Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2012., 18:03   #421
A cijelo stanovnistvo HR nije niti kao pola Londona.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 18:20   #422
Quote:
ICU kaže: Pogledaj post
Novine ovdje pišu o milionima Hrvata što čekaju pred granicom...
Stvaraju paniku među pučanstvom GB
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 18:22   #423
ne vidim bas bajnu buducnost europe, nemaju sirovine, a puno pogona industrijskih preselilo u aziju, k tome jos europa nije ujedninjena politicki ni gospodarski koliko bi trebala biti ( barem za sada, a bit ce tesko, previse drzava, svatko gleda svoj interes posebno engleska)
deisler is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 21:40   #424
joj engleza, koga se boje. nego jel moze link od doticnih novina koje pricaju o 1 milionu.englizi gledaju "posebno" svoj interes zbog the City, da ne predje u ruke Brisela.
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 20:04   #425
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Stvaraju paniku među pučanstvom GB
Ha, ha...Hannibal ante portas!!!
stepskivuk76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 22:25   #426
Već tjednima čitam novinske naslove i članke poput ovog u Der Spiegel-u.

http://www.slobodnaevropa.org/archiv...ml?id=24746422

Mislim da nitko ovdje još nije spomenuo ili komentirao očigledno sve veći otpor Nijemaca ulasku Hrvatske u EU.
Stoga, cijenjeni forumaši - Što ako Hrvatska "ne ispuni" ostatak uvjeta do sljedećeg izvješća EK?
Eventaulno prolongiranje datuma pristupa, moglo bi nas zapravo staviti u položaj Turske, posebice ako se kriza u Eurozoni nastavi.
Njemački zastupnici "trube" da Bundestag neće ratificirati pristupni ugovor ako izvješće ne bude pozitivno.

E sad, je li u pitanju dizanje buke i plašenje Hrvatske ili najava onog lošijeg scenaria?
Objektivno, za samo par mjeseci ili pola godine nije baš moguće provesti neku, ne znam kako ozbiljnu reformu pravosuđa, ubrzati procese ili riješiti problem brodogradilišta.

Posebno iritira izjava ovoga "socijaldemokrata" Roth-a, citiram: "Hrvatska mora biti zastrašujući primjer drugima" !???
Čovjek doista zvuči socijaldemokratski.
stepskivuk76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 22:33   #427
Vrlo lako bi se mogao pomaknuti daj datum ulaska, a i još više zabrinjava protivljenje Njemačke....
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 03:26   #428
Da barem nikada ne uđemo u EU!
Samo mi nije jasno kako je referendum na očigled namješten prošao bez ikakve halabuke kasnije.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 00:33   #429
...

Ne slažem se baš da nikad ne treba da uđemo u EU, posebno sada kad smo već proveli sve što su tražili.
Isto, nitko od političara nije objasnio građanima što je alternativa, i što ovako "prilagođeni" EU uopće možemo ako nas ne prime na kraju, ili ako bi nas držali godinama pred vratima.
To je po meni ironija a i "bezobrazluk" EU, posebice Njemačke. Prvo zahtjevaš od kandidata da 10 godina sustavno uništava gospodarstvo, potpuno onesposobi samu sebe za samostalno funkcioniranje, i onda kad je ispunila 99% uvjeta jednostavno ti kaže - niste još spremni za članstvo. Užas!
Normalno da je bolje da ovakvi kakvi smo sada uđemo što prije u EU.
Makar će dio mladih i nezaposlenih lakše do posla u nekoj od ovih, zasada 8 zemalja koje neće (nadam se) uvoditi zabrane.
stepskivuk76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 17:03   #430
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Da barem nikada ne uđemo u EU!
Samo mi nije jasno kako je referendum na očigled namješten prošao bez ikakve halabuke kasnije.
Neulazak bi bio najgori scenarij za Hrvatsku i Hrvate (one prave Hrvate). Ostali bismo tu gdje jesmo bez prilike da se razvijamo. Mi smo sve podredili tome i sad moramo ući. Zamisli da si prostitutka, radiš sve što klijent traži, a onda ti ne plati.
Quote:
stepskivuk76 kaže: Pogledaj post
Ne slažem se baš da nikad ne treba da uđemo u EU, posebno sada kad smo već proveli sve što su tražili.
Isto, nitko od političara nije objasnio građanima što je alternativa, i što ovako "prilagođeni" EU uopće možemo ako nas ne prime na kraju, ili ako bi nas držali godinama pred vratima.
To je po meni ironija a i "bezobrazluk" EU, posebice Njemačke. Prvo zahtjevaš od kandidata da 10 godina sustavno uništava gospodarstvo, potpuno onesposobi samu sebe za samostalno funkcioniranje, i onda kad je ispunila 99% uvjeta jednostavno ti kaže - niste još spremni za članstvo. Užas!
Normalno da je bolje da ovakvi kakvi smo sada uđemo što prije u EU.
Makar će dio mladih i nezaposlenih lakše do posla u nekoj od ovih, zasada 8 zemalja koje neće (nadam se) uvoditi zabrane.
Ostali bismo ni na nebu ni na zemlji i propali do kraja. Tada bismo mogli iz protest odjebat sve zapadno i EU i crknut od gladi. Pokrenut građanski rat protiv jugonostalgičara koji su nas zakočili na putu i iskoristiti to izvanredno stanje u zemlji za traženje azila u Kanadi ili Australiji. Ionako nam je bolje ići raditi u prekooceanske zemlje nego u EU.
wilkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 18:24   #431
Quote:
wilkie kaže: Pogledaj post
Neulazak bi bio najgori scenarij za Hrvatsku i Hrvate (one prave Hrvate). Ostali bismo tu gdje jesmo bez prilike da se razvijamo. Mi smo sve podredili tome i sad moramo ući. Zamisli da si prostitutka, radiš sve što klijent traži, a onda ti ne plati.
Ma tko to mi?
Puca mi ona stvar za EU!!!!!!!!!!!!
Kada čujem od frendova koji su u Sloveniji kao se "prekrasno" živi otkad su ušli u EU, kada čujem žalopojke tetke iz Roterdama u Nizozemskoj...
Ljudi EU će nas progutat i pljunut!

Meni nije jasno kako ste slijepi?!
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 18:44   #432
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Ma tko to mi?
Puca mi ona stvar za EU!!!!!!!!!!!!
Kada čujem od frendova koji su u Sloveniji kao se "prekrasno" živi otkad su ušli u EU, kada čujem žalopojke tetke iz Roterdama u Nizozemskoj...
Ljudi EU će nas progutat i pljunut!

Meni nije jasno kako ste slijepi?!
Fora je u tome da je sve bilo podređeno Europskoj Unij. I sad kad ne bi ušli, što bi? Ne postoji strategija. Recimo da gradiš brod, za plovidbu morem i rijekama a onda ti netko nakon što si ga napravio kaže ''e ne, nećemo ploviti, trebamo avion, s ovim treba letjeti''.
Ako ne uđemo u EU, po meni su tri scenarija moguća:
a- ostajemo na vratima vječno ispunjavajući zahtjeve EK u nadi da ćemo ući i tako u nedogled, u međuvremenu propadamo
b- EU nam totalno zatvara vrata, a i mi njoj, ne činimo ništa, vegetiramo, nema plana i strategije, samo politička prepucavanja
i onda dobivamo stanje kao u BiH
c- slijedimo primjer Argentine i kažemo ne bankama, ne neoliberalnom kapitalizmu, završimo u izolaciji

Sva tri scenarija nam nose bijedu, neimaštinu, iseljavanje stanovništva, rast cijena..Dakle to čega se bojiš neće biti izbjegnuto čak i ako ostanemo van EU.
wilkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 19:01   #433
Bilo bi to itekako izbjegnuto, da ovakva podanička politika se ne provodi.
Ali eto, vlast je takvu kakvu zaslužujemo (ne samo ova, nego i prethodne).
A onaj referendum za EU, to mi nikada neće biti jasno kako je prošlo, ali ajde u zemlji poput naše ništa nije čudno.

Sad će biti derneka kad nam zemlje udare zabrane na nekoliko godina za zapošljavanje.
Šteta će biti ako dođe do toga, a nadam se da neće.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 11:05   #434
EU Hrvatima uvodi prestroga pravila zapošljavanja?

Države članice plaši velika nezaposlenost u Hrvatskoj i osjećaj beznađa te istraživanja koja pokazuju da velik broj Hrvata nakon 1. srpnja želi potražiti posao u EU, piše Jutarnji list
Podaci istraživanja koji pokazuju da bi većina mladih građana Hrvatske otišla iz zemlje u potrazi za poslom poslužit će kao dodatni argument onim državama Europske Unije koje namjeravaju koristiti pravo na ograničenje pristupa hrvatskih građana njihovu tržištu rada. To znači da se hrvatski građani neće moći slobodno zapošljavati u takvim državama i nakon ulaska u EU 1. srpnja sljedeće godine.

Jutarnji list razgovarao je s nekoliko diplomata država članica koji tvrde da Europska komisija traži da se u slučaju Hrvatske ne postavljaju ograničenja, ali diplomati smatraju da će takve poruke teško naići na razumijevanje država članica.

Formula 2+3+2

Države EU imaju pravo na nove članice primijeniti takozvanu formulu 2+3+2, odnosno, tijekom prve dvije godine građanima novih članica mogu ograničiti pravo slobodnog zapošljavanja na njihovu tržištu rada, a zatim tražiti produljenje tog roka na još tri odnosno još dvije godine s tim da moraju dokazati da bi ukidanje dozvole ozbiljno poremetilo njihovo tržište rada. Dakle, maksimalna mogućnost korištenja prava na ograničenje je sedam godina.
Države pri donošenju odluke gledaju ne samo stanje u svojoj državi nego i stanje u državi koja se priključuje. A stanje u Hrvatskoj je, prema istim izvorima, zabrinjavajuće. Nezaposlenost raste, a istraživanja javnog mnijenja pokazuju beznađe i spremnost velikog broja građana da posao, ako mogu, potraže u inozemstvu.

U takvim će se okolnostima broj država koje žele koristiti pravo uvođenja restrikcija za Hrvate nakon dobivanja članstva samo povećati. Političari će pri tome imati na umu i svoje javno mnijenje, koje, iracionalno ili ne, i dalje negativno gleda na bilo koju liberalizaciju tržišta rada za bilo koga. U prilog Hrvatskoj ne ide ni činjenica velike domaće stope nezaposlenosti, a nakon što uđemo u EU, veću nezaposlenost imat će jedino Grčka i Španjolska.

Ograničenja koja nam mogu uvesti članice EU ne znače da građani Hrvatske neće moći raditi u tim državama, ali će im za to, kao i do sada, trebati radne dozvole.
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...l#.UIjxpa7nyIg
deisler is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 12:16   #435
Quote:
stepskivuk76 kaže: Pogledaj post
Mislim da nitko ovdje još nije spomenuo ili komentirao očigledno sve veći otpor Nijemaca ulasku Hrvatske u EU.
Stoga, cijenjeni forumaši - Što ako Hrvatska "ne ispuni" ostatak uvjeta do sljedećeg izvješća EK?
Eventaulno prolongiranje datuma pristupa, moglo bi nas zapravo staviti u položaj Turske, posebice ako se kriza u Eurozoni nastavi.
Njemački zastupnici "trube" da Bundestag neće ratificirati pristupni ugovor ako izvješće ne bude pozitivno.

E sad, je li u pitanju dizanje buke i plašenje Hrvatske ili najava onog lošijeg scenaria?
Objektivno, za samo par mjeseci ili pola godine nije baš moguće provesti neku, ne znam kako ozbiljnu reformu pravosuđa, ubrzati procese ili riješiti problem brodogradilišta.
Problem brodogradilista, pravosudje i ove druge stvari koje spominjes, to je sve aktualno od pocetka pregovora...ako u 7 godina 2 vlade nisu uspjele nista od toga rijesiti, ne znam kako namjeravaju to sve rijesiti do iduceg izvjesca za par mjeseci.

Protivljenje Slovenije zbog Ljubljanske banke i nije takav problem, cini mi se da njih ionako nitko u EU ne dozivljava...malo da ih se pritisne od strane ovih vecih clanica i popustili bi. Ali protivljenje Njemacke je definitivno zabrinjavajuce, jer nijedna zemlja EU nema takav utjecaj kakav ima Njemacka.

Ako se ovako nastavi, mislim da su velike sanse da se taj datum ulaska odgodi.
lynqzie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 19:24   #436
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ma tko sisa englesku, place nisu bas nesto, funta nije bas jaka, nije bas neko pozeljno odrediste.

Meni je bitnije to sto je Svedska prva obajvila da nece uvesti nikakve restrikcije.
A Danska?
Alexandra Burek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 20:20   #437
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ma tko sisa englesku, place nisu bas nesto, funta nije bas jaka, nije bas neko pozeljno odrediste.

Meni je bitnije to sto je Svedska prva obajvila da nece uvesti nikakve restrikcije.
Ma dobro kazes.
-Troja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 19:01   #438
VAZNA INFO.

Danas mi je potvrdjeno iz ambasade da ce Svedska staviti blokadu hrvatskim radnicima na 5 godina a mozda i vise, vlada je donijela odluku.

Zanima me jedno, zasto hrvatski mediji sute da su nam Britansi, Svedjani, Francuzi donijeli odluke o blokadama za rad a to ce uciniti i ostatak zemalja EU.

Zalosno imamo manji ugled od Bugara i Rumunja u EU...
Slaven22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 19:02   #439
Quote:
Slaven22 kaže: Pogledaj post
VAZNA INFO.
Zalosno imamo manji ugled od Bugara i Rumunja u EU...
Brzo se procuje da su hrvati jako radisan narod.
Topla piva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 19:03   #440
Kata-jebena-strofa!!
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.