Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 16:12   #1921
Quote:
MadMax- kaže: Pogledaj post
Koliko su poslali F-15 i F-16 u drugom valu?
Koje područje i koji sustavi su napadnuti?
Koliko raketa je ispaljeno na drugi val, te koliki su bili Izraelski gubici?
Odličan komentar uz dodatak; koliko je valova bilo prije rušenja sufe?
__________________
Tuđman: "Ako izgubimo rat, svi idemo izginuti na prvu liniju. Ako nećemo imati Hrvatsku, imati ćemo nove Zrinske"
Black Point is offline  
Old 13.02.2018., 16:26   #1922
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
To je zapravo dobro, jer sada Židovi znaju gdje su otprilike raketni PA sustavi, pa će vjerujem skopčat dva i dva i sljedeći put prvo gađat njih.
Da,... vidi se, ti jesi stručnjak. Čudim se kako IAF prije nije došao do ovoga zaključka nego su jurili ko guske u maglu. Doista si me impresionirao
__________________
Tuđman: "Ako izgubimo rat, svi idemo izginuti na prvu liniju. Ako nećemo imati Hrvatsku, imati ćemo nove Zrinske"
Black Point is offline  
Old 13.02.2018., 16:32   #1923
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Koliko dugo dok te F-16 eskadrile ne predju na F-35?
Pazi, nama bi taj avion u upotebu trebao uci oko 2024, mi moramo gledati razdoblje 2030te i dalje, koji F-16 ce letiti tada u Europi? Sa 100% sigurnoscu(ako ne dodje do nuklearnog rata), vjerovatno samo poljski block 52 i grcki block 50/52.
I Rumunjska i Bugarska (vjerojatno) idu na F-16.
A ne čini mi se baš izgledno da bi oni imali novca za F-35, niti da će F-16A MLU letjeti 2035-e.

Dakle za očekivati je da će i oni kasnije nabaviti nešto novije tog tipa da se zakrpaju.
Chamelot is offline  
Old 13.02.2018., 16:36   #1924
Quote:
Chamelot kaže: Pogledaj post
I Rumunjska i Bugarska (vjerojatno) idu na F-16.
A ne čini mi se baš izgledno da bi oni imali novca za F-35, niti da će F-16A MLU letjeti 2035-e.

Dakle za očekivati je da će i oni kasnije nabaviti nešto novije tog tipa da se zakrpaju.
rumunjska već posjeduje F16 i planiraju kupiti još jednu eskadrilu.
__________________
Tuđman: "Ako izgubimo rat, svi idemo izginuti na prvu liniju. Ako nećemo imati Hrvatsku, imati ćemo nove Zrinske"
Black Point is offline  
Old 13.02.2018., 16:44   #1925
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post


Pa njih su i išli napasti, samo se nisu baš proslavili.

Jebiga malo teže ide kad im preko puta nisu Palestinci s praćkama.
Siguran sam da ti ništa neznaš o IAF. IAF je međuostalom letio u borbenu akciju i u Iran bez gubitaka.
__________________
Tuđman: "Ako izgubimo rat, svi idemo izginuti na prvu liniju. Ako nećemo imati Hrvatsku, imati ćemo nove Zrinske"
Black Point is offline  
Old 13.02.2018., 17:38   #1926
Još malo:
The Israel Defense Forces reacted in the way that the SyADF and IRGC had expected, and launched air strikes against 12 targets including three SyADF batteries and four IRGC bases, including a drone C2 centre. The SyADF quickly launched between 15 and 23 surface-to-air missiles (SAMs) which included at least three S-125s (SA-3 Goa), six S-200s (SA-5 Gammon) and six 57E6s from Pantsir-S1 (SA-22 Greyhound) systems. Evidence of missile wreckage that came down in Mount Hermon, Lebanon also revealed that at least one missile from a mobile Kvadrat (SA-6 Gainful) SAM system was launched, too.

The IAF air strike involved three F-16I Sufa jets, most likely from 107 Squadron based at Hatzerim. At least two of the missiles launched by the SyADF hit one of the F-16Is, which resulted in it crashing over Galilee, in the north of Israel. Both crew ejected but the pilot suffered severe injuries due to an ejection at low altitude after the aircraft had stalled and was spinning. An IAF S-65 Yasur-2020 helicopter was launched on a search and rescue mission, recovering both crew and transporting the injured pilot to hospital.

http://www.airforcesmonthly.com/2018...anda-disaster/
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 13.02.2018., 17:50   #1927
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Još malo:
The Israel Defense Forces reacted in the way that the SyADF and IRGC had expected, and launched air strikes against 12 targets including three SyADF batteries and four IRGC bases, including a drone C2 centre. The SyADF quickly launched between 15 and 23 surface-to-air missiles (SAMs) which included at least three S-125s (SA-3 Goa), six S-200s (SA-5 Gammon) and six 57E6s from Pantsir-S1 (SA-22 Greyhound) systems. Evidence of missile wreckage that came down in Mount Hermon, Lebanon also revealed that at least one missile from a mobile Kvadrat (SA-6 Gainful) SAM system was launched, too.

The IAF air strike involved three F-16I Sufa jets, most likely from 107 Squadron based at Hatzerim. At least two of the missiles launched by the SyADF hit one of the F-16Is, which resulted in it crashing over Galilee, in the north of Israel. Both crew ejected but the pilot suffered severe injuries due to an ejection at low altitude after the aircraft had stalled and was spinning. An IAF S-65 Yasur-2020 helicopter was launched on a search and rescue mission, recovering both crew and transporting the injured pilot to hospital.

http://www.airforcesmonthly.com/2018...anda-disaster/
Stvarno su teški papci ti iz IAF-a, toliko su smotani da im ni dron od 100kn ne bi dao u ruke. Fakat mi nije jasno kako još uvijek postoje.
Buck is offline  
Old 13.02.2018., 18:02   #1928
Al da su Izraelci uzeli GRAJPENA pa bato bilo bi Izrael do Damaska.
usercas is offline  
Old 13.02.2018., 18:11   #1929
Quote:
Buck kaže: Pogledaj post
Stvarno su teški papci ti iz IAF-a, toliko su smotani da im ni dron od 100kn ne bi dao u ruke. Fakat mi nije jasno kako još uvijek postoje.
Kad te svesrdno ekskluzivno podržava supersila lako je bit baja.



Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is online now  
Old 13.02.2018., 18:21   #1930
Ono što je iritantno je pretjerivanje i izvlačenje nekih dalekosežnih zaključaka iz jednog ograničenog sukoba. Kako glorificiranje jedne tako i glorificiranje druge strane u sukobu.
Buck is offline  
Old 13.02.2018., 18:22   #1931
Quote:
Buck kaže: Pogledaj post
Stvarno su teški papci ti iz IAF-a, toliko su smotani da im ni dron od 100kn ne bi dao u ruke. Fakat mi nije jasno kako još uvijek postoje.
Ako sam je velikog vojskovođu shvatio, ispaljeno je najmanje 5 raketa po avionu (The SyADF quickly launched between 15 and 23 surface-to-air missiles (SAMs) which included at least three S-125s (SA-3 Goa), six S-200s (SA-5 Gammon) and six 57E6s from Pantsir-S1 (SA-22 Greyhound) systems.), a pogođen je samo jedan (1).
Pa to je "fantastičan" uspjeh.
Molio bih vojskovođu da nastavi sa analizama.
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is online now  
Old 13.02.2018., 18:38   #1932
@Hawker, a tko podrzava Asada? pa jasno je kao dan da bi Asad bio odavno porazen da mu nije iranaca i rusa. Ovako on sebe prikazuje kao silu u regiji i velikog vojskovodju. A ima i svoje zastupnike ovdje na forumu.
Mislim, smijat se izraelcima i njihovim vojnim sposobnostima od nekog no name marginalca je predobro. 1967.im nitko tako brzo nije mogao pomoci kao oni sami sebi. I vidjeli smo kako su ih sve razbucali
No medjutim, vase preobjektivne analize su vrlo zanimljive.
Molim vas, nastavite
falkone is offline  
Old 13.02.2018., 18:45   #1933
Quote:
Buck kaže: Pogledaj post
Ono što je iritantno je pretjerivanje i izvlačenje nekih dalekosežnih zaključaka iz jednog ograničenog sukoba. Kako glorificiranje jedne tako i glorificiranje druge strane u sukobu.
Ono što je iritantno je da se i na temi o bliskom istoku mi ovdje možemo poklati međusobno, pa se onda netko čudi zašto tamo nema mira...

Ljudi na internet forumu (jbt!!!) raspravljaju što se dogodilo i odmah je netko tko kaže svoje mišljenje, točno ili netočno, neprijatelj kojeg treba izvrijeđati ne birajući sredstva.

Pazi ovog ColdSteel-a, ne slaže se sa pinzom, i odmah mu je on "poražena strana koja se ima pravo ljutiti" (govoreći o rušenju srpskih mihova 99) i pita treba li mu pisati na ćirilici.

Netko je napisao nedavno da kakvi smo čudno što još postojimo, i imao je pravo.
__________________
Izreka "Nema ateista u rovovima" nije argument protiv ateizma, nego argument protiv rovova - James Morrow
silver22 is offline  
Old 13.02.2018., 19:55   #1934
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post


https://en.wikipedia.org/wiki/Probability_of_kill

Bogtemazo, izgleda da ovdje stvarno ima ljudi koji misle da ispališ jednu SAM raketu i ona sruši avion..
Dežurni, tebi očito nije jasna razlika između teorije i prakse. Tekst na Wikipediji je teorijska vjerojatnost - a sve pod uvjetom nekorištenja protumjera sa lovca.
Gdje ti je ovdje visina leta, brzina rakete, manevri, ECM, iskustvo pilota?
Btw, evo malo zanimljivog štiva za tebe, ako treba i prevest ću ti radi opće dobrobiti:

The S-125 Neva / SA-3 Goa was also used extensively by Iraq during the Iran-Iraq war, but reliable statistics do not exist, given that both sides in the conflict had a well established habit of grossly overstating kills in combat.

The S-125 Neva / SA-3 Goa did not perform well during the Desert Storm campaign, as it had been completely compromised due to the Israeli capture of SNR-125 Low Blow radars in 1973, and good countermeasures were available. Nevertheless, the weapon is usually credited with the handful of Iraqi SAM kills against Coalition aircraft.

The last two documented kills credited to the S-125 Neva / SA-3 Goa are the F-117A Nighthawk and an F-16 lost during Operation Allied Force in 1999.


Nadam se da ti je malo jasnije. Izvor ti nedam, jer si zločest.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Old 13.02.2018., 20:00   #1935
Quote:
silver22 kaže: Pogledaj post
Ono što je iritantno je da se i na temi o bliskom istoku mi ovdje možemo poklati međusobno, pa se onda netko čudi zašto tamo nema mira...

Netko je napisao nedavno da kakvi smo čudno što još postojimo, i imao je pravo.
Ma svi su takvi, nije to samo kod nas. Meni je dosad najčudnije bilo čitat kad se Amer i Britanac "kolju" tko je zaslužniji za pobjedu u 2. svjetskom.
griffon14 is offline  
Old 13.02.2018., 20:10   #1936
Quote:
griffon14 kaže: Pogledaj post
Ma svi su takvi, nije to samo kod nas. Meni je dosad najčudnije bilo čitat kad se Amer i Britanac "kolju" tko je zaslužniji za pobjedu u 2. svjetskom.
E a nisu li najzaslužniji braća Rusi? Od kad su oni u ratu a od kad Ameri?
Ne kažem da jesu, ali ta pobjeda zajedničke je prirode. I svatko ju je iskoristio na svoj način.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Old 13.02.2018., 20:15   #1937
Quote:
Black Point kaže: Pogledaj post
Vrlo vjerojatno sam stariji od tebe. Tvoja zrelost primiti komentar te koristiti riječnik koji je ekvivalent malodobnima je nešto što sve govori o tebi.U takvoj situaciji ti je ego nekontroliran i pokazuješ nezrelost. Nadam se da možeš bolje.
Woah. Hoćeš malo da ti pejstam tvoje komentare na moje, pa nek ekipa ocijeni tko je ovdje lud? Ja ti kažem da smo općenito u banani kao država, a ti se osjetiš jako pogođenim i navodiš kako ti biznis ide super? Pa meni je drago da je tako i da imaš za kruh, ali šta ćemo s milijun Hrvata koji za njega nemaju? To je za tebe prolazna povijesna epizodica? Da ti nabrojim još ponešto što ne valja u Domovini?
I nemoj bre da te smeta nečiji ego, pa svi ga imamo, samo neki su pizde i uhljebi, a neki pošteni radnici čija se struka ne cijeni. Gdje si tu ti?
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Old 13.02.2018., 20:15   #1938
Quote:
griffon14 kaže: Pogledaj post
Ma svi su takvi, nije to samo kod nas. Meni je dosad najčudnije bilo čitat kad se Amer i Britanac "kolju" tko je zaslužniji za pobjedu u 2. svjetskom.
Ma, Britanci smatraju da su oni skoro pa sami pobijedili u WW2, uz omanju logističku pomoć Amera, dok su Rusi vodili neki tamo zaboravljeni rat negdje daleko...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Old 13.02.2018., 20:37   #1939
Quote:
griffon14 kaže: Pogledaj post
Ma svi su takvi, nije to samo kod nas. Meni je dosad najčudnije bilo čitat kad se Amer i Britanac "kolju" tko je zaslužniji za pobjedu u 2. svjetskom.
Ma ne vjerujem da su u toj raspravi jedan drugog optužili da je ovaj drugi zapravo Nijemac.
__________________
Izreka "Nema ateista u rovovima" nije argument protiv ateizma, nego argument protiv rovova - James Morrow
silver22 is offline  
Old 13.02.2018., 20:40   #1940
Nego nešto drugo, kao što je poznato svi F-16 C/D Barak su prošli modernizaciju pod nazivom "Barak 2020" i time dovedeni na razinu F-16I Sufa. No nešto mi upada u oči, a to je da i nakon modernizacije nisu dobili za Block 50 tipičnan IFF System:
https://i1.wp.com/tinypic.com/9a0n4m.jpg
http://www.b-domke.de/AviationImages...mages/3702.jpg

Malo mi je čudno da je to izostavljeno prilikom modernizacije.
Buck is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.