Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2004., 08:54   #81
nemoj si ti nish, to je normalno.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2004., 09:57   #82
Quote:
jimmy kaže:
evo ovaj link sam dobil od kvalificirane osobe..asistentice za psihologiju na faxu..kad vec meni ne veruju ovi streberi Tufiri i Mljackati i ona mala s 1. stranice kak se zvala..podsvjest stvarno postoji a ovo je znanstveno-kiberneticki dokaz za to
dakle::


check your podsvjest
Jel čitaš ti moje postove Jungo-punkeru

Kad sam ja rekao da podsvijest ne postoji?!?!

BTW, koja asistentica? Jel' iz Zagreba?
__________________
She blinded me with science!
Tufir II is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2004., 10:27   #83
pa ti si nesto pricao da priznas samo opipljivi materijal i slicno..zato ti sad evo onaj link ..iznenadio si se, ha..

asistentica jedna pametna, nebum sad govoril koja, iz razumljivih razloga, ne. al nije iz rijeke
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2004., 18:55   #84
Quote:
jimmy kaže:
evo ovaj link sam dobil od kvalificirane osobe..asistentice za psihologiju na faxu..kad vec meni ne veruju ovi streberi Tufiri i Mljackati i ona mala s 1. stranice kak se zvala..podsvjest stvarno postoji a ovo je znanstveno-kiberneticki dokaz za to
dakle::


check your podsvjest



Ja mislim da ti to ta asistentica želi nešto privatno poručiti
 
Odgovori s citatom
Old 11.04.2004., 21:05   #85
ne, odkud ti ta ideja!? kaje to tebi ispalo, ha! kakve su to projekcije?
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2004., 21:34   #86
Quote:
Oleander kaže:


Ja mislim da ti to ta asistentica želi nešto privatno poručiti


Ma zna to Jimi podsvjesno, ali mu ego brana ne dopušta svjesni pristup tome sadržaju. Ali zato u snovima...
__________________
She blinded me with science!
Tufir II is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 15:44   #87
hahaha!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 23:19   #88
podsvjest ne postoji
a i da postoji kao takve je ne bi trebali biti svjesni... zasto je onda podsvijest ako smo je svjesni.... samo sebe ponistava.... svasta....
flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 23:21   #89
pa i nismo. vecina ljudi zhivi u velikoj mjeri nesvjesno
onog kaj se stvarno zbiva u njima i zakaj. a time automatski i vanjskih stvari.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2004., 12:10   #90
Re: Podsvijest - sto je i je li?

Quote:
Rajčica kaže:
kako biste ukratko objasnili taj pojam?

bas sam ga se danas dotakla u razgovoru...
ne mogu ga tocno definirati... je li to neki nas nerafinirani dozivljaj svijeta? ili samo drugacije vidjenje, ili unutarnje stanje? id? cemu sluzi? postoji li uopce?
Sve misli, uvjerenja, stavove, postavke ili dogme koje ispišemo, urežemo ili utisnemo u svoju podsvijest iskusit ćemo u obliku okolnosti, uvijeta i doživljaja. Ono šta ispišemo u nutrini, iskusit ćemo izvana. Naš život ima dva lica, objektivno i subjektivno, vidljivo i nevidljivo; misao i njezino pojavno uobličenje. Naše misli prihvaća mozak, organ našeg svjesnog i misaonog dijela uma. U trenutku kada naša svijest u potpunosti prihvati misao, šalje je u solarni pleksus, tkz. mozak našeg uma, u kojem se ona pretvara u mentalnu stvarnost i otjelotvoruje svoju nazočnost u našim iskustvima. Podsvjest se ne može suprostavljati. Ona djeluje sukladno samo ono što u nju upišemo. Ona, kao konačne, prihvača naše sudove i sve zaključke svjesnoga uma. U tome je razlog zašto vječito pišemo u Knjigu Života:naše misli postaju naša iskustva. Ralph Waldo Emerson je napisao: Ćovjek je ono što misli čitavog dana.
koc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2004., 21:06   #91
jimmy,sta je san nego deformirani sadrzaj nasih zelja?!
ta se definicija moze prosirivati,mijenjati ,ali je ,cini mi se ,uvijek u snu posrijedi zelja,ma kako prikrivena bila.
naravno da postoje individualni i kolektivni simboli,isto kao i sto postoji individualno i kolektivno nesvjesno
__________________
na muci se poznaju junaci pavlove ulice
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2004., 22:26   #92
7edmica, hoo, san je puno vishe nego kolekcija nashih neispunjenih zelja. osim ako pod zheljama ne podrazumijevash i zelju nasheg nesvjesnog da nam porucuje i signalizira o sebi, stvarnom stanju psihe, o skrivenim, a i nekima samo ne nama otvorenim kutcima psihe, a svim time signalizira nam i o njenom (=nashem )) smjeru.
ta takozvana "zelja" nesvjesnog je zapravo urodjena psihi...moram offf
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2004., 23:26   #93
Quote:
osim ako pod zheljama ne podrazumijevash i zelju nasheg nesvjesnog da nam porucuje i signalizira o sebi, stvarnom stanju psihe
Mislim da se upravo o tome radi. Naša podsvjest nam uvijek 'simbolički'/simbolima prenosi poruke o našim željama. Naše "Ja" treba to pomalo i polako integrirati.

Nije mi jasno zašto neki više preferiraju izraz "nesvjesno" umjesto sasvim jasnog i prikladnog izraza "podsvjesno". "Nesvjesno" je ono što nije svjesno i što takvo nikad neće postati svjesno? Kao da je to nekakva nesvjestica ? Takvo nešto moglo bi svejedno i ne postojati. Jer ako je nešto stalno "nesvjesno" onda je i ne-stvarno i ne-postojeće.

'Podsvjesno' je sasvim prikladan izraz.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2004., 00:19   #94
bah evo me natrag evo covek nema mira od posla ni na odmoru; pa kaj je to posel!?
a i inace me nema vishe bash na forumu, osim kod pitanja od najvece vaznosti za dobrobit ljudsku.

uummh nesvjesno rabim u Jungovom smislu. al to je malo shire pitanje

htio sam reci da osim nashih zelja postoje, ono, stanja psihe, stranputice psihe, moguci izlazi, konflikti, i o svemu tome nam nasha Podsvjest zna izvjeshtavati kroz snove.
zna, ali i ne mora nuzno u svakom snu. vec Freud razlikuje takozvane "neozbiljne" snove "Tagesreste", odnosno snove u kojima se obradjuju ostaci dana ili proshlog tjedna. a i takvi ostaci znaju onda funkcionalno biti ukomponirani u shiri, porucujuci, znakoviti kontext nasheg Nesvjesnog. saljuci nam stvari koje podsvjesno, intuitivno znamo i slutimo

znaci ne samo nashe zelje kao sadrzaj snova nego shiri kontext cjele nashe psihe.
koja se lakshe izrazava u snu kad svijest popusti
(ali i u svim drugim promijenjenim stanjima svijesti poput dance-therapy itd.)
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2004., 13:12   #95
Quote:
Black Hawk Down kaže:
Mislim da se upravo o tome radi. Naša podsvjest nam uvijek 'simbolički'/simbolima prenosi poruke o našim željama. Naše "Ja" treba to pomalo i polako integrirati.

Nije mi jasno zašto neki više preferiraju izraz "nesvjesno" umjesto sasvim jasnog i prikladnog izraza "podsvjesno". "Nesvjesno" je ono što nije svjesno i što takvo nikad neće postati svjesno? Kao da je to nekakva nesvjestica ? Takvo nešto moglo bi svejedno i ne postojati. Jer ako je nešto stalno "nesvjesno" onda je i ne-stvarno i ne-postojeće.

'Podsvjesno' je sasvim prikladan izraz.


Mislim da ds je ipak nesvjesno adekvatniji izraz,jer se radi o tome da nekih osjecanja,misli,sjecanja,dogadjaja,iskustava,emoci ja,zelja nismo svjesni,a kada nismo svjesni onda ona kao ni da nepostoje...ali naravno da jedan dio mozemo dovuci u svijest,to je zasigurno mukotrpan i dugotrajan posao,a isto tako je vjerojatno da neke stvari necemo otkriti,sto dublje kopas sve je tvrdje...
__________________
na muci se poznaju junaci pavlove ulice
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2004., 13:24   #96
Quote:
jimmy jazz kaže:
7edmica, hoo, san je puno vishe nego kolekcija nashih neispunjenih zelja. osim ako pod zheljama ne podrazumijevash i zelju nasheg nesvjesnog da nam porucuje i signalizira o sebi, stvarnom stanju psihe, o skrivenim, a i nekima samo ne nama otvorenim kutcima psihe, a svim time signalizira nam i o njenom (=nashem )) smjeru.
ta takozvana "zelja" nesvjesnog je zapravo urodjena psihi...moram offf

Ma to sam mislio,bravo majstore...tesko prenosim misli na papir,a i neznam dovoljno...porucuje nam,signalizira, da se mijenjamo ,korigiramo...
ja vec nekoliko noci,u snu, prelazim rijeku(evo zelje ,sic!),preci cu je kad tad....
__________________
na muci se poznaju junaci pavlove ulice
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 14:28   #97
a ima li tu nekoga tko bi povezao LSD s podsvijesti?
osobno mislim da jedno s drugim nema veze, al imam par poznanika koji tvrde obrnuto i nikako da se nadjemo negdje na sredini

po meni, lsd samo muci mozak koji se jadan trudi slozit nesto od onoga sta oci vide al mu slabo ide pa eto ispadaju bedastoce
Rajčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 23:11   #98
nezna se kak tocno LSD djeluje, zna se da utjece na Serotonin, al kak i kaj..
kaj ja znam je da mijenja percepciju, i fino relativira "stvaran svijet oko tebe". no vecina ljudi zhivi u onoj nekoj nepromijenjenoj varijanti vanjskog svijeta tak da...

navodno iskljucuje mehanizam potiskivanja-zato se lako bad-tripovi deshavaju. a ti fenomeni koji se onda deshavaju su vizualne i osjecajne prirode, i vecinom nerazumljivi, posto jako iskrivljeni (nesto poput iskrivljavanja u snu). moguce je da nam izadju neke stvari koje nam inace ne bi, ali uvijek uz puno praznog, slucajnog blebetanja nashe psihe (koja je tamo duboko dolje kaoticna...)
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 16:20   #99
Quote:
Frank Zappa kaže:
Je li moguće ovladati svojom podsvješću, gurnuti taj donji dio sante na površinu te je li bi to bilo kobno po čovjeka. I je li istina da zbilja život piše po našoj tabuli rasa od rođenja te stvara našu podsvijest i jesmo li mi robovi naših podsvijesti te dali ona robuje nama. Ako su već dani odgovori na neka pitanja, onada sam nešto preskočio , nemojte uzeti za zlo.
Ništa ti ne trebaš gurat jer sve šta napraviš sve šta misliš i radiš zapisano je u tvojoj podsvijesti. Tko je zapisao? Zapisao si si ti sam. Moguče je ovladati i kada to napraviš onda možeš šta god poželiš.
koc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 16:11   #100
Re: Podsvijest - sto je i je li?

Quote:
Rajčica kaže:
kako biste ukratko objasnili taj pojam?

bas sam ga se danas dotakla u razgovoru...
ne mogu ga tocno definirati... je li to neki nas nerafinirani dozivljaj svijeta? ili samo drugacije vidjenje, ili unutarnje stanje? id? cemu sluzi? postoji li uopce?
ja sam cula da je podsvijest ustvari izmisljena
__________________
zasoli me
valentina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.