Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2009., 23:42   #201
Quote:
Apolon.17 kaže: Pogledaj post
Tema baš za mene!
Hvala...
da, ima dosta fizičke geografije (pogotovo na početku, a kasnije bude sve više ''društvenih'' kolegija).. i taj dio sa stijenama ćete obrađivati 3 puta i stvarno nije strašan- ne ide se previše u detalje.. da znaš osnove dobit ćeš 2 najmanje,a to ti je dovoljno tako i tako nama s geo-pov ocjene nisu bitne

demogeografija se svela na jedan kolegij na prvoj godini studija.. i to je to.. osobno mi je bila jako zanimljiva, kao i prof koji želi da to baš naučimo.. i to je to.. nećeš se previše s demo susretati.. nažalost.. tu i tamo na nekim kolegijima, ali skroz malo..

povijest- skroz normalno da ti je nešto više, nešto manje zanimljivo.. isto nije strašna (eto mi za neke ispite učimo iz srednjoškolskih knjiga, umjesto da čitamo cjelokupnu literaturu- pa ako nam se potrefi da dobijemo 2- nama dovoljno.. koliko truda toliko muzike)
removka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 01:57   #202
Ma demo je di god da se okreneš.

Avadea, ne vidim tvoj post tamo gdje sam ti rekla da pišeš Iako, kolegica koju sam spominjala je došla tebi.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 12:37   #203
mya, imam više sreće nego pameti ma nisam imala vremena previše jučer ali svakako ću tamo ovih dana...

A da, ma ja sam baš htjela upisati tako povijest i geografiju... inače sam u jezičnoj gimnaziji i stvarno volim društvene predmete, ali s druge strane obožavam biologiju i geografiju... tako da sam tražila nešto što bi bilo donekle društveno a uključivalo i malo geografije... povijest mi se baš učinila zanimljiva nikad mi nije bila teška za učiti i evo sve godine dosadašnjeg školovanja imala sam 5 iz nje...

Još da postavim jedno pitanjce prije nego što me mya ubije jer ne slušam Da li otprilike znate koliko je učenika upisivalo unazad par godina... da znam otprilike kakve su mi šanse?
Ne mogu pitati kakvi su prijamni kad ja polažem državnu maturu pa tko zna kak ć to završiti
Avadea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 12:56   #204
50 prije dvije godine, 55 prošle. A sad bježi tamo

__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 15:58   #205
A recite mi je li moguće uz taj faks studirati ikako neki drugi, manje teži (tipa politologija), je li ostane vremena, jer bi pov-zem studirao za svoju dušu.
Hvala removka na prošlom odg.
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 21:20   #206
To o tebi ovisi. Dosta predavanja i vježbi su obavezni, rupe među predavanjima su velike i iskreno volim svoje slobodno vrijeme. Ali ono, valjda se može.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 23:53   #207

jel ima neko primjere prijemnih za geografiju u zadru ili zagrebu????
dm.marija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 02:18   #208
Da.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 23:44   #209
prilično sam upućena u sve u vezi Geografije u Zg-u. jedino nisam baš pronašla puno (možda mi je slučajno promaklo) koje bi bile mogućnosti zapošljavanja nakon završenog fakulteta? ima li još koja opcija osim školstva?
annamia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 12:58   #210
Quote:
annamia kaže: Pogledaj post
prilično sam upućena u sve u vezi Geografije u Zg-u. jedino nisam baš pronašla puno (možda mi je slučajno promaklo) koje bi bile mogućnosti zapošljavanja nakon završenog fakulteta? ima li još koja opcija osim školstva?
a neće ti to nitko napisati.. profesora je previše, djece u školama sve manje tako da..
ima opcija, ovisi za sto se specijaliziraš na 4. i 5. godini- i onda budeš veća faca od profesora
mislim, neće škola zaposliti stručnjaka za GIS- nego će to učiniti npr neka privatna tvrtka.. isto tako s baštinom i turizmom i ostalim smjerovima..
removka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 17:57   #211
Arrow ovako...

pozdrav svima.
3. sam srednje(opća gimnazija), volim geografiju, to je jedan od rijetkih predmeta koji mi nije tlaka.
razmišljam da upišem geo u zg ali me nastavnički smjer UOPĆE ne zanima. znači ako odem na istraživački, koja je razlika u predmetima, jel teži nastavnički ili istraživački?

btw nisam primijetila jel neko od vas tu išao na natjecanja iz geografije u osnovnoj ili srednjoj? ja idem od 5. osnovne, uvijek sam na županijskom među prva 3. prošle godine na državnom sam bila 2.
da se još uvijek piše prijemni znam da bi mi to pomoglo al ne znam kako će bit sad kad pišemo maturu.
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 18:31   #212
To što si bila druga na državnom ti apsolutno ništa ne znači jer samo državni prvak ima pravo direktnog upisa.

Zašto misliš da je istraživački teži?? Ionako na kraju odslušamo svi iste kolegije, samo na različitim godinama. Poanta je da nastavnički uz geografiju ima i povijest, a mi više slušamo regionalne kolegije i slično.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 17:54   #213
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
To što si bila druga na državnom ti apsolutno ništa ne znači jer samo državni prvak ima pravo direktnog upisa.

Zašto misliš da je istraživački teži?? Ionako na kraju odslušamo svi iste kolegije, samo na različitim godinama. Poanta je da nastavnički uz geografiju ima i povijest, a mi više slušamo regionalne kolegije i slično.
znam da ništa ne znači, jer sad pišemo državnu maturu. ali da je ostalo po starom imala bi neke dodatne bodove. al idem i ove godine vidit ću koja ću bit.

znači nema baš razlike između smjerova?
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 17:57   #214
Nema ti nikakvih dodatnih bodova, koliko se sjećam. Samo državni prvak

A razlike ima - oni imaju povijest kao drugi studij! Naravno da ima. Ali kažem, više manje se kolegiji svedu na isto. Ono što je nama obvezno oni na 1. i 2. godini mogu birati (znači da ipak ne odslušaju sve), dok mi za to vrijeme biramo regionalne kolegije (koje oni biraju na višim godinama).
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 15:37   #215
Talking

pov-geo je moj drugi izbor fakulteta al zanima me koliko se upisuje u prvu godinu .... i kolika je navala.....pa ono molim odgovore?
wonderwoman_32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 16:21   #216
10 studenata.

200 na prijemnom. 50 prošle godine upisano ukupno na geog, 55 ove. Svi većinom žele čistu geo
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 16:22   #217
Quote:
wonderwoman_32 kaže: Pogledaj post
pov-geo je moj drugi izbor fakulteta al zanima me koliko se upisuje u prvu godinu .... i kolika je navala.....pa ono molim odgovore?
upisuje se 10 (5 bez plaćanja, 5 s plaćanjem)
navala?- obično je malo ljudi koji baš žele geo-pov, ali popuni se kvota..
stvar je da se za prijemni prijavi oko 200 ljudi, prijemni je isti i za geografiju i za geo-pov, napravi se lista pa se po listi bira tko će što.. i ako nestane geografije, ljudi uzimaju geo-pov (i uglavnom ne požale zbog te odluke)
removka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 16:23   #218
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
10 studenata.

200 na prijemnom. 50 prošle godine upisano ukupno na geog, 55 ove. Svi većinom žele čistu geo
removka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 19:26   #219
na stranici od azoo-a piše :"Učenici srednjih škola koji na državnome natjecanju osvoje prvo mjesto imaju pravo izravnog upisa na studij geografije na PMF-u Sveučilišta u Zagrebu ili na Odjel za geografiju Sveučilišta u Zadru. Učenici koji osvoje drugo mjesto ostvaruju 70 dodatnih bodova, učenici koji osvoje treće mjesto 50 dodatnih bodova, a za ostali sudionici državnoga natjecanja ostvaruju 30 dodatnih bodova. "
kaksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 20:18   #220
A dobro onda, nisam znala Ali što je azz??
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.