Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2011., 10:58   #61
mah bas to...i ja bi prije pala na mackice i peseke nego na cokolade....
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 11:02   #62
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Meni je svake školske godine dolazio policajac govoriti da ne diramo zvončiće i da nazovemo 985 ako ih nađemo, pa iako su zvončići puno izgledniji od otmičara, nitko nije toliko paničario.

Jedno je upozoriti, drugo histerizirati.
pa mislim da nitko ovdje ne histerizira, nego se informira, jer bolje znati nego da se nekaj dogodi
__________________
If you continually give, you will continually have.
greenmagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 11:17   #63
baš razmišljam, da imam dijete tako neke dobi koje se kreće nekuda..trebalo bi razgovarati na način da ga propitkujem što misli, kako razmišlja o tim nekim situacijama i usmjerim da to bude što kritičkije, makar bio sumnjičav i u situacijama kad nema za to potrebe.
npr da je policajac osoba kojoj se može obratiti ali da isto tako se neki lopov može obući kao policajac, da nije uvijek sve kako se čini.
ili to sa automobilima i nepoznatim ljudima, ovakve situacije opišeš i pitaš ga što bi napravilo.
ili ako netko treba pomoć - možda glumi da treba pomoć, možda samo želi nekog namamiti da priđe bliže..

možda sam u krivu, ipak nemam iskustva sa starijom djecom i ne znam koliko su naivni, ali možda ih se može naučiti da ne budu naivni i ne povjeruju u sve.


a ovo da se diljem hrvatske pokušava oteti dijete i nikako da se otme, to je valdja dokaz da mašta radi svašta. pričaju se priče. pa nije valjda tako teško oteti dijete.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 13:18   #64
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ajmo razmišljati kao jedan otmičar tj grupa njih. došla naredba odozgora da trebaju x djece. stigla koverta sa mnogo tisuća €.

i kako najbrže i najučinkovitije oteti dijete?
pa lijepo odeš u ruralnu sredinu recimo okolica zagreba gdje su djeca više na ulici polju, posvuda.
nećeš doći s crnim kombijem, može to biti i crvena zafira skinutih sjedala.
neće se pojaviti grmalj u kožnjaku nego neki drugi lik. možda radije da je žena ta koja mami. a "muž" sjedi u autu, zaustavili su se radi nečeg. i recimo, žena se igra s 2 razigrana psića ili nešto interesantno radi (a opet ne pre neobično za to mjesto i vrijeme) što bi dijete natjeralo da skrene s puta usprkos svim upozorenjima.. recimo; žena zaustavlja dijete/djecu s pitanjem jesu li to njihovi psići, znaju li čiji su, vidi kako su slatki, netko ih je tu ostavio a oni ih vidjeli,..

većina djece bi otišla pogledati.

taktika "dođi imam čokoladicu", ispred škole, pred puno svjedoka nema veze s pameću.
u gore navedenom slucaju iz mog kraja radilo se o dva muskarca, sa macicima u autu nekoliko metara od djecjeg igralishta.uz plochnik kojim klinci idu kuci.

btw. vecina djece nestaje na putu od skole do kuce, i obrnuto, odnosno na rutama koje redovno prolaze.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 15:50   #65
Bože,ja ne znam koliko je u svemu tome istine,no vlada veliki strah.Ja imam troje djece,mala ide u vrtić,jedan sin u 5.razred,a jedan u 4.Živimo od škole 5 min.udaljenosti.Jučer mi je sin iz 5.razreda došao kući iz popodnevne smjene(već je bio mrak vani,oko 18 h)sav prestrašen.Kaže da je u školi došla tajnica te pročitala obavijest djeci da ih od sada roditelji prate u školu i da kući idu u skupinama jer je bio pokušaj otmice djeteta.Kod djece je zavladala panika,a mali mi kaže da su neka djeca izjavila da če od sada nositi u školu noževedok su curice plakale...
Drugi mi je sin trebao oko 19 h ići na atletiku,al zamislite ovaj stariji mu je rekao da je sreo njegovog trenera i da mu je trener rekao da je trening odgođen.
Tek sam danas doznala da se dijete toliko prepalo da je slagao bratu jer se bojao da če ga netko ukrasti ako ide na trening.
Pitam se je li uopće u redu toliko djecu plašiti????
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 16:19   #66
Quote:
Andeoska krila kaže: Pogledaj post
Bože,ja ne znam koliko je u svemu tome istine,no vlada veliki strah.Ja imam troje djece,mala ide u vrtić,jedan sin u 5.razred,a jedan u 4.Živimo od škole 5 min.udaljenosti.Jučer mi je sin iz 5.razreda došao kući iz popodnevne smjene(već je bio mrak vani,oko 18 h)sav prestrašen.Kaže da je u školi došla tajnica te pročitala obavijest djeci da ih od sada roditelji prate u školu i da kući idu u skupinama jer je bio pokušaj otmice djeteta.Kod djece je zavladala panika,a mali mi kaže da su neka djeca izjavila da če od sada nositi u školu noževedok su curice plakale...
Drugi mi je sin trebao oko 19 h ići na atletiku,al zamislite ovaj stariji mu je rekao da je sreo njegovog trenera i da mu je trener rekao da je trening odgođen.
Tek sam danas doznala da se dijete toliko prepalo da je slagao bratu jer se bojao da če ga netko ukrasti ako ide na trening.
Pitam se je li uopće u redu toliko djecu plašiti????
Ova pojava ima svoje ime.


...



Masovna histerija.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 16:45   #67
Quote:
Andeoska krila kaže: Pogledaj post
Bože,ja ne znam koliko je u svemu tome istine,no vlada veliki strah.Ja imam troje djece,mala ide u vrtić,jedan sin u 5.razred,a jedan u 4.Živimo od škole 5 min.udaljenosti.Jučer mi je sin iz 5.razreda došao kući iz popodnevne smjene(već je bio mrak vani,oko 18 h)sav prestrašen.Kaže da je u školi došla tajnica te pročitala obavijest djeci da ih od sada roditelji prate u školu i da kući idu u skupinama jer je bio pokušaj otmice djeteta.Kod djece je zavladala panika,a mali mi kaže da su neka djeca izjavila da če od sada nositi u školu noževedok su curice plakale...
Drugi mi je sin trebao oko 19 h ići na atletiku,al zamislite ovaj stariji mu je rekao da je sreo njegovog trenera i da mu je trener rekao da je trening odgođen.
Tek sam danas doznala da se dijete toliko prepalo da je slagao bratu jer se bojao da če ga netko ukrasti ako ide na trening.
Pitam se je li uopće u redu toliko djecu plašiti????
puno veća je mogućnost da nastane sranje od te masovne histerije nego da se otme neko dijete
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 17:06   #68
meni je jako zanimljivo sto je vecina tih pokusaja koncentrirana na istocni dio zagreba i okolicu. dugo selo, zelina, a danas citam na fejsu po statusima da je bio pokusaj u sesvetama i sesvetskoj sopnici.
jednako mi je tak zanimljivo i to da je kombi nekad crn, a nekad bijeli.

necakinja mi ide u os sesvete, bas cu je pitati jesu upozoravani u skoli na te pokusaje otmica.

fakat sirenje mass histerije
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 17:11   #69
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
puno veća je mogućnost da nastane sranje od te masovne histerije nego da se otme neko dijete
I ja mislim,meni je već i ovo previše,ta djeca od jutra bruje o tome,a i mašta im je proradila pa svako još nešto nadoda,sve je to previše i djeca se osjećaju nesigurno sa svim tim pričama,mislim da bi bilo bolje da su roditelje obavijestili pa da svaki roditelj popriča sa svojim djetetom,a ne ih tako uzrujavati.Ispada kao da u našoj zemlji nema policije da brani građane i djecu,već svaka budala može doći i u svakom trenu pokrast nam djecu.
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 17:27   #70
1982 g, kada sam imala 6 godina, umalo sam bila oteta na putu iz škole. Nigdje se nije pisalo o tome, niti su roditelji bili upozoravani. Nakon mog događaja je moja mama saznala da je dosta djece bilo oteto u to vrijeme na području bivše Jugoslavije. A ja, ja nikada neću zaboraviti kad je bijeli kombi stao uz cestu, neki je čovjek otvorio vrata iza i mamio me čokoladicama. Srećom ih nisam bila željna, a oduvijek sam takva da ne vjerujem nepoznatim ljudima! Da, bilo je to usred bijelog dana i još dan danas zahvaljujem samoj sebi što sam bila dovoljno pametna da pobjegnem. I zato nemojte pričati kako se to ne događa. Događa se. Oni u kratkom roku otmu određen broj djece i onda nestanu naduže vrijeme. i zato mi imamo osjećaj kako su to rijetke pojave.
mag777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 17:29   #71
Quote:
Andeoska krila kaže: Pogledaj post
Bože,ja ne znam koliko je u svemu tome istine,no vlada veliki strah.Ja imam troje djece,mala ide u vrtić,jedan sin u 5.razred,a jedan u 4.Živimo od škole 5 min.udaljenosti.Jučer mi je sin iz 5.razreda došao kući iz popodnevne smjene(već je bio mrak vani,oko 18 h)sav prestrašen.Kaže da je u školi došla tajnica te pročitala obavijest djeci da ih od sada roditelji prate u školu i da kući idu u skupinama jer je bio pokušaj otmice djeteta.Kod djece je zavladala panika,a mali mi kaže da su neka djeca izjavila da če od sada nositi u školu noževedok su curice plakale...
Drugi mi je sin trebao oko 19 h ići na atletiku,al zamislite ovaj stariji mu je rekao da je sreo njegovog trenera i da mu je trener rekao da je trening odgođen.
Tek sam danas doznala da se dijete toliko prepalo da je slagao bratu jer se bojao da če ga netko ukrasti ako ide na trening.
Pitam se je li uopće u redu toliko djecu plašiti????
mislim da je to ok, bolje ih je malo splašiti nego da netko nastrada, bolje je da u školu i iz škole, kao i na treninge idu u skupinama. mog brata su pokušali ukrasti iz vrtića, neki lik se predstavio kao susjed.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 19:46   #72
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
mislim da je to ok, bolje ih je malo splašiti nego da netko nastrada, bolje je da u školu i iz škole, kao i na treninge idu u skupinama. mog brata su pokušali ukrasti iz vrtića, neki lik se predstavio kao susjed.
i ja se slažem,ako ova takozvana "masovna histerija" makar i jednom dijetetu spasi život,onda hajmo histerizirati.I sigurna sam da svako malo nadoda na priču,ali isto sam tako sigurna da ima i puno istine.
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 20:42   #73
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
znaš li možda što su planirali učiniti s tobom?
samo znam da su ta zena i njezin muz bili poznati policiji po pokusajima otmice djece. ali kako to nije bilo u zagrebu moji nisu saznali nista o tome,a i dosla je na preporuku kod nas. znam da me trebala nekuda odvesti ali se nismo javili mojima kako je mama rekla da im se javimo i tu sam se uplasila. jedan dan sam bila u nekoj stracari ,a kada smo onda isli vlakom sam rekla kondukteru da mi neda da se javim mami.potraga je vec bila u tijeku pa su nas brzo nasli. nisu me zlostavljali ali pretpostavljam da bi uskoro zavrsila preko granice jer oni nisu imali nikakav interes za dijecu. moja mama je imala mogucnost ostati doma samnom i tako je bilo nadalje. u vrtic i iz vrtica sam isla u pratnji,a u skolu u grupi. makar da mi se netko i priblizio vise me nebi mogao navuci na nista. bez obzira na sto je sve proslo dobro i trajalo samo par dana, nemogu reci da nije ostavilo posljedice.
capoeira-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 20:49   #74
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
mislim da je to ok, bolje ih je malo splašiti nego da netko nastrada, bolje je da u školu i iz škole, kao i na treninge idu u skupinama. mog brata su pokušali ukrasti iz vrtića, neki lik se predstavio kao susjed.
da, ok je razmišljati o noženju noževa u školu.

najnovije http://danas.net.hr/crna-kronika/pag...06.html?pos=n1
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 23:13   #75
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
da, ok je razmišljati o noženju noževa u školu.

najnovije http://danas.net.hr/crna-kronika/pag...06.html?pos=n1
ma draga, lijepo je biti opušten i da te ne pucaju paranoje, ali mislim da ipak nemaš dobar uvid gdje u stvari živiš. Evo vam stranica na kojoj MUP objavljuje slike i podatke nestalih osoba u RH.

http://www.nestali.hr/
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 23:35   #76
pa tu i nema djece zapravo.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 23:36   #77
Opet aktualno.
Sječam se kad me baka upozoravala osamdesetih
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 00:31   #78
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
ma draga, lijepo je biti opušten i da te ne pucaju paranoje, ali mislim da ipak nemaš dobar uvid gdje u stvari živiš. Evo vam stranica na kojoj MUP objavljuje slike i podatke nestalih osoba u RH.

http://www.nestali.hr/
ja u kupe, ti u špade.
Konkretno se piše o navodnim pokušajima otmica djece.
Mislim da svi znaju koliko se otprilike osoba u RH vodi nestalima.
Točnije 1813, zaboravlja se da je dosta osoba nestalo za vrijeme rata, najviše branitelji pretpostavljam.

Osobe starije životne dobi koje odu od kuće i ne znaju se više vratiti. Mi smo imali slučaj sa mojom pok. tetom kad je otišla na put da se jednostavno izgubila u drugom gradu.
Dotad je bila prividno prisebna, kasnije joj je dijagnosticiran Alzheimer..
Bolest najčešće ispolji kad se osoba nađe u nepoznatom okružju.

Zatim osobe koje pobjegnu od svojih domova.
Koja brojka se odnosi na otete osobe, to se ne zna.

Ali zasigurno RH nije nesigurna zemlja, što se tiče otmica i ubojstava mali je postotak u odnosu na neke druge zemlje.

I stvarno ne bi trebalo stvarati paniku.. Nisam opuštena, samo sam realna. Mislim, po tvom nitko ne bi trebao ni do trgovine otići pjehe

Zadnje uređivanje pink5 : 27.10.2011. at 00:41.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 01:58   #79
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
ma draga, lijepo je biti opušten i da te ne pucaju paranoje, ali mislim da ipak nemaš dobar uvid gdje u stvari živiš. Evo vam stranica na kojoj MUP objavljuje slike i podatke nestalih osoba u RH.

http://www.nestali.hr/
A da pogledaš koliko u opisu ima "nestao u vrijeme ratnih zbivanja" i godina nestanka npr. 1991.
Da ne govorimo da su na popisu odrasle osobe nestale 1961. godine, osobe koje su nestale u dobi od 86 godina, nestali prilikom ronjenja, osobe rođene 1892. godine,

Brijem da na tom popisu koji očito uključuje sve nestale u posljednjih 50 godina nema ukupno petero djece koja bi se mogla svrstati u otetu.
Ja sam na popisu našla troje nestale djece otkad je Hrvatske, jedno koje je nestalo prilikom potonuća vozila u rijeku, jedno nestalo prilikom havarije broda, jedno palo sa slapa. (Pregledala sam oko pola popisa.)

Zadnje uređivanje Eurifesa : 27.10.2011. at 02:09.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 04:47   #80
Da, djecu kradu.Neznam dali da ljude koji ne vjeruju u to smatram glupima ili ......... ODUVIJEK SU KRALI DJECU, ALI DANAS JE VRIJEME LUDE I OPASNIJE NEGO PRIJE.Mislim da je u redu da se pise o tome, da ljudi mogu paznjom zastititi svoje i tude dijete. Danas se djeca krade i za trgovinu organima sto prije nije bio slucaj. Prema tome o tome treba pisati i upozoravati roditelje .Sto vise pisati i o tome razgovarati. Organizirati da dijete ne ide samo po ulici iz skole ili od nekuda , vec uvijek u drustvu.Da vremena su odvratno opasna.Kradu i odrasle akamoli ne djecu. Tko u to ne vjeruje, taj nije pri sebi.Ocito takva osoba nema djecu i nema brige pa govori suprotno.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.