Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2015., 18:23   #2401
Razmišljala sam i o tako nečem, ali ne mogu ja to progutati. :/ Osjetljiva sam na okuse hrane i masno stvarno ne mogu, a zelenu salatu ili tako nešto ne jedem pa da stavim gore. Kupila sam si jednom laneno ulje u nadi da probam, ali ma kakvi.
Ali hvala na prijedlogu!
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 21:02   #2402
Ja uzmem euthyrox cim se probudim, doruckujem za sat vremena, prenatal nakon rucka, magnezij navecer oko 9.

Magnezij-citrat pijem sumeci od nutripharma (375mg).
Atia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 21:04   #2403
kupila sam od n.w. prenatal, planiram ga pitati jer planiram trudnoću.
da li netko ima iskusva s njim?
hvala
__________________
Možeš zatvoriti oči - zbog stvari koje ne želiš vidjeti, ali ne i srce - zbog stvari koje ne želiš osjećati.
leptirica020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 12:25   #2404
ovak magnezij i željezo 5h razmaka! isto tak i euthyrox natašte a željezo najbolje onda popodne, prenatale uz ručak, omega može ujutro uz doručak. tak ja radim.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 13:25   #2405
Hvala, Atia i Twin!
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 01:11   #2406
Vitamini i minerali u trudnoći

Cure znam da mi je jedna od vas davno odgovorila da koristi MegaFood Baby and me Vitamine, ja sam presla prije par dana na njih, danas sam 19 tt, ima li tko iskustva s tim brandom?


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 07:31   #2407
Quote:
For My Pain kaže: Pogledaj post

I što je s omegom? Kad s tim početi? Treba uzimati i omegu 3 i 6? Kolika je doza preporučljiva?
Imas Omega3 riblje ulje kapsule
Cijena im je veca ali ja bih preporucila

od 13tt se preporucuje poceti piti
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 09:43   #2408
Moja dnevna rutina tabletica sastoji se od:
Duphaston +Folacin ujutro
Duphaston+Andol popodne
Duphaston+Folacin navečer

Zbog laganih grčeva u listovima gin mi je prepisao šumeći magnezij 375+C vit koji dam prvi put popila jučer navečer.
Pred spavanje su me užasno počela žariti stopala, nikad mi se to nije dogodilo.
Ima li to veze s tim magnezijem možda?
Spavala sam sa stopalima na zidu da se rashladim jer je bilo nemoguće vruće.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 11:52   #2409
Reina nema to veze sa mg, i meni je takva cirkulacija u trudnoći, imam dojam da mogu bosa po snijegu ić.
Riblje ulje nije naj naj izbor omege jer nije idealan omjer epa i dha. treba uzeti od child life prenatal dha koji ima 500 mg dha i 80 mg epa. ili može i od nw prenatal omega, ak niš drugo.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 08:38   #2410
Twin, a taj Child life prenatal ima u ljekarnama ili je to nešto s neta?
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 10:32   #2411
a trebalo bi biti samo svako malo je nestašica pa sam ja uzimala i s iherba i s vitacosta
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 10:52   #2412
Ok nitko ne zna za MegaFood?


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 16:28   #2413
i ja znam da je jedna pisala za to, ali koja, nemam pojma. po sastavu su mi super kao i vitamin code. ali ja se držim provjerenog. kal-a, u mom slučaju.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 18:10   #2414
Uzimam prenatal prije spavanje, nije možda najbolje ali nekako mi je tak ok jer znam da neću zaboravot
__________________
Možeš zatvoriti oči - zbog stvari koje ne želiš vidjeti, ali ne i srce - zbog stvari koje ne želiš osjećati.
leptirica020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 13:47   #2415
Quote:
luxemburg kaže: Pogledaj post
Ok nitko ne zna za MegaFood?


Sent from my iPhone using Tapatalk
ja koristim te prenatale iako još nisam trudna i jako sam zadovoljna s njima. kao što možeš vidjeti ima jako puno pozitivnih review-a...ne znam što te još zanima...
organski su , prirodan izvor vitamina i folata
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 09:03   #2416
Quote:
Lost_in_Wonderland kaže: Pogledaj post
ja koristim te prenatale iako još nisam trudna i jako sam zadovoljna s njima. kao što možeš vidjeti ima jako puno pozitivnih review-a...ne znam što te još zanima...

organski su , prirodan izvor vitamina i folata

Ma eto htjela sam samo cuti misljenje nekog tko ih koristi, osim mene Zvala sam doktora u Ameriku, odobrio ih je


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 14:04   #2417
Quote:
Lost_in_Wonderland kaže: Pogledaj post
ja koristim te prenatale iako još nisam trudna i jako sam zadovoljna s njima. kao što možeš vidjeti ima jako puno pozitivnih review-a...ne znam što te još zanima...
organski su , prirodan izvor vitamina i folata
u slučaju trudnoće, hoćeš nastaviti s tim ili bi onda uzimala odvojeno npr. Solgarov L-methylfolat i aktivni oblik B12?
Zadnjih tjedan dana čitam o tom svemu jer u skoro vrijeme planiram trudnoću, ali uopće ne znam odakle bih počela, kao ni puno žena kako vidim. bojim se na svoju ruku, a ne želim se trovati folnom...
Hetero sam za MTHFR, i još hetero za PAI-1.
Mislim da sam odlučila uzeti te prenatale od Megafood-a, valjda mi to neće štetiti, ali u slučaju trudnoće nemam pojma što činiti jer mi se čini da su doze Methylfolata male...
Yvonne :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 14:44   #2418
Imam jos jedno pitanje, sad sam vidjela ovo :http://apotekaonline.rs/femibion-1-tablete
i tu navode da se u tim tabletama nalazi i aktivni oblik folne kiseline, tj Metafolin.
Ali sadrži i folnu... Znači od tog ništa?
Yvonne :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 18:00   #2419
Vidim da sve pijete recimo to tako "ozbiljnije vitamine".

ja sam prva tri mjeseca pila folnu, pa jedno mj dana ništa....i evo zadnjih dva mjeseca pijem one vitaminčiće iz dm-a Mama od A-Z i posebno sam si uzela magnezij 400 isto u dm-u.

Vitamini Mama traju dva mj i koštaju 20kn, magnezij također.

Iskreno, ne znam je li normalno da mi ginekolog nije preporučio nikakve vitamine od početka trudnoće niti smo ikad razgovarali o ikakvim dodacima u trudnoći. Ovo pijem onako na svoju ruku.

kako ste saznali da vam fali nečega u trudnoći? ja npr.pijem magnezij nevezano uz trudnoću inače, pa sam tako i sad nastavila, a vitaminčiće sam uzela iz eto, recimo prevencije.

Pitam se jesu li ponekad ginekolozi hodajuća reklama za određene proizvode
OstaviteMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 08:11   #2420
Moja je meni preporucila Elevit. Pila sam ga mjesec dana (nakon folne) ali onda sam presla na Megafood- tijelo mi bolje reagira- vidim po stolici. Vitamini su vise za mamu nego za dijete (osim folne). Jer ti beba sve uzme


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.