Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2015., 14:06   #201
Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
da, ginekolog
Iskreno, ja nebih pila
nazovi ginekologa i reci mu to, nek ti propise nesto drugo,al nek se informira prvo sta smijes piti, malo mi je neodgovorno to od njega
Ipak s razlogom to pise u uputstvu
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 14:23   #202
jao draga pa kud apaurin za išijas??? mislim da ima i drugih tableta koje mogu pomoci da se opuste misici. apaurin u trudnoci jedino kod tezis neuroloskih problema, znaci kad nema druge.
ja bi ga isto nazvsla i zamolila za nesto drugo, slobodno reci da se ne usudis..
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 15:15   #203
rekla je da normabel ne daje jer da on utjece na plod a apaurin ne. nekako mi nije bas da bi bezbrizno popila a pojma nemam sta drugo postoji kao alternativa osim savijanja od bolova sto prakticiram evo 4. dan za sad ne pijem, celicim se pa dok ne svisnem od muke
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 15:35   #204
Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
rekla je da normabel ne daje jer da on utjece na plod a apaurin ne. nekako mi nije bas da bi bezbrizno popila a pojma nemam sta drugo postoji kao alternativa osim savijanja od bolova sto prakticiram evo 4. dan za sad ne pijem, celicim se pa dok ne svisnem od muke
probaj si naći neki položaj u kojem tre ne boli ili boli manje, često je to tzv williamsov položaj, noge na povišeno, naredaj par jastuka i strogo miruj! jedino mirovanje i vrijeme će ti pomoći, nema tu preko noći nikakvih intervencija. posebno jer si sada u drugom stanju.

mislim da ti liječnik kada ti propisuje lijekove važe koristi i štete, znam puno trudnica koje su bile na puno većim dozama apaurina i imaju potpuno zdravu, predivnu djecu. bitno je da sada sebi pomogneš. konzultiraj se ponovno s liječnikom, pa odluči.

nisam liječnik, ali jako dobro znam šta je bol od išijasa, ali i što se može desiti ako ga se ne tretira kako treba, zato samo polako, i miruj.
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 15:40   #205
Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
rekla je da normabel ne daje jer da on utjece na plod a apaurin ne. nekako mi nije bas da bi bezbrizno popila a pojma nemam sta drugo postoji kao alternativa osim savijanja od bolova sto prakticiram evo 4. dan za sad ne pijem, celicim se pa dok ne svisnem od muke
normabel i apaurin su isti lijek, generički diazepam.

stručna literatura ne preporuča benzodiazepine u trudnoći, međutim kod nas se u praksi još uvijek daju.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 15:55   #206
pokusavam se namjestiti i mirujem koliko mogu, nije mi prvi put da me uhvatilo ali prije nisam bila trudna pa sam otisla kod kiroprakticara i nakljukala se neofenima i ko nova sam za 2 dana bila. da, bol je jako osebujna, podsjeca me na bolove kod porodjaja samo sta ovo traje danima a ono "samo" par sati
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 18:17   #207
Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
trudna sam 9 i pol tj, zbog isijasa mi je propisan apaurin 2 mg do 2x dnevno ali citam u upustvima da nije ok piti ga u prvom tromjesecju i sad ne znam sta raditi, piti ili ne. isijas me ubija u tolikoj mjeri da bi lupala glavom o zid
ja sam cijelu trudnoću pila normabele (to je kao isti drek?) zbog trudova. on navodno opušta mišiće, pa si ga valjda zato dobila.
e sad, na svim tabletama piše da se ne smiju piti u trudnoći, ali ako ti ih je dao ginekolog....
ja sam ih recimo pila do 10mg dnevno (nikad nisam toliko ali toliko sam smjela) ali recimo zabranjeno mi je bilo piti neofene i slične tablete protiv bolova. inače sam imala užasne bolove cijelu trudnoću, nevezano to s trudovima, miom i svašta drugo.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.