Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2009., 10:43   #41
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
kako to trbušno izgleda??
legneš na bok i spustiš kontra koljeno na jastučić ispred
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 10:45   #42
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a nakon koliko vremena si taj luksuz si priuštila?
smiješ odmah ak nije bilo nekih komplikacija, ja sam prvu noć u bolnici spavala na trbuhu, pa me cimerica upozorila na to i pitala sam dr u viziti i ona rekla da je isto tako na trbuhu spavala i u trudnoći i odmah poslije
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 10:47   #43
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
legneš na bok i spustiš kontra koljeno na jastučić ispred
aha..to na pola 1/2 ...onako kao varanje..niti na trbuhu a niti na boku

pametno i to

sve zapisujem majke mi
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 10:49   #44
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
aha..to na pola 1/2 ...onako kao varanje..niti na trbuhu a niti na boku

pametno i to

sve zapisujem majke mi
kad naraste trbuh bit će na trbuhu vidjet ćeš , ja sam tako da zadnjeg dana
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 11:08   #45
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Zmijice...koji slikovit opis

zamišljam te u tim pozama.

A trbuh mi je pred kraj bio 120 cm opsega
Znas da nisam sitna, al uobicajeni mi je 70.
Bila sam blizu savrsenom geometrijskom tijelu
(ima slicka trbusine na mom fotkiju)

Quote:
Inica kaže: Pogledaj post
Meni se nekak najviše paše namjestit na mm-a, onak na lijevi bok prebacit desnu nogu i ruku preko njega... Nije baš oduševljen, ali šuti i trpi...
Toooo! Kak sam to zaboravila
Pa to mi je bilo najdraze

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Sve u svemu, cim rodim, jos tamo na stolu cu im se okrenuti na trbuh i zaspati.
Sad cu ja bit partibrejker, al mene su sise rasturale kad sam prvi put pokusala spavat na trbuhu (cca mjesec dana nakon poroda, prije toga me zezao rez od carskog).
Evo sad sam isla lec na trbuh da probam i jos uvijek mi je neudobno u onoj "dojilackoj" sisi (Kico koristi samo jednu, lijevu).
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 11:24   #46
Mene je to spavanje na trbuhu otpocetka brinulo jer mi je to uvijek bio naj polozaj za spavanje. MEdjutim, jednostavno sam sama od sebe prestala. Ne znam vam to objasnit kao da sam podsvjesno znala da mi to sad ne valja, pa cak kad bih se i usred noci probudila ne bih lezala na trbuhu. Sad su mi bokovi favoriti. Desni mi bolje pase, ali kad se okrenem na lijevi onda sam blize MM-u pa i to ima svojih prednosti.....

Inace, dr. opce medicine mi je preprucila polozaj na ledjima jer je tad kao maternica najbolje prokrvljena, ali od toga me uvijek bole ledja. A u jednoj sam knjizi o trudnoci procitala da je maternica najbolje prokrvljena kad lezis na ijevom boku.... pa sad ti budi pametan
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 11:30   #47
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Inace, dr. opce medicine mi je preprucila polozaj na ledjima jer je tad kao maternica najbolje prokrvljena
ta dr bi trebala malo ponoviti gradivo
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 12:04   #48
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
legneš na bok i spustiš kontra koljeno na jastučić ispred
ovako sam se jedino uspjela naspavat u prvoj trudnoci
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 14:45   #49
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post


Sad cu ja bit partibrejker, al mene su sise rasturale kad sam prvi put pokusala spavat na trbuhu (cca mjesec dana nakon poroda, prije toga me zezao rez od carskog).
Evo sad sam isla lec na trbuh da probam i jos uvijek mi je neudobno u onoj "dojilackoj" sisi (Kico koristi samo jednu, lijevu).
Mene su na pocetku trudnoce tako cice bolile da sam morala spavati u grudnjaku a trcanje mi nije padalo na pamet pa me nije sprijecilo da spavam na trbuhu. Bolilo je ali se dalo izdrzat.
Samo ne znam ako cu na carski rodit da cu bas moci odmah na trbuh ali u nadi je spas.

Sad citam da pisete da se moze pri spavanju na boku noga naprijed staviti pa ne kuzim kako je drugacije moguce spavati na boku nego tako s gornjom nogom ispred sebe.
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 14:47   #50
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Sad citam da pisete da se moze pri spavanju na boku noga naprijed staviti pa ne kuzim kako je drugacije moguce spavati na boku nego tako s gornjom nogom ispred sebe.
Tako da imaš skvrčene obje noge, jednu na drugoj. Ja tako mogu, moja seka ne, kaže da joj smetaju koljena.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 14:59   #51
Ah. To mi uopce nije palo na pamet. Ne bi tako mogla zaspati, prvo to s koljenima a drugo mi se nestabilno cini.
Meni je noga ispred i na jastuku.
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 15:10   #52
tri put hura za jastuke među nogama


__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 15:39   #53
ja sam se jako trudila spavati na lijevom boku - na večer tako legnem, a sad, kako se probudim...
jastuk za dojenje je super stvar
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 18:24   #54
Ja spavam na bokovima, više na lijevom jel mi tako bolje odgovara, a do prije nekih mjesec dana sam uspjevala ovo pol pol kao na trbuhu, izvijeno dosta, ali mi je pasalo. Na leđima mogu ako gotovo sjedim, a sad u biti i spavam na jako povišenom jer em sam prehlađena, em i tako teže dišem.
Što se tiče spavanja na trbuhu, u mayo clinic mislim, nisam sigurna, sam pročitala da se ne bi trebalo spavati u trudnoći jer bi moglo doći do prestanaka dovoda kisika do bebe tako da kad god se probudim na leđima malo se prepadnem
Kad bolje razmislim ja u biti više ne ležim, više spavam sjedeći
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 18:34   #55
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a di je ta tvoj prijateljica imala posteljicu? naprijed, nazad, na boku?

(jer mi rekoše da posteljica može biti i bočna)
Vjerojatno se kod nje radilo o niskoj posteljici...Tada je potrebno cuvati trudnocu i mirovati jer moze doci do prijevremenog poroda...
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 20:15   #56
kako je trudnoća odmicala - sve sam više spavala na boku, u fetus položaju, s jastučićem izmeđ koljenih
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 20:23   #57
meni je trebalo puno vremena da se naviknem na spavanje na lijevom boku...
oduvijek spavam na trbuhu, ono pol pol sa jednom nogom savijenom i bez jastuka...i sad nakon toliko godina spavanja na ravnom sad sam na dva velika jastuka...ovaj za dojenej sam kupila davno ali mi ne paše...nekako me nažulja...i sada mi više paše na desnom nego na lijevom boku ali nekako se prisiljavam spavati na lijevom...onoliko koliko uspijem spavati...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 23:30   #58
Kad sam bila zadnji put kod dr. na pregledu pitala ga za spavanje na boku i rekao mi da može na bilo kojem al da je na lijevom boku 20% bolja prokrvljenost posteljice i da se zato preporučuje,al da spavam kak mi paše....da se beba uvijek prilagođava načinu ležanja i da se ne opterećujem s tim.
Ja prakticiram spavanje na lijevom boku,al me leđa rasturaju. mm je već lud od masiranja, a to me spašava
Jedan jastuk mi je između nogu, jedan pod leđima,a treći grlim jer ne znam kud bih s rukama kad spavam na boku
Uglavnom, borim se.
Naspavat ću se na trbuhu za 2 mjeseca.....ako i onda budemo spavale
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 00:15   #59
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a nakon koliko vremena si taj luksuz si priuštila?
Nikako da odgovorim - dakle nakon jedno 2-3 tjedna - mučilo me da ću procuriti ako legnem na trbuh.
Inače preporuča se da se počne odmah nakon poroda, pa po malo - da se maternica bolje, brže i lakše vrati.
I odonda mi nema do spavanja na trbuhu
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 11:10   #60
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
Kad sam bila zadnji put kod dr. na pregledu pitala ga za spavanje na boku i rekao mi da može na bilo kojem al da je na lijevom boku 20% bolja prokrvljenost posteljice i da se zato preporučuje,al da spavam kak mi paše....da se beba uvijek prilagođava načinu ležanja i da se ne opterećujem s tim.
Ja prakticiram spavanje na lijevom boku,al me leđa rasturaju. mm je već lud od masiranja, a to me spašava
Jedan jastuk mi je između nogu, jedan pod leđima,a treći grlim jer ne znam kud bih s rukama kad spavam na boku
Uglavnom, borim se.
Naspavat ću se na trbuhu za 2 mjeseca.....ako i onda budemo spavale


znači to je razlog... e onda ću se zavezat lancima i špagom izlit u gipsano korito da se naviknem na lijevi bok
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.