Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2011., 16:11   #201
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Muslimanke u Bosni i RH zive normalno kao i sve zene na balkanu po tom pitanju i tu nema rasprave, jer su im tekovine zapadne civilizacije to omogucile...
Rekoh ja da neću doći na temu, i skoro bih održala to obećanje, da nisam došla vidjeti šta pišu vrrrle i klonka. Nisam mogla odoljeti, i nisam se pokajala.

No, vidi jednu stvar. Ja sam zapadno čeljade, šta god to značilo. Hoćem gay brakove, hoćem jednakopravnost, hoćem istu platu kao muškarci, također seksualnu ravnopravnost. Demonstriram i protestiram po trgovima i ulicama kada mi se ne sviđaju političke odluke. Nosim minjake, ponekad popijem ili uživam lake droge.

Bijela sam k'o kreč, pa me niko neće mrko gledati na ulicama nekog evropskog grada u kojem se nedavno desio teroristički napad, a koji su počinili islamski fundamentalisti-teroristi.

Zapadne su mi tekovine (ne znam što bi bile kršćanske, ja nikad neću biti dio nikakve kršćanske, a bome ni islamske kulture) svačeg lijepog omogućile, pa ja imam i pravo glasa. Skoro da nema posla kojim se ne mogu baviti zato što sam žena... zapravo, mislim da ga nema uopće (nastranu to sad što nikakvog posla nemam).

I vjerujem da bih u svakom trenutku izjavila da želim živjeti u nekoj zemlji gdje cvatu zapadne tekovine. Jučer, danas, sutra.

Ali ima jedna kvaka tu. Krajem dvadesetog stoljeća (koje nas nije naučilo skepticizmu radi skepticizma, nego radi najkrvavijih zločina koje je zapadna civilizacija SEBI SAMOJ napravila), ženama (ali i muškarcima) u BiH zapadna je civilizacija omogućila još nešto - genocid. Aha, rekla sam to. Izgovorila sam ga, na ŽK, na temi o ženama u islamu (k'o da je islam neka država pa se može biti u njoj). I to je čak i prava riječ. Omogućila ga je, nije ga počinila.

Par sati avionske linije do krasnih prijestolnica zapadne civilizacije, pred očima kamera, i kompletne zapadne javnosti, osim prava glasa i svih neophodnih zakona o jednakopravnosti, zapadna je civilizacija omogućila ženama u BiH genocid.

Meni je drago što se ti bez ironije možeš kleti u te vrijednosti. Ja - ne mogu. Jer u momentu kada me je mogao ubiti u ratu, mene niko nije pitao jesam li ja islamist, terorist, muslimanka, vjernica, ili ateist. U tom sam momentu mogla umrijeti, zato što se nekako ZOVEM. A jesam, ateist sam. Možeš misliti koliko je to nečijem nožu bitno? Taman koliko i zapadnoj civilizaciji.

I ma koliko bili u pravu oni koji kažu da se džamija u Švici treba izgraditi onda kada u Saudiji nikne katedrala, ja ne mogu stati na stranu niti jednih niti drugih. Jer, meni je neopozivo dokazano da ne živim u islamu. Ali ne živim ni u Europi.

E, sad odoh.
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:14   #202
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Baš sam prekjučer čitao neš' biblijsko, i zabilježio sam si da vas zabavim malo citatima sad koji dan, izvorno su još bolji od mog prepričavanja. Uglavnom, ako je žena zločesta, s njom se treba prvo razgovarati. Ako to ne daje uspjeha, treba joj se uskratiti u postelji. Ako i to ne daje rezultata, smije se žena udariti, ali je se treba prestati udarati čim opet postane poslušna.

Ima i kako treba tretirati općitelje sa životinjama. Životinju s kojom je općeno treba ubiti. Da ne ostane trudna valjda.
toj sve u starom zavjetu, jelde?

btw. pitam se zašto nikom nije palo na pamet izrezati te gluparije iz 'svetih knjiga'? iz kurana, iz biblije, iz štajaznam.
te; ubij, razbij, kolji, reži ruke, mlati, kamenuj.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:15   #203
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
E, a je li lijepo piše da se u Hrvatskoj ne mogu udati za svoju istospolnu partnericu? Piše. I tako mi nalaže zakon u zemlji.






Naravno da hoće, i to i još puno drugih gluposti. Nisi nikad vidjela o čemu piše Glas koncila, najjače katoličko glasilo u zemlji?


I baci pogled na gornji primjer.
bar ti neće istospolnog partnera objesiti za vrat o dizalicu

ne. neće
kršćani ne uzimaju sveto pismo ko sveto pismo, dakle ko neupitno.
a to što piše glas koncila za to me zabole međica
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:15   #204
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
odgoji saudijca u našem društvu sigurno neće ići kamenovati ženu
ali im je odgoju
meni su pokazali frajera koji je udavio svoju kćer
jer ga je osramotila
jel njemu u krvi da davi svoju kćer
ne, nije, ali je tako odgojen
tako to ide u društvima koja se baziraju na sramoti i časti
A obitelj koja se odrekne djeteta jer se zaljubilo u pravoslavca je odgoj temeljen na čemu? Sekularnom obrazovanju?

Poistovjetiti sve kršćane s tom obitelji bilo bi jednako blesavo kao i poistovjetiti tog jednog Saudijca kojeg su ti pokazali sa svim muslimanima. A ti ipak radiš ovo potonje. Zašto?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:17   #205
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Baš sam prekjučer čitao neš' biblijsko, i zabilježio sam si da vas zabavim malo citatima sad koji dan, izvorno su još bolji od mog prepričavanja. Uglavnom, ako je žena zločesta, s njom se treba prvo razgovarati. Ako to ne daje uspjeha, treba joj se uskratiti u postelji. Ako i to ne daje rezultata, smije se žena udariti, ali je se treba prestati udarati čim opet postane poslušna.

Ima i kako treba tretirati općitelje sa životinjama. Životinju s kojom je općeno treba ubiti. Da ne ostane trudna valjda.
to je po islamu.
al treba biti pošten pa reći da udarac ne smije biti jači od udarca koji prouzroči štapić za čišćenje zubi

a ovo s životinjama
khm, u biti kozu ti progledaju, al jarca ne
nema pederisanja
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:18   #206
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
Ali ima jedna kvaka tu. Krajem dvadesetog stoljeća (koje nas nije naučilo skepticizmu radi skepticizma, nego radi najkrvavijih zločina koje je zapadna civilizacija SEBI SAMOJ napravila), ženama (ali i muškarcima) u BiH zapadna je civilizacija omogućila još nešto - genocid. Aha, rekla sam to. Izgovorila sam ga, na ŽK, na temi o ženama u islamu (k'o da je islam neka država pa se može biti u njoj). I to je čak i prava riječ. Omogućila ga je, nije ga počinila.


Par sati avionske linije do krasnih prijestolnica zapadne civilizacije, pred očima kamera, i kompletne zapadne javnosti, osim prava glasa i svih neophodnih zakona o jednakopravnosti, zapadna je civilizacija omogućila ženama u BiH genocid.

Meni je drago što se ti bez ironije možeš kleti u te vrijednosti. Ja - ne mogu. Jer u momentu kada me je mogao ubiti u ratu, mene niko nije pitao jesam li ja islamist, terorist, muslimanka, vjernica, ili ateist. U tom sam momentu mogla umrijeti, zato što se nekako ZOVEM. A jesam, ateist sam. Možeš misliti koliko je to nečijem nožu bitno? Taman koliko i zapadnoj civilizaciji.
Sve si rekla.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:19   #207
Quote:
kukuriku kaže: Pogledaj post
toj sve u starom zavjetu, jelde?

btw. pitam se zašto nikom nije palo na pamet izrezati te gluparije iz 'svetih knjiga'? iz kurana, iz biblije, iz štajaznam.
te; ubij, razbij, kolji, reži ruke, mlati, kamenuj.
to je po islamu
i da, neupitno je
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:19   #208
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Poanta cijele teme je da ne možete izmišljati nekakav "muslimanski mentalitet" koji se bazira na kamenovanju žena. Mislim, svašta.
vidim vec drugi-treci put nadopunila ovaj post....

ja nigdje nisam izmisljala muslimanski menalitet...to je tvoj termin...ja pricham iz prve ruke onako kako stvari jesu sada.

Ne kako bi trebalo biti, kako je mozda bilo....nego onako kako je sada...

i u tu prichu uopce nisam uplela muslimane u rh i bosne, jer oni zive po zakonima sekularne drzave, a u skladu sa svojom vjerom ili koliko vec drze do nje.Kao i krscani i zidovi i svi ostali koji zive na balkanu.


na kraju dana, ja znam da smo mi ovdje samo u prolazu, i nismo niti pomishljali ovdje ostati(niti mozesh i da hoces, jer ne postoji ovdje drzavljanstvo niti mozesh ostati nakon svoje 65 godine zivota(osim ako ne vodish svoj firmu) ili kad prvi put ne prodjesh ljechnicki), ali ja zapad ipak ne bih mjenjala za nishta.

ljudi su ljudi..i to stoji...ali stoji da su stvari ovdje takve kakve jesu.I mozemo raspravljati do sutra kakve bi trebale biti i sto je pisac u stvari htio reci.

ostaj mi dobro i nadam se da te nisam nikako uvrijedila
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:19   #209
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Aaaaaaaaaaaaaaaaa! Misliš valjda na tekovine Osmanskog carstva, a tek onda zapadnjačke kerefeke.


fascinantno je kako se odričemo svega što smo naučili od drugih na putu do tzv. slobode
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:22   #210
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
to je po islamu
i da, neupitno je
ne, ne, ono što je vrlika parafrazirao je iz biblije, definitivno.

ponavljam, zakaj se stvari koje se protive zdravom razumu jednostavno ne maknu. delete. problem solved.

nego se kakti objašnjava - ma to je sve u prenesenom značenju, trkelj, trkelj. jest, precizne upute o tom štoš sa ženom koja ti nije skuvala ručak ili štaš s krivovjernima, su baš u prenesenom značenju.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:23   #211
Zar ne vrijedi pravilo da musliman može oženiti ženu druge vjere pod uvjetom da je to krščanka ili židovka, ali muslimanka se smije udati samo za muslimana?

Jel netko od vas ovdje bio u zemlji gdje su muslimani većina? Pod ''bio'' mislim živio barem par mjeseci...i ne mislim na Bosnu
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:25   #212
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
Rekoh ja da neću doći na temu, i skoro bih održala to obećanje, da nisam došla vidjeti šta pišu vrrrle i klonka. Nisam mogla odoljeti, i nisam se pokajala.

No, vidi jednu stvar. Ja sam zapadno čeljade, šta god to značilo. Hoćem gay brakove, hoćem jednakopravnost, hoćem istu platu kao muškarci, također seksualnu ravnopravnost. Demonstriram i protestiram po trgovima i ulicama kada mi se ne sviđaju političke odluke. Nosim minjake, ponekad popijem ili uživam lake droge.

Bijela sam k'o kreč, pa me niko neće mrko gledati na ulicama nekog evropskog grada u kojem se nedavno desio teroristički napad, a koji su počinili islamski fundamentalisti-teroristi.

Zapadne su mi tekovine (ne znam što bi bile kršćanske, ja nikad neću biti dio nikakve kršćanske, a bome ni islamske kulture) svačeg lijepog omogućile, pa ja imam i pravo glasa. Skoro da nema posla kojim se ne mogu baviti zato što sam žena... zapravo, mislim da ga nema uopće (nastranu to sad što nikakvog posla nemam).

I vjerujem da bih u svakom trenutku izjavila da želim živjeti u nekoj zemlji gdje cvatu zapadne tekovine. Jučer, danas, sutra.

Ali ima jedna kvaka tu. Krajem dvadesetog stoljeća (koje nas nije naučilo skepticizmu radi skepticizma, nego radi najkrvavijih zločina koje je zapadna civilizacija SEBI SAMOJ napravila), ženama (ali i muškarcima) u BiH zapadna je civilizacija omogućila još nešto - genocid. Aha, rekla sam to. Izgovorila sam ga, na ŽK, na temi o ženama u islamu (k'o da je islam neka država pa se može biti u njoj). I to je čak i prava riječ. Omogućila ga je, nije ga počinila.

Par sati avionske linije do krasnih prijestolnica zapadne civilizacije, pred očima kamera, i kompletne zapadne javnosti, osim prava glasa i svih neophodnih zakona o jednakopravnosti, zapadna je civilizacija omogućila ženama u BiH genocid.

Meni je drago što se ti bez ironije možeš kleti u te vrijednosti. Ja - ne mogu. Jer u momentu kada me je mogao ubiti u ratu, mene niko nije pitao jesam li ja islamist, terorist, muslimanka, vjernica, ili ateist. U tom sam momentu mogla umrijeti, zato što se nekako ZOVEM. A jesam, ateist sam. Možeš misliti koliko je to nečijem nožu bitno? Taman koliko i zapadnoj civilizaciji.

I ma koliko bili u pravu oni koji kažu da se džamija u Švici treba izgraditi onda kada u Saudiji nikne katedrala, ja ne mogu stati na stranu niti jednih niti drugih. Jer, meni je neopozivo dokazano da ne živim u islamu. Ali ne živim ni u Europi.

E, sad odoh.
nemam ti sto prigovoriti.I mogla bih sad secirati tvoj post, ali je nepotrebno..jer ce nas odvesti daleko, daleko...I vidim da upiresh na hipokriziju, i u pravu si.

ali ja nakon iskustva zivljenja ovdje, jednostavno ne mogu reci ciste savjesti da ne zelim zapad..a da je losh i da ima mana..ima..ali josh uvijek je najbolji izbor za mene.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:26   #213
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
A obitelj koja se odrekne djeteta jer se zaljubilo u pravoslavca je odgoj temeljen na čemu? Sekularnom obrazovanju?

Poistovjetiti sve kršćane s tom obitelji bilo bi jednako blesavo kao i poistovjetiti tog jednog Saudijca kojeg su ti pokazali sa svim muslimanima. A ti ipak radiš ovo potonje. Zašto?
ja takve ne poznajem
u biti ne poznajem niti jednu obitelj koja se odrekla svoje djece
no to dijete se ima pravo udati za pravoslavca usprkos roditeljima debilima
dok se muslimanka ne smije udati za kršćanina
musliman se pak može oženiti za pripadnice abrahamovih vjera
za pripadnice drugih religija ili za ateistkinju ne
žensko ne mere jer je po islamu automatski ispod muškarca pa eto autmoatski prihvaća muževljevo

MelodyNine
genocid nije tekovina zapadne kulture , on je baština cijelog čovječanstva
ne trebam valjda navoditi primjere genocida koji su počinili muslimani, azijci, ateisti vegeterijanci i ostali
jer ljudi kao vrsta i nisu baš bog zna kako umilna stvorenja
no bez obzira na sve negativnosti jedino je naša civilizacija ona u kojoj ti kao žena, a i muškarac kao muškarac možeš živjeti donekle slobodna tj slobodna onoliko koliko kao čovjek na ovom stupnju uopće možeš biti
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:26   #214
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
E, sad odoh.
e, nemoj
jer si napisala odličan post
jer živiš na području koje je pokazalo i dokazalo da nema te svete riječi, ni načela koje nije moguće izvitoperiti
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:28   #215
na kraju krajeva, zapravo ne mogu ni zamisliti ženu koja je omirisala zapad, a da bi u slučaju pruženog izbora, izabrala živjeti po šerijatskim zakonima, podređena i bez pravne osobnosti.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:29   #216
Quote:
kukuriku kaže: Pogledaj post
ne, ne, ono što je vrlika parafrazirao je iz biblije, definitivno.

ponavljam, zakaj se stvari koje se protive zdravom razumu jednostavno ne maknu. delete. problem solved.

nego se kakti objašnjava - ma to je sve u prenesenom značenju, trkelj, trkelj. jest, precizne upute o tom štoš sa ženom koja ti nije skuvala ručak ili štaš s krivovjernima, su baš u prenesenom značenju.
abrahamove vjere
no to je po islamu i danas neupitno

a sad, zašto se ne kaže da je trkelj, trkelj, valjda zato jer su svjesni da im to ne prolazi, ali ipak ne žele odustati od svojih uvjerenja, a i nadaju se valjda da će opet moći jel te
ne znam, a i ne zanima me pretjerano
po zakonu rh je kažnjivo preodgajati žene, a i djecu je kažnjivo odgajati udarcima
meni dovoljno
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:29   #217
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Zar ne vrijedi pravilo da musliman može oženiti ženu druge vjere pod uvjetom da je to krščanka ili židovka, ali muslimanka se smije udati samo za muslimana?

Jel netko od vas ovdje bio u zemlji gdje su muslimani većina? Pod ''bio'' mislim živio barem par mjeseci...i ne mislim na Bosnu
to je pravilo, te zene zidovke ilikrscane se zovu al kitab zene, ili od knjige, misleci na bibliju i toru, ali muslimanka se moze udati za mushkarca ako prijedje na islam...znam nekoliko zena ciji su muzevi to napravili.u pravilu te zene dolaze iz liberalnijih obitelji.

Postoje vjere koje niti jedan ni drugi ne smiju zenit/udavati se..ne sjecam se
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:32   #218
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Baš sam prekjučer čitao neš' biblijsko, i zabilježio sam si da vas zabavim malo citatima sad koji dan, izvorno su još bolji od mog prepričavanja. Uglavnom, ako je žena zločesta, s njom se treba prvo razgovarati. Ako to ne daje uspjeha, treba joj se uskratiti u postelji. Ako i to ne daje rezultata, smije se žena udariti, ali je se treba prestati udarati čim opet postane poslušna.

Ima i kako treba tretirati općitelje sa životinjama. Životinju s kojom je općeno treba ubiti. Da ne ostane trudna valjda.
a u afganistanu su recimo prosle godine kompletno preskocili taj dio...i dozvolili mushkarcima da uskrate hranu zenama ako ona sluchjano "ne da"..znash vec sta..

i to samo u jednom dijelu zemlje ako sam dobro razumjela clanak.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:35   #219
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
nemam ti sto prigovoriti.I mogla bih sad secirati tvoj post, ali je nepotrebno..jer ce nas odvesti daleko, daleko...I vidim da upiresh na hipokriziju, i u pravu si.

ali ja nakon iskustva zivljenja ovdje, jednostavno ne mogu reci ciste savjesti da ne zelim zapad..a da je losh i da ima mana..ima..ali josh uvijek je najbolji izbor za mene.
boldano
upravo se o tome radi
ja nakon iskustva saudijske arabije pa do kraćih boravaka po drugim islamskim zemljama sam od osobe koja je uvijek poput mnogih na ovoj temi ne samo zamjerala svojoj civilizaciji već počesto i pljuvala po njoj zbog svih negativnosti koje ima postala neko ko je poljubio komad evropske zemlje nakon prvog koraka na evropskom tlu

sve ovo su za mene ( nek se neko ne uvrijedi) priče dokonih, slobodnih zapadnjaka koji imaju eto taj luksuz da nekažnjeno pljuju po civilizaciji iz koje potječu
i upravo zbog toga dižem prst za nju

odite tamo ljudi, živite tamo po njihovim zakonima , a onda pričajte o tome kako evropa ne valja
i to se ne odnosi samo na žene
MMu su nudili milju dolara na dan za saudijsku i nije išao
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:36   #220
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
MelodyNine
genocid nije tekovina zapadne kulture , on je baština cijelog čovječanstva
ne trebam valjda navoditi primjere genocida koji su počinili muslimani, azijci, ateisti vegeterijanci i ostali
jer ljudi kao vrsta i nisu baš bog zna kako umilna stvorenja
no bez obzira na sve negativnosti jedino je naša civilizacija ona u kojoj ti kao žena, a i muškarac kao muškarac možeš živjeti donekle slobodna tj slobodna onoliko koliko kao čovjek na ovom stupnju uopće možeš biti
Modesti, ja nisam ni rekla da je genocid tekovina zapadne kulture, već da ga je zapadni svijet (civilizacija) omogućio u BiH. A jeste.
U tome i jeste ironija. Sve mi je omogućila (uključujući i ateizam, je li), i umalo sve da mi uzme. Zato što se nekako zovem, premišljala je četiri godine da li da me brani. Iako sam u Europi, iako nikakav terorist nisam. Shvataš sad?

E, a mnogim je ženama upravo uzeto sve.
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.