Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2008., 09:51   #61
Ima li netko nekih iskustava iz prve ruke u porođaju kod kuće u HR?
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 13:56   #62
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Zakonski je u Hrvatskoj dozvoljen porod kod kuce. Nakon poroda treba pozvati privatnog pedijatra koji izdaje potvrdu o rodjenju. S tom potvrdom se na opcini prijavi dijete.
Cijena posjeta pedijatra sigurno ne moze biti ni blizu 15-20.000kn koliko kosta porod kod Podobnika, no radi se o potpuno razlicitom procesu kog se velika vecina zena u Hrvatskoj strahovito boji, jer ne vjeruju da su njihova tijela sposobna obaviti porod bez vanjske pomoci. Porod kod kuce (uz pomoc babice istrenirane bolje od Hrvatskih babica) je vrlo popularan u Nizozemskoj.

Treba napomenuti da je u Hrvatskoj (glupo) osoblju koje radi po bolnicama (npr. babicama) zabranjeno asistirati u porodu kod kuce, sto je povezano s time da ne smiju "fusati" uz posao za drzavu (a slicno se dopusta profesorima na medicini).

Clanci s Rode o porodu kod kuce:
http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...4&Tekst2ID=137

Sjecam se da sam citao price o ljudima koji su u trudnoci bez ikakvih komplicacija imali neasistirane porode kod kuce (u Hrvatskoj) i opisivali ih kao krasna iskustva, no pri kontaktu sa sustavom osoblje iz bolnice ih je smatralo ludjacima i pokusavalo ih kaznjavati sto su se drznuli izbaciti ulogu bolnice iz poroda. Kaznjavanje se svodilo na inzistiranje hospitalizacije djeteta i majke uz glupa objasnjenja tipa "da budu pod nadzorom". Pogreska je bila zvanje hitne pomoci nakon poroda. U svakom slucaju za porod kod kuce treba imati sve OK s fizioloske strane, bez komplikacija, biti dobro informiran o postupku, biti spreman za transport u bolnicu u slucaju komplikacije (i znati prepoznati iste), te biti naoruzan poznavanjem prava za postupak nakon poroda. Zvuci li komplicirano?
hej. ja sam spremna kompletno preuzeti odgovornost na sebe.
no, jednostavno smatram da ukoliko bi došlo komplikacija kod kuće vjerojatno bi došlo i u bolnici.. a niti u bolnici nije sigurno da bi njihova intervencija uvelike pomogla jedino što ako bi se u bolnici nešto dogodilo po zlu nitko nebi bio kriv, sjetimo slučaja gdje je žena umrla od krvarenja i infekcije jer ju nisu bili u stanju "očistiti" nakon poroda.
pa eto. ja iskreno smatram da se u bolnici ne bih osjećala ništa više sigurno nego doma.
ja bih platila privatnom ginekologu koji je obučen za to sve da bude sa mnom u mom stanu... nisam sigurna jel bih se mogla pouzdati samo u babicu...
prijevoz u bolnicu u slučaju komplikacija sigurno bih imala.
uostalom, moj bi dečko/budući muž čitavo vrijeme bio sa mnom bez da ga itko tjera.... a to bi mi previše značilo.

što se tiče pedijatra. to bih isto imala osigurano.

jedino me muči to sa carskim rezom..a opet... uzmimo u obzir i činjenicu da su ženu na dripu držali 24 sata da bi joj se tek onda udostojili napraviti carski rez u bolnici... tako da... opet se vraćamo na isto... ja od bolnice očekujem najgore i ne vidim po čemu bi bolnica bila manje opasna nego porod u kući.
~Valerijana~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 12:10   #63
btw. ako je anestetik dan u epiduralni prostor kao što se daje kod epiduralne analgezije u porodu, (ne anestezija za carski), u prvom slučaju je sistemska resorpcija toliko mala da može biti zanemariva. više dijete uspavaju toliko apaurini uzeti na usta koje tolike trudnice uzimaju ko bombone, a i ne bune se protiv njih u porodu. na ovom je forumu toliko neistina i gluposti napisano o epiduralnoj da ih do kraja života ne stignem ni pokušati objasniti ni ispraviti, pa se neću ni upuštati. pitajte se koliko dijete pozrači mobitel koji nosite u džepu, pušenje....pa kasniej ono s čim ih hranite... i drugo čime usrećujete svoju djecu.
tu će vam klizma malo štetiti, tj. neće štetiti uopće, a ne želite vidjeti kak izgleda porod bez klizme usprkos svemu koliko se žena prirodno očisti - ko vidio - vidio, taj nek sudi o tome. Na dlakama se zadržavaju bakterije, a uostalom mi nije jasno čemu plakati nad uvojcima kad budu narasli... i naravno da se ne brije ko noge i ne reže i sl. nego se pokušava smanjiti roj bakterija, da onda možeš dezinficijensom riještiti ostatak, a ne na duge i velike dlake...
vraćanje prirodi je dobro, ali idemo se vraćati s npr. izbjegavanjem mobitela, rafinirane hrane, pušenja...
osobno sam izuzetno protiv puštanja da porod ide predugo jer ako vam je iole jasno kaj se zbiva... da je dijete stisnuto u porodnom kanalu, da ga je strah, da mu fali kisika u svakom trudu!!!! onda bi bilo lijepo da ne traje 2 dana, nego da se na bilo koji način i uz pomoć dripa (koji je prirodni hormon) , djetetu olakša (ako je majka već mazohist koji mora dokazivati nekome nešto), i da se smanji vjerojatnost hipoksične ozljede mozga koja je učestalija što je duži porod.
279 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 12:19   #64
Kod kuce, ne hvala. Ja si nisam u stanju sama dat ni inekciju ovitrellea od straha da nesto krivo ne napravim....Uostalom ja cu zbog hepatitisa morat na carski tako da brisem s ove teme
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 22:51   #65
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Kod kuce, ne hvala. Ja si nisam u stanju sama dat ni inekciju ovitrellea od straha da nesto krivo ne napravim....Uostalom ja cu zbog hepatitisa morat na carski tako da brisem s ove teme
Hvala za post koji nema blage veze s temom topica. Hoces podijeliti s nama i informaciju koja ti je omiljena boja i broj cipela dok moderatori spavaju?
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 23:01   #66
Quote:
~Valerijana~ kaže: Pogledaj post
hej. ja sam spremna kompletno preuzeti odgovornost na sebe.
Ne znam sta se ljudi uzbudjuju s odgovornosti. Kao, odes iz bolnice bez otpustanja, onda oni ne preuzimaju odgovornost. Ili ne dodjes, pa je na tebi odgovornost za tvoj zivot i zdravlje. Pa sta? Spavas u krevetu ili se vozis na motoru i opet si sam odgovoran za sebe, kao vecina punoljetnih ljudi. A i u bolnici ti naprave gresku, lijepo je pokriju i odgovornost se pretvorila u plavicast dim.

Quote:
~Valerijana~ kaže: Pogledaj post
no, jednostavno smatram da ukoliko bi došlo komplikacija kod kuće vjerojatno bi došlo i u bolnici.. a niti u bolnici nije sigurno da bi njihova intervencija uvelike pomogla jedino što ako bi se u bolnici nešto dogodilo po zlu nitko nebi bio kriv
Bas tako, kolege pokrivaju greske kolega. Vecinom. Sto se tice komplikacija za porod kod kuce je ipak pametno napraviti preglede i uvjeriti se da komplikacije nisu vjerojatne. Netko, kome moze trebati intervencija bi, uz svo omalovazavanje smrdljivih bolnica i pokvarenih lijecnika, ipak trebao profitirati od medicinske pomoci. Takodjer, ako kod poroda kod kuce dodje do komplikacija, tada je pametno imati nekog tko ce komplikacije dijagnosticirati i organizirati intervenciju, odnosno transport u bolnicu, po mogucnosti neku bolju.

Quote:
~Valerijana~ kaže: Pogledaj post
ja bih platila privatnom ginekologu koji je obučen za to sve da bude sa mnom u mom stanu... nisam sigurna jel bih se mogla pouzdati samo u babicu...
Pitanje je da li ces naci ginekologa koji ce htjeti biti prisutan. Protivi im se religiji... Sto se tice babice, nije ona losa, dapace, vece su sanse da ces s dobrom babicom proci bez intervencija i ozljeda nego s ginekologom, koji ne zna pridrzavati i ne zna masirati i ne zeli se zamarati time kad je on majstor od noza, igle i konca.

Quote:
~Valerijana~ kaže: Pogledaj post
jedino me muči to sa carskim rezom..a opet... uzmimo u obzir i činjenicu da su ženu na dripu držali 24 sata da bi joj se tek onda udostojili napraviti carski rez u bolnici... tako da... opet se vraćamo na isto... ja od bolnice očekujem najgore i ne vidim po čemu bi bolnica bila manje opasna nego porod u kući.
Dobre statistike za usporedbu na zalost nema. Jos je zalosnije da s tim carskim rezom izgleda svi (ukljucujuci i Podobnika - fakat razocaravajuce) izvode show bez kraja i konca. Ne shvacam zasto jedan postupak, koji je operacija, ali po tezini nije niposto losiji od vaginalnog poroda, provode s tolikim ogranicenjima? Mislim, muciti zene neka pokusaju vaginalno roditi 24h uz razne indukcije i nehumane tretmane ne sluzi im na ponos.
U vecini zemalja dovoljna indikacija za carski rez je zelja rodilje. Hrvatska, na zalost, spada u grupu zatucanih, gdje se ocekuje da zraka sunca s neba sine velicanstvenom doktorcicu u oko i onda on procijeni da je fakat carski rez opravdan zahvat. Mislim, ako zena sama placa i ako se radi prvenstveno o njenom tijelu, sta se tu dalje itko ima mjesati...
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 09:56   #67
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Hvala za post koji nema blage veze s temom topica. Hoces podijeliti s nama i informaciju koja ti je omiljena boja i broj cipela dok moderatori spavaju?
Tema porod kod kuće-da ili ne? Ja kažem ne jer se bojim. Šta sam trebala, napisat doktorsku disertaciju o tome ovde? Oladi...
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 14:34   #68
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Hvala za post koji nema blage veze s temom topica. Hoces podijeliti s nama i informaciju koja ti je omiljena boja i broj cipela dok moderatori spavaju?
cura je itekako odgovorila na temu a ti si u off-u totalnom...a nas stari znanacž
Pa i ja cu odgovoriti a ti reci da sam skrenula sa teme ako si u pravu:

- ne bi nikada ali ama bas nikad rodila kod kuce sa zeljom jer smatram da ako nesto krene po zlu to se ipak lakse moze sprijecit u bolnici a kod kuce takve nekakve stvari ipak nisu moguce (recimo intubacija bebe, hitno prikljucivanje na respirator itd).svaka cast zenama koje se odluce na to ilijepo je slusat takva iskustva ali treba mali i stat na loptu jer ako se nesto nije dogodilo vasoj susjedi ne znaci da ce sve bit ok kod vas
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 23:39   #69
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
- ne bi nikada ali ama bas nikad rodila kod kuce sa zeljom jer smatram da ako nesto krene po zlu to se ipak lakse moze sprijecit u bolnici a kod kuce takve nekakve stvari ipak nisu moguce (recimo intubacija bebe, hitno prikljucivanje na respirator itd).svaka cast zenama koje se odluce na to ilijepo je slusat takva iskustva ali treba mali i stat na loptu jer ako se nesto nije dogodilo vasoj susjedi ne znaci da ce sve bit ok kod vas
Da se ne flamamo, postujem tvoj odabir ali ne slazem se s tim da je jedino sigurno roditi u bolnici. Zanemarujes rizike porodjaja u bolnici koji kod porodjaja kod kuce ne postoje ili su znatno manji: hospitalne infekcije te nepotrebne zahvate i rizike / ozljede koje donose.

Hoces primjer? Npr. porod u bolnici nikako da napreduje, zeni se daje drip ali ne funkcionira, ova se strasno izmuci i nakon 24h je pred kolapsom. Ide se na hitni carski rez i pri njemu njoj se napravi oziljak, ozljede trbusnih misica, te recimo bebu porezu po licu. Kazu: nije nista strasno, ozdravit ce vec, to je normalno. Da je isla roditi kod kuce i pricekala koji dan mozda bi sve proslo bez ikakvih trajnih posljedica i za nju i za dijete.

Hoces manje dramatican i vise vjerojatan primjer? Zena ide roditi u bolnicu, prvi porod. Tamo je nadrkane sestre sikaniraju, deru se na nju, pregledavaju joj otvaranje, sto je boli i ponizava i pri tome joj prenesu infekciju, onda je stave na oksitocin, ova urla od bolova, dobije 2 samara da se smiri, stave je na stol, zivcira ih, pa je razrezu prije nego proradi lokalna anestezija, izvade bebu, nju zasiju, opet uz manjkavu anesteziju. Ova nakon par dana ide doma sa bebom OK, ali totalno psihicki slomljena, bolesna i u bolovima, od reza ce se oporavljati mjesecima. A mogla je proci bez ikakvih posljedica.

Slampavi bolnicki tretman na zalost ima brojne nedostatke i donosi rizike koji se skrivaju pod tepih.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 08:28   #70
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Da se ne flamamo, postujem tvoj odabir ali ne slazem se s tim da je jedino sigurno roditi u bolnici. Zanemarujes rizike porodjaja u bolnici koji kod porodjaja kod kuce ne postoje ili su znatno manji: hospitalne infekcije te nepotrebne zahvate i rizike / ozljede koje donose.

Hoces primjer? Npr. porod u bolnici nikako da napreduje, zeni se daje drip ali ne funkcionira, ova se strasno izmuci i nakon 24h je pred kolapsom. Ide se na hitni carski rez i pri njemu njoj se napravi oziljak, ozljede trbusnih misica, te recimo bebu porezu po licu. Kazu: nije nista strasno, ozdravit ce vec, to je normalno. Da je isla roditi kod kuce i pricekala koji dan mozda bi sve proslo bez ikakvih trajnih posljedica i za nju i za dijete.

Hoces manje dramatican i vise vjerojatan primjer? Zena ide roditi u bolnicu, prvi porod. Tamo je nadrkane sestre sikaniraju, deru se na nju, pregledavaju joj otvaranje, sto je boli i ponizava i pri tome joj prenesu infekciju, onda je stave na oksitocin, ova urla od bolova, dobije 2 samara da se smiri, stave je na stol, zivcira ih, pa je razrezu prije nego proradi lokalna anestezija, izvade bebu, nju zasiju, opet uz manjkavu anesteziju. Ova nakon par dana ide doma sa bebom OK, ali totalno psihicki slomljena, bolesna i u bolovima, od reza ce se oporavljati mjesecima. A mogla je proci bez ikakvih posljedica.

Slampavi bolnicki tretman na zalost ima brojne nedostatke i donosi rizike koji se skrivaju pod tepih.
U koje Vi to bolnice idete ???
__________________
...a nije bilo jabuke ?
još 5 dana....
Ticker
ivapetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 10:27   #71
Quote:
ivapetar kaže: Pogledaj post
U koje Vi to bolnice idete ???
ma joj daj ga pusti.on uvijek nadje primjer kako zaplasit trudnice i uvijek iz neke rupe izvuce krajnje najgore stavri koje su se desile a cak mozda i ne kod nas nego tko za gdje
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 13:03   #72
nisam znala da je dozvoljeno rodit kod kuće kod nas. znam za jednu ženu koja je rodila doma (alternativni stil života, bla), otac je odnio posteljicu u vinogradsku da pregledaju je li cijela, tamo su doktori zvali policiju i cijelu stvar prijavili.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 18:30   #73
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Da se ne flamamo, postujem tvoj odabir ali ne slazem se s tim da je jedino sigurno roditi u bolnici. Zanemarujes rizike porodjaja u bolnici koji kod porodjaja kod kuce ne postoje ili su znatno manji: hospitalne infekcije te nepotrebne zahvate i rizike / ozljede koje donose.
Inficirati se žena pri porodu može i doma, vrlo lako, bez j*mti.. pa mnoge žene upravo sve puste klamidije, streptokoke, uraplasme i sl. pokupe doma!

Quote:
Hoces primjer? Npr. porod u bolnici nikako da napreduje, zeni se daje drip ali ne funkcionira, ova se strasno izmuci i nakon 24h je pred kolapsom. Ide se na hitni carski rez i pri njemu njoj se napravi oziljak, ozljede trbusnih misica, te recimo bebu porezu po licu. Kazu: nije nista strasno, ozdravit ce vec, to je normalno. Da je isla roditi kod kuce i pricekala koji dan mozda bi sve proslo bez ikakvih trajnih posljedica i za nju i za dijete.
Možda je ključna riječ u ovom dijelu posta, a vrlo vjerojatno bi beba u tom slučaju ostala bez plodne vode ili se ugušila u mekonijskoj vodi ili nešto slično...

Quote:
Hoces manje dramatican i vise vjerojatan primjer? Zena ide roditi u bolnicu, prvi porod. Tamo je nadrkane sestre sikaniraju, deru se na nju, pregledavaju joj otvaranje, sto je boli i ponizava i pri tome joj prenesu infekciju, onda je stave na oksitocin, ova urla od bolova, dobije 2 samara da se smiri, stave je na stol, zivcira ih, pa je razrezu prije nego proradi lokalna anestezija, izvade bebu, nju zasiju, opet uz manjkavu anesteziju. Ova nakon par dana ide doma sa bebom OK, ali totalno psihicki slomljena, bolesna i u bolovima, od reza ce se oporavljati mjesecima. A mogla je proci bez ikakvih posljedica.
Da ženu ošamare ovo već postaje urnebesno smiješno, da i kad im dopizdi bace ju kroz prozor I doma ti babice koje bi te porađale provjeravaju koliko se otvaraš, samo, ah da, zaboravih u tvom idealnom svijetu poroda kod kuće, one ne mogu nikako prenijeti infekciju
Vrlo vjerojatan prizor pri porodu doma, žena vrišti jer ju boli, ali nema nikakvu mogućnost ubrzati porod, ok krene beba, i popuca joj pica i čmar i unutrašnjost vagine toliko da neću opisivati njene buduće frustracije u seksualnom životu ili slijedećoj trudnoći. Doma naravno ne bi dobila nikavu anesteziju dok bi ju netko evenutalno i šivao pa bi urlikala toliko da bi susjedstvo pomislilo da je zvijer pobjegla iz zoo vrta. I naravno ženi ostane i pokoji dio posteljice, al kog birga ionako će za koji dan biti u deliriju temperature i nadomak sepse, ako se ipak eto ne odluči otići u to grozno mjesto zvano bolnica... buuuuuu

Quote:
Slampavi bolnicki tretman na zalost ima brojne nedostatke i donosi rizike koji se skrivaju pod tepih.
.

Neću tvrditi da je zdravstvo savršeno, niti tretmani u bolnici, ali nude sigurnost puno veću nego što je to bilo moguće dok su se porodi obavljali kod kuće. Smrtnost rodilja i novorođenčadi je daleko manja, u biti neusporedivo manja nego što je bilo u doba poroda kod kuće.
Ko voli nek izvoli, ali pri tolikoj objesti na bolnice meni je glupo što bi se ipak pri komplikacijama odlučili na hitni prijem u bolnici, a ako to ne bi bilo hitno obavljeno bila bi kriva hitna ili bolnica, a ne vi koje ste odlučile riskirati svoj i djetetov život rađajući kod kuće. E taj dio je najgori od svega.
Ja zbog sigurnosti svog djeteta idem roditi tamo gdje će moje dijete u svakom trenutku imati najbolju moguću skrb ako nešto nedaj bože krene po zlu
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 18:44   #74
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nisam znala da je dozvoljeno rodit kod kuće kod nas. znam za jednu ženu koja je rodila doma (alternativni stil života, bla), otac je odnio posteljicu u vinogradsku da pregledaju je li cijela, tamo su doktori zvali policiju i cijelu stvar prijavili.
da, ni koliko ja znam, u hr nije dopušteno roditi kod kuće...
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 00:45   #75
A što ako prosto-naprosto ne stigneš, pa rodiš kod kuće? Jel te privedu na informativni odmah ili kasnije? Mislim...

Ja osobno se ne bih upuštala u tu avanturu, osim ako bih imala kod kuće i babicu, i doktora i mobilni CTG, i sve što bi davalo sigurnost približnu bolničkoj. U tom slučaju bih dapače vrlo rado rodila kod kuće, ali sad već zalazim u sferu utopije...
moonyena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 08:42   #76
ako do poroda dođe kod kuće, znači ako sve krene i nema se vremena stići u bolnicu...tada se nakon poroda majku i dijete vozi u bolnicu, ili hitna dođe prije...
mislim, treba se dijete pogledat, i kod nas ( u os) dijete se smješta na intenzivnu dok se ne vidi da je sve ok, a majku se pregleda da ne bi ostalo posteljice ili da ne bi prokrvarila ili ne daj bože iskrvarila....
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 09:22   #77
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nisam znala da je dozvoljeno rodit kod kuće kod nas. znam za jednu ženu koja je rodila doma (alternativni stil života, bla), otac je odnio posteljicu u vinogradsku da pregledaju je li cijela, tamo su doktori zvali policiju i cijelu stvar prijavili.
A jel bila cijela posteljica? Šta je na kraju bilo s tom ženom i bebom?
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 13:40   #78
Quote:
nary kaže: Pogledaj post
ako do poroda dođe kod kuće, znači ako sve krene i nema se vremena stići u bolnicu...tada se nakon poroda majku i dijete vozi u bolnicu, ili hitna dođe prije...
mislim, treba se dijete pogledat, i kod nas ( u os) dijete se smješta na intenzivnu dok se ne vidi da je sve ok, a majku se pregleda da ne bi ostalo posteljice ili da ne bi prokrvarila ili ne daj bože iskrvarila....
Ma znam, samo mi je to toliko grubo zazvučalo, da sam tako komentirala. Jasno mi je da bi doktori morali po službenoj dužnosti prijaviti takav slučaj da ne bi u pitanju bilo nedajbože čedomorstvo, ili tko-zna-što, ali mislim da su mogli prvo porazgovarati s tim tatom i na lijepo ga privoliti da mama s bebom dođe na pregled, a ne odmah zvati policiju.

Barem sam ja shvatila da je tako bilo, ne?
moonyena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 16:33   #79
Quote:
amfibija kaže: Pogledaj post
da, ni koliko ja znam, u hr nije dopušteno roditi kod kuće...
a u kojem to članku točno piše?
ajde ga nađi i stavi ovdje da se svi uvjerimo u to.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 17:15   #80
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
A jel bila cijela posteljica? Šta je na kraju bilo s tom ženom i bebom?

posteljica je, na sreću, bila cijela, a što je bilo s njima ne znam
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.