Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 18:32   #2081
Pa odgovori antet što vidiš na prvoj snimci iz svemira iz 1946 sa 104 km visine?

Da je stara kamera? A-ha računaju se samo ove moderne sa Fish eyom?

Ja kad okrugli predmet slikam sa običnim mobom. On bude okrugli i bez Fish eye. Po defaultu.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 18:34   #2082
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Nemoj očekivati odgovore na takva pitanja, barem ne smislene, jer su već masu puta dokazali da ih sigurno nećeš dobiti.
Srećom pa smo "mi kuglaši" dobili "od vas prosvijetljenih ravnaša" objašnjenje zalaska sunca na ravnoj zemlji.

Nda. Svakako. Gomila ispraznog blebetanja.

Perspektiva?

Ne smanjuje se.

Refrakcija?

Trebalo bi djelovati suprotno od stvarnog djelovanja atmosferske refrakcije.

Spotlight?

Navečer bi sunce trebalo biti elipsasto.

Gomila gluposti.

I na kraju - satelitska TV je hoax, jelte?

Nda.

Svašta
Old 13.02.2018., 18:46   #2083
Zašto se zemlja na izlasku zemlje sa mjeseca. Ne rotira?

Kako to da Musku zemlja koja piči kroz svemir 107.000 km/h ne pobjegne iz kadra?
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 18:52   #2084
Quote:
Šta ti pričaš kakve karte te peru?
Uzet je vaš globus.
Ne, nije uzet globus. Uzeta je projekcija površine kugle na ravnoj plohi.

Jel tebi jasno da su kugla i projekcija površine kugle na ravnu plohu dvije različite stvari? Jel tebi jasno da nije moguće U MJERILU prikazati cijelu površinu kugle na ravnoj plohi? Lik na Youtube ne crta po globusu. Nije povukao 3D krivulju po površini kugle. U Paintu je povukao 2D pravac na projekciji za koju svi znaju da je iskrivljena. Osim tebe.

A točne udaljenosti ne možeš mjeriti u Paintu "od oka" na projekciji kugle na ravnu plohu. Dakle, ili a) namjerno laže i sere, ili b) ne kuži i pojma nema. Treće opcije nema. Ni jedna ni druga vam baš ne laskaju.

Eto, opet sam dokazao da si neznalica. Popis stvari za koje si pokazao da pojma nemaš raste iz posta u post.

I u istom postu u kojem pokazuješ da si neznalica pokazuješ koliko su niski ravnozemljaški "argumenti".

Da je Zemlja stvarno ravna, ne biste trebali ovakvim jeftinim forama privlačiti naivne i neobrazovane. Da je Zemlja stvarno ravna, suprotstavili biste ravnozemljaški model protiv točnog kuglaškog modela (tj. onakvog kakvog ga "konvencionalna" znanost predstavlja). Ne biste trebali skrivati i iskrivljavati činjenice o kuglaškom modelu samo kako biste nekom naivnom, neupućenom i neobrazovanom dali dojam da je isti loš i pogrešan.
A to je jedini način kako naivnog, neupućenog i neobrazovanog možeš pridobiti na svoju stranu. Sakrij i iskrivi činjenice o standardnom kuglaškom modelu i prodaj mu svoju ravnozemljašku priču.
eqinor is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:04   #2085
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Kako to da Musku zemlja koja piči kroz svemir 107.000 km/h ne pobjegne iz kadra?
Što misliš da bi Zemlja trebala zujati 107000 km/h kraj Muskove rakete?
To se ne dešava zato što i Muskova raketa ide tih 107000 km/h + X km/h brzine koju si je sama dodala vlastitim pogonom.

Na isti način bomba ispuštena iz aviona koji se giba 115 m/s zadržava svoju brzinu u horizontalnom smjeru od 115 m/s. Ako staviš kameru ispod aviona, bomba mu neće pobjeći iz kadra.

Odlazi Musku Zemlja iz kadra, samo ne brzinom od 107000 km/h, već nekom drugom, koja ovisi o relativnoj brzini i smjeru Muskove rakete u odnosu na Zemlju.
eqinor is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:13   #2086
Oprosti ne mogu nigdje naći brzinu Muskove rakete. U sekundi.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:16   #2087
Nego equinor sto ti kažeš na prvu snimku Zemlje iz svemira sa 104 km iz 1946? Jel mi Antutu ne odgovara? Tnx.

https://www.youtube.com/watch?v=xdeU02J6zmQ
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:17   #2088
Quote:
Nego equinor sto ti kažeš na prvu snimku Zemlje iz svemira sa 104 km iz 1946? Jel mi Antutu ne odgovara? Tnx.
Ma sto god da ti odgovorim, ismijavat ces me.
Zasto se uopce truditi?
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:18   #2089
Quote:
iz trajanja dana izveli teoretski opseg kugle i brzinu rotacije.
kakav teoretski opseg kugle? i nije iz trajanja dana, cijenjeni kolega, nego od sjene štapa. to je napravio eratosten prije 2 tisuće godina.

Quote:
Tako se može izvesti i teoretski opseg Zemlje valjaka, pa ne znači da je Zemlja valjak.
pretpostavljam da si nekad negdje vidio valjak oko zemljine kugle, ali nisi shvatio bit. dakle, kad god vidiš valjak znaj da se radi o grafičkom prikazu, odnosno objašnjenju, merkatorovih uvećanih širina. kod merkatorovih uvećanih širina polovi su u beskonačnosti i pri velikim zemljopisnim širinama karta je površinski netočna. nastala je od cilindrične ekvatorijalne projekcije i služi u navigaciji.

ne očekivam od tebe da znaš terestriku, ali nemoj lupetati.
Quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:19   #2090
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Ma sto god da ti odgovorim, ismijavat ces me.
Zasto se uopce truditi?
Ja tebe? Ma ne. Di bi ja.

Čova zaboravio ponijeti Fish eye. Ništa strašno.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:19   #2091
Quote:
To je možda tako kod kuglaša, zapravo dokazano da se ne koriste ničim osim lažima.
https://newstral.com/en/article/en/1...rs-helping-out
http://www.tert.am/en/news/2015/10/13/bali/1815129
https://m.facebook.com/DrFarrahGray/...53971693733352
Radi se samo o Tajvanki, tako da si se samo uhvatio novinarske greške.

A i da je išla direkt iz Tajvana opet nema smisla na kugli, jer je i Tajvan previše južno.

Još jedan podli pokušaj, uobičajeno.
Nebitno odakle je, ruta je slična.
Avionska ruta se ne može tako ucrtati ravnom crtor i reći da je to avionska ruta... Nisam znao da komuniciramo s tako slabo inteligentnom osobom.

Dal' uzmi taj globus u ruke i pogledaj kak će avion ic... Zar nimalo pameti nemaš da provjeriš kakvu glupost pišeš.

Ajd, prije neg sa gluposti odgovoriš, pogledaj kako globus izgleda... Samo se sramotiš

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk
master_dju is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.02.2018., 19:33   #2092
Quote:
Ja tebe? Ma ne. Di bi ja.

Čova zaboravio ponijeti Fish eye. Ništa strašno.
Hvala sto si potvrdio ono smo sam rekao!
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:38   #2093
Quote:
Nego equinor sto ti kažeš na prvu snimku Zemlje iz svemira sa 104 km iz 1946?

https://www.youtube.com/watch?v=xdeU02J6zmQ
Ništa neću reći jer ne znam kako bi se kugla polumjera 6371 km trebala vidjeti snimljeno tehnologijom iz 40-tih na 104 km visine.

Da, može se reći "ne znam", umjesto da se praviš da sve znaš i da tvrdiš da si "analitičkim promišljanjem" bolje shvatio fiziku i tehniku i došao do zaključka da je nekoliko stoljeća znanosti i inženjerske prakse u krivu, kao što to radi Alatničar i većina ravnozemljaša, ali i teoretičara zavjera svih vrsta.
eqinor is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:38   #2094
Molim i drugi puta. Okruglo se može slikati i bez Fish eye. Probaj s običnim mobom. Vidiš da ide?

Malo mi idete tam nekam s tom pretjeranom upotrebom tog Fish eye.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:44   #2095
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Ništa neću reći jer ne znam kako bi se kugla polumjera 6371 km trebala vidjeti snimljeno tehnologijom iz 40-tih na 104 km visine.

Da, može se reći "ne znam", umjesto da se praviš da sve znaš i da tvrdiš da si "analitičkim promišljanjem" bolje shvatio fiziku i tehniku i došao do zaključka da je nekoliko stoljeća znanosti i inženjerske prakse u krivu, kao što to radi Alatničar i većina ravnozemljaša, ali i teoretičara zavjera svih vrsta.

Gle ključno pitanje je tko je takvu znanost postavio. I zašto. I tko nas uči takvoj znanosti. I zašto.

Na kraju ti hoćeš reći da je snimka iz 1946. fake a sve ove moderne su kako Bog zapovijeda?

I daj mi molim te službeni podatak koliko Muskova raketa ide u sekundi. Nije valja problem?
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:49   #2096
Quote:
Gle ključno pitanje je tko je takvu znanost postavio. I zašto. I tko nas uči takvoj znanosti. I zašto.
Pa i nije to baš neko ključno pitanje.

Ta znanost se pokazala u praksi. Funkcionira.
S druge strane, evo LINK na popis ravnozemljaških znanstvenika koji su pridonijeli razvoju bilo čega.

Postavio sam ovo pitanje, odgovora nije bilo.
eqinor is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:51   #2097
Meni je to ključno pitanje. Svako zašto ima i svoje zato.
Nisi mi odgovorio na pitanja.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:54   #2098
Quote:

Na kraju ti hoćeš reći da je snimka iz 1946. fake a sve ove moderne su kako Bog zapovijeda?

I daj mi molim te službeni podatak koliko Muskova raketa ide u sekundi. Nije valja problem?
Uče nas takvoj znanosti jer znanost je takva kakva je...

Potvrđena je previše puta da bi ju uzdrmala šakica ravnozemljaša. Koji usput nemaju ništa osim lame video gdje se vidi još više da ne razumiju svijet oko sebe...

Nažalost, Admin mi ne dopušta da opišem stanje mozga jedno ravnozemljaša, iako su to medicinski termini, ali su jedni od par termina koji ravnozemljašu mogu razumijeti, pa se možda i naći uvrijeđenima.
Pa ću ovako naširoko pasivno agresivno

Nego alatničaru, nakon zadnje slike koju si poslao, mislim da nitko ništa ne treba dodatno reći jer jedan pogled u globus i shvatiti ćeš putanju aviona.

A kad ćeš ti odgovorit na nešto?

master_dju is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.02.2018., 19:56   #2099
Quote:
Meni je to ključno pitanje. Svako zašto ima i svoje zato.
Nisi mi odgovorio na pitanja.
Lol tko? Iza znanosti stoje generacije znanstvenika. Zašto? Zato što je normalno da ljudi šire znanje, i proširuju ga. Nema teorije zavjere.

master_dju is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 20:01   #2100
Samo ti vrijeđaj. Nije mi problem. Puno veće od mene su vrijeđali.....

I od Tesle su pravili budalu.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.