Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2006., 18:42   #1
Kondicija

Ovako, ... trebam savjet u vezi "bildanja" kondicije .. prije sam trenirao kosarku i bio u prilicno dobroj kondiciji, no vech tamo negdje od 2. srednje sam prestao trenirati i vecinu slobodnog vremena poceo provoditi ispred pc-a rijetko izlazeci, odn. baveci se nekim oblikom malo intenzivnije fizicke aktivnosti .. naravno, to se neminovno moralo odraziti na moje psihofizicko stanje, zdravlje opcenito, no odlucio sam nesh promjenit, il barem pokusat .. ono sto me zabrinulo jest cinjenica da nakon sto sam istrcao nekih 150 m uz malo vechu uzbrdicu, izmjerio sam puls od 69-70 otkucaja u pola minute .. mislim, i dok sam trenirao sam oduvijek imao malo vechi puls zbog extremnih napora, al smatram da je ovo zaista previshe, pogotovo uzevsi u obzir cinjenicu da nakon odmora od 3-5 minuta, puls se smanjio za jedva 10 otkucaja uz gadan osjecaj mucnine .. dakle, nije nimalo dobro .. pretpostavljam da bi svakodnevno trcanje uz konstantno povecanje dionice trebalo dati neke rezultate ? Osim toga, htio bih skinut par kila .. visok sam cca 195 cm, masa 86 kg, nish posebno, al nekako sam se prije osjecao poletnije .. sto se tice vjezba snage, sto preporucujete ? Ja sam totalni laik za ovo, stoga hvala na eventualnim komentarima
__________________
But just I couldn't don't mean I lied to you...
Who decides who gets a second chance ?
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 22:42   #2
Quote:
Tha_Turtle kaže:
.. visok sam cca 195 cm, masa 86 kg, nish posebno, al nekako sam se prije osjecao poletnije
I ti bi skido kile s tim mjerama. zašto pobogu?
__________________
Laki
topalović is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 15:57   #3
Quote:
topalović kaže:
I ti bi skido kile s tim mjerama. zašto pobogu?


da, zašto skidati kile s tim mjerama??? čini mi se da bi ih mogao i dobiti jedno 6, 7, 8, bez pola beda...
frend mi je visok 196, ima 92-93 kile i još uvijek djeluje premršavo. a opet, sve je to individualno, stvar građe pojedinca...
aibreann is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 16:54   #4
Heh, istina .. ovak je sasvim k ^^ .. al dajte onda neki savjet za vjezbe snage ? S cim da pocnem, da si s vremenom ne shebem kraljeznicu zbog nepravilnog izvodjenja vjezbi il tako nesh ? Hvala
__________________
But just I couldn't don't mean I lied to you...
Who decides who gets a second chance ?
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 18:06   #5
Kod kuće možeš (ako imaš šipku) polako vježbati zgibove,zatim sklekovi (probaj pljesnut rukama nakon naglog odraza o pod),čučnjevi (više njih sa brzim ispravljanjem a polaganim spuštanjem) sa obje noge,čučnjevi sa jednom nogom,trbušnjaci,dizanje na prste(na jednoj nozi)...

Vježbe koje se smatraju ''najjačima'' i u kojima powerlifteri obaraju rekorde i dokazuju snagu su potisak na ravnoj klupi (popularni BENCH) ,čučanj (SQUAT) i mrtvo dizanje (DEADLIFT). Ako znaš pravilno izvođenje ovih vježbi,slobodno kreni u teretanu i sa malim težinama počni ih raditi.
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 21:43   #6
Quote:
brainiac kaže:
Kod kuće možeš (ako imaš šipku) polako vježbati zgibove,zatim sklekovi (probaj pljesnut rukama nakon naglog odraza o pod),čučnjevi (više njih sa brzim ispravljanjem a polaganim spuštanjem) sa obje noge,čučnjevi sa jednom nogom,trbušnjaci,dizanje na prste(na jednoj nozi)...

Vježbe koje se smatraju ''najjačima'' i u kojima powerlifteri obaraju rekorde i dokazuju snagu su potisak na ravnoj klupi (popularni BENCH) ,čučanj (SQUAT) i mrtvo dizanje (DEADLIFT). Ako znaš pravilno izvođenje ovih vježbi,slobodno kreni u teretanu i sa malim težinama počni ih raditi.
Zahvaljujem !
__________________
But just I couldn't don't mean I lied to you...
Who decides who gets a second chance ?
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 17:17   #7
Nema na čemu.
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.