Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2012., 10:48   #521
Naravno da sam svjestan propusta, pogotovo u manjim sredinama gdje se ljudi uglavnom poznaju i ne mogu ti niti opisati koliko mi je žao radi toga. Međutim, činjenica je da se zaustavljaju svakakva vozila, iz razno-raznih razloga (i tu opet govorim o policajcima kao cjelini, ne o pojedincima koji ne shvaćaju bit tog posla i postupanja). Ako se vrše kontrole tehničke ispravnosti, jasno je da će se više zaustavljati auti koji vizualno djeluju kao da nisu ispravni. Ako kontroliramo dostavna vozila (iz više razloga), kontrolirat će se najviše ona, a ako postupamo po nekoj od akcija sprječavanja krađa vozila, kontrolirat će se vozila ciljane marke i modela, najčešće visoke klase. Ima svega.


P.S.: I komentar ti je obrisan radi odgovaranja na prethodni, a molim te da ako imaš kakvih pitanja u vezi tog dijela (brisanja i sl.), da mi pošalješ privatnu poruku.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 10:53   #522
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Naravno da sam svjestan propusta, pogotovo u manjim sredinama gdje se ljudi uglavnom poznaju i ne mogu ti niti opisati koliko mi je žao radi toga. Međutim, činjenica je da se zaustavljaju svakakva vozila, iz razno-raznih razloga (i tu opet govorim o policajcima kao cjelini, ne o pojedincima koji ne shvaćaju bit tog posla i postupanja). Ako se vrše kontrole tehničke ispravnosti, jasno je da će se više zaustavljati auti koji vizualno djeluju kao da nisu ispravni. Ako kontroliramo dostavna vozila (iz više razloga), kontrolirat će se najviše ona, a ako postupamo po nekoj od akcija sprječavanja krađa vozila, kontrolirat će se vozila ciljane marke i modela, najčešće visoke klase. Ima svega.


P.S.: I komentar ti je obrisan radi odgovaranja na prethodni, a molim te da ako imaš kakvih pitanja u vezi tog dijela (brisanja i sl.), da mi pošalješ privatnu poruku.
nema frke, sve si objasnil u PP

sve je to meni jasno i logicno, nije mi ni bil cilj rec da sam bil omalovazavan sam zato kaj vozim golfa iz 91.
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 17:59   #523
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Ova prica sa vrebanjem pred smetlarnikom mi je jos bolja - vec desetljece secem pasa u mrklo dona noci po kvartu i do ovog zadnjeg vala provala ne da me nisu niti jednom legitimirali nego policiju nikad nisam niti vidio.

mislim da je zato i došlo do vala provala
da su čučali pored svake kante za smeće i legitimiravali sve što se kretalo po kvartu na dvi noge provala ne bi ni bilo

tvoja hvala donosi više štete nego nečije pokude
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 18:06   #524
Da, do mog posta niti jedna lopina u zapadnom dijelu grada nije bila svjesna da u mrklo doba nema policije na ulicama
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 19:02   #525
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Da, do mog posta niti jedna lopina u zapadnom dijelu grada nije bila svjesna da u mrklo doba nema policije na ulicama
nisam to ni mislio nego da oni ne pišu o tome
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 21:53   #526
Možda je offtopic, ali sorry, bolje mjesto nisam mogla naći.

Što kad bi netko pronašao nasad od 5-6 biljaka marihuane u šumi i pozvao policiju?

Kolika je šansa da bi se poslalo 2 policajca da dežuraju danima i noćima sa thermal visionom kako bi se uhvatio počinitelj na djelu?

http://www.showstoppers.com/wp-conte...11-300x201.jpg

Zatim, ukoliko nije ostavio nikakve tragove koje bi ga mogle povezati sa mjestom i sa djelom, može li se počinitelj nonšalantno došetati tuda, tobože fotografirajući cvijeće i životinjski svijet, bez zatvorskih posljedica?

http://www.sodalive.ba/wp-content/up...7/bubamara.jpg

http://www.naturalnavigator.com/wp-c...on-300x200.jpg
Legalizacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 22:03   #527
jel to tražiš alibij ili izgovor za svoj nasad

takve konzultantske usluge se skupo plaćaju
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 22:21   #528
Quote:
Legalizacija kaže: Pogledaj post
Možda je offtopic, ali sorry, bolje mjesto nisam mogla naći.

Što kad bi netko pronašao nasad od 5-6 biljaka marihuane u šumi i pozvao policiju?

Kolika je šansa da bi se poslalo 2 policajca da dežuraju danima i noćima sa thermal visionom kako bi se uhvatio počinitelj na djelu?

[IMG]http://www.showstoppers.com/wp-content/uploads/gallery/2009/12/showstoppers-blog-flir-image-11-300x201.jpg

Zatim, ukoliko nije ostavio nikakve tragove koje bi ga mogle povezati sa mjestom i sa djelom, može li se počinitelj nonšalantno došetati tuda, tobože fotografirajući cvijeće i životinjski svijet, bez zatvorskih posljedica?

[IMG]http://www.sodalive.ba/wp-content/uploads/2009/07/bubamara.jpg

[IMG]http://www.naturalnavigator.com/wp-content/uploads/2009/04/rape-flower-field-navigation-300x200.jpg
Ili bi ti uništili biljke, ili bi ti napravili sačekušu i uhitili te kad bi trebalo obaviti berbu.
Najvjerojatnije je da bi ti netko drugi pobrao listove prije nego ti.
Imao sam sličnih bisera u kraju. Sadili u šumi, uredno zalijevali i kad su došli pobrati nije bilo ničeg. Netko si nabrao prije njih.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 23:58   #529
Imam pitanje za gospon Drota ali moze i netko drugi ako je upoznat sa situacijom.

Dakle neki dan, doduse mozda i nije neki dan ali definitivno nedavno sjedimo frend i ja u McDonaldsu tamo na Hainzlovoj - vani na terasi - i vidimo izlaze tri tipa iz Meka, stoje ispred, ponovo ulaze pa ponovo izlaze, ono ne mozes ih ne primjetit.

Prvo smo pomislili da su zicarosi i ono sta ces sjedis i jedes kad odjednom, oni i dalje mirno stoje, dolazi auto puno murije mislim da ih je bilo 4 dolaze do ovih pricaju s njima, kao sve normalno i onda detaljno prepipavanje - maltene do skidanja, nakon 20 tak minuta dolazi marica, policajac ( jedan od njih) odlazi i kupuje im u Meku hranu daje im i potrpavaju ih u maricu.

Cijela scena je trajala 40min do 1h.

Prije par dana opet "hrpa" murije, tamnoputi likovi poput onih sjede na radničkoj na jednoj livadi - tamo nisam gledao sta se dogadalo jer sam samo prolazio.

Radi li se o imigrantima jer su mi te dvije situacije bile jebeno cudne. Ono usred Zagreba vidjet tako prepipavanje i trpanje u maricu poslje smo 2h raspravljali i slagali teorije pa eto da postavim pitanje tu

Unaprijed hvala na odgovoru, a ako ga ne bude kuzim

Zaboravih reci bili su crnci ili romi ( valjda - definitivno tamni)
__________________
...I've been misunderstood for all of my life...
pjesnik_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 00:10   #530
Možda je to nova usluga koju policiju pruža - objed i noćenje, s prijevozom? Kriza je svima. Ali kada razmislim, to je bila usluga koju je još i milicija pružala... pa i s opcionalnom masažom.

Ja bih pomislio da su to možda očevi i stričevi one male djece koju šalju da prose tamo na križanju - to im je shema, povremeno obiđu i pokupe lovu. Ali s obzirom da si naveo da su im kupili hranu, izglednije mi izgleda priča o ilegalcima koji čekaju prijevoz dalje.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 01:55   #531
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Možda je to nova usluga koju policiju pruža - objed i noćenje, s prijevozom? Kriza je svima. Ali kada razmislim, to je bila usluga koju je još i milicija pružala... pa i s opcionalnom masažom.

Ja bih pomislio da su to možda očevi i stričevi one male djece koju šalju da prose tamo na križanju - to im je shema, povremeno obiđu i pokupe lovu. Ali s obzirom da si naveo da su im kupili hranu, izglednije mi izgleda priča o ilegalcima koji čekaju prijevoz dalje.
Sumnjam da su bili ocevi, ovako odokativno od 20-25 godina
__________________
...I've been misunderstood for all of my life...
pjesnik_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 09:44   #532
Quote:
Legalizacija kaže: Pogledaj post
... Što kad bi netko pronašao nasad od 5-6 biljaka marihuane u šumi i pozvao policiju?
Kolika je šansa da bi se poslalo 2 policajca da dežuraju danima i noćima sa thermal visionom kako bi se uhvatio počinitelj na djelu?...
Velika šansa.


Quote:
Legalizacija kaže: Pogledaj post
... Zatim, ukoliko nije ostavio nikakve tragove koje bi ga mogle povezati sa mjestom i sa djelom, može li se počinitelj nonšalantno došetati tuda, tobože fotografirajući cvijeće i životinjski svijet, bez zatvorskih posljedica?...
Možda može, ali to ovisi o puno toga. Zaticanje na mjestu ne jamči automatski i osudu, ali policija može i ispitivati fotografa, njegovu obitelj/prijatelje, provjeravati telefone, pretraživati kuće/aute i svašta nešto.


Quote:
pjesnik_zg kaže: Pogledaj post
... Radi li se o imigrantima jer su mi te dvije situacije bile jebeno cudne...
Nemoguće je reći ovako napamet i može biti svašta, ali da, moguće je i da se radi o ilegalcima, jer se inače ne čeka da im se kupi hrana na mjestu zaticanja.


Quote:
pjesnik_zg kaže: Pogledaj post
Sumnjam da su bili ocevi, ovako odokativno od 20-25 godina
Ako se radi o Romima, nije to ništa čudno.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 21:29   #533
Pohvalio bih gospodu iz zasjede na Slavonskoj. Vrlo su me uljudno i pristojno olakšali za 300 kuna.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 23:57   #534
pitanje .. možda nije na mjestu ali.... demoliran auto (šteta preko 10000).. murija dođe, kaže im se na kog se sumnja-- odgovor "nismo mi tu da iznuđujemo priznanje" i da se treba pokrenuti privatna tužba!!!!

može pojašnjenje
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 13:13   #535
Ako se radi o kaznenom djelu "uništenje i oštećenje tuđe stvari", postupak se pokreće prijedlogom (znači, prijavljuješ policiji, potpišeš prijedlog, policija to šalje državnom odvjetništvu, a oni to zastupaju na sudu), a ako ga i ne potpišeš, moraju se obaviti razgovori s osobama na koje sumnjaš. Naravno da te osobe to mogu negirati, ali razgovor mora biti obavljen. U slučaju da ne želiš podnijeti prijedlog, možeš ih tužiti i privatno (kada sam zastupaš sve na sudu, ali i kod prijedloga odvjetništvo često progon prepušta tebi kao oštećenom).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 18:28   #536
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Pohvalio bih gospodu iz zasjede na Slavonskoj. Vrlo su me uljudno i pristojno olakšali za 300 kuna.
Zašto nisi tražio opomenu? Iskoristio si bonus?
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 22:42   #537
pitanje za kolegu moderatora drota !

moji radnici radili noćnu smjenu. ekipa krivolovaca bila na terenu i blizu radnika prozujao metak. netko se zajebunio i opalio u krivom smjeru. nazvala sam 112, prijavila pucnjavu, policija došla nakon iohoho vremena, prvo su mene ispitali pa otišli na teren. nisu našli ništa, mislili su da će krivolovci njih dočekati sa ulovom, kavom i gemištom. ekipa poznata policiji, sve se zna, smao naša policija ne može ništa dokazati. otmu oružje i to je sve. ovi pod hitno nabave novo i sve ide kak spada.

večeras mi je došao u posjetu vlasnik prijavljenog automobila i napao me kojim sam ga pravom prijavila pa je on imao neugodnosti a samo je rođaku posudio auto. jedva sam ga se riješila. pitala sma ga odakle mu informacija da sam ja prijavila pucnjavu ( može metak zalutati i ubiti mi radnika), tip ke rekao da su mu rekli policajci.

pitanje; smije li policajac reći osumnjičeniku odakle je stigla prijava? rade li u našoj policiji babe ili ozbiljni ljudi? radnici će prijavljivati i dalje jer su životno ugroženi a kaj se mene tiče, ne prijavljujem više ništa i nikoga. otkazujem građansku poslušnost, kaj se mene tiče nek kradu, ubijaju, bave se kriminalom, ne želim neugodnosti jer policajci ne znaju držati jezičine za zubima.

molim drotov komentar na cinkanje iz redova policije, da li je to ustaljena praksa i normalno ponašanje ili ne?

hvala
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 12:38   #538
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
pitanje; smije li policajac reći osumnjičeniku odakle je stigla prijava? rade li u našoj policiji babe ili ozbiljni ljudi? radnici će prijavljivati i dalje jer su životno ugroženi a kaj se mene tiče, ne prijavljujem više ništa i nikoga. otkazujem građansku poslušnost, kaj se mene tiče nek kradu, ubijaju, bave se kriminalom, ne želim neugodnosti jer policajci ne znaju držati jezičine za zubima.

molim drotov komentar na cinkanje iz redova policije, da li je to ustaljena praksa i normalno ponašanje ili ne?

hvala
Naravno da ne smije. Bolje da ne govorim kakve sam ja podatke saznao o jednoj osobi samo na temelju tablica, a nisam uopće tražio nikakve podatke. Zanimalo me samo je li dotični automobil, odnosno vlasnik istoga kažnjen za prometni prekršaj. Oni mi ne smiju dati ni taj podatak, ali ipak mi je policijski službenik rekao ama baš sve o toj osobi, a ja ga uopće nisam niti tražio. Pa si sad ti misli, kako to ide ako nekoga poznaješ.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 13:08   #539
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
… smije li policajac reći osumnjičeniku odakle je stigla prijava?...
Ako se prijavljuje nedozvoljena pucnjava kao općeniti pojam (znači, dojava da netko negdje puca, bez neposrednog ugrožavanja prijavitelja), počinitelju se neće reći tko ga je prijavio, ali ako netko prijavljuje konkretno ugrožavanje sebe, počinitelju se mora reći tko mu što stavlja na teret. Ne znam o čemu se ovdje radilo, ali u svakom slučaju ta osoba ne smije ići kod tih prijavitelja/svjedoka i raspitivati se, jer time vrši nedozvoljeni utjecaj na svjedoke i može biti pritvorena. Ako nisi, to si trebala prijaviti. Isto tako, trebala si se žaliti na otkrivanje svojih podataka, jer najvjerojatnije nisu dani s opravdanim razlogom.

Inače, ako slučaj dođe do suda, počinitelj ima pravo uvida u cijeli spis i podatke svih svjedoka (osim eventualno zaštićenih) i policajaca (adrese i sve ostalo, kao i kod drugih svjedoka) koji će davati iskaz na sudu. To se ne može izbjeći radi adekvatne mogućnosti obrane, ali se štiti na druge načine - zabranjivanjem utjecaja na svjedoke.


Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
… Oni mi ne smiju dati ni taj podatak, ali ipak mi je policijski službenik rekao ama baš sve o toj osobi…
Ovo je davno prepoznato kao veliki problem i svakodnevno prilagođavaju način uvida u te podatke kako bi se znalo tko/što time barata i kako bi se moglo sankcionirati eventualna zlouporaba. Svaku takvu sumnju treba prijavljivati.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 15:20   #540
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ovo je davno prepoznato kao veliki problem i svakodnevno prilagođavaju način uvida u te podatke kako bi se znalo tko/što time barata i kako bi se moglo sankcionirati eventualna zlouporaba. Svaku takvu sumnju treba prijavljivati.
Prijatelj prijavio jer je dobio odbijenicu za posao jer je u mladosti konzumirao travu i taj obrtnik mu je rekao detaljne pojedinosti oko tog koje ima samo policija ili sudovi. na policiji su rekli da ne mogu ustanoviti tko je kriv jer ih puno ima pristup u kompjuteri i da ne postoji trag gdje bi se vidjelo koji se od policajaca raspitivao za njega. bilo je to prije nekoliko godina a izgleda da je problem i dalje samo prepoznat
izic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:40.