Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Eurosong

Eurosong Hello, Europe! This is Forum.hr calling!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2013., 23:11   #3841
Quote:
Gagojlo kaže: Pogledaj post
Cekamo Makedonce da nam osvetlaju obraz.

Cekajte, jesam ja dobro skapirala, da veceras niste ni vi, ni mi ni Crnogorci mogli da glasamo??
pa ko je onda glasao,ovi od cetvrtka
__________________
kakav pirinac, riza!
beautiful_garbage is offline  
Old 14.05.2013., 23:12   #3842
Rekoh ja da smo trebali poslati pjesmu Raspašoj. Eto im sada.
Dyma is offline  
Old 14.05.2013., 23:13   #3843
Quote:
Marco Materazzi kaže: Pogledaj post
Komentar s index.hr

"Treba poslat Let 3 da se skinu gol i počnu kolektivno drkat po publici. Mislim da bi to bio nastup koji bi obilježio eurosong za narednih 20-ak godina."
Thompsona.

Da im nabije onaj mač nasred pozornice.
Apple Pie is offline  
Old 14.05.2013., 23:14   #3844
Kriza je u bivšoj Jugi, nema se para za zivkanje i glasanje za susjede/komšije..
Ico_Zg is offline  
Old 14.05.2013., 23:14   #3845
Quote:
Mr. Jigsaw kaže: Pogledaj post
Od večeras triba odustat od ovog natjecanja i više nikad nikog slati. Mislim šta ćemo tamo, samo se sramotimo, iz godine u godinu.
Ne treba odustajati.
Treba mijenjati odgovornu ekipu.

Meni je drago sto se Italija vratila, a opet prosle godine nisu prosli kako su zasluzili.

Nije uvijek do kvaliteta...

Quote:
AmyFarrahFowler kaže: Pogledaj post
Kad smo mi opće zadnji put bili u finalu, sa Štiklom ja se više ni ne sjećam koliko je godina prošlo...
Quote:
Apple Pie kaže: Pogledaj post
Al da favoriti Srbi nisu prošli.. Mi imamo loš status by default. Ali Srbi.

Tu smrdi nešto.

Niti su imali jaku baladu, niti kiceraj (poput Stikle ili onog zutog i Ovo je Balkan).

Ja se cudom nisam mogla nacuditi pjesmama Srbije i Crne Gore.
A ja ih razumijem. Kako li je bilo ostatku Evrope.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Old 14.05.2013., 23:14   #3846
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Rekoh ja da smo trebali poslati pjesmu Raspašoj. Eto im sada.
A Bogami, ako su Bjelorusi upali, išlo bi i to u finale samo tako
__________________
Macho macho hombre
Herve is offline  
Old 14.05.2013., 23:14   #3847
Quote:
Apple Pie kaže: Pogledaj post
Thompsona.

Da im nabije onaj mač nasred pozornice.
njih zajedno u dance verziji moj ivane
HŽVRi is offline  
Old 14.05.2013., 23:14   #3848
Quote:
Apple Pie kaže: Pogledaj post
Thompsona.

Da im nabije onaj mač nasred pozornice.


To, to...
Mr. Jigsaw is offline  
Old 14.05.2013., 23:14   #3849
Quote:
beautiful_garbage kaže: Pogledaj post
pa ko je onda glasao,ovi od cetvrtka
EVROSONG: Promenjen način glasanja

Sada će se ocenjivati sve takmičarske pesme, umesto ranijeg pravila kada su se bodovi od 1 do 12 dodeljivali samo za deset najboljih pesama prema mišljenju publike i žirija. Na portalu Esctoday.com objavljen je novi pravilnik o načinu glasanja stručnih žirija i publike tokom ”Evrosonga” u Malmeu. Sada će se ocenjivati sve takmičarske pesme, umesto ranijeg pravila kada su se bodovi od 1 do 12 dodeljivali samo za deset najboljih pesama po mišljenju publike i žirija. Prema rečima Slobodana Todorovića, urednika domaćeg evrovizijskog portala escserbia.com, ovakvom promenom se daju jednake šanse većem broju zemalja.

- Na primer, pošto će se u finalu takmičiti 26 pesama, svaki član žirija će svakoj pesmi dodeliti ocene od 1- 26, odnosno jedan poen pesmi koju najmanje vrednuje i sve tako redom do 26 poena pesmi koja mu se najviše dopada. Uzimajući u obzir i glasove publike, ovakvim sistemom glasanja će se postići da one pesme koje u proseku dobiju najviše poena, budu više rangirane od onih koje dobiju samo maksimalne poene od publike, na primer – kaže Todorović i nudi matematičko objašnjenje:

- Ako jedna takmičarska kompozicija od žirija dobije 26 poena (maksimalnan broj bodova), a od publike na primer, jedan poen – to je ukupno 27 poena. Međutim, pesma koja i kod žirija i kod publike bude osrednje vrednovana (na 11. ili 13. mestu) ukupno će dobiti više poena (15+ 15=30), čime dobija šansu da se bolje plasira u konačnom redosledu.

Ipak, uprkos ovim izmenama, neće se menjati sistem dodeljivanja konačno zbrojenih poena od 1 do 12 (za prvih deset rangiranih po novom sistemu).

Ovaj prilično konfuzni način glasanja će se primenjivati u oba polufinala i u finalu “Pesme Evrovizije” koja se od 14. do 18. maja održava u Švedskoj.

Izvor telegraf.rs/jetset/587384-evrosong-promenjen-nacin-glasanja



Srbija veceras nije mogla da glasa. Onda po tom principu nije mogla ni Hrvatska ni Cg. I to je ok. Ali mi onda nije jasno kako su sve bivse SSSR prosle ako nisu mogle da glasaju jedni za druge??!??!?!
__________________
"Ja sam vašar. Eto šta! Ja sam tristo čuda. Muzika sam. Gužva. Smeh. Vrteška. I luda. " Mika Antić
Gagojlo is offline  
Old 14.05.2013., 23:15   #3850
Kad vidim koje su pjesme prošle....naši su definitvno kvalitetniji samo šta nije za takvu vrstu natjecanja i to je to. ma kad se samo sjetim onih ruskih babuška
Našima bi bilo najpametnije ne trošit pare na te gluposti...ionako već godinama nismo primirisali finalu
__________________
ELENA WILL PROVE EVRYONE WRONG & WILL PROVE TO DAMON THAT HER LOVE IS REAL ♥ I'm sure that's the only reason why the producers/writers are doing this.
slatkica1505 is offline  
Old 14.05.2013., 23:15   #3851
Prošli bi sigurno
Brza i vesela pjesma, to nama treba, a ne tamo neke klape ili verzija Lahora ili kogaveć

A gle i bolje da nismo prošli, morali bi organizirati Eurosong, a pare bi vjerojatno uzeli od mirovina , takva je naša država.
Dyma is offline  
Old 14.05.2013., 23:15   #3852
Evo me

Pretpostavljao sam da nećemo proći, ali me iznenadilo što je recimo Litva prošla dalje.. stvarno šok..

Drago mi za Rusiju, Ukrajinu, Estoniju, Irsku i Belgiju..

Nizozemska mi je dosadna za popizdit.. Moldavija ok.. Danska mi je overrated, al ajd nek je prošla dalje.. Bjelorusija mi je smeće..

Oh well.. al da, stvarno čudno da nema Balkana.. osim ak Makedonci ne prođu dalje..

I dalje favorit za pobjedu Italija
Mikey23 is offline  
Old 14.05.2013., 23:16   #3853
Quote:
Marco Materazzi kaže: Pogledaj post
Komentar s index.hr

"Treba poslat Let 3 da se skinu gol i počnu kolektivno drkat po publici. Mislim da bi to bio nastup koji bi obilježio eurosong za narednih 20-ak godina."
Ta je dobra
Veya9 is offline  
Old 14.05.2013., 23:17   #3854
nizozemska mi je ubjedljivo najbolja, ostalo je uglavnom smeće, i ono što je prošlo a i ono što nije mada očekivao sam da srbija i crna gora prođu dalje
sad fag is offline  
Old 14.05.2013., 23:17   #3855
Quote:
Ambrozini kaže: Pogledaj post
Nema tu mnogo filozofije, istočnjaci su pogurali sve, koga briga za pesmu, glasaju jedni za druge, i zapad takođe čuj Belgija, e eno im ga obrvan u finalu sa onom čavkom, pticom o čemu li već peva
Sused, pusti ti Belgiju na miru!
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Old 14.05.2013., 23:18   #3856
Ako smo mi one godine (žiri) izabrali LAHOREEE (SLOMI NOGUU) umjesto pjesme STOTINAMA GODINAMA onda to sve govori..
Trebamo se početi rugati s Eurosongom i slati Tarapane, Nirvane, Raspašojeve itd.
Na kraju krajeva to je sve zabava, nek je Bjelorusija prošla, ali Europa nju i dalje ne voli ko državu, nek je Irska prošla
ali njezini dugovi i dalje brinu EU... Ovo ne znači da nas Europa nevoli, ali klapsko pjevanje je pomalo dosadno i ljudima u Dalmaciji,
a pogotovo u Hrvatskoj, i onda kako očekivati da jedan Estonac glasa za nas?
Marco Materazzi is offline  
Old 14.05.2013., 23:18   #3857
Haha znači ništa od ex-Yu ove godine!
Ja sam zadovoljna, jedino iznenađenje mi je Litva, a žao mi je što Cipar nije prošao.
Moon Fairy is offline  
Old 14.05.2013., 23:19   #3858
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
a one ruske babe su druge završile
Pa bile su bas simpa.

Bas za Eurosong.

Kao i onaj Verka Serduchka - Dancing Lasha Tumbai.
Toliko nenormalno da ispadne super.

Quote:
Marco Materazzi kaže: Pogledaj post
Komentar s index.hr

"Treba poslat Let 3 da se skinu gol i počnu kolektivno drkat po publici. Mislim da bi to bio nastup koji bi obilježio eurosong za narednih 20-ak godina."
Ali to zaista ne bi bila losa ideja.

Ili Hladno pivo.

Nesto poput pjesme - Konobar

http://www.youtube.com/watch?v=pzVhub-FziQ
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)

Zadnje uređivanje M@3X : 14.05.2013. at 23:27.
M@3X is offline  
Old 14.05.2013., 23:20   #3859
Dogodine lijepo valja slijedit primjer iz BiH pa odustat od ovog cirkusa. Nek se bogati sjevernjaci vesele s bivšim Sovjetskim Savezom i nek uživaju u ovom jadu od pjesama kakve prolaze
Inače, dečki imali dobar nastup, lijepu pjesmu i prekrasne glasove
ball is offline  
Old 14.05.2013., 23:20   #3860
Quote:
Softa kaže: Pogledaj post
ja sam ti iz kokuzne BiH
pa kad pises znaju kad treba odustat
__________________
kakav pirinac, riza!
beautiful_garbage is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.