Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2010., 19:32   #321
Za Dadu 66. Molim Vas više informacija o površini koju namjeravate grijati. Jeste li instalirali dodatni spremnik za toplu vodu. Ja imam jedan problem. Površina za grijanje tri etaže cca. 300m2 i sanitarna voda neki instalateri i majstori su mi sugerirali da navedena peć od 30 kwh neće biti dovoljna, tj da neću imati kvalitetno grijanje.

Unaprijed zahvaljujem,
skurinjac is offline  
Old 30.08.2010., 23:04   #322
biodom 27

Ja cu grijati nekih 180m2.Nisam ugradio nikakav spremnik za toplu vodu.Sto se tice vase dileme o tome da li sa tom peci(Biodom 27) mozete ugrijati 300m2, na sluzbenoj stranici tvrtke Biodom nasao sam slijedece : "Primeren je za ogrevanje objektov od 60 m2 do 400 m2, s pomočjo hranilnika 1000 litrov pa tudi za objekte do 600 m2 ."Neznam koje razloge navode majstori i instalateri kontra te peci .Sudeci po vasem imenu (skurinjac) zivite u Rijeci .Tvrtka Biodom ima sjediste u Kozini(50 km od Rijeke) ,a tamo se peci i proizvode.Mozete ih posjetiti ili kontaktirati putem elektronske poste.Siguran sam da ce vam pomoci u vezi vaseg problema .Ja sam isto tako postupio.
Pozdrav
dado66 is offline  
Old 31.08.2010., 00:48   #323
Quote:
skurinjac kaže: Pogledaj post
Za Dadu 66. Molim Vas više informacija o površini koju namjeravate grijati. Jeste li instalirali dodatni spremnik za toplu vodu. Ja imam jedan problem. Površina za grijanje tri etaže cca. 300m2 i sanitarna voda neki instalateri i majstori su mi sugerirali da navedena peć od 30 kwh neće biti dovoljna, tj da neću imati kvalitetno grijanje.

Unaprijed zahvaljujem,
ja cu grijati 3 etaze nesto malo preko 300m2,kupio sam centrometal pec 50kwh plus imam protonci boljer za sanitarnu vodu...............mozes izracunati primjer,za boljer od 300 l potrebno je 5-6 khw ,10 rebara aluminskih radijatora lipovica solar oko 1,8 khw,racunaj

trenutno radim kotlovnicu ,nadam se da cu zavrsisti sledece sedmice,kupio sam i centrometalov pelet set,vidjecemo kolika ce potrosnja peleta biti
fudbalko is offline  
Old 31.08.2010., 11:07   #324
gde naci koliko trosi centrometalov kotao 20kw gorionik 25/35kw fabricki....
preso1 is offline  
Old 31.08.2010., 13:03   #325
Quote:
preso1 kaže: Pogledaj post
gde naci koliko trosi centrometalov kotao 20kw gorionik 25/35kw fabricki....
NA PELET
preso1 is offline  
Old 01.09.2010., 14:41   #326
Sagorevanje 1kg peleta oslobađa 4-5kw toplotne energije (zavisi od vrste i kvaliteta peleta). Računaj da je max potrošnja za kotao od 25kw oko 6kg/h.
Mordred is offline  
Old 01.09.2010., 14:49   #327
peć na pelete? to je nešto novo??

kad se uopće počelo s tim pećima?
 
Old 01.09.2010., 16:09   #328
HVALA
preso1 is offline  
Old 03.09.2010., 00:34   #329
Za dadu66

Quote:
dado66 kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na dobrom savjetu.
Kontaktirao sam gore navedenu tvrtku(http://www.ies-grupa.eu/).Napravili su mi sjajnu ponudu za pec biodom 27(imaju i druge peci na pelete,vrijedi pogledati).Pec je vec u kotlovnici ,montirana i ceka pocetak sezone grijanja.Prvi dojmovi su vise nego dobri.Pelete sam kupio u Mrkoplju po 1300 kn
O tome kako pec radi, kolika je potrosnja i svemu ostalom vise tijekom zime.
Jos jednom hvala terracoti na dobrom savjetu i gosp.Poljaricu iz tvrtke IES na besprijekorno obavljenom poslu.Od prvog kontakta do realizacije posla sve je bilo za cistu peticu.
Drago mi je što ste zadovoljni. Ako ste ga već pustili u pogon mislim da ste iznenadili kako brzo diže temperaturu vode.
terracota is offline  
Old 04.09.2010., 18:34   #330
Za terracotu. Iz vaših odgovora pretpostavljam da posjedujete peć biodom 27. Ako biste bili ljubazni te podjelili iskustva vezana za navedenu peć (servisna podrška, cijena servisa, potrošnja peći itd.) Mi smo u završnoj fazi odlučivanja između biodom 27 i peći BAXI grupe (43 kwh). Unaprijed zahvaljujem
skurinjac is offline  
Old 05.09.2010., 11:39   #331
skurinjac, ako ti je dovoljan Biodom 27 (30.6kw), dobro razmisli da li ima potrebe da ideš na Baxi od 43kw. Biodom može da radi i na 6.x kw, proveri u kolikim rasponima može da radi Baxi, da ne ispadne da ti je kotao predimenziniran za tvoj objekat, što će kao rezultat imati povećanu potrošnju i probleme sa regulaciojm temperature u sistemu.
Mordred is offline  
Old 05.09.2010., 21:18   #332
Piše za Baxi: "Mogućnost regulacije režima rada od 30 - 100 %"
dxer is offline  
Old 06.09.2010., 11:03   #333
Za mordred. Problem kod biodoma 27 jest da su mi tri firme kod kojih sam dobio ponudu za peć na pelete uopće nisu ponudili biodom 27. Kad sam ih pitao zašto, rekli su da sa biodom 27 neću imati kvalitetno centralno grijanje, te da će mi radijatori biti mlaki. Također su mi rekli da za moju kvadraturu peć ispod 50 kwh neće biti dovoljna.
skurinjac is offline  
Old 06.09.2010., 14:24   #334
pelet i viadrus U22

Molio bih ako netko zna gdje ima za kupiti pelet set za peć VIADRUS U22 od 35kW. Znam da ima onaj slovenski ali mi se čini skup budući da samo plamenik sa regulacijom košta nekih 13000kn. Unaprijed hvala.
viadrus is offline  
Old 06.09.2010., 17:18   #335
skurinjac, ne znam koliko objekat planiraš da greješ, ali ukoliko su prodavci rekli "minimum 50kw", predpostavljam da su imali dobar razlog za tako nešto. I samim tim nema svrhe da gledaš kotlove manjeg kapaciteta.

Ja sam planirao da stavim dva Biodoma 27 (veća fleksibilnost u radu tokom prelaznog period, ako jedan otkaže, sa drugim mogu da se "prikrpim" dok ne rešimo problem), ali na kraju je ipak odluka pala na Thermoflux 75kw. Da li sam doneo dobru odluku, znaćemo za nekoliko meseci

Minimalna snaga kojom kotao može da radi je oko 40% inicijalne tj. oko 30kw, što će mi biti mnogo za prelazni period, ali taj problem se uvek može rešiti dodavanjem bafera/pufera za vodu, tako da se kotao uključi, zagreje vodu u tom baferu, a onda veći deo dana ona cirkuliše kroz sitem, bez uključivanja kotla. Govorim o grejanju septembar-oktobar i april-maj. Ove godine sam imao dva dana u junu da sam uključivao grejanje!
Mordred is offline  
Old 08.09.2010., 23:25   #336
Quote:
viadrus kaže: Pogledaj post
Molio bih ako netko zna gdje ima za kupiti pelet set za peć VIADRUS U22 od 35kW. Znam da ima onaj slovenski ali mi se čini skup budući da samo plamenik sa regulacijom košta nekih 13000kn. Unaprijed hvala.
Na njega se moze ugraditi i centrometalov set na pelet uz male dodatke na kotlu.Pod to mislim da se moraju vrata preurediti ili napraviti nova,dodati samotni set na rost kotla(da bi se zastitio kotao uslijed velikih temp.).Jos kada dodas plocu za bolju iskoristenost(vrlo je lako napraviti jer ima vec utore na sebi sama pec bas namjenjene za to) pa nema jace peci a jos i kombinovanaAko te nesto vise interesuje mogu ti poslati kako to sve izgleda.
 
Old 09.09.2010., 00:05   #337
tigar29, mene interesuje kako se postavlja taj šamotni set i kakva je to ploča za bolju iskorišćenost?
Pred kraj prošle zime sam montirao centrometal set na Stadlerov kotao. Majstor iz komšiluka je razbušio vrata koja su korišćena dok je bio postavljen gorionik na naftu i sve to lepo namontirao, ali nisam zadovoljan efikasnošću celog sistema. Tvoji predlozi mi zvuče kao nešto što bi moglo da pomogne
Mordred is offline  
Old 09.09.2010., 10:05   #338
viadrus U22

Quote:
tigar29 kaže: Pogledaj post
Na njega se moze ugraditi i centrometalov set na pelet uz male dodatke na kotlu.Pod to mislim da se moraju vrata preurediti ili napraviti nova,dodati samotni set na rost kotla(da bi se zastitio kotao uslijed velikih temp.).Jos kada dodas plocu za bolju iskoristenost(vrlo je lako napraviti jer ima vec utore na sebi sama pec bas namjenjene za to) pa nema jace peci a jos i kombinovanaAko te nesto vise interesuje mogu ti poslati kako to sve izgleda.
Molio bih da mi pošalješ kako to izgleda, mada znam više ljudi koji imaju centrometalov set i kažu da su znali da ga nikad ne bi kupili. Sam sam imao jako loše iskustvo sa njihovim kotlom koji je procurio za 3 sezone bez mogućnosti popravka. Vozio sam ga i njima na popravak, ali ništa. Možda znaš za koje drugo rješenje osim centrometala?
viadrus is offline  
Old 09.09.2010., 10:06   #339
Quote:
Mordred kaže: Pogledaj post
tigar29, mene interesuje kako se postavlja taj šamotni set i kakva je to ploča za bolju iskorišćenost?
Pred kraj prošle zime sam montirao centrometal set na Stadlerov kotao. Majstor iz komšiluka je razbušio vrata koja su korišćena dok je bio postavljen gorionik na naftu i sve to lepo namontirao, ali nisam zadovoljan efikasnošću celog sistema. Tvoji predlozi mi zvuče kao nešto što bi moglo da pomogne
Ovo sto sam ja napisao je iskljucivo za pec viadrus u 22 jer i ja imam istu pec.Za ovu pec koja je kombinovana postoje dodatni elementi za iskoristivost grijanja.Znaci ona ima na sebi utore za postavljanje tih elemenata.Posto kod nas rijetko ima te dodatne opreme lako se moze napraviti.E sada posto sam ja masinac po struci malo sam razmisljao da napravim jos i turbulatore za tu pec cime bi jos dodatno poboljsao iskoristenost.Viadrus je jako zahvalan jer ima dosta manje loziste a stime i bolju iskoristivost.E sada ne znam koji je stadler kod tebe i postoji li mogucnosti za kakve prepravke ili makar dogradnju turbulatora a vjerovatno postoji i sve se vecinom moze napraviti sa komsijom
 
Old 09.09.2010., 10:14   #340
Quote:
viadrus kaže: Pogledaj post
Molio bih da mi pošalješ kako to izgleda, mada znam više ljudi koji imaju centrometalov set i kažu da su znali da ga nikad ne bi kupili. Sam sam imao jako loše iskustvo sa njihovim kotlom koji je procurio za 3 sezone bez mogućnosti popravka. Vozio sam ga i njima na popravak, ali ništa. Možda znaš za koje drugo rješenje osim centrometala?
Normalno da nisu zadovoljni centrometalom koji je gutac peleta.Jos ako su imali staru elektroniku koja je bila katastrofa.Eh sada,centrometal ima jako kvalitetnu elektroniku koja radi super i bez greski i koja ima nove grijace koji su jako pouzdani(bavim se grijanjem)Sada postoje i redizajnirani novi kotlovi kombinovani sa dosta noviteta medju kojima su i turbulatori koji se dodaju prilikom instalacije pelet seta i mislim da dosta manje trose.Ako hoces da ti posaljem kako izgleda prepravka viadrusa posalji mail.
 
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.