Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2009., 12:32   #61
Bachove kapi na stranici snaga prirode (tu) možeš naručit da ti pošalje doma, prvo ispuniš onaj obrazac (dosta je detaljan, a to je bitno da dobro i iskreno ispuniš ) i ona ti složi ono što je za tebe dobro i pošalje poštom. Piše ti sve na ovoj stranici, skrolaj dolje čitaj šta te zanima i na dnu ti je obrazac koji trebaš ispuniti i poslati, ja sam slala mejlom
Sretno!
I meni su pomogle baš kod anskioznosti (pomješane s još nekim psih. poremećajima )
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 13:04   #62
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Bachove kapi na stranici snaga prirode (tu) možeš naručit da ti pošalje doma, prvo ispuniš onaj obrazac (dosta je detaljan, a to je bitno da dobro i iskreno ispuniš ) i ona ti složi ono što je za tebe dobro i pošalje poštom. Piše ti sve na ovoj stranici, skrolaj dolje čitaj šta te zanima i na dnu ti je obrazac koji trebaš ispuniti i poslati, ja sam slala mejlom
Sretno!
I meni su pomogle baš kod anskioznosti (pomješane s još nekim psih. poremećajima )
oki,idem probat.

p.s. ovi smajliji sa kolutajućim očima mi poprave dan

pusa

i pps,ako stvano nešto zas...kod naruđžbe,još ću te malo upilit,mada toliko smotana valjda nisam
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 13:23   #63
ako se ne varam draga anthony ja sam bachove kapi kupovala u običnoj ljekarni.nešto su pomagale,zapravo lijepo su me smirivale ,jako lijepo

međutim jako si me zabrinula sa svime što pišeš šta se bebi događa usljed PA,znaš da razmišljam o bebi no...ali draga moja ja nisam sigurna da ću ih ikad iskorijeniti,pa čemu ovoliko čekanje,kužiš?dvije god. sad na AD, 2,5 god. nemam PA ali ko mi može garantirati da ga neću imati u trudnoći?
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 13:40   #64
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
ako se ne varam draga anthony ja sam bachove kapi kupovala u običnoj ljekarni.nešto su pomagale,zapravo lijepo su me smirivale ,jako lijepo

međutim jako si me zabrinula sa svime što pišeš šta se bebi događa usljed PA,znaš da razmišljam o bebi no...ali draga moja ja nisam sigurna da ću ih ikad iskorijeniti,pa čemu ovoliko čekanje,kužiš?dvije god. sad na AD, 2,5 god. nemam PA ali ko mi može garantirati da ga neću imati u trudnoći?
ovako ljube moja draga,

ovo što se događa bebi uslijed pa može i nemora biti,to je jako bitno,i molim vas nemojte se odmah hororizirati s tim,ok?

drugo,i ja i mica smo imale isto što i ti,sama znaš najbolje,pa eto,njen domi je predivna,zdrava beba,tudnoću je prošla s par normabela,ništa strašno

meni se vratilo zadnja dva mj,ali evo mislim da ću dogurati dokraja ok....

inače,trudnoća je zaista drugo stanje,pitaj psihijatra kojeg god hoćeš,tako da mi se nemoj slomiti,pročitaj malo post gore od death.of.art pa ćeš se uvjeriti.

to što se meni vratilo,ja teže proživljavam,jer sam chicken kad su pa u pitanju,i grantiram da svaka mama ima tjeskobu kako se bliži termin.

zato,ukoliko to malo preostalog vremena do te tjeskobe ii u mom slučaju do PA dođe,lijepo kod ginića,on će odobriti,ukoliko treba
najlakšu terapiju,najmanje štetnu za bebu a koja će mami pomoći da izdrži do kraja poroda.

ti si 2,5 god na ad,ja sam bila 2,5 mj samo,nisu mi ni počeli djelovati a već sam morala prekinuti terapiju.

naravno,nitko ne garantira da se PA neće vratiti,sad,za godinu ili 10,ali draga,
toga moramo biti svjesni,a ja ne želim propuštati život i sve što on donosi zbog toga.

mogla sam u onako usr...stanju prekinuti trudnoću,ali evo me,dogurala sam dosad,bez i jedne jedine tabletice.

sad ćemo probat s helexom po potrebi i sa bachovim kapima.

važan je stav,važno je ne misliti zlo i naopako unaprijed i mislim da bi trebalo bit ok.

da me nebi sad neke mame popljuvale,lijepo je planirati trudnoću i porod kad nemaš psihičkih i fizičkih problema,ali

ja opravdavam želju i odluku svake žene koja će imati dijete a ima PA i anks,

jer ako mi samo imamo vjere,volje i snage za borit se za zdravu i bezbrižnu trudnoću,porod i dojenje,u konzltaciju liječnika i podršku obitelji,onda se sve može.

sve se može.teže je,ali se može.

vjeruj mi ni najluđa žena,nebi ničim naudila svom djetetu,rođenom ili nerođenom,a kamoli majka koja želi bebu,i koja može uspješno liječiti ovakav poremećaj.

ok?
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 13:44   #65
i za sve mame koje je možda prepao post o ljuštenju posteljice,i sl..

samo sam to navela tako da ne ispadne da se najlakše droksati tabletama,za tablete dakle postoji opravdan razlog.

isto tako svaka majka može sama odlučiti hoće li poslušati liječnike ili ne.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 13:45   #66
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Bachove kapi na stranici snaga prirode (tu) možeš naručit da ti pošalje doma, prvo ispuniš onaj obrazac (dosta je detaljan, a to je bitno da dobro i iskreno ispuniš ) i ona ti složi ono što je za tebe dobro i pošalje poštom. Piše ti sve na ovoj stranici, skrolaj dolje čitaj šta te zanima i na dnu ti je obrazac koji trebaš ispuniti i poslati, ja sam slala mejlom
Sretno!
I meni su pomogle baš kod anskioznosti (pomješane s još nekim psih. poremećajima )

ispunila,poslala,čekam...

hvala na pomoći.

mico,ako te nebude nešto išlo,reci,ali jednostavno je za poslati.

pusapusa
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 10:16   #67
evo da javim,

helex u novčaniku,u torbi u đžepu,na svakom koraku,neotvoren

možda placebo,al otkad je tu ne pijem ni normić.

draga marinella,glavu gore.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 12:38   #68
samo mali apdejt;

stižu Bachove kapi,jako se veselim...
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 16:12   #69
I tako dan po dan,nečemu se nadaš,nešto čekaš,živiš da preživiš dan sa što manje stresa,makar onog koji možeš kontrolirati i izbjeći i proći će.Kad rodiš počni odmah sa terapijom,pusti dojenje,glavno za tvoju bebu da si ti fit.I kontroliraj tlak sada često,da ne bi on podivljao,zna se dogoditi.Izdržati ćeš,a poslije te čeka ionako jedan skroz novi život.

(kad već ti popravljaju dan-evo jedan!)
__________________
Blaa Bla
Blaa Bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 21:04   #70
Quote:
Blaa Bla kaže: Pogledaj post
I tako dan po dan,nečemu se nadaš,nešto čekaš,živiš da preživiš dan sa što manje stresa,makar onog koji možeš kontrolirati i izbjeći i proći će.Kad rodiš počni odmah sa terapijom,pusti dojenje,glavno za tvoju bebu da si ti fit.I kontroliraj tlak sada često,da ne bi on podivljao,zna se dogoditi.Izdržati ćeš,a poslije te čeka ionako jedan skroz novi život.

(kad već ti popravljaju dan-evo jedan!)


imam helexe,imam normabele,imam bachove kapi,zasad,trudim se bez ičeg,imam u pripremi,placebi il ne...

anyway,o dojenju ću kad dođe,neka ja rodim živo i zdravo,i bez paničnih ataka u bolnici barem ...

hvala na komentaru,nekako je ohrabrujuć

p.s. imam već jednog malca
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 00:39   #71
Anthony imaš moju podršku.
Ja patila od anksioznosti i pan. napada zajedno s depresijom, jedno 2 godine prije trudnoće (pila Zolofte, Helexe i to dosta dugo). Sve znam kako ti je. Uspjela sam se poprilično unormalit nakon 2-3 godine toga svega.
U trudnoći me zašoro strah od visine. Nisam mogla npr. u shopping centru otić na gornji kat po pokretnim stepenicama. Bilo me strah otić na rub mog balkona (na 2. katu živim).. Al nije bilo potrebe za lijekovima, možda pokoji Normabel.

I sad 3 mj iza poroda sam nekako anksiozna opet, ne onako jako kao prije par godina, ali ipak kad negdje odem s bebom ulovi me neka anksioznost, najsretnija sam doma, kod mame, kad je MM tu negdje...
Možda bi se trebala opet pozabavit s time, ali pošto sam to već jednom pobijedila znam da mogu opet. I budem.

Ne znam šta da ti kažem, osim da se držiš, to je ionako samo u našim glavama, a gadno je kad zašora, ali proći će i zapravo nikad nam se ništa ne dogodi :-)
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 11:21   #72
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
Anthony imaš moju podršku.
Ja patila od anksioznosti i pan. napada zajedno s depresijom, jedno 2 godine prije trudnoće (pila Zolofte, Helexe i to dosta dugo). Sve znam kako ti je. Uspjela sam se poprilično unormalit nakon 2-3 godine toga svega.
U trudnoći me zašoro strah od visine. Nisam mogla npr. u shopping centru otić na gornji kat po pokretnim stepenicama. Bilo me strah otić na rub mog balkona (na 2. katu živim).. Al nije bilo potrebe za lijekovima, možda pokoji Normabel.

I sad 3 mj iza poroda sam nekako anksiozna opet, ne onako jako kao prije par godina, ali ipak kad negdje odem s bebom ulovi me neka anksioznost, najsretnija sam doma, kod mame, kad je MM tu negdje...
Možda bi se trebala opet pozabavit s time, ali pošto sam to već jednom pobijedila znam da mogu opet. I budem.

Ne znam šta da ti kažem, osim da se držiš, to je ionako samo u našim glavama, a gadno je kad zašora, ali proći će i zapravo nikad nam se ništa ne dogodi :-)
super,super se držiš,zna za te glupe strahove,ali ako ideš dalje bez kemije

ja imam strah od samoće,ma mogla bi sve,sve,sve na ovom j...svijetu sama napraviti,osim biti sama ili možda usamljena.

funkcioniram super,ali kad poislim,ako mi se šta dogodi dok sam sama doma,a dvoje djece????

eto ti mog nerealnog straha,ustvari nije ni nerealan,toga se svi boje,ali ja o tome razmišljam bez povoda.....


anyway,i tvoj je post ohrabrujući,teško je kad imaš PA i ANKS,ali kad imaš PA,ANKS i DJECU...

idem iz dana u dan.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 17:02   #73
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post

anyway,i tvoj je post ohrabrujući,teško je kad imaš PA i ANKS,ali kad imaš PA,ANKS i DJECU...

idem iz dana u dan.
Da, lako je meni za mene, ali si mislim kad je beba sa mnom šta ako zablokiram? Zato idem negdje malo pomalo da se ne preforsiram. Znaš šta si mislim, pa ne moram ja sad ne znam šta, na mjesec s bebom, ako me strah ić sama s njom na drugi kraj grada onda neću ić dok se ne osjetim sigurna, ne moram biti čelična lady

A sad dosta o meni, pričajmo malo o tebi. Izdrži. Dan po dan. Nemoj si postavljat sad neke velike ciljeve. Budemo nekako. To je sve u našim glavama, čim se toga sjetim odmah me manje strah.
Pusa!
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 22:50   #74
hvala na komentaru,nekako je ohrabrujuć

A što misliš...kako znam?


p.s. imam već jednog malca[/QUOTE]

O,pa nema veze.Drugi put je skroz drugačije(opuštenije).
__________________
Blaa Bla
Blaa Bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 06:41   #75
Cure, svaka vam čast što se super držite! Stvarno ste hrabre

Osobno nemam problema s ansionznošću, ali imala sam živčani napad (možda bi mogli reći slom živaca).
U 34. tjednu sam i radi određene obiteljske sitacije doslovno sam pukla, počela plakati nezaustavljivo, uz izljev bijesa i nisam se nikako mogla smiriti. Očito su hormoni pridonijeli jačini moje reakcije i negativnih osjećaja koji su krenuli iz mene...
Uglavnom, trajalo je jedno pola sata - sat vremena, popila sam dva Normabela od 2 mg i nakon nekog vremena se malo primirila.
To primirenje je bio plač koji je trajao pola dana, tuga, očaj, želja za samoćom, bespomočnost i što je najgore od svega - briga da sam naškodila bebici
Evo ne mogu ni spavati i stalno mislim je li sve skupa ostavilo negativne posljedice na bebu...
Pliz.... svaki je savjet dobrodošao!
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 11:52   #76
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
Cure, svaka vam čast što se super držite! Stvarno ste hrabre

Osobno nemam problema s ansionznošću, ali imala sam živčani napad (možda bi mogli reći slom živaca).
U 34. tjednu sam i radi određene obiteljske sitacije doslovno sam pukla, počela plakati nezaustavljivo, uz izljev bijesa i nisam se nikako mogla smiriti. Očito su hormoni pridonijeli jačini moje reakcije i negativnih osjećaja koji su krenuli iz mene...
Uglavnom, trajalo je jedno pola sata - sat vremena, popila sam dva Normabela od 2 mg i nakon nekog vremena se malo primirila.
To primirenje je bio plač koji je trajao pola dana, tuga, očaj, želja za samoćom, bespomočnost i što je najgore od svega - briga da sam naškodila bebici
Evo ne mogu ni spavati i stalno mislim je li sve skupa ostavilo negativne posljedice na bebu...
Pliz.... svaki je savjet dobrodošao!
ma bit ćeš ok,nemoj se sad više nervirat...

svašta ta mala stvorenja u nama dožive ali zapravo ne ožive,i koliko god su mali i nisu još rođeni,priroda se pobrinula da su većinom zaštićeni od vanjskih utjecaja,pa tako i od maminog tu-i tamo sloma...

to je već velika beba,34 tjedan,ne brini,svih tresu hormoni,i bolje je izbaciti bijes i ljutnju nego držati u sebi

kad imaš pregled,vidjet ćeš da će bit sve ok....

drži mi se..
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 11:40   #77
hvala!
ma stvarno se nadam da je sve ok, jer sam taj dan bila totalno van sebe (sram me je kad se sjetim), a beba se u trbuhu smirila taj dan vise nego obicno.
a mozda se bebonja smirio i radio normabela.

samo se molim da ce me na neku foru zaobici baby blues kad rodim, ali i ako me ne zaobidje da cu izdrzati bez posljedica za sebe i okolinu
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 13:44   #78
normabel se inače daje u trudnoći,recimo da bi neki ljudi rekli da se dijele šakom i kapom,ali nije istina.

daju se i za čuvanje trudnoće kao i za sve lakše poremećaje,od nervoze,anksioznosti pa i kod paničnih napadaja,iako tu češće puta ne pomažu nego pomažu.

ugl,anksiozne trudnice,svaki ginekolog će radije dati normabel jer jedan normabel će nanijeti manje štete od ovih ostalih stvari.

ako morate piti,ili katkad popiti normabel,nemojte se gristi,doktor ipak zna bolje,ok?

ja imam terapiju normabelom,odobren mi je i helex ukoliko normabel ne pomaže,ali popijem isključivo ako moram,kao jučer kad smo imali sudar...

čuvajte mi se,i nemojte se gristi,nervirat,i silovati mozak da misli pozitivno,hormoni utječu na psihu,a ako je psiha i od ranije osjetljiva,onda je moguće da nastanu problemi,ali sve se može i da riješiti.

trudnoća je drugo stanje,i ne zove se tako bezveze

pozdrav
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 21:55   #79
joooj koliki post sam napisala,i nestao...

bio je namjenjen curki s psihologije,koja bi htjela bit mama,ali pati od PA i anks...

a sad da skratim...


svi bi mi htjeli čuti,da,beba je recept za borbu protiv ovog poremećaja,a nije,i nitko to nikad neće niti smije reći.

uvijek je odluka na nama.

roditeljstvo je teško i kad je sve u redu,a opet..ni tad neznamo što nas čeka..za jednu,dvije ili deset godina.

donjeti odluku biti roditelj je i ovako teško..

odluka,trudnoća,roditeljstvo je rizik,briga,strah,teško je i nikad nećemo biti sigurni..

na nama je da vidimo dali smo jaki dovoljno za život bez djece? unatoč PA i anks...

jer,i da nema ovog,tko kaže da sutra neće biti nešto drugo?

ne ohrabrujem,zapravo i jesam malo..

ali to je to,život je borba,briga,i mislim da je lara zg (nisam sigurna,provjerit ću) imala najdivnji potpis koji ću stavit u poseban post...jer je zaista za sve vas koji donosite odluku o roditeljstvu,a posebno za nas anksiozne.

ja imam sina kojeg sam rodila dok nisam imala anks i sad ću rodit drugo dijete a imam anks....

jeli teško? je,jako,bojim se i borim se.

ali,kojem roditelju nije tako??

u svakom slučaju,bili hrabri za donjeti odluku,budite hrabri prvo nositi se s njom.

bila to odluka da (zbog biločga) hoćete ili nećete imati dijete.

evo,nadam se da sam malo približila kako je meni...

pozz
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..

Zadnje uređivanje anthony9906 : 01.11.2009. at 22:49.
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 22:14   #80
ide ovako nekako;

Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela. ...
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..

Zadnje uređivanje anthony9906 : 01.11.2009. at 22:34.
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.