Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2010., 11:35   #301
vjerojatno croatia express u teslinoj.
globetrotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 13:24   #302
Quote:
globetrotter kaže: Pogledaj post
vjerojatno croatia express u teslinoj.

a jel oni imaju iste cijene ili kaj?
krasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:15   #303
mogu li se nekaj negdje na internetu saznati cijene ovih vlakova?

povratne:
Zagreb - Lvov
Budimpešta - Lvov
Budimpešta - Kijev - Moskva

hvala
brib23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:37   #304
Quote:
brib23 kaže: Pogledaj post
mogu li se nekaj negdje na internetu saznati cijene ovih vlakova?

povratne:
Zagreb - Lvov
Budimpešta - Lvov
Budimpešta - Kijev - Moskva

hvala
Za Ukrajinu ti je najjeftinije ići tako da "lomiš" vlakove: dakle, Zagreb - Budimpešta, Budimpešta - Zahony, Zahony - Chop, Chop - Lavov. Ne znam koliko ti je to zgodno ako je solo putovanje jer ipak ima čekanja, ali svakako ispadne jeftinije. (Cijene željezničkog prometa unutar Ukrajine su dosta povoljne i dobri su im vlakovi. )

Na stranicama ukrajinske i ruske željeznice imaš cijene sigurno, samo ne znam ima li na engleskom. Ja sam kartu Moskva - Kijev kupila preko neta i predigla je na "bankomatu" za karte (kartomatu ). Samo, sve je na ruskom bilo.
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:51   #305
Quote:
krasta kaže: Pogledaj post
a jel oni imaju iste cijene ili kaj?
na medjunarodnim linijama da, za unutar hrvatske ne mogu potvrditi. ovo su inace njihove cijene.
globetrotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 17:38   #306
pozdrav!

zanima me jel itko od vas putova na ovoj novootvorenoj
relaciji sarajevo - beograd? kakvi su dozivljaji? Koliko traje,
kakav je vlak?
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 20:53   #307
Quote:
Kioko kaže: Pogledaj post
Za Ukrajinu ti je najjeftinije ići tako da "lomiš" vlakove: dakle, Zagreb - Budimpešta, Budimpešta - Zahony, Zahony - Chop, Chop - Lavov. Ne znam koliko ti je to zgodno ako je solo putovanje jer ipak ima čekanja, ali svakako ispadne jeftinije. (Cijene željezničkog prometa unutar Ukrajine su dosta povoljne i dobri su im vlakovi. )

Na stranicama ukrajinske i ruske željeznice imaš cijene sigurno, samo ne znam ima li na engleskom. Ja sam kartu Moskva - Kijev kupila preko neta i predigla je na "bankomatu" za karte (kartomatu ). Samo, sve je na ruskom bilo.
Hvala na savjetu...isplati li se ići do Moskve vlakom preko Ukrajine? Iz Budimpešte direkt vozi vlak do Moskve preko Ukrajine, 39 sati pa me zanima kaj netko cijenu i treba li viza il nekaj za Ukrajinu?
brib23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 11:33   #308
Quote:
brib23 kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu...isplati li se ići do Moskve vlakom preko Ukrajine? Iz Budimpešte direkt vozi vlak do Moskve preko Ukrajine, 39 sati pa me zanima kaj netko cijenu i treba li viza il nekaj za Ukrajinu?
Treba ti tranzitna viza (ako ćeš se i vraćati istim putem onda ti treba s 2 ulaza-izlaza).

Ako ne misliš stajati u Ukrajini (nego ti je cilj samo Moskva) možda ti je bolje pogledati avione (Aeroflot, Malev).

A glede tih direktnih međunarodnih linija - takve karte su ti uvijek skuplje nego kad sam "lomiš" kako sam već opisala u prvom postu.

Ja se ne sjećam više cijena napamet pa ti tu ne mogu pomoći s konkretnim brojkama. Kad sam išla u Rusiju, letjela sam gore jer mi je tako bilo najpovoljnije, a vraćala sam se vlakom jer sam htjela vidjeti i Ukrajinu (5 dana ti vrijedi tranzitna viza, sasvim dovoljno da upoznaš Kijev i ostaneš jedan dan u Lavovu).
Sjećam se samo da je najskuplji dio te željezničke rute bila linija Moskva - Kijev, ostalo je stvarno bilo nešto jeftino. Budimpešta - Zagreb je 220 kn povratna karta (i ta je jeftinija nego ona u jednom smjeru!).
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 19:15   #309
Zna li tko možda cijenu povratne karte ZG Berlin?
nickthestripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 23:45   #310
Na kojim se sve stranicama se može kupiti karta za Transsibirsku željeznicu?? tnx
(www.waytorussia.com) tu znam
capone85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 00:24   #311
To ne znam. Meni su karte donijeli Rusi u ZG.

Znam da se karte mogu kupiti i preko interneta direktno sa stranica ruske željeznice, ali ne znam mogu li stranci to. Uglavnom, tako kupljena karta se predigne na kartomatu (ko bankomat za karte) i mislim da je to najjeftinija opcija.

Karte možeš kupiti najranije 45 dana prije polaska vlaka i ne koštaju isto za sve vlakove (iako idu istom rutom) pa obrati na to pažnju.

P.S.
U trećoj klasi je hrpetina ljudi u istom vagonu bez pregrada, naslagani ko srdele na policama , i ako misliš proći cijelu rutu, a nisi najizdržljiviji tip, uloži barem u drugu klasu.

Mislim da je najjeftinija verzija oko 150 eura (ako kupuješ u komadu Moskva - Vladivostok, svako izlaženje pa opet ulaženje nakon nekoliko dana poskupljuje cijelu priču). To je cijena za treći razred, karta kupljena u Rusiji (ne znam kakve su cijene preko internetskih agencija, nije mi trebalo pa nisam pratila).
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 00:31   #312
E da, to su cijene ljeti, u sezoni. Mislim da je zimi sve (puno) jeftinije.
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 01:06   #313
Zanima me putovanje vlakom Europom u 7. ili 8. mjesecu, ne na neko određeno mjesto nego bez unaprijed određenih aranžmana...znam da postoji onaj Interrail, ali je to dosta skupo, a čuo sam da navodno postoje jako jeftine karte za studentska putovanja vlakom po Europi. Dakle to je princip sjednete u vlak i vozite kud želite i tako 20ak dana...
filips13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:29   #314
Tnx Kioko! Mislim ići početkom 10. miseca i idem Moskva-Peking! Mislim stati u Irkustsku i Ulan Batoru po 2 dana i onda nastaviti do Pekinga. Je li dosta zima u to doba u Rusiji ili je podnošljivo (jel triba bunda?)? Uzet cu 2. klasu jer ide nas četvero pa je taman! Kako ide sistem kod kupnje karte ja platim i ona me čeka na tom automatu? Jel šalju kakvu potvrdu za vizu za Rusiju?
capone85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:54   #315
Listopad ti je već dosta hladan (vidi Moskvu u to vrijeme: klik) + prvi snijeg, Sibir je još hladniji.

Na osnovu karata za vlak mislim da ne možeš dobiti vizu, morat ćeš negdje rezervirati smještaj. S potvrdom o smještaju, vaučerom (to ti hostel može izdati, ali naplaćuju tu uslugu, i to masno), kartama za vlak odeš u rusku ambasadu, oni skuže koji ti je plan puta i na osnovu toga ti izdaju vizu (otkad dokad vrijedi).

Ionako se moraš prijaviti negdje kad uđeš u Rusiju (znali su raditi probleme na izlasku iz zemlje ako nema te prijave) tako da svakako ti rezervirani smještaj treba, barem na jedan dan.

Odi na temu o Rusiji, tamo se o tome raspravljalo na dugo i široko.
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 16:03   #316
Quote:
filips13 kaže: Pogledaj post
Zanima me putovanje vlakom Europom u 7. ili 8. mjesecu, ne na neko određeno mjesto nego bez unaprijed određenih aranžmana...znam da postoji onaj Interrail, ali je to dosta skupo, a čuo sam da navodno postoje jako jeftine karte za studentska putovanja vlakom po Europi. Dakle to je princip sjednete u vlak i vozite kud želite i tako 20ak dana...
pa to o čemu si čuo je InterRail
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 02:01   #317
Da, ali InterRail 20ak dana izađe oko 250 eura, a rekao mi je jučer jedan dečko da je on bio ovo ljeto i da je to njega došlo puno jeftinije, da su to nekakve studentske karte i da se to može nabaviti po ovim našim agencijama za putovanja, ali na stranicama od agencija to nisam našao...
filips13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 14:44   #318
Pogledaj si na http://www.sta-zagreb.com/prijevozi/...opa/inter-rail
Iako tu ništa konkretno ne piše, ali najbolje ti je njih kontaktirati ili otići do njihove poslovnice. To ti je vjerovatno ta studentska agencija o kojoj ti je taj dečko pričao.
bubbly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 16:39   #319
Lijep pozdrav. Zna li netko postoji li kakav vlak na relaciji Vinkovci - Atena. Znam da je prije postojao onaj koji je isao od Dortmunda do Atene preko Vinkovaca i Beograda pa me zanima postoji li takvo sto jos uvijek. I ako je netko upucen, koliko kosta karta i imaju li studenti popust?
SmthSpecial is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 18:37   #320
Quote:
SmthSpecial kaže: Pogledaj post
...Vinkovci - Atena...
hmm probaj na netu pronaći za kartu Balkan flexi pass
ja sam čuo da je to predobra stvar, ali nisam se previše informirao o tome
__________________
210x297
ix ox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.