Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2005., 12:18   #21
ako smijem,... imas ovdje nesto o tome: porod kod kuce - prednosti i mane:

http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...4&Tekst2ID=137

a ovdje imas iskustvo roditelja koji su porod imali kod kuce - u HRVATSKOJ!;

http://prirodniporod.crolink.net/iskustva.htm#3
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 12:33   #22
Quote:
Kakadu kaže:
Ovo u našim tužnim hrvatskim prilikama zvuči kao sarkazam.
vidim da govoris samo o onome o cemu puno znas
nisi cula za rijeku? postojnu? cak i ako zivis u hrvatskoj mozes imati dostojanstven i human porod. naravno, ako te takav i zanima. ako ne, mozes se praviti pametna na forumu

isto se odnosi i na tvoju navodnu jeftinocu poroda od kuce. vec ti je i verica objasnila, al tebe se to ne prima. imas edukaciju, zakonsku regulativu (birokracija), prevoz. a imas i cijelu hordu lijecnika i zdravstvenih radnika kojima bi se svijet okrenuo naglavacke. kao sto vidis, ne radi se samo o prijevozu, a cak i kad bi se radilo, prijevoz nije tako lako organizirati. to znaju svi koji su ikad u zivotu zvali hitnu.

osim toga, boravak u bolnici ide na teret zdravstva, placamo ga svi mi za trudnicu i dijete. ali porod sam po sebi placa trudnica. mislis da je njima u interesu pokretati cijelu tu masineriju poroda kod kuce? koja ce ih ujedno skinuti s trona bogomdanih i iskljucivih faktora u poradanju? nekako imam osjecaj da bas i ne.
al ako ti imas drugacijih saznanja, prosvijetli nas.
meda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 12:50   #23
Quote:
meda kaže:
boravak u bolnici ide na teret zdravstva, placamo ga svi mi za trudnicu i dijete. ali porod sam po sebi placa trudnica. mislis da je njima u interesu pokretati cijelu tu masineriju poroda kod kuce? koja ce ih ujedno skinuti s trona bogomdanih i iskljucivih faktora u poradanju? nekako imam osjecaj da bas i ne.
Ovo što si navela - i s čim se slažem - samo govori u prilog pretpostavci da novac nije razlog.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 13:15   #24
U Nizozemskoj i zapadnim zemljama općenito imaju posve drugačije obučene babice kao i patronažne sestre, one su samostalni medicinski djelatnici, babice npr. vode trudnoće ženama (a ne ginekolozi), zato žene mogu rađati kod kuće, i zato puštaju bez bojazni žene sa bebama kući odmah nakon poroda - kod nas je kompletna ta priča pod nadzorom liječnika. Trebalo bi znači provesti obuku babica (i patronažnih sestri), trebalo bi imati komplet logistiku itd. Bojim se da to nećemo tako skoro dočekati; kod nas se općenito jako slabo ulaže u žene koje rađaju (pogledajte samo te odjele u bolnicama, redovno su najgori). Najbolje čemu se možemo nadati je otvaranje (skupih) privatnih klinika za rađanje.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 14:30   #25
Quote:
meda kaže:

isto se odnosi i na tvoju navodnu jeftinocu poroda od kuce. vec ti je i verica objasnila, al tebe se to ne prima. imas edukaciju, zakonsku regulativu (birokracija), prevoz. a imas i cijelu hordu lijecnika i zdravstvenih radnika kojima bi se svijet okrenuo naglavacke. kao sto vidis, ne radi se samo o prijevozu, a cak i kad bi se radilo, prijevoz nije tako lako organizirati. to znaju svi koji su ikad u zivotu zvali hitnu.
Ima još jedna stvar - zamisli da se porod zakomplicira, i treba prevesti rodilju i bolnicu, stan je u Novom Zagrebu, vrijeme: radni dan, 16 sati, pada lagana kiša.

Cijela organizacija prometa u Nizozemskoj je sasvim drugačija...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 15:11   #26
ma Novi Zagreb je jos super, zamisli da je u Ivanicu

ljudi, ne zive svi u mjestima u kojima postoji bolnica
meda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 15:13   #27
mislim da vani postoje kuce za porod, a ne bolnice, u kojima se iskljucivo obavlja - porod!

e sad koliko ih ima u kojem mjestu, nemam pojma..
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 12:46   #28
Quote:
Rita kaže:
Sta je tu je, ja sam si prestala predbacivati na mom carskom rezu i epiduralnoj jedino sto sam uspjela izbjec su sve one tablete protiv bolova koje ti nude poslje.
Ubijte me, recite da sam glupa ali ja fakat ne razumijem sto imas predbacivati SEBI sto si rodila na carski

Cula sam to od dosta zena, jedna je skakala s tri stepenice u bolnici da izazove porod jer je prenijela pa su joj rekli da ce na carski

U cemu je fora?? Jesmo li mi "carice" manje zene? Slabije majke? Sto?

Ja nemam nikakvu griznju savjesti, dapace sretna sam sto sam rodila zivo i zdravo dijete. Da sam je i kroz nos rodila...
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 12:54   #29
Quote:
penelop@ kaže:
Ubijte me, recite da sam glupa ali ja fakat ne razumijem sto imas predbacivati SEBI sto si rodila na carski

Cula sam to od dosta zena, jedna je skakala s tri stepenice u bolnici da izazove porod jer je prenijela pa su joj rekli da ce na carski

U cemu je fora?? Jesmo li mi "carice" manje zene? Slabije majke? Sto?

Ja nemam nikakvu griznju savjesti, dapace sretna sam sto sam rodila zivo i zdravo dijete. Da sam je i kroz nos rodila...
ja mislim da si predbacuju zato jer misle da su time naskodile bebi, preko epiduralne beba je vjerojatno primila neke medikamente... i ostale intervecije koje su mozda naskodile, ali to je opet mozda...a ne zato sto misle da su vise ili manje zene ako rode ne/prirodnije
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 13:08   #30
Quote:
penelop@ kaže:
Ubijte me, recite da sam glupa ali ja fakat ne razumijem sto imas predbacivati SEBI sto si rodila na carski

a niš, samo da ti kažem da nisi glupa

ili smo obje

a koliko znam, carski rez je u Hrvatskoj uglavnom stvar potrebe, a ne htijenja

ja sam npr. tražila epiduralnu ali mi je draga doktorica rekla da ću roditi za sat vremena, pa da nema potrebe. To je rekla u 5, a ja sam rodila u 12

prije toga sam razgovarala sa dr. o mogućim negativnim posljedicama za dijete i on mi je rekao da molekule epiduralne ne prodiru kroz posteljicu, a da je šansa da nešto pođe naopako za mene i za dijete jednaka kao i kod "prirodnog" poroda.
Sto doktora...sto mišljenja
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 15:33   #31
Nije to za mene. Moj idealni porod je onakav kakav sam i imala. U velikoj i opremljenoj bolnici, s mojim ginićem i dobrom babicom, a u sklopu bolnice vrhunska neonatologija (koja nam je na kraju i trebala, nažalost). Epiduralna opcionalno, ali ja sam i to imala .

Doma bih rodila samo neplanirano.

Ali, ja nisam tip koji se zgraža od bolnica i doktora generalno, kao neki, pa je meni valjda lakše s te strane.

Ovo o predbacivanju samoj sebi zbog carskog ne kužim, pogotovo kad je potreban . Kaj bi trebalo?
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 15:38   #32
mozda se varam , ali ponekad mi se cini da ljudi brkaju doktore s konobarima
a opcija radanja kod kuce je siromaska opcija i tu je prici kraj !
jebali vas uzori sa zapada
da vam je bolnica iza ugla , a beba se pocne gusiti i poplavi , bi li vam se i onda cinilo da nije daleko??
ili , za one koji teze kuze: da se vi pocnete gusiti ...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 22:46   #33
Pa evo kad vec pitate za carski. Meni je bio ovakav slucaj. Dvanaest dana pred termin ja odem na pregled i kaze dokica da se beba umirila, proba je "probudit" ona nista, UZ nista, monitor nista ali srce super. POsalje me u bolnicu i kaze drzite je na monitoru sat,dva. MAla spava. I kaze ona beba treba van, daju mi drip meni trudovi maloj srce skace. Uglavnom hitan carski. Kad je izasla van sve je bilo super, ona super, ja super ali za sve sam ja morala odlucit sta hocu. MENE su pitali sve, hocu carski, hocu probat ovak, mam mislim. Kaj da ja odlucim? NEgo skuzili smo da ona u jutro spava i jaaaako ju je tesko probuditi. KO zna mozda bi sve proslo ok i bez carskog, kuzite. To sam si ja predbacivala, jer nije joj bio termin, bila je premrsava(taman joj falilo tih desetak dana) a JA sam odlucila(po preporuci doktora) da na silu ide van. Eto i krivo mi je sto ne cu moci vise normalno roditi. To tu ne rade, nego opet na carski.Ali sve je proslo super,mala je super i opet mogu samo zahvalit svima da je sve tak proslo.Ali u glavi ti je uvijek ono kaj bi bilo da je bilo.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 00:25   #34
Quote:
Rita kaže:
MENE su pitali sve, hocu carski, hocu probat ovak, mam mislim. Kaj da ja odlucim?
jao to je i mene ispizdilo
prenjela 2 tjedna, beba na zadak, trudova nigdje, 2 dana me dripali, voda otisla, nis se ne desava... a ona MENE pita bil ja carski
ko da sam u restoranu da sad izaberem sta bi sta nebi... pa ja onak neeeeeeeee-bi nisam bas gladna

i tak ona mene pusti "na normalno" materpas, namucila sam se i ja i dijete ko stoka, djetetu kuk iscupali, ja za dlaku ostala ziva, isla na ciscenje nakon poroda, iskrvarila ko svinja... ma uzas

jebla je njena diploma

pored takve doktorice mogla sam i u stali roditi
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 10:05   #35
Quote:
Rita kaže:
Pa evo kad vec pitate za carski. Meni je bio ovakav slucaj. Dvanaest dana pred termin ja odem na pregled i kaze dokica da se beba umirila, proba je "probudit" ona nista, UZ nista, monitor nista ali srce super. POsalje me u bolnicu i kaze drzite je na monitoru sat,dva. MAla spava. I kaze ona beba treba van, daju mi drip meni trudovi maloj srce skace. Uglavnom hitan carski. Kad je izasla van sve je bilo super, ona super, ja super ali za sve sam ja morala odlucit sta hocu. MENE su pitali sve, hocu carski, hocu probat ovak, mam mislim. Kaj da ja odlucim? NEgo skuzili smo da ona u jutro spava i jaaaako ju je tesko probuditi. KO zna mozda bi sve proslo ok i bez carskog, kuzite. To sam si ja predbacivala, jer nije joj bio termin, bila je premrsava(taman joj falilo tih desetak dana) a JA sam odlucila(po preporuci doktora) da na silu ide van. Eto i krivo mi je sto ne cu moci vise normalno roditi. To tu ne rade, nego opet na carski.Ali sve je proslo super,mala je super i opet mogu samo zahvalit svima da je sve tak proslo.Ali u glavi ti je uvijek ono kaj bi bilo da je bilo.
E Rita moja, lako se sada pitati i biti general poslije bitke. U onim momentima ti je samo dobrobit djeteta u glavi i ne možeš baš misliti.

Sjećam se kad mi je moja ginićka, inače divna žena i priznati stručnjak rekla 5 dana prije termina: nekako mi je ovo sumnjivo, čini mi se da nema dosta plodne vode (mala se isto nije htjela probuditi ni pod razno), možda će trebati hitno indukcija ili carski jer je jako velika, ali odi ti prvo na radiologiju da te pogledaju na boljem ultrazvuku, pa ćemo onda odlučiti.

Čovječe, ohladila sam se u sekundi, srce mi je bilo u grlu, na sve bih pristala te sekunde samo da ju vidim i da znam da je sve u redu i da ju primim u ruke.

Poslije su mi na radiologiji jedva objasnili da je sve u najboljem redu i da me utješe dali su mi da ju gledam 10 min na 4D UZV (ono s kompjutorskom animacijom gdje vidiš bebu ko na filmu u boji) i još su mi naprintali fotki. Da se malo smirim kad su me već tako prepali.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 10:11   #36
Quote:
bigblue2010 kaže:
E Rita moja, lako se sada pitati i biti general poslije bitke. U onim momentima ti je samo dobrobit djeteta u glavi i ne možeš baš misliti.
Tocno tako. I jedino je vazno da je sve proslo dobro i da su i beba i mama dobro.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 23:44   #37
Ajde jos malo o porodu doma....i jos malo o nizozemskoj....

Ovdje imate mogucnost izbora dakle ...bolnica, kuca ili te kuce ili ti ko hoteli za porod. E sad to trece sam imala prilike vidjet preko tv a u bolnici sam bila.

netko je spomenuo promet .... ne bih rekla bas da je promet jako reguliran....nedavno je za prvog jaceg nevremena sa snjegom bilo zastoja (kazu oko 800 km) pa se ti onda odluci za rodit u bolnici

Salu na stranu, za porod u kuci postoje sluzbe hm firme u kojima mozete posuditi sve i svasta cak i bazencic pa da imate porod u vodi i to doma, pa onda neki nastavci za noge od kreveta jer se zahtjeva odredjena visina kreveta, pa plahte i sl stvari sto vec treba pri porodu. Dakle sve je tu organizirano za tako nesto.

i da babice su ovdje osobe sa zavrsenom visom skolom....
Maxima is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 20:00   #38
Quote:
Maxima kaže:

Salu na stranu, za porod u kuci postoje sluzbe hm firme u kojima mozete posuditi sve i svasta cak i bazencic pa da imate porod u vodi i to doma, pa onda neki nastavci za noge od kreveta jer se zahtjeva odredjena visina kreveta, pa plahte i sl stvari sto vec treba pri porodu. Dakle sve je tu organizirano za tako nesto.
je li znaš koliko košta to veselje?
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2005., 09:52   #39
Oko 200 eura.

Mozes pogledati kako to izgleda...tu ima mjesta i za buduceg tatu



http://www.aqua-baby.nl/nl/badverhuu...bad_pakket.htm

No kao i za ostale stvari sve ti to pokrije osiguranje jer vidi npr. babice, tj sve njihove usluge tijekom trudnoce i poroda su ti oko 1000 eura, pa onda jos pomoc u kuci nakon poroda (7 dana po 8 sati dnevno zena je sa tobom kod kuce, ona kuha pere sprema i pomaze oko bebe) to ti je oko 2000 eura....

mene bi naravno zanimalo koliko u hr kosta porodjaj u vodi i dal to pokrije osiguranje?
Maxima is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2005., 12:03   #40
Quote:
Maxima kaže:

mene bi naravno zanimalo koliko u hr kosta porodjaj u vodi i dal to pokrije osiguranje?
sad pišem napamet ali čini mi se da 1500kn i ne pokriva osiguranje ništa.

ali već će neko točno znat
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.