Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2004., 19:22   #61
'Century' je 100+ bodova u jednom frame-u, ali ne nuzno u istom 'break-u. 'Foul' je kad pospremis kuglu koju gadjas, ali usput napravis neku spacku, npr. padne ti bijela... 'Foul and miss' je kad promasis kuglu koju gadjas... Ta razlika je bitna, jer u zadnjem slucaju protivnik ima 'free ball' ako ne 'vidi' kuglu koju mora igrati (tj. ne moze je direktno odigrati).
Molim ispravke ako u necemu grijesim...
Za 'ton' nikad nisam cuo...
__________________
Ponekad se korisno odmoriti.
lambik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 21:56   #62
hm... a što je sa onom situacijom kada je igrač za stolom zasnukan i fula - nakon čega sudac zove, recimo to tako, prijestup (sa promašajem ili bez, not sure...) - nakon čega protivnik može birati hoće li igrati ili dati suparniku za stolom još jednu "šansu" da odigra.
i time eventualno pripiše još koji bod sebi.

elem... jel to situacija nakon foul&miss ili samo foul?
ili oboje?

free ball znači da može igrati bijelu iz D-a, jel tako?
[što je onda ball in hand? kad može bijelu igrat od kud god želi? postoji li to uopće...? daaavno sam čitao sva pravila i bila su mi sva nekako hoch/nerazumljiva. ono: "thou shallst not playeth the ball if the thou canst not looketh the ball directly at."
__________________
... to je zato što vrijeme ide.
paški sir i vrhnje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 21:57   #63
[ah da... 0'sullivan da winna! majstor = majstor...]
__________________
... to je zato što vrijeme ide.
paški sir i vrhnje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 23:02   #64
Quote:
paški sir i vrhnje kaže:
hm... a što je sa onom situacijom kada je igrač za stolom zasnukan i fula - nakon čega sudac zove, recimo to tako, prijestup (sa promašajem ili bez, not sure...) - nakon čega protivnik može birati hoće li igrati ili dati suparniku za stolom još jednu "šansu" da odigra.
i time eventualno pripiše još koji bod sebi.

elem... jel to situacija nakon foul&miss ili samo foul?
ili oboje?

free ball znači da može igrati bijelu iz D-a, jel tako?
[što je onda ball in hand? kad može bijelu igrat od kud god želi? postoji li to uopće...? daaavno sam čitao sva pravila i bila su mi sva nekako hoch/nerazumljiva. ono: "thou shallst not playeth the ball if the thou canst not looketh the ball directly at."
1. Mislim da je to situacija nakon (foul and) miss. Prije nekoliko mjeseci sam na internetu nasao vrlo opsezna pravila snookera, do zadnjeg detalja. Ne znam vise na kojoj adresi je to bilo, nisam je zabiljezio, ali uglavnom, na netu se sve te stvari mogu naci (uz primjenu magicne rijeci 'google'). Morat cu i sam jos koji put poledati...

2. 'Free ball' je kad igrac, nakon promasaja protivnika, ne moze 'direktno' igrati kuglu koju treba igrati (morao bi od barem jedne 'mante'), pa u tom slucaju smije igrati BILO KOJU kuglu, koja, u slucaju da je spremi u rupu, vrijedi jedan bod (kao crvena). Nakon toga, na redu je 'boja'...

O'Sullivan - Dott 18 - 8. Slusao sam i izjave nakon finala, Suljo stvarno puca od samouvjerenosti, ne samo na stolu... Covjek djeluje pomalo arogantno, ali za igru u svakom slucaju .
__________________
Ponekad se korisno odmoriti.
lambik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 23:19   #65
evo pravila, samo... meni su bila razmjerno nerazumljiva... možda tebi bude jasnije.

napisan je ko neki službeni dopis za nešto jako službeno.

ja bi radije nešto more straightforward
__________________
... to je zato što vrijeme ide.
paški sir i vrhnje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 00:15   #66
O Talliban sredio Drotta

Šteta, žao mi malog Dotta zadnjih 10 frameova sve je izgubio- previše promašaja, poklonjenih situacija a čupavac ništa ne propušta.
Nisam očekivao ovakav rasplet, na zadnjem turniru u Bahreimu Sullivan je igrao dobro mada su u puno boljoj formi bili Hunter (izgubio u finalu - najavljuju ga kao novog šampiona), White, Lee (debeljko)...
Prošlogodišnji finalisti ove godine i nisu nešto pokazali i 99% ekipe su sa Engleskog kontinenta iznimke kao što su japanac Watana koj stalno gubi i sl. su rijetkost.
Kod nas nema prostora osim 2-3 mjesta i ljudi su slabo informirani npr. ovi detalji kod pravila koji daju dodatni čar igri.
trebalo bi nešto poduzet. okupit interesente i oformint neku vrstu organizacije kluba ili sl. ako bi bilo dovoljno zainteresiranih.
Pa životna želja bi mi bila zaigrat negdje vani.
Nisam se naigrao previše Snookera ali ga pratim več 10 godina, pa Hendry je bio tada još dijete a igrao je ko zmaj
Eto O¨Talliban je osvojio svoju drugu titulu svjetskog šampinjona i to potpuno zasluženo, sredio je sve favorite i svaka mu čast.
O pravilima bi bilo puno interesantnije u živo za stolom!!!
Pozdrav!!
R.
__________________
ko živ ko mrtav
Groboder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 00:24   #67
Hvala, Paski Sir i Vrhnje! Upravo na ove web stranice sam i mislio. Meni su one sasvim OK, pravila su potpuna i , mislim, dobro objasnjena. Cuj, lista pravila u bilo kojem podrucju obicno je uvijek pomalo suhoparna...
A sto se tice uhodavanja pravila uzivo za zajednickim stolom; vrlo, vrlo rado, tko zna, mozda jednom i bude prilika za to...
PS I moja zena je navijala za Dotta (meni je bilo vise - manje svejedno), ali u zadnjih 10 - 12 frame-ova decko je vise vrtio glavom u stilu 'oh no' , sjedeci, nego sto je igrao. svejedno, i njemu svaka cast za ovo finale i dolazak u njega...
__________________
Ponekad se korisno odmoriti.
lambik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 10:48   #68
Quote:
paški sir i vrhnje kaže:
hm... a što je sa onom situacijom kada je igrač za stolom zasnukan i fula - nakon čega sudac zove, recimo to tako, prijestup (sa promašajem ili bez, not sure...) - nakon čega protivnik može birati hoće li igrati ili dati suparniku za stolom još jednu "šansu" da odigra.
i time eventualno pripiše još koji bod sebi.

elem... jel to situacija nakon foul&miss ili samo foul?
ili oboje?

free ball znači da može igrati bijelu iz D-a, jel tako?
[što je onda ball in hand? kad može bijelu igrat od kud god želi? postoji li to uopće...? daaavno sam čitao sva pravila i bila su mi sva nekako hoch/nerazumljiva. ono: "thou shallst not playeth the ball if the thou canst not looketh the ball directly at."
Ono prvo je foul & a miss. To je pravilo prvenstveno uvedeno da se izbjegne da igrači namjerno foulove rade. Sve ovisi o sudačkoj procjeni.

Ne. Free ball je slučaj kada jedan igrač napravi foul, a zatim je drugi na potezu, ali "ne vidi" nijednu crvenu kuglu. Tada taj drugi igrač može odabrati bilo koju od crne, pink, plave, smeđe, zelene ili žute kugle i odigrati ju kao crvenu kuglu, tj. samo za 1 bod. Nakon pogotka, ta kugla se vraća na svoje standardno mjesto i opet gađa jednu od "colour" kugli za stvarnu količinu bodova, jer je upravo gađao "crvenu". Ovo pravilo postoji isto samo da bi se izbjeglo da igrač pomoću foula, slučajno ili namjerno postigne snooker, iliti, sakrije bijelu da se crvene kugle "ne vide".

Sudac odlučuje da li će zvati foul&free ball ili foul&miss. Foul&miss pravilo je relativno nedavno uvedeno, te se koristi samo na turnirima...nikad u običnoj igri.

Bijelu udaraš iz D spota samo za početni break ili kad protivniku upadne bijela u rupu. Iznimka je kada partija završava na "respotted black". To je kada igrač pospremi zadnju crnu kugli i počisti stol, ali s tim je rezultat baš izjednačen. Tada se crna vraća na svoje mjesto, bijela u D spot i onda ko prvi potjera tu crnu u rupu je pobjednik. Ovo sa "respotted black" se izuzetno rijetko događa.

Ball in hand ne postoji u snookeru. To je za američki pool biljar, tj. običan biljar kakav možeš vidjet kod nas. Mislim da su već neki gore objašnjavali to pravilo...
skill is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 14:56   #69
kul, neke stvari su napokon razjašnjene.
ne sjećam se da sam tako skoro bio vidio da je sudac dodijelio free ball, pa me zbunilo...

tnx!
__________________
... to je zato što vrijeme ide.
paški sir i vrhnje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 19:02   #70
Paški sretno sutra i javi se kad završiš pa cemo do Flama na kavu!

PS
Pozdrav ostalim ljubiteljima snookera (vama svoj trojici!!!) uz ispriku što vam ovako uzurpiram prostor.
 
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 19:11   #71
In hand imas u osmici i devetki,to znaci nakon nekog faula stavljas bjelu bilo gdje na stolu...
U vezi snookera u hrvatskoj se mora nesto pod hitno poduzeti ,jer igra je stvarno predobra
 
Odgovori s citatom
Old 07.05.2004., 00:46   #72
sad nas već ima.. kolko..? petero čak.. koji vole gledat.
a ne mo'š voljet gledat, a da ne poželiš jednom i zaigrat.

treba poduzet, al što?


skup sport...
jako.
__________________
... to je zato što vrijeme ide.
paški sir i vrhnje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2004., 05:56   #73
Quote:
paški sir i vrhnje kaže:
sad nas već ima.. kolko..? petero čak.. koji vole gledat.
a ne mo'š voljet gledat, a da ne poželiš jednom i zaigrat.

treba poduzet, al što?


skup sport...
jako.

Idealno bi bilo slijedeće:
Nači adekvatan prostor, nabavit recimo 2 stola i registrirat klub.
Zatim cijelu stvar malo promovirati i okupit još interesenata.
To definitivno nije jeftina igra ali da se skupi hrpica ljudi pa nešto bi valjda ispalo, tj nismo valjda tolika sirotinja. Odredit jednu simboličnu članarinu da se pokriju troškovi najma prostora i održavanja. Članovi bi zauzvrat dobili termine za stol što bi ih došlo daleko jeftinije nego inače!

Rezervna varijanta je zakupit termine na mjestu gdje več postoji stol ali neku vrstu organizacije bi trebalo učinit jer svatko sam nemože puno a kao organizacija možeš djelovati na razne načine npr. organizacija turnira i sl.

Eto za početak barem materijala za razmišljanje!
__________________
ko živ ko mrtav
Groboder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2004., 19:49   #74
eh, materijala puno.. čak sam sa jednim drugarom prije neki dan raspravljao kolika bi bila otprilike cijena organizacije nekog turnira...

što se tiče kluba, mislim da bi trebalo imati minimalno barem €5000 početnog kapitala za tako nešto, i pri tome nisam uračunao najam/kupovinu (rrrrajt...) prostora.
ovih 5k€ bi pokrilo samo nabavku opreme.
možda.
također, sponzore bi bilo jako teško naći, jerbo kod nas je promocija/popularnost snookera (a nisam siguran da tako nije ni sa bilijarom) ravna nuli, što jel, potencijalnim sponzorima ne bi djelovalo nimalo atraktivno...
__________________
... to je zato što vrijeme ide.
paški sir i vrhnje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 16:31   #75
Malo da se nadodam diskusiji oko free-ball-a:

koliko sam ja upucen (a nisam bas), free ball se dodjeljuje u slucaju kada protivnik napravi foul, a kugla koju bi ti trebao po pravilu pogoditi se ne vidi kompletna (iako je se vidi npr 80% sto je vrlo iskoristivo). Dakle, ne mora to biti crvena, vec ona koja slijedi po redu. Ovo gore je neki presjek izmedju pravila koja objasnjavaju na Eurosportu i pravila u igri "Virtual pool 3" (meni jedna od boljih simulacija snookera).
__________________
Sometimes when I freestyle, I ... loose confidence
Froolah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 20:01   #76
Ja sam clan jednog biljar kluba,sve to ide dobro ..osmica,devetka,14+1 se igra turniri ,liga i sve to ..a snookera nista,to mi je stvarno zao...otvaranje nekakvog snooker kluba je odlicna ideja,ali mislim da bi bolje bilo kad bi vec postojeci biljar klubovi ubacili pokoji stol za snookera,pa onda polako razvijat snooker u hrvata
 
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 21:31   #77
Ideja

Turnir forumaša?
__________________
Prvo materijalna baza, pa duhovna nadgradnja.
Tuco-il brutto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 22:57   #78
Yes, yes, yes.

Sudjelujem u studentskoj ligi u M-u nedjeljom. Ima u Las Vegas bircu na Crnomercu svakadva tjedna turnir. 60 kn upad, prvi 50%, drugi 30%, treci 20% od uplata, moze se i jednom izgubiti i biti prvak.... al jos se nisam odlucio. Rekoh si, kad nadjem stap.

Forum turnir moze. A moze i online. Upravo igram na yahoo-u pool po tim am. pravilima. Super je.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2004., 02:45   #79
Bilo bi zanimljivo vidjeti koliko interesenata ima i koliko bi se tu dalo skupit love, pa za početak skucat za jedan stol i vidjet gdje ga smjestiti i po mogučnosti lijepo uredit prostor - ne mislim na neki skupi inventar, več ono igra zahtjeva ugodan ambijent.
Vidjet što je potrebno za registraciju kluba.
Što se sponzorstva tiće svakako bi trebalo složiti jedan pametan i ambiciozan text pa ga gurnuti na razne strane. Interesantne su firme koje i inače u svijetu sponzoriraju Snooker događaje tipa LG i sl. a moguče se nađe i kakvo poznanstvo. Zatražit financiranje stola opreme prostora ili što su več u stanju ponuditi a za uzvrat nagovijestiti da se planira javno djelovati i tu bi moguče netko našao svoj interes.
Također kontaktirati klubove u drugim evropskim gradovima .
Da se složi dobra ekipa ja bi se upustio u to i vjerujem da bi se nešto i dogodilo!
__________________
ko živ ko mrtav
Groboder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2004., 08:54   #80
Quote:
Groboder kaže:
Bilo bi zanimljivo vidjeti koliko interesenata ima i koliko bi se tu dalo skupit love, pa za početak skucat za jedan stol i vidjet gdje ga smjestiti i po mogučnosti lijepo uredit prostor - ne mislim na neki skupi inventar, več ono igra zahtjeva ugodan ambijent.
Vidjet što je potrebno za registraciju kluba.
Što se sponzorstva tiće svakako bi trebalo složiti jedan pametan i ambiciozan text pa ga gurnuti na razne strane. Interesantne su firme koje i inače u svijetu sponzoriraju Snooker događaje tipa LG i sl. a moguče se nađe i kakvo poznanstvo. Zatražit financiranje stola opreme prostora ili što su več u stanju ponuditi a za uzvrat nagovijestiti da se planira javno djelovati i tu bi moguče netko našao svoj interes.
Također kontaktirati klubove u drugim evropskim gradovima .
Da se složi dobra ekipa ja bi se upustio u to i vjerujem da bi se nešto i dogodilo!
Ma kakav LG
Mislio sam da se nađemo na nekom dobrom mjestu u ZG ili ako netko dolazi u Peštu. Nešto kao npr. svakog ponedjeljka ili svakog drugog ponedjeljka na tom i tom mjestu u to i to vrijeme.
A što se tiće stolova, tj. posjedovanja vlastitog stola-možda, možda ,možda nekad-nekako mislim da je važna socijalizacija i odlazak u omiljeni pool hall ili birc(gdje već igraš) I da imam love i dalje bih igrao u Arpad biliard czentrumu-imam ekipu,maknem se od doma,a i kad igraš duže vrijeme na istom mjestu-ljudi te skontaju,sprijateljiš se pa često igraš besplatno ili sa konobarima/vlasnicima/poslužiteljima.
Možda griješim?
__________________
Prvo materijalna baza, pa duhovna nadgradnja.
Tuco-il brutto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.