Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2007., 12:11   #61
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
1. ma neće ni MM gledat...pusti šumicu da zaraste ....režu ukoso prema nozi...

2. A opet postoji teorija da je koža kao i platno ako ga zarežeš lako ga dalje strgat, a ako samo puca puno je manje i ne širi se....

3. Ja ću zamolit babicu ako može da ne reže......a vidjet ćemo što će biti...
1. U pravu si, ali tu je ipak oralić

2. To sam i ja negdje na netu pročitala zato mi se i odluka o ne rezanju učvrstila!

3. I ja ću je , ali će tamo biti i MM da ih spriječi, osim u slučaju ne daj Bože šta se mora nije teško
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:14   #62
ak je beba velika u odnosu na tebe, rezu bez pitanja.
i sad znam - zajebite prirodan porod, da prostis, nalusala sam se komplikacija dok sam bila u bolnici - trebaju.
jer inace beba zna i zapet, ostat bez kisika. treba vremena da koza pukne, nije to papir. a svaka min malog mozgica bez kisika je kriticna.

inace, imala spinalnu (carski), skoro ista procedura kao epiduralna. osjetis mali ubod, stave ti kateter (tanusna cjevcica), al za 5 min zaboravis da ga imas.
zajeb je sto jako ometa tiskanje... uvijek rezu pod epiduralnom.
a zna i usporit otvaranje. pa ti daju drip.
slus dripa, slus epiduralne.
bolje drito na carski ak se bojite trudova.
disklejmer: NE preporucam carski
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:15   #63
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
1. U pravu si, ali tu je ipak oralić
pa zna gdje se što nalazi...ne mora gledat...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:16   #64
ma kad režu - rezati će i mišić, a ako pukneš, vjerojatno će puknuti samo koža...

A ovo sa platnom ima i meni smisla...

Kaj se tiće epiduralne - ne hvala... Vele da ti trudovi trebaju da znaš što trebaš raditi... Plus - nakon epiduralne moraš 24 sata mirno ležati na ravnoj podlozi... Ja imam 24-satni rooming in - daj ti sad 24 sata leži mirno dok dijete plače pored tebe...

Inače, epiduralna košta cca 800 kn, ali sve pokriva HZZO...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:17   #65
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ma neće ni MM gledat...pusti šumicu da zaraste ....režu ukoso prema nozi...

A opet postoji teorija da je koža kao i platno ako ga zarežeš lako ga dalje strgat, a ako samo puca puno je manje i ne širi se....

Ja ću zamolit babicu ako može da ne reže......a vidjet ćemo što će biti...
Ja sam imala epiziotomiju kod poroda i drago mi je da jesam. Bio je to samo mali rez i kasnije nisam imala nikakvih problema. Rodila sam u noći i ujutro sam sa tih par šavova savršeno normalno sjedila. Znam neke cure koje su popucale pa je ta rana bila puno gora nego ona koju babica napravi. Najbolje je prepustiti da stručna osoba odluči o tome. Babica pri samom činu poroda odluči da li je potrebno rezati, a ne da to odluči unaprijed. Tak je bar bilo kod mene.
kay s is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:18   #66
Zmijice naravno da postoje situacije kad te moraju zarezat....babica će zarezat ako treba bez obzira na naše moljakanje, al neke masiraju i pomognu da ne režu ako nije potrebno....to naravno ovisi o veličini bebe, rastezljivosti kože....

Kod nas je poblem što pogotovo prvorotke po difoltu režu....al to tak ne osjetiš jer zarežu u trudu.....jedino poslje neko vrijeme nemreš sjedit normalno....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:19   #67
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
ma kad režu - rezati će i mišić, a ako pukneš, vjerojatno će puknuti samo koža...

točno!!!!
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:20   #68
Zmijica dobro zbori: ako treba neka rade što im je posao... Bolje da mene zrežu nego da nam zaglavi rame, pa beba ostane predugo u porođajnom kanalu ili bez kisika.... Poslije bi se tukla po glavi...

Ja se masiram, pa si mislim - biti će elastič(nija)na pa neće trebati rezati...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:21   #69
Quote:
kay s kaže: Pogledaj post
Ja sam imala epiziotomiju kod poroda i drago mi je da jesam. Bio je to samo mali rez i kasnije nisam imala nikakvih problema. Rodila sam u noći i ujutro sam sa tih par šavova savršeno normalno sjedila. Znam neke cure koje su popucale pa je ta rana bila puno gora nego ona koju babica napravi. Najbolje je prepustiti da stručna osoba odluči o tome. Babica pri samom činu poroda odluči da li je potrebno rezati, a ne da to odluči unaprijed. Tak je bar bilo kod mene.
to i ja govorim i jedno i drugo može biti bolje, ovisno o situaciji.....treba se samo nadat najboljem....a ne preostaje nam ništa drugo ego vjerovat babici i njenoj prosudbi da će znat napravit što je najbolje za nas....
Neke će bolje proć ako ih režu nego da same popucaju....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:26   #70
Quote:
kay s kaže: Pogledaj post
Najbolje je prepustiti da stručna osoba odluči o tome. Babica pri samom činu poroda odluči da li je potrebno rezati, a ne da to odluči unaprijed. Tak je bar bilo kod mene.
Hm, znam da u nekim rodilištima režu sve prvorotkinje redom . To znači da su odlučile prije poroda a ne pri samom činu. ću ih da ne, ali ako bude potrebno hvala Bogu
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:30   #71
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ma neće ni MM gledat...pusti šumicu da zaraste ....režu ukoso prema nozi...

A opet postoji teorija da je koža kao i platno ako ga zarežeš lako ga dalje strgat, a ako samo puca puno je manje i ne širi se....

Ja ću zamolit babicu ako može da ne reže......a vidjet ćemo što će biti...
Babica?????!!!! Pa zbaoga zar to babica radi?? Pa ona po zvanju nema veze sa takvim stvarima!! Kakva babica, to mora doktor raditi!!!

I režu škarama???? Jao majko moja ja ne znam što da radim,ja nisam sposobna za išta ovdje navedeno.

I nemojte mi reći da svaka to kaže ili da je svaka preživila pa ću i ja.Ja imam psihički problem i mislim da riješenje neću naći ovdje.
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:31   #72
ja ću zamolit ako ne treba da ne reže, ako ona misli da treba nek reže....pa šta Bog da....ne bojim se rezanja jer ga vjerojatno neću osjetit..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:32   #73
Quote:
masazerka kaže: Pogledaj post
Babica?????!!!! Pa zbaoga zar to babica radi?? Pa ona po zvanju nema veze sa takvim stvarima!! Kakva babica, to mora doktor raditi!!!

I režu škarama???? Jao majko moja ja ne znam što da radim,ja nisam sposobna za išta ovdje navedeno.

I nemojte mi reći da svaka to kaže ili da je svaka preživila pa ću i ja.Ja imam psihički problem i mislim da riješenje neću naći ovdje.
draga ovo ti je gola stina....rješenja nema, da ima ne bi sve prolazile kroz to.......babica reže jer ona vodi porod....doktor samo zašije poslje....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:35   #74
Ma neću vas više čitati jer mi je još gore
Cijelu noć sam se tresla i plakala i ne znam kako da riješim svoj problem straha
Imam divnog muža, divan brak, ljep posao.......

Pozzdrav i drži te se
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:38   #75
Quote:
masazerka kaže: Pogledaj post
Ma neću vas više čitati jer mi je još gore
Cijelu noć sam se tresla i plakala i ne znam kako da riješim svoj problem straha
Imam divnog muža, divan brak, ljep posao.......

Pozzdrav i drži te se
koliko imaš godina?
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:41   #76
Quote:
masazerka kaže: Pogledaj post
Ma neću vas više čitati jer mi je još gore
Cijelu noć sam se tresla i plakala i ne znam kako da riješim svoj problem straha
Imam divnog muža, divan brak, ljep posao.......

Pozzdrav i drži te se
sve ćeš ovo zanemarit kad ti dođe želja za bebom ili kad zatrudniš i jedino će zi biti važno da beba bude zdrava i da je što prije vidiš......
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:43   #77
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
sve ćeš ovo zanemarit kad ti dođe želja za bebom ili kad zatrudniš i jedino će zi biti važno da beba bude zdrava i da je što prije vidiš......
Meni se učinilo da je trudna ? Nema veze šaljem joj
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:51   #78
Quote:
masazerka kaže: Pogledaj post
Ma neću vas više čitati jer mi je još gore
Cijelu noć sam se tresla i plakala i ne znam kako da riješim svoj problem straha
Imam divnog muža, divan brak, ljep posao.......

Pozzdrav i drži te se
Ajde, ajde... neke stvari se pregrme... Ja se još uvijek grozim tog rezanja i samog poroda... Ali natrag više ne ide, a znatiženja za malom štrucom mi je veća od straha...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 13:16   #79
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
Ajde, ajde... neke stvari se pregrme... Ja se još uvijek grozim tog rezanja i samog poroda... Ali natrag više ne ide, a znatiženja za malom štrucom mi je veća od straha...
Upravo to
Ponekad me strah da bih najradje plakala, ali želim imati puno djece, barem troje, ako Bog da...e, ako ih želim moram stisnuti zube.
Nije sve u znanju i informiranosti...ja se opet nadam da ću imati i malo sreće na porodu
Jill13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 17:57   #80
što se boli tiče... ima alternativa.. osim toga menge vas bole danima svako tolko.. zub vas boli dok ne dođete do zubara ( a kod njega se nitko ne žuri).. ovo je svega par sati.. gle da je i 20h a nije.. i to svega jednom dvaput (ili već kolko djece mislite imati) životu..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..

Zadnje uređivanje putnica : 14.02.2007. at 01:15.
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:31.