Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2004., 16:16   #1
Question cijena kamenog zida

Zna li netko koliko bi kostao m2 kamenog zida (komadi kamena povezani betonom)? Cijena bi se trebala odnositi na ruke i materijal (osim samog kamena koji vec postoji na terenu ugradjen u postojeci suhozid).
Aldebaran is offline  
Old 27.08.2004., 23:36   #2
Suhozid? Dakle, negdje blizu mora?

Na sjeveru je ovako: vreća cementa (50 kg) je oko 30 kn. Beton - dakle, šljunak? 10 kubika s prijevozom 550 kn. Mada, čini mi se da bi mort bio bolji (pijesak - 10 kubika 1100 kn, vapno oko 25 kn vreća (30 kg)). A radnici ... well, ovisi. Kak se dogovoriš
Littlefoot is offline  
Old 29.08.2004., 17:27   #3
U gornjem odgovoru imaš kalkulaciju za materijal a ja ću ti dati neki okvirni podatak za ruke. Dakle slaganje (i povezivanje s fugom) jednostranog zida je okvirno 25 Eura, a dvostrano naravno dvostruko. Mislim da sam jasan s tim jednostrano – dvostrano.
leo4 is offline  
Old 30.08.2004., 11:53   #4
Hvala na odgovorima
Aldebaran is offline  
Old 12.04.2013., 17:20   #5
Quote:
Littlefoot kaže: Pogledaj post
Suhozid? Dakle, negdje blizu mora?

Na sjeveru je ovako: vreća cementa (50 kg) je oko 30 kn. Beton - dakle, šljunak? 10 kubika s prijevozom 550 kn. Mada, čini mi se da bi mort bio bolji (pijesak - 10 kubika 1100 kn, vapno oko 25 kn vreća (30 kg)). A radnici ... well, ovisi. Kak se dogovoriš
jeli znate mozda cijenu m2 gotovog dvostranog zida? skupa s cjenom kamena.. najjeftinije moguce...
polic is offline  
Old 12.04.2013., 22:24   #6
pa najjeftinije ti je da sam zidaš
kanjar is offline  
Old 12.04.2013., 22:31   #7
Quote:
polic kaže: Pogledaj post
jeli znate mozda cijenu m2 gotovog dvostranog zida? skupa s cjenom kamena.. najjeftinije moguce...
ruke jednostrano 50€, dvostrano 80€
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Old 14.04.2013., 09:25   #8
kamen

to je s materijalom ? koji dio HR ?
lucadva is offline  
Old 15.04.2013., 12:17   #9
prvo triba vidit teren ( priključak struje,vode; mogućnost dovoza materijala, posebno kamena, možda potreban iskop zemljišta.....)
visina , dužina zida, naravno i širina...
najvažnije pitanje koji i kakav kamen... obrada, bez obrade, fugiranje, bez fugiranja, poklopnice, kantuni....

najjednostavnije kompletan materijal je vaš, ruke za dvostrano samo povezivanje ( slaganje kamena ) 60 € .
kardo is offline  
Old 30.09.2022., 00:51   #10
Quote:
kardo kaže: Pogledaj post
prvo triba vidit teren ( priključak struje,vode; mogućnost dovoza materijala, posebno kamena, možda potreban iskop zemljišta.....)
visina , dužina zida, naravno i širina...
najvažnije pitanje koji i kakav kamen... obrada, bez obrade, fugiranje, bez fugiranja, poklopnice, kantuni....

najjednostavnije kompletan materijal je vaš, ruke za dvostrano samo povezivanje ( slaganje kamena ) 60 € .
Pozdrav kardo,

jel još radite zidanje kamenom, u mom slučaju se radi o Pazinskom kamenu sivcu, prekrasan, dosta se lako slaže pa ostavlja dojam suhozida. Vanjsku stranu bi trebalo fugirati a unutarnju ne. Zidalo bi se s ravne temeljne ploče a radi se o vanjskoj kuhinji (oblik kućice)
molim vas sve info na pp, hvala
condy is offline  
Old 30.09.2022., 06:34   #11
Odgovaras postu iz 2013. a forumas je zadnju aktivnost imao 2014.
EphGus is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.