Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2014., 09:16   #621
Kupio bi neku mini šivaću mašinu, treba mi konkretno da si pokrpam džepove na odjeći. Veliku imam, no mislim da bi s malom lakše.
Pošto mi to jako malo treba, gledam jeftine male iz Kine, pa sam u dilemi između ove dvije:
na ručni pogon


i ova na baterije

Platno za džepove je tanko, ali di se spaja s ostatkom npr jakne tamo je malo deblje...

Jel ima tko iskustva s kojom od ovih ili ima kaj možda bolje za kupiti?
No ne mislim davati previše novaca, čak mi se ove prejeftine čine da bi valjale
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 15:40   #622
Krpanje odjeće - rupice od moljaca :(

Zna li netko gdje bi se u Zagrebu povoljno moglo dati pokrpati muško odijelo (sako) koje ima nekoliko rupica od moljaca?

Pitali smo u jednom krojačkom salonu u Miškecovom prolazu (prolaz Sestara Baković, kod kina Europa) na kojem piše da rade i krpanje i cijena za to bi bila 530 kn.

Radi se o jednoj rupici od par mm i još možda 3 jedva vidljive. Zna li netko nekog tko to radi po prihvatljivijoj cijeni, jer ovo je stvarno katastrofa?
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 17:08   #623
Imam ogroman problem, naime kupila sam Pepe Jeans čizme platila ih bogatstvo nosila točno 5 puta, pošto su stigle na moju adresu početkom Siječnja. Nakon 3-4 nošenja sam uočila znatnu razliku između lijeve i desne, učinila sam reklamaciju međutim ne mogu učiniti ništa, ne želim koristiti pogrdna imena. Htjela bi znati dali postoji nešto što mogu učiniti s ljevom čizmom da umanjim izlomljene dijelove ili bilo što bi moglo pomoći da ih bar malo vratim u početno stanje kao što je desna.
Inače Pepe Jeans čizme ne preporučam nikome, imala sam još par kupnji kod njih koje nisu prošle tako sjajno također.


__________________
I don't shackle myself to people I don't know.
sarNevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 22:08   #624
Ovo je tako očito za reklamaciju. Zašto ne možeš učiniti ništa po tom pitanju?
Gdje si kupila tj. od koga, vidim da je vjerojatno bilo preko neta, šta su ti rekli kad si reklamirala?
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 22:47   #625
Quote:
Solitary cat kaže: Pogledaj post
Ovo je tako očito za reklamaciju. Zašto ne možeš učiniti ništa po tom pitanju?
Gdje si kupila tj. od koga, vidim da je vjerojatno bilo preko neta, šta su ti rekli kad si reklamirala?
Shobedoo, poslali su mi danas mail nakon prepirke da ce mi vratiti novac iako bi ja htjela iste takve, no kazu da ne mogu zamjenuti posto su sve u istom slučaju kao moje, kao ljeva ima zmijeske djelove vise izrazene, što sumnjam da su sve nove ne nošene kao ova moja tako da muljaju 100%..
sad ne znam sto da radim, novac nebi jer mi se jako sviđaju a opet ak su ovakve nakon 5 puta kakve ce bit nakon godinu dana
__________________
I don't shackle myself to people I don't know.
sarNevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 21:50   #626
neve, užas :/. ali, savjetujem ti da pokušaš otići u dućan i razgovarati s nekim normalnijim. ja sam kupila tenisice, praktički bez probavanja jer isti model i broj kupujem već skoro 10 godina. nakon prvog dužeg nošenja sam skužila da je lijeva manja i radi mi žuljeve. usporedila doma, odnijela u dućan i bez problema napravili reklamaciju, druge su sad već dobre godinu i pol.

ipak je to industrijska proizvodnja i nekad se desi da ih naprave od razl komada kože, možeš se samo nadati da ćeš s drugima bolje proći
__________________
she has the blood of reptile just underneath her skin
~*Aurora*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 22:16   #627
Quote:
~*Aurora*~ kaže: Pogledaj post
neve, užas :/. ali, savjetujem ti da pokušaš otići u dućan i razgovarati s nekim normalnijim. ja sam kupila tenisice, praktički bez probavanja jer isti model i broj kupujem već skoro 10 godina. nakon prvog dužeg nošenja sam skužila da je lijeva manja i radi mi žuljeve. usporedila doma, odnijela u dućan i bez problema napravili reklamaciju, druge su sad već dobre godinu i pol.

ipak je to industrijska proizvodnja i nekad se desi da ih naprave od razl komada kože, možeš se samo nadati da ćeš s drugima bolje proći
Ne mogu u dućan jer sam kupila online i tog modela nema u dućanima, što mi je potvrdila frendica koja radi u jednoj njihovoj radnji u Slavoniji.
Reklamacija mi je uvažena međutim ja sam htjela novi par odnosno zamjenu za druge ne povrat novca. U mailu mi je odgovoreno da ih nemaju više u mom broju jedino u Splitu u dućanu (obična laž jer u dućanima tog modela nema) no ne mogu mi poslati te jer su u istom stanju kao moje, odnosno napisala je teta da je na ljevoj zmijska koža više izražena.
Naravno odgovorila sam joj u mailu da mi vrati novac, odnosno stornira karticu pošto sam amexom plaćala, sad kako taj proces ide ne zanima me, valjda cu dobiti svoj novac nazad.
Što sam jučer učinila, naručila iste u mom broju online, ujutro stiglaa potvrda da ih ima i da su sutra na mojoj adresi. Naravno naručila sam ih na drugo ime.
Obični muljatori, ništa više.
__________________
I don't shackle myself to people I don't know.
sarNevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 16:49   #628
Question Boje za tkaninu

Pozdrav!
Ispricavam se ako sam fulala kategoriju
Znaci ovako, zanima me ima li tko iskustva s bojama za tkaninu. Plan mi je ofarbati vecinu odjece (razne boje) u crno pa me zanima koliko se to dobro upije i je li zaista crno ili je onak, zmazano te koliko se brzo ispire boja s odjece.
Ako imate sta u vezi tog za preporuciti, slobodno! Hvala unaprijed;D
onoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 20:14   #629
Ima negdje tema o tome, ali evo, kako se nitko nije potrudio ili prebacio tovj post, budem ti ja ukratko o bojanju:

1. u crno možeš pofarbati samo pamuk. Dakle, ako imaš recimo plavu majicu koja ima plavi konac (a najvjerojantije ima) viskozni ili sl, tkanina će se pofarbati, ali konac samo djelomično, pa ćeš imati crnu majicu sa izraženo plavim koncem.
2. odjeću koja već u startu nije tamnije boje, uopće nećeš moći prefarbati u crno, uvijek će ti ispasti neka svijetlija nijansa crne, dakle siva ili sl.
3. nemoj to raditi , neće imati svrhe.

Inače su boje super stvar, ja uvijek kupim trajnu (pazi, postoje i polutrajne, ali to sve piše ne njima), i služi mi za osvježavanje već crne robe. Dakle, kad izblijedi boja, a ovak je inače majica u redu. Tako neke odjevne predmete već godinama nosim koje bi inače zbog izblijedjelosti bacila.

Svaki pokušaj prefarbavanja završio bi ovako: grudnjak koji nije pamučni je nakon farbanja crnom bojom ispao ružičast, svijetloplava majica je postala tamnoplava sa svijetloplavim koncem, majica na crte je ostala na crte, ali drugih nijansi, no ne crnih .
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 17.02.2015., 20:31   #630
E ovako, mene zanima da li znate s kakvim bojama bih mogla prefarbati izblijedjele slike na majicama? Majice su jos u super stanju, samo su se te slike postupno isprale
Miss Kay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 21:28   #631
Pozdrav! Zna li tko gdje bi se mogla popraviti ručka na koferu, ona što se izvlači, za vući kofer? Unaprijed hvalaa
Eventualna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 16:27   #632
Jel netko zna s čime bi se mogla očistiti bijela kožna torba? Bila je podosta skupa a kako je često nosim dobila je onu krem nijansu pa bi je sad htjela cijelu očistiti ali ne znam s čime
__________________
" ne daj mi da vidim ovo nije svijet za nas... "
Chocollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 21:23   #633
Quote:
Chocollina kaže: Pogledaj post
Jel netko zna s čime bi se mogla očistiti bijela kožna torba? Bila je podosta skupa a kako je često nosim dobila je onu krem nijansu pa bi je sad htjela cijelu očistiti ali ne znam s čime
Jesi probala sa kremom? Ja sam svoju bijelu kožnu sa DOVE kremom, pošto je onako laganija i nemasna je tekstura. Nije perfektno bijela nakon toga, ali se primjeti definitivno razlika.
Lakirana Lea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 08:39   #634
Quote:
Solitary cat kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje bi se u Zagrebu povoljno moglo dati pokrpati muško odijelo (sako) koje ima nekoliko rupica od moljaca?

Pitali smo u jednom krojačkom salonu u Miškecovom prolazu (prolaz Sestara Baković, kod kina Europa) na kojem piše da rade i krpanje i cijena za to bi bila 530 kn.

Radi se o jednoj rupici od par mm i još možda 3 jedva vidljive. Zna li netko nekog tko to radi po prihvatljivijoj cijeni, jer ovo je stvarno katastrofa?

Imamo isti problem ...jeste li nasli rjesenje?
LulicaBublica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 17:11   #635
Kupila sam torbu bez ikakvog zatvarača pa bih odnijela torbaru da mi stavi magnetni. Zna li netko rade li to oni uopće i gdje bi u Zg bilo najpovoljnije?
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 08:51   #636
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
Kupila sam torbu bez ikakvog zatvarača pa bih odnijela torbaru da mi stavi magnetni. Zna li netko rade li to oni uopće i gdje bi u Zg bilo najpovoljnije?
Probaj u Vlaskoj na sjevernoj strani ulice odmah iznad Kamaufove - tu je jedan mali ducancic, oni sami proizvodei prodaju torbe i rade prepravke, popravke itd. Nisam nista radila kod njih ali sam cula samo pohvale
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 02:56   #637
ima netko ideju gdje da odnesem (zagreb/split/rijeka cak..) odjevni predmet da mi nacrtaju nesto? ne bi print, ne bi nesto zalijepljeno nego bas nacrtano..
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 17:53   #638
Ja imam valjda problem koji imaju mnogi, ali rijetko tko traži rješenje koje drugo osim - baciti takvu prokletu robu.

Kupila jaknu, njemačka proizvodnja, nije ni bila jeftina....nešto kao baloner. Sad gledam etiketu, piše da je izvana polivinilklorid PVC, iznutra poliester. Očito je PVC problem - dakle, nosim običan najlon. Naime, nema straha da mi bude hladno - ONI GADLJIVI NEMOJTE DALJE ČITATI - kad skinem jaknu, iznutra je mokra, kao da sam ju prala. A moram li reći kakva mi je onda odjeća ispod jakne? Isto, kao da sam ju uzela uz veš mašine i oprala. Moram li onda reći kakve neugodnosti mi to predstavlja?

Mislim da je sve jasno.

Prije nego ju pošaljem u tri krasne i uvalim najvećem neprijatelju - ima li ikakvog načina da "ublažim" znojenje? Da mi šnajderica iznutra našije podstavu od nekog materijala koji diše ili barme upija znoj ili kaj ja znam...haaaa?
Simpsonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 12:06   #639
Gdje u Zg-u nadodati lanac na pismo torbu? Mogu lanac kupiti i sama, ali treba mi netko da mi ušije na torbu one zakačkice za koje se kači lanac. Torba je od brušene kože
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 20:08   #640
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
Gdje u Zg-u nadodati lanac na pismo torbu? Mogu lanac kupiti i sama, ali treba mi netko da mi ušije na torbu one zakačkice za koje se kači lanac. Torba je od brušene kože

U Ilici, mislim 196 (za broj nisam ziher) postoji torbar Pokupec, tocno kod skretanja iz Ilice u Nad lipom, samo nije bas na Ilici nego moras uci u haustor


Sent from my lovely iPhone using Tapatalk
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.