Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2010., 16:11   #21
Kad ja počnem raditi, mali će biti i s mojima i s mm-ovima.
Oni će svakako sudjelovati u njegovom odgoju jer će mali s njima ipak provoditi pola dana, i htjeli-ne htjeli uz toliko vremena što provede s njima "pokupit će" neke stvari od njih.
__________________
Srećica
somewhere in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:12   #22
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
odgoj nisu samo one velike i važne stvari na koje se ovdje uglavnom misli. kojekakve sitnice utječu na formiranje djeteta ili su u nekom trenutku djetetu jako bitni i zanimljivi.
S ovim se slažem.
__________________
Srećica
somewhere in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:16   #23
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ne citas.
prvo si napisala ovo

Quote:
Pa ne znam da ce imati ikakvu ulogu u odgoju, ikad.
onda si se ispravila u

Quote:
Napisala sam da ce imati ulogu utoliko koliko ce mala provoditi vrijeme s njima, ali ocekujem da se drze naseg stila i da postuju nase vaznije odluke.
Npr, nema udarca po guzi, nema prelazenja na crveno i pretrcavanja ceste s njom, nema zastrasivanja doktoriam i policajcima....
Nema dozvoljavanja da udara i grize....
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:17   #24
suprugovi i moji roditelji ne sudjeluju, ali DJELUJU na odgoj nase djece preko nas, tj. kako su odgojili mene i mog muza.
obozavaju ih. i jedne i druge. uce lijepe stvari od njh (nekad i manje lijepe). i to je to.

u odgoju nase djece sudjeluje jako puno ljudi/djece/medija, jer sve sto vide od drugih na njih utjece i oblikuje ih. zato smo mi tu da sve to doziramo.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:18   #25
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
prvo si napisala ovo



onda si se ispravila u
Ne, napisala sam ovo
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Pa ne znam da ce imati ikakvu ulogu u odgoju, ikad. Osim u smislu u kojem svi s kojima diejte dolazi u doticaj imaju ulogu.
Ocekujem da ce slijediti nas stil i odluke u vaznijim stvarima, inace nece imati nikakvu ulogu, pa ni sporednu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:22   #26
pa to je meni žalosno, summer night. možda ja imam romantičan pristup bakama jer su moji baka i deda ljudi koje iznimno cijenim i volim, ali mislim da bi deda i baka ipak trebali imati ulogu ipak malo veću od one koju imaju 'svi s kojima dijete dolazi u doticaj'. za početak, mislim da su oni ljudi koji vole to dijete, a i ono bi na neki način trebalo voljeti njih (što nije slučaj s učiteljicom, recimo, a koja ima i više nego velik utjecaj na odgoj djeteta)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:27   #27
moja mama cuva malu dva dana, a mm-ovi su malo dalje..
naravno da obzirom na tako intenzivno druzenje baka (i djeda kad ne radi) imaju ulogu. istina je da i oni uz njihov nacin (s kojim se u principu slazemo) postuju i nasa nacela. pocevsi u vezi davanja slatkisa do nacina kako rijesiti problem.
a i mm-ovi su slicni. ok, svekrva je znala nekad imati neke ispade, ali po meni nista strasno...to je vise bilo u smislu pretjeranog cuvanja..tako nekako.

ne smijemo izgubiti iz vida da i mi roditelji znamo imati razlicita gledanja na nesto, a kamoli ne stariji ljudi koji su sasvim druga generacija...treba razumijevanja s obadvije strane. nemojte biti suvise ostri prema djedama i bakama..

osobno je jako trudim da omogucim kvalitetan odnos izmedju nase cure i njenih baka i djeda...sto preko telefona, sto preko cestih posjeta..mada bi samo zbog mene nekad radije nesto drugo radila
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:32   #28
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa to je meni žalosno, summer night. možda ja imam romantičan pristup bakama jer su moji baka i deda ljudi koje iznimno cijenim i volim, ali mislim da bi deda i baka ipak trebali imati ulogu ipak malo veću od one koju imaju 'svi s kojima dijete dolazi u doticaj'. za početak, mislim da su oni ljudi koji vole to dijete, a i ono bi na neki način trebalo voljeti njih (što nije slučaj s učiteljicom, recimo, a koja ima i više nego velik utjecaj na odgoj djeteta)
Pa nije zalosno, na dijete imaju utjeca ljudi s kojima dolazi u kontakt, normalno da ce s njima dolaziti najvise u kontakt i da ce imati najveci utjecaj.
Meni je zalosno da djecu odgajaju bake i dede.
Roditelji odgajaju, ostali samo sporedno utjecu na djecu. Naravno da necu pi*diti ako joj da coksu prije rucka ali ako ju zaplasi doktorom, ili ako saznam da je pretrcavana cesta s njom van pjesackog, ako ju bude netko ucio stvarima koje nisu uredu ako ce joj dopustati da ih grize, udara, cupa, razbija..... To je odgoj, ne igranje s djetetom i davanje slatkisa i pricanje prica i setnje i sto sve ne.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:37   #29
Imaju veliku ulogu jer su dosta sa njim. Ali pridržavaju se naših metoda, odluka, uputa i poštuju ih....naravno dopuste mu više nego mi ali to mi je normalno

Summer ovisi koliko koji baka i deda provode vremena sa unukom...MOji žive ispod nas i sa njim su svaki dan bar sat vremena (on sad sam ode kad želi dolje)...ide sa njima kod prabake na selo, u dućan,čuvaju ga često tako da i oni sudjeluju u odgoju jer su jednostavno dosta sa njim.
MM-ovi su malo...on ima samo tatu i vidimo se 1-2 tjedno na 2-3 sata i to je to...nema nekog većeg i bližeg kontakta sa malcem i za njega ne mogu reć da sudjeluje u odgoju.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:38   #30
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Pa nije zalosno, na dijete imaju utjeca ljudi s kojima dolazi u kontakt, normalno da ce s njima dolaziti najvise u kontakt i da ce imati najveci utjecaj.
ovo je meni potpuno drugačije od 'neće imat nikakvu ulogu u odgoju. imat će na nju utjecaj koliko i ostali ljudi s kojima dolazi u kontakt', ali, ajd, dopuštam da smo se krivo razumjele, valjda

Quote:
Naravno da necu pi*diti ako joj da coksu prije rucka ali ako ju zaplasi doktorom, ili ako saznam da je pretrcavana cesta s njom van pjesackog, ako ju bude netko ucio stvarima koje nisu uredu ako ce joj dopustati da ih grize, udara, cupa, razbija.....
ček, nisam sad opet shvatila, hoćeš li ili bećeš pizditi? sad kažeš da nećeš pizditi, a prije toga si rekla

Quote:
Ocekujem da ce slijediti nas stil i odluke u vaznijim stvarima, inace nece imati nikakvu ulogu, pa ni sporednu.
dopuštam da opet nisam shvatila dobro.

Quote:
To je odgoj, ne igranje s djetetom i davanje slatkisa i pricanje prica i setnje i sto sve ne.
ma i to je odgoj. i pričanje priča i igranje i šetnje i davanje slatkiša i razvlačenje kora za štrudle. i to točno onaj dio odgoja koji uglavnom preuzimaju bake i djedovi.

ja, recimo, smatram da su me više odgojili baka i deda nego roditelji. jer su bili puno bolji u tome.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:40   #31
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post

ja, recimo, smatram da su me više odgojili baka i deda nego roditelji. jer su bili puno bolji u tome.
potpis i za moju baku koje vise nema...bila je legenda a vjerujem da ni starci ne bi bolje
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:41   #32
ja sam u djetinjstvu imala samo jednu baku i djedu ( baka mi je umrla) a druga baka je umrla još ranije a drugi djed nije bio u dobrim odnosima s mojim tatom pa se s njim nismo viđali.

i ja sam obožaval provoditi vrijeme kod bke dede- često sam kod njih spavala, mjesila kolače s bakom, igrala čovječe ne ljuti se, pomagala dedi u vrtu, išla s njima na selo kod stare bake, češljala baku i tak, voljela sam biti tamo.
iako sam bila mama, sjećam se da je puno puta meni baka rekla ako sam ju nešto pitala da dobijem ili napravim - moramo prvo pitati tvoju mamu pa ako ona kaže da može, onda može. ( naravno, ne ako je riječ o nekim sitnicama nego o nekim većim stvarima).

i to je ja mislim ključno. nisam mogla manipulirati s nekim iako sam kao dijete često to pokušavala, svagdje su vrijedila ista pravila.

moje dijete je još malo ali definitivno želim da provodi vrijeme s bakama i djedovima, mislim da su oni bitni u djetetovom odrastanju.

i biti se slažem s onim što je pisala Lali Puna, osim ovog zadnjeg, ne mogu nikako reći da su me oni odgojili, odgojili su me moji mama i tata ali da su bili prisutni u mom ranom djetinjstvu i imali bitnu ulogu, jesu.

Zadnje uređivanje Lindsay : 20.01.2010. at 16:47.
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:47   #33
Lali nemam volje a ni vremena prepucavat se s tobom

svatko zna svoju pricu i svoj zivot. ne znas moju situaciju i ne poznajes nas zivot, stoga molim te, bez osude. misljenja i iskustva su tu da se podijele. stoga, LIJEPO te molim (jos jednom) procitaj prije nego nesto kazes. tj. nemoj skakati prije nego sto kazes hopa.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:49   #34
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ček, nisam sad opet shvatila, hoćeš li ili bećeš pizditi? sad kažeš da nećeš pizditi, a prije toga si rekla



dopuštam da opet nisam shvatila dobro.
Nisi skuzila. Necu pizditi za sitnice, ali ako ce u vaznijim stvarima pokusat odgajat malu na drugaciji nacin od onog sto mi zelimo, onda cu pizdit.
Znaci, ako nece slijediti nas stil.
A trebali bi definirati odgoj, ako je odgoj ono sto ja smatram odgojem onda nece imati neku ulogu doli slijedjenja nasih naputaka. A ako je odgoj ono sto ti mislis da je odgoj onda ce imati utjecaja.
A i ulogu bi trebali definirati, po mome je uloga ako oni nesto odlucju a ne ovo da su s djetetom pa da ga utjecu na njega.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:53   #35
potpisujem SUMMER.

odgoj je jedno, a utjecaj drugo.

nasa djeca OBOZAVAJU svoje bake i djedove. i oni utjecu na njihov zivot. (covjekov zivot moze promijeniti i na njega utjecati svaka sitnica)

ali oni ih ne odgajaju! to radimo MI!
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:58   #36
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
Lali nemam volje a ni vremena prepucavat se s tobom

svatko zna svoju pricu i svoj zivot. ne znas moju situaciju i ne poznajes nas zivot, stoga molim te, bez osude. misljenja i iskustva su tu da se podijele. stoga, LIJEPO te molim (jos jednom) procitaj prije nego nesto kazes. tj. nemoj skakati prije nego sto kazes hopa.
sorry, al ja uopće nemam pojma da sam se ijednom obratila tebi
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 17:01   #37
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ovo je meni potpuno drugačije od 'neće imat nikakvu ulogu u odgoju. imat će na nju utjecaj koliko i ostali ljudi s kojima dolazi u kontakt',
.
ovo sam ja napisala.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 17:03   #38
DOA
elokventnost se ne dokazuje vrijeđanjima roditelja, roditelji mog muža mogu bit bilo kakvi ali zbog njega ja ću ih poštovat,zbog toga ću im dozvolit(kad mali bude moga i sam ić na put)da uzmu maloga kod sebe u njegovo slobodno vrijeme jer to su njegovi nona i nono, a sad zajedno dolazimo kod njih koliko možemo..i on sam mora stvarat mišljenje,pa što ako ga tih par dana natrpaju slatkišima..a to što si rekla o svojoj majci je strašno,možda tvoje dijete bude suprotnost tebe i bude se sramilo tvoje osobnosti..zamisli koliko to boli,da ti reče šuti,tupava si i bla bla..

da znam da ćeš sad skočit na mene,ali mislim da možeš popričat sa bilo kim u svojoj okolini,upoznatim u tematiku i dovoljno educiranim po tebi,i iznenadit ćeš se,ako ti da iskren odgovor..
 
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 17:04   #39
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Nisi skuzila. Necu pizditi za sitnice, ali ako ce u vaznijim stvarima pokusat odgajat malu na drugaciji nacin od onog sto mi zelimo, onda cu pizdit.
Znaci, ako nece slijediti nas stil.
ok, što znači slijediti vaš stil? jel u svemu?

recimo, mene moji roditelji nisu odgajali u vjerskom duhu. kod bake i dede (drugih, ne ovih o kojima sam pisala dosad) sam, s druge strane, morala moliti prije svakog obroka, oni su me vodili na mise, pričali o bogu i sl.
jel to nešto što bi tebi smetalo, recimo i zbog čega bi isključila bake iz života djeteta?

ne provociram sad, pitam.
ja, kao što rekoh, imam s te jedne strane romantičan pogled na djetinjstvo kod bake i dede. s druge strane, ja odgojem smatram sve što iole bitno u nekoj fazi utječe na dijete i njegovo ponašanje. i gledam malo dalje od dobi od samo par godina, ja mislim i na školske pa i odrasle godine.
ja se ne zanosim iluzijom da smo MM i ja jedine osobe koje ćemo imat ulogu u odgoju našeg djeteta. da, mi postavljamo temelje, ali na odgoj/sustav vrijednosti djeteta će utjecat i učiteljica i časopis teen (karikiram) i prijatelji...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 17:05   #40
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Pa ne znam da ce imati ikakvu ulogu u odgoju, ikad. Osim u smislu u kojem svi s kojima diejte dolazi u doticaj imaju ulogu.
Ocekujem da ce slijediti nas stil i odluke u vaznijim stvarima, inace nece imati nikakvu ulogu, pa ni sporednu.
tajwy, zapravo sam se referirala na summer night
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.