Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2017., 20:16   #341
Poliranja za 300 400 kn su sranje. Jednoslojno poliranje koje na krace vrijeme zamaskira oštećenja. Swirlove sigurno ne skine dole. Troslojno pošteno poliranje treba za dobar posao.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 00:44   #342
pa 600kn jos i ok... ali skoro 200eura... a koliko to drzi onda?
ja bi prodao auto pa bi mi nes trebalo tipa mjesec dana da drzi... znaci troslojno poliranje mi treba? a nisu sada ni bas velike ogrebotine, vec onako vise je bijelo, valjda kada je netko otvarao vrata pa me malo "odario" nije tak ni strasno, ali posto je crno auto vidi se odmaj to bijelo sitno onak pomalo...
a koji je sad od ovih sa ok cijenama? inace mi je blizu black pearl, ali sam cuo da su preskupi ili?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 09:40   #343
A jesu fušeri naučili ljude da poliranje "drži" Nema šta držati, ako se ispolira onda se ogrebotine ne mogu vratiti jer je skinut sloj laka i ogrebotina je poravnata. A ako fušeri samo zapune ogrebotine onda drži nekoliko pranja.
A što se tiće udaraca na parkingu, ti najčešće skinu i bezbojni i boju pa tu samo poliranje ne može pomoći.
dmikul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:41   #344
Vidiš kako se odgajaju kupci ... već ih pripremiš da će "poliranje" (navodnici jer je to što rade kurac a ne poliranje) trajat ko mačka na autocesti .... onda nitko ne kokodače kad se karoserija mirakulozno vrati u "originalno", traljavo stanje.
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:44   #345
Kolko sam procitao po raznim hr forumima dr.kuko se namece kao najbolje rjesenje.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 14:40   #346
dr.kuko... a u zapadu samo black pearl? znaci da racunam na poliranje oko 1000kn?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 19:21   #347
Quote:
Cydia kaže: Pogledaj post
dr.kuko... a u zapadu samo black pearl? znaci da racunam na poliranje oko 1000kn?
pogledaj si na njihov stranicama cjenike i odmah ces znati koliko možeš ocekovati

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
hrc987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 15:30   #348
Vi koji ste polirali i stekli neko iskustvo,sto biste savjetovali totalnim pocetnicima u tome sa Einhell polirkom od 100 eura.

Materijal sav skoro nabavljen,krenuli bismo sa pranjem na samoposluznoj,susenje mikrofibr rucnikom,onda jos jedno pranje,quick detailer za skinuti preostale mrlje,ciscenje glinom i onda poliranje.

Meguair su paste,2 grube i jedna maksa/zavrsna.

Polirali bi Golf 5 crna boja.

Drugo,poliranje stakala,da li je tko to radio i ako da,savjet koji prije ? Isti postupak kao kod laka samo jos koristenje nekog auto glass cleanera ?
emissary is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:05   #349
Quick detailler ima u sebi vosak. To preskoci.
Postupak bi bio sljedeci:
-pranje auta, umjesto sampona koristi APC da ti skine vosak
-kemijska dekontaminacija (iron x)
-glina
-opet pranje
-susenje
-zastiti sve plasticno i mozes poceti s poliranjem...

Nakon poliranja svaki panel ocisti sa izopropilnim alkoholom da skines ostatke paste.

Sent from my iPhone using Tapatalk
nigda_vz is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:38   #350
Quote:
nigda_vz kaže: Pogledaj post
Quick detailler ima u sebi vosak. To preskoci.
Postupak bi bio sljedeci:
-pranje auta, umjesto sampona koristi APC da ti skine vosak
-kemijska dekontaminacija (iron x)
-glina
-opet pranje
-susenje
-zastiti sve plasticno i mozes poceti s poliranjem...

Nakon poliranja svaki panel ocisti sa izopropilnim alkoholom da skines ostatke paste.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Aha,to je to sto se tice pripreme,ima li koji drugi preparat osim Iron X slicnih svojstava da se moze u trgovinama ili Tokicu nabaviti ?

Sto se tice poliranja,imas koji savjet,na sto pripaziti da ne spalis lak,da ne nastanu hologrami,koja brzina rotacije itd. ?
emissary is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:48   #351
Prije početka bilo čega odi na cro-detailing forum i uči pa si pročitaj detailing bibliju poliranja i onda tek kreni.
ssdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:11   #352
Dobro ti je kolega iznad napisao.
Imas na cro-detailling forumu rotary bibliju i to obavezno procitaj prije nego krenes polirati. Garantiram da ces inace imati pun auto holograma poslije.

Pretpostavljam da to ne zelis, zato i nisi isao na poliranje od 300-400kn nego si sam sebi nabavio opremu da to mozes odratit doma kud i kamo kvalitetnije.

Poliranje nije neka posebna nauka, samo treba biti strpljiv i znati sto radis i zasto. Odvoji 2-3 sata i procitaj tu stivo, moj dobro namjeran savjet.

Ja sam umjesto iron x-a koristio dragons breath (mislim da se tako zove), nesto je jeftiniji ali nije ni blizu ucinkovit kao iron x. Znas onu staru "tko ne plati na mostu, plati na cupriji". E to ti je to, platis jeftinije, al potrosis duplo vise preparata (a i vremena) pa na kraju ispadne isto, ako ne i skuplje...

Neznam s kakvim pad-ovima mislis polirat. Ovi od 180mm (koje si dobio uz einhell polirku) ne vrijede nista. Ako ne zelis holograme, uzmi si CG hex narancasti, bit ce ti dosta ako auto nije bas strasno ubijen. Nakon njega mozes jos s nekih finishing padom, ja na svom autu nisam trebao, ali na nekim lakovima jednostavno moras jer ostaje swirlova i svacega.

Prije nego krenete polirat nebi bilo lose otici do nekog lakirera koji ima mjerac debljine laka i provjerit svaki panel na 2-3 mjesta, da ne bi poslije bilo plakanja
Kad krenes polirati, kreces s malom brzinom i postupno povecavas, na kraju opet usporavas. Jedino na taj nacin nece biti swirlova. Nemoj me pitati koji broj okretaja jer neznam. Ja poliram iskljucivo s DA polirkom.

I da, nemoj radit panele vece od 40x40cm.

Ovo ti je 50:50 slika na mom autu, nakon jednog prolaza sa CG orange i Menzerna FastGloss 400 paste:
https://www.dropbox.com/sc/z905br7jg...vdgqEZqiZHYhFa

Ovako je izgledao cijeli auto prije poliranja:
https://www.dropbox.com/sc/t8hzwso99...hcY2O4DfKJm8wa

A tu je sve gotovo i vosak na autu:
https://www.dropbox.com/sc/zertxu2gi...-1TxkYSeNqt1ua
https://www.dropbox.com/sc/apx95fyfr...r099t-UlKSRi7a
https://www.dropbox.com/sc/d282v8j26...L0379piUmGaEUa
https://www.dropbox.com/sc/p8wfgfm13...fosRLCaVPGbK-a
https://www.dropbox.com/sc/biujnyalu...Ve54PITnkWGBya
nigda_vz is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:20   #353
Otvorio sam temu na cro-detailing i bacam se na citanje,ali prvenstveno bi volio cuti koje su greske neke napravili i kako su ih mogli suzbiti.
Frend je uzeo padove u auto-partes,sad ne znam tocno koji.

@nigda-vz tako je slicno kod mene samo imam ubijeniji zadnji branik kod gepeka,ako se ogrebotina ne osjeti pod prstom onda se moze ispolirati ili barem sakriti ?
Koliko ti je vremenski trebalo za poliranje cijelog auta ?

Ne trazim sad da dobijem auto kao da sam kod profi detailera vozio vec da malo smanjim te swirlove i apliciram vosak na kraju.
emissary is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:18   #354
Ako si vec odlucio radit to sam, napravi kako spada.
Kad sve (ili vecinu) potrebnih stvari vec imas, nemoj stedit na vremenu i vjeruj mi da rezultat nece izostati.

Ja sam svoj auto radio nekih 20-ak sati. To sam si razvukao na 4 ili 5 dana (ne sjecam se vise) jer sam ujutro bio na poslu, a tek popodne se uhvatio poliranja.

Mogu se ispolirati i one ogrebotine koje se osjete pod prstom, samo je pitanje koliko treba smirglat lak prije poliranja
Nebi ti preporucio da se hvatas smirgle, radije ostavi pokoji RDS nego da moras farbat cijeli panel.
Tako i tako ce ti auto nakon par mjeseci opet imati pokoji swirl i pokoji RDS. To je uvijek tako kad se radi o everyday autu.

Na cro-detaillingu mozes sve naucit. Mislim da nema teme na tom forumu koju nisam procitao prije nego sam se upustio u poliranje

Samo pazi da se ne zarazis, jako jako skup sport
nigda_vz is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:27   #355
Quote:
nigda_vz kaže: Pogledaj post
Ako si vec odlucio radit to sam, napravi kako spada.
Kad sve (ili vecinu) potrebnih stvari vec imas, nemoj stedit na vremenu i vjeruj mi da rezultat nece izostati.

Ja sam svoj auto radio nekih 20-ak sati. To sam si razvukao na 4 ili 5 dana (ne sjecam se vise) jer sam ujutro bio na poslu, a tek popodne se uhvatio poliranja.

Mogu se ispolirati i one ogrebotine koje se osjete pod prstom, samo je pitanje koliko treba smirglat lak prije poliranja
Nebi ti preporucio da se hvatas smirgle, radije ostavi pokoji RDS nego da moras farbat cijeli panel.
Tako i tako ce ti auto nakon par mjeseci opet imati pokoji swirl i pokoji RDS. To je uvijek tako kad se radi o everyday autu.

Na cro-detaillingu mozes sve naucit. Mislim da nema teme na tom forumu koju nisam procitao prije nego sam se upustio u poliranje

Samo pazi da se ne zarazis, jako jako skup sport
Ma stvar je u tome sto bi mi to kroz jedan cijeli dan pa cak duboko u noc to polirali,nema on vise vremena,a ipak se decko kuzi vise nego ja ( frend ) u to pa ne bi na svoju ruku dok vidim kako on radi.

Zar ne bi trebalo redoviti voskiranje sprijeciti swirlove jer ipak iznad bezbojnog vosak pa on treba trpiti sve ?

Ne bi htio smirglati jer ipak za to nisam vjest i procjenu,malo ga zakamuflirati i kad vosak ispuni onda barem mislim neprimjetno skoro.
emissary is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 22:38   #356
Početnik teško može u tako kratko vrijeme napraviti pravilno,prvo trebate vidjet koja kombinacija pasti i padova će vam odgovarati,možda neće niti jedna šta imate,zavisno o laku itd.Greške su ti većinom nepravilno poliranje,nekorištenje zenith metode ili krivo korištenje te metode,tj.pasta nepravilno odradi itd.redovito voskanje štiti lak od štetnih utjecaja,a svirlove radi nepravilno održavanje tj.pranje,četke,spužve itd.
Bitno ti je poslije koristiti 2BM metodu i rukavicu kod pranja,vidjet češ sve na crodetailingu.
ssdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 04:46   #357
Skuzio sam da mi na autu brisaci kao da "zapinju" pa sajbi i vidim da je sajba puna swirlova. E sad swirlovi mene ne jebu tolko, al ovo zapinjanje me uzasno zivcira i sad mene zanima koji je moguci uzrok tome? Dali su se neka govna nakupila po sajbi koja obicno pranje ne skida ili je potrebno poliranje sajbe?
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 09:38   #358
Kakva su trenutno iskustva sa auto partes što se poliranja tiče? Vidim da imaju akciju 30%...
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 16:46   #359
Quote:
Sonyy kaže: Pogledaj post
Kakva su trenutno iskustva sa auto partes što se poliranja tiče? Vidim da imaju akciju 30%...
Gdje si to vidio? Na njihovoj stranici nema...ili ne vidim. Popust, jel.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Rapidshare202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:09   #360
Quote:
Rapidshare202 kaže: Pogledaj post
Gdje si to vidio? Na njihovoj stranici nema...ili ne vidim. Popust, jel.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Znaju na Facebook stavit akcije...
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.