Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 07:21   #9761
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Preletim preko vaših postova i idem u linku vidjeti gdje piše Napoj.
:
i ja

Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 15:01   #9762
izgleda da su kada se gleda u tuđi tanjur svi odjednom postali fine guzice
što fali purici sa mlincima i štrukima?
ja sam uvjeren da je sve na meniju bilo spremljeno onako kako treba biti i propisano servirano, i da su oni stvarno dobro jeli... Nepoznat Netko bi na Gdje ste zadnji put jeli napisao da je jeo tradicionalnu zagorsku hranu i da mu je sve bilo super
Old 13.02.2018., 16:22   #9763
jel je čemu ovaj rose?

:o
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 16:28   #9764
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Jel' možda nekom palo na pamet, kako je uvaženi gost naše omiljene Predsjednice Republike možda baš tražio takav menu?

Protokolarne službe vode poprilično računa o tom segmentu.

Naravno da se poslužuje hrana propisana protokolom u dogovoru s gostima.

Naravno da neće poslužiti dalmatinsku kuhinju, ribe i škampe nekome tko to ne jede.

Kao što ni Trumpu nisu u Japanu poslužili sushi koji mrzi, nego steak od Kobe govedine.
Old 13.02.2018., 17:20   #9765
Nabijem ih na štrukLJe.

http://www.index.hr/black/clanak/zag...k/1025649.aspx
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 17:28   #9766
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
izgleda da su kada se gleda u tuđi tanjur svi odjednom postali fine guzice
što fali purici sa mlincima i štrukima?
ja sam uvjeren da je sve na meniju bilo spremljeno onako kako treba biti i propisano servirano, i da su oni stvarno dobro jeli... Nepoznat Netko bi na Gdje ste zadnji put jeli napisao da je jeo tradicionalnu zagorsku hranu i da mu je sve bilo super
Slažem se . I vjerujem da je bilo odlično i da su dobro jeli! Meni smeta kod pisanja jelovnika loš hrvatski jezik t.j. velike pogreške u gramatici! Da tako piše osnovnoškolac na testu, dobio bi jedan! I neka mi nitko kaže da je pisala srpska ambasada jer je je to dužnost hrvatskog protokola!
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 17:31   #9767
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Nabijem ih na štrukLJe.
moji zagorci isto tak vele. zapravo vele "štruklji".
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 17:33   #9768
Mi u dijaspori govorimo malo arhaični jezik pa zato provjeravam: trebalo bi pisati purica s mlincima iili purica sa sisama, npr?
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 17:57   #9769
purica z mlincim.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:01   #9770
ni meni se ne sviđa ovaj jelovnik. samo naresci za predjelo- fakat ko na nekoj lošoj svadbi. i onda tu za hladnopredjelo još šampinjoni i jetrica sa žara?? uz pisanicu stubicu mi njoki baš i nejdu..... grah salata na svečanom ručku......
Iamblackship nešto spominje Hotel Turist i 2007 , ne kužim točno što ali u to vrijeme je Turist nahranio mnoge premjere , predsjednike i ministre i po mojem -malo subjektivnom mišljenju jer sam tada bio mladi kuhar tamo- boljim menijima od ovog ovdje
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:13   #9771
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
a kakav bi vi domaći (zagorski) jelovnik složili?
svakako ne bi dao samo nareske za predjelo . kulen ni ne spada u zagorsku kuhinju pa bi ga odma izbacio. isto kao pršut . ako baš protokol inzistira na narescima onda bi to bila šunka , meso iz banjice sa kosanom mašću i kobasica domaća zagorska , sir svježi može ili još bolje dimljeni. šunku bi možda ispekao u kruhu..... pečena purica može ali bi joj izvadio kosti i napravio roladu sa mlincima punjenu . grah salatu bi izbacio isto kao i kukuruz ( jer ne možeš na svečanom ručku nuditi salatu iz konzerve ili smrznutu) Za desert su mi štrukli ok ali savijača od višanja sa umakom od višanja nema nikakve veze sa Zagorjem. prikladnija bi bila kukuruzna zlevka sa orasima ili savijača sa makom ili .......
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:22   #9772
..ili orahnjača, makovnjača (kao ne nužno samo zagorsko, ali I zagorsko ), prekmurska gibanica (okej, međimurje, ne zagorje ) itd. . . . .
DeeJay Dee is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:28   #9773
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
..ili orahnjača, makovnjača (kao ne nužno samo zagorsko, ali I zagorsko ), prekmurska gibanica (okej, međimurje, ne zagorje ) itd. . . . .
slažem se, bilo koji od ovojih deserata bi bio bolji od savijače od višanja sa umakom od vanilije
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 20:03   #9774
a ko zna, možda su iz povjerljivih izvora saznali da visoki gost voli upravo to pa su mu to i ponudili
Old 13.02.2018., 20:22   #9775
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
a ko zna, možda su iz povjerljivih izvora saznali da visoki gost voli upravo to pa su mu to i ponudili
jer, baš su iz protokola rekli da on voli pršut i kulen i da mu to serviraju te da od deserata najviše voli savijaču od višanja sa umakom od vanilije.....
šalu nastranu, iz protokola napomenu ako gost ne jede nešto, kao što jedan mr.president nije jeo svinjetinu a drugi mr.president ne jede ribu , to onda nijhove službe napomenu
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 21:05   #9776
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
moji zagorci isto tak vele. zapravo vele "štruklji".
tak je!
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:11   #9777
Jelovnik za vožda je sprdačina.

Od gramatike s kojom Klet Kozjak ima problema i u vlastitom jelovniku do izbora, naziva i rasporeda posluživanja jela. Da li će konačno ugostitelji naučiti da kunić i zec imaju zajedničkog jednako kao šljuka i Vindijin picek? Sastavljati zagorski jelovnik s pilećom jetricom i šampinjonima, kulenom, pršutom, štrudlom od sigurno svježih i netom ubranih višanja djeluje kao zajebancija. Ako su hladna plata narezaka i sir i vrhnje hladna predjela što onda iza toga rade šampinjoni i jetrica sa žara koji su valjda toplo predjelo, iza kojih ide juha? Redoslijed posluživanja jela treba biti: hladno predjelo, juha, toplo predjelo, glavno jelo...Ako Kolindin protokol ovo ne zna, onda joj hitno treba educirani savjetnik.

Tko je odabrani kuhar Marko Radovečki? Da li je uopće profesionalni školovani kuhar. Za njega se na netu može jedino naći da je vlasnik Kleti Kozjak koja zanimljivo većinu jela ponuđenih na državničkoj večeri nema na svom jelovniku. Od svega sviđa mi se jedino odabir purice s mlincima ako je ista nadam se bila prava zagorska, a ne neko Vindijino čudovište, makar bi kao odabir glavnog jela za takvu večeru primjerenije bilo neko jelo od kopuna kojeg Klet kozjak ima u ponudi. Sviđa mi se i izbor štrukli ali njih je trebalo poslužiti kuhane, kao toplo predjelo, a ne kao desert.

I čemu na ovakvoj večeri inzistirati na nekakvom pseudozagorskom jelovniku? Zar ne bi bila primjerenija gastronomska šetnja Hrvatskom?
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 00:18   #9778
Kakva država, takav šlamperaj i s jelovnikom, u kom god pogledu i obliku.
A i za koga je, dobro je.

DeeJay Dee is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 11:48   #9779
Baš. Koga uopće briga što su oni jeli? Ne poistovjećujem se nimalo s takvima. Da je tile živ ova spomenuta dvoglava neman nebi ni postojala a i gastro komentar bio bi posve prikladniji.
črni is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 21:04   #9780
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
A i za koga je, dobro je.

Od koga je, nije loše.

Ako ju ponese nostalgija za rodnim krajem, bojim se da sljedećeg državnika čeka kapuz ili broskva na padelu z kumbasicun.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.