Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2011., 14:32   #161
pozdrav svima! mozda netko bude raspolozen za pomoć...

jutros dok sam se okretala u krevetu osjetila sam bol u lijevoj dojci, zapravo sam mislila da sam se ili udarila, ili krivo spavala tako nesto, jos lagano u snu... dok maloprije nisam napipala kuglicu recimo, oko 1,5-2cm kako se meni cini, u donjem dijelu, sredina prema van. boli podosta i na sam dodir. izvana se ne primjecuje, prije je nije bilo, jer se svako malo provjeravam. problem je sto bi u ponedjeljak trebala na put, a vracam se tek za 18 dana. koliko sam citala, ne bi trebalo biti opasno, ali je li to previse za cekati na pregled?
tim gore, sto sam prije malo imala neke cudne kao modrice na obje dojke, dr. je rekla da bi mogli biti lisajevi (buduci da je svrbilo ponekad) ali da se njoj cini da je to nastalo od grudnjaka (po sredini i donjem dijelu dojki, nisam sigurna)?? uz neku kremu to je gotovo pa proslo.
desna dojka bez promjena tj. ne pipam kuglice.

zahvaljujem!
boobica99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 15:18   #162
Kuglica u dojci

Cao svima. Prvi put sam ovdje,pa se nadam da cu postaviti temu kako treba..)
Naime... Imam 20 godina.Prije nekoliko mjeseci sam na desnoj dojci,sa unutrasnje strane dojke,skoro do kraja,napipala kuglicu,velicine otprilike nekih 6mm. Jasno je ogranicena od okoline i pokretljiva je.. Na dodir ne boli,ali nekad mi se cini kao da osetim blag bol u tom predjelu. Il je to do moje psihe posto znam da je ,,to'' tu... Bas sam u panici,kanim se da odem kod doktora. Svakako cu to morati da uradim..)
Mene zanima vase misljenje.. Da li je neko kad napipao kod sebe tako nesto? Sta bi moglo biti??
Molim vas da ne napisete samo --idi kod doktora i sl. to vec znam i uradicu to... Ovo cisto malo da se smirim prije nego sto odem i da cujem vase misljenje.. Unaprijed zahvalnaaa ))
JessicaS is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.09.2011., 21:34   #163
Pozdrav,
Mlada sam pa se svega plasim a doktori samo odmahuju rukom.
Kad sam imala 13god imala sam cistu na lijevoj dojci, koja se upalila i samo sam dobila antibiotike .
To je sve proslo , i sad mi se desava u zadnjih dvije godine da cesto tu cistu osjetim pod prstima , i odem doktoru na ultrazvuk i onda mi kaze da to nije nista
Sad mi je zadnji puta rekao da su to zljezde koje su se povecale jer mi stitnjaca nije u redu, jel taj doktor lud ili sam ja opterecena?
Zar nebi trebale zljezde biti prema kraju tj. prema pazuhu a ne kod sredine?
Vec sam svega i svasta citala, al nikako smirit sebe...
__________________
...i da je nista sve sto nudim... http://http://www.youtube.com/watch?v=C182tY2vpvQ

http://public.fotki.com/anaid20/ -PrOdAjA
anaid20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 22:24   #164
Kvržica na dojci

Ovako, imam pitanje i molim da mi svi odgovore, ako nešto znaju o tome... Imam 17 godina i napipala sam kvržicu na desnoj dojci. Doktorica mi je rekla da je to vjerojatno nakupina masnog tkiva, ali mene to svejedno brine. Da li će to nestati s vremenom? Kolika je mogućnost da je to rak ili nešto sl.? Mogu li učiniti nešto da sama utvrdim da nije nešto opasno? Zahvaljujem, unaprijed!
ChocolateCream is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.10.2011., 23:12   #165
sama ne možeš učiniti ništa osim da se i dalje redovito pregledavaš, pa možda primjetiš da li kvržica raste ili se smanjuje. uzmi u obzir da su za vrijeme PMS-a i menstruacije grudi osjetljivije i "kvrgavije", ali se nakon menstruacije sve vrati u normalu.

traži svog doktora opće prakse uputnicu za ultrazvuk dojki. pregled traje kratko, apsolutno ništa ne boli (ne znam jesi li ikad prije bila na ultrazvuku, pa zato objašnjavam), a rješit ćeš se brige. ako ne želiš čekat naruči se kod privatnog doktora, pregled košta oko 300 kuna. u svakom slučaju, mislim da nemaš razloga za paniku, ali radi mirnog sna ti savjetujem pregled.

moja susjeda je napipala kvržicu dok je još išla u osnovnu školu, i to je bila nekakva dobroćudna nakupina koju dan-danas ima i sve je ok. mama mi također ima puno nekakvih cisti u grudima. nije svaka kvržica rak, a posebno je mala vjerojatnost za takvo nešto u tvojim godinama.
zezeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 19:03   #166
Quote:
ChocolateCream kaže: Pogledaj post
Ovako, imam pitanje i molim da mi svi odgovore, ako nešto znaju o tome... Imam 17 godina i napipala sam kvržicu na desnoj dojci. Doktorica mi je rekla da je to vjerojatno nakupina masnog tkiva, ali mene to svejedno brine. Da li će to nestati s vremenom? Kolika je mogućnost da je to rak ili nešto sl.? Mogu li učiniti nešto da sama utvrdim da nije nešto opasno? Zahvaljujem, unaprijed!
Najvjerojatnije je benigno.
Iz sigurnosti trebali bi učiniti UZV dojki.
Jeli vam tko u obtelji ima probleme s dojkama?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 14:30   #167
ja imam fibroadenom.zanima me dal je moguce da to cudo iz benignog postane maligno?iz cista mira jel...
arabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 15:07   #168
Quote:
arabela kaže: Pogledaj post
ja imam fibroadenom.zanima me dal je moguce da to cudo iz benignog postane maligno?iz cista mira jel...
U vrlo malom postotku (manje od 1%).
Zbog toga se i prate (UZV jednom godišnje).
Ako počnu rasti ili mijenjati se preporučuje se operativno odstranjenje.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 00:08   #169
nije mi to nitko imao, i evo sad nakon nekog vremena primječujem, da se u vrijeme menustruacije smanjuje, a par dana prije povećava, i uviđam kako nije strašno..
ChocolateCream is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 17:06   #170
pozdrav svima!
nastala je mala kuglica spod lijeve dojke i doktorica je stavila na uputnicu: fibroma mammae dex.
uputila na plasticnu kirurgiju. znaci li to skidanje te kuglice kirurskim zahvatom i slanje na alalizu da se vidi je li dobrocudno ili zlocudno ili postoji jos neka mogucnost?
unaprijed hvala.
__________________
... smelly cat, smelly cat what are they feeding you?
katrin91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 09:11   #171
Quote:
katrin91 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!
nastala je mala kuglica spod lijeve dojke i doktorica je stavila na uputnicu: fibroma mammae dex.
uputila na plasticnu kirurgiju. znaci li to skidanje te kuglice kirurskim zahvatom i slanje na alalizu da se vidi je li dobrocudno ili zlocudno ili postoji jos neka mogucnost?
unaprijed hvala.
radi se o kožnoj kuglici koliko sam skužila?
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 21:23   #172
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
radi se o kožnoj kuglici koliko sam skužila?
a kao nekakva kuglica je, a sad sta je to tocno ne znam ni ja. kazu da je treba skinuti. pa sam malo zabrinuta...
__________________
... smelly cat, smelly cat what are they feeding you?
katrin91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 16:01   #173
sad iz te kuglice izlazi bijeli gnoj koji ima neugodan miris?? ima li itko nekakvo objasnjenje molim vas?
__________________
... smelly cat, smelly cat what are they feeding you?
katrin91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 18:36   #174
evo i mene.
maloprije sam primijetila da me nešto boli ispod pazuha, ali ne mogu baš napipati neku kvrgu. samo me boli to područje na dodir.
na prijelazu pazuha i dojke. a inače čekam mengu, pa se pitam ima li to možda ikakve veze.
*SpHeRe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 18:19   #175
Question

Osjetila sam bol u području pazuha, nije oštra ali je stalna. I ne samo pri dodiru.
I onda sam ispipala to područje i naišla u dubini pazušne jame, prema prsnom košu kvrgu veličine oko dva, dva i pol cm.
Usporedila sam s drugim pazuhom, tamo nemam ništa niti osjećam bol.

Što bi to moglo biti? Upala limfnog čvora?
Kod upale aksilarnih limfnih čvorova, upala bi trebala biti popraćena temperaturom, makar blagom zar ne?
Imam 21, ne bi trebalo biti nešto maligno s obzirom na godine zar ne?

Zadnje uređivanje dersette : 03.03.2012. at 18:33.
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 18:51   #176
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Osjetila sam bol u području pazuha, nije oštra ali je stalna. I ne samo pri dodiru.
I onda sam ispipala to područje i naišla u dubini pazušne jame, prema prsnom košu kvrgu veličine oko dva, dva i pol cm.
Usporedila sam s drugim pazuhom, tamo nemam ništa niti osjećam bol.

Što bi to moglo biti? Upala limfnog čvora?
Kod upale aksilarnih limfnih čvorova, upala bi trebala biti popraćena temperaturom, makar blagom zar ne?
Imam 21, ne bi trebalo biti nešto maligno s obzirom na godine zar ne?
Najvjerojatnije imaš neki upalni proces i čvor je reagirao uvećanjem. Ne mora nužno svaki upalni proces u tijelu biti popraćen povišenom tjelesnom temperaturom.

Što se ca dojke tiče, na žalost danas obolijevaju i mlađe djevojke, a u riziku su posebno one koje u bližoj obitelji (mama, baka, sestra) imaju nekog s ca dojke. Dobro pregledaj dojke (imaš na youtubeu filmić kako samopregeldati dojku) i svakako odi na UZV dojki, jer bez obzira na sve, nakon dvadesete godine bi svaka žena jednom godišnje trebala otići na UZV dojki, a nakon 45. na mamografiju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 22:45   #177
Ok, napraviti ću to. Hvala!
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 12:36   #178
Zdravo, imam jedno pitanje za koje, doduše, nisam sigurna da pripada ovdje..

Prije nekih pola sata krenula sam se tuširati, ali sam primjetila na lijevoj dojci, nekih par cm lijevo od bradavice, neku kvržicu ili možda samo potkožni prištić (zaista nisam sigurna). Jučer je nije bilo, a danas mi je prvi dan ciklusa pa me zanima da li ima ikakve veze s tim.
Hvala na odgovoru.
__________________
You can have anything you want if you are willing to give up the belief that you can’t have it.
Chocolate_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 10:43   #179
Kvržice u grudima

Pozdrav.imam 16 godina i več neko vrijeme imam kvržice u grudima,kada ih jače pritisnem malo me zaboli,grudi mi nisu baš velike pa me zanima dal je moguće da je to od puberteta?

Help pliss.
samojeddd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 10:51   #180
Jel ih stalno možeš napipati ili...?

Meni se recimo događa da nakon ovulacije pa sve do menge lagano oteknu grudi i znam dosta često napipavati kvržice, pogotovo na desnoj dojci. I kad dobijem mengu one se povuku. Ako ti je tako to ti je normalno, hoće to pod utjecajem hormona malo oteći pa splasnuti.

Ali ako na istom mjestu stalno možeš napipati kvržicu koja je stalno jednake veličine ili se lagano povećava s vremenom možda bi ipak bilo najbolje otići kod doktora.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.