Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2006., 18:39   #61
Quote:
polly kaže:
more, ak u kompletu dobim i mlađu sestričnu



ludnica!!!!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 19:11   #62
[QUOTE=polly]
Quote:
undercover kaže:
pa vidim da ti pises normalno, pa ne znam zasto se ti javljas?!

QUOTE]
ja sam se naučila jer moram

samo mi je zgodno kak se često popikneš na magic

a zakaj tebi fale kvačice?
joj, moderatorica me tjera u offtopic...

cuj, da se ja uvijek "popikavam" na magic ne bih imala ovako malo postova

ovo nema uopce nikakve veze s njom vec mi stvarno nije jasno kako se nekima dadu pisat dupla slova a imaju kvacice; nju sam quotala zato sto se ona prva javila sa ovim komentarom:" magic kaže:
ja pishem č kao ch.
a ć kao c"
da je to netko drugi napisao, kvotala bih njega...

osim toga, to ni nisam ja prva upitala vec meddo, a interesantno, njega ne komentiras, iako je imao vise komentara na tu temu
moj bi komentar prosao nezapazeno da ga je netko drugi napisao
jel to onda znaci da se ti "popikavas" na mene?!

i stvarno mi nije jasno cemu uvijek neka konjica stize kad je u pitanju nesto vezano za magic, pa moze zena sama komentirat nesto ako joj se ne svidja
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 19:21   #63
[QUOTE=undercover]
Quote:
polly kaže:


jel to onda znaci da se ti "popikavas" na mene?!

ne, dosadno mi je
stvarno zakaj ti ne pišeš kvačice?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 19:22   #64
Quote:
kemik kaže:



ludnica!!!!
s ovim koje sam "dobila" baš nisam zadovoljna

pa bi jednu po izboru
tak i tak mi je uskoro rođendan
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 22:50   #65
[quote=undercover
osim toga, to ni nisam ja prva upitala vec meddo, a interesantno, njega ne komentiras, iako je imao vise komentara na tu temu
moj bi komentar prosao nezapazeno da ga je netko drugi napisao
jel to onda znaci da se ti "popikavas" na mene?!

[/quote]

Koja si tužibaba
Tužibaba reza dobi komad mesa
Nebum više komentiral, undercover uvijek ima dobre receptiće.
Jeste vidli kak ja znam koristit kvačice, a?
meddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 10:11   #66
meddo, nisam odmah,

tek nakon cjelodnevnog ispitivanja od strane tete polly , a sve to na prazan zeludac, pukla sam

a gdje si ti bio tada?

a kvacice su ti

undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 18:34   #67
Naši kulinarski promašaji

Svjestan sam da je večina pučanstva ovdje završetak evolucije na bazi ugljika što se tiče kuhanja, ali svejedno...
Idemo pričati i o svojim neuspjesima u kuhinji.
Evo ja počinjem: prije jedno tri tjedna radio sam pašticadu. Otprilike deseta i više u životu. I pomno biram sve sastojke, čak sam i kuhao juhu od govedskih kostiju za podlijevanje, prvoklasno maslinovo ulje, provjeren recept, sve kak treba i ne ispadne dobro. Nije mi sjela. Čini mi se da je meso bilo krivo, pacano je bilo po svim redovima i zakonima, ali jednostavno nešto je nepredviđeno krenulo po zlu.
Ili danas: radim piceka s mahunama i noklicama. I zdinstam luk, i grincajg na njemu i piceka i mahune dodam i noklice na kraju i ispadne nejestivo...
Vaša iskustva...
__________________
Gemišt je psihički zdrava stvar.
akont-ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 18:39   #68
uglavnom mi vrag ne da mira pa moram zajebat stvar s nekim začinom, a bez njega bi jelo bilo čist fajn.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 18:46   #69
Jednom kad sam radila nešto... nešto u što je išlo dvije kavene žličice brašna, ja sam krivo shvatila i ubacila unutra dvije jušne žlice brašna. Katastrofa.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 20:20   #70
pretvrdi varazdinski klipici
torta od sladoleda u tekucem izdanju
krema za ledeno nebo u tekucem izdanju
kamene kremsnite (od straha da ne budu tekuce k'o u ledenom nebu krema kuhana predugo)


i prvo ali najebenije iskustvo
17 god. s deckom na moru, junetina nepacana na rostilju

__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 20:46   #71
..i meni isto

ponekad ne uspiju neke kreme koje se rade s zelatinom ..pa
se ne "zgusnu" dovoljno..pogotovo kad sama modificiram recept pa vise nisam sigurna koliko zelatina treba za koliku kolicinu tekucine..

isto tako sam jednom radila krompire "Dauphine" ali mi opet smjesa nije bila dovoljno cvrsta, te se umjesto da se fino formiraju tuljcici , meni se sve spljostila i onda sam imala nekakve medaljone od krompira..problem je bio u tome sto sam pire previse izmiksala (tj koristila mikser)..sljedeci put sam kromopire samo zgnjecila i to je pomoglo

uglavnom - kod mene su se javljali problemi s konzistencijom
TigerLilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 22:48   #72
kreme koje postanu tekuce
no sad se vec mogu strpit da budu jedan dan u frizderu ,plus zelatina u prahu i kremfix za slag
prije sam sve htjela odmah napravit ...treba polako
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 22:49   #73
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
uglavnom mi vrag ne da mira pa moram zajebat stvar s nekim začinom, a bez njega bi jelo bilo čist fajn.
isti moj tata (jesi blizanac možda ) kad je napravil slatki špinat ...mi svi face , a on "pa samo sam malo fine mlade mrkvice zmiksal unutra !"

nego, sad na mene - najfriškiji flop od nedjelje - savijača od jabuka s kupovnim korama - dakle nobrainer - naribaš jabuke i poslažeš po tijestu , zarolaš, pečeš ...ali, ja budala nisam ni probala kakve su jabuke (Konzum 3,99/kg) nego sam ih lijepo još pošećerila sa šećerom i cimetom
proklete jabuke nisu imale ni K od kiseline u sebi, tak da je sve skupa bilo slatko i bezlično ...ekipa na poslu je pojela gunđajući da nije dobro pa treba to uništit , a i pes je dobil malo

e, atlantis me podsjetila na moje "brzo i fino" kiflice po receptu s čaše vrhnja ...bile su ko da jedeš smeđi karton , čak ni tople nisu bile fine ...razlog : zaboravila posoliti tijesto
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 00:37   #74
sestrična i ja smo kuhale tjesteninu. pa smo u vodu umjesto 2 čajne žličice soli, stavile dvije velike žlice soli.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 09:18   #75
Događaji iz početaka kuhanja.
Radim biskvit i ne izmlatim dovoljno jaja. Naravno da se uopće ne digne nego dobijem, paaaa, frizbi.
Onda idem napraviti minjone, i u kremu stavim aromu mentola. Koliko toga ide? Ma stavit ću ja još malo.... Grozota, k'o da jedeš kalodont! Iako je od toga prošlo (barem) 20 godina, brat mi se još uvijek sjeća da si dahom mogao smrznuti mačku.
mauna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 09:44   #76
ja sam kuhala pileći paprikaš, pa na kraju umjesto žličice slatke crvene paprike ubacila žličicu cimeta
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 10:06   #77
Dugo čitam ovaj ovaj forum pa da i ja napišem jedan svoj biser:
Sestra i ja pravile kekse za koje je u receptu pisalo da se stavi šalica kave.
I nas dvije stavile šalicu mljevene kave umjesto skuhane I tako su dvije ture keksa išle ravno od pečnice do smeća

E da, i još nešto...Za Božić sam radila medenjake i ispali su mi jako tvrdi iz neutvrđenog razloga...I ja sam ih samo preimenovala i gostima nudila kao kamenjake
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 10:30   #78
Bilo je bisera... a ovo je najnoviji - pokušaj viške pogače... zamijesila sam super tijesto, prepržila luk i rajčicu - a onda sam na tijesto stavila cijelu staklenku slanih inćuna - oko 20 dag. Kasnije sam skužila da ih je trebalo biti najviše 5-6 - ovako je bilo toliko slano da je bilo potpuno nejestivo!
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 10:42   #79
Quote:
agni kaže: Pogledaj post
Sestra i ja pravile kekse za koje je u receptu pisalo da se stavi šalica kave.
I nas dvije stavile šalicu mljevene kave umjesto skuhane
ovo mi je dosad najbolje ne smijem si zamislit na šta su ličili keksi
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 15:59   #80
Prva torta koju sam radila mužu za rođendan (predviđena da je nosi na posao), sve fino prema receptu iz knjige ali je autorica u kremu (koja se kuhala na pari) napisala na 6 jaja samo 1 žlicu brašna. Naravno da se nikako nije moglo zgusnuti, pa sm izvodila koješta ne bi li torta ipak nekako ispala.
JBV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.