučaj je bio s mojom kolegicom), onda ti ga trebaju raditi u bolnici.
a kontrole bi i dalje trebao obavljati nadležni ginekolog do 37. tjedna ako trudnoća nije rizična.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 09:48   #4
Pa ja ne vidim uopće problema.
U mojoj prvoj trudnoći mojoj dr se pokvario uzv. Kod nje sam išla na kontrolu svaka 4 tjedna, a na uzv u bolnicu. Nemaju tebe sestre šta ružno gledati ako dođeš sa uputnicom za uzv. Ja se s takvima više ne raspravljam, imaju odraditi svoj posao i gotovo.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 10:39   #5
Reci im jasno i glasno da dolazis jer im je to posao ako su bezobrazne...ma sta si samo umisljaju pa ne placaju ga one
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 10:40   #6
kod nas svi ginekolozi naplaćuju ultrazvuk, od 100-150kn su tarife. ali ako nećeš platiti on ti da uputnicu (nevoljko, ali da) da ideš u bolnicu na njihov ultrazvuk preko hzzo-a besplatno.
iako neki ginekolozi govore da se dugo čeka, ja nemam takva iskustva, naručila me točno dan koji sam htjela (u roku 2 tjedna) i čak me i sat pitala kad hoću, kad mi mm ima pauzu da me dopelja.

tako da uopće ne znam šta te imaju grdo gledati.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 10:43   #7
Ma kod takvih bezobraznih službenika se treba čvrsto postaviti i ne dati da te zajebavaju.
Ja sam nedavno vodila malu na otorino, rekli su mi da djecu ne naručuju i da samo dođem sa uputnicom. Kad sam došla, sad kao naručuju i čudom se čude otkuda meni ideja da samo dođem. I ok, ja se ne bunim, kažem joj da nas naruči, a mene ona krene na šaletru ispitivati šta je maloj, kakve ima tegobe, jel hitnoća, kao da je ona doktorica. Nisam joj odgovorila ni na jedno pitanje, samo sam joj rekla nek skrati priču i da mi prvi slobodni termin.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.