Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2014., 19:32   #41
Koje vino imaju u ponudi?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 20:07   #42
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Koje vino imaju u ponudi?
Navodno Muškat Lagunu, Traminac i Sauvignon.

A imaju i rakijice
Dora-Maar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 20:17   #43
Quote:
nastasja00 kaže: Pogledaj post
Bila sam danas. Ambijent ugodan, konobar također. Osobno smatram da je samo 3 vrste slanih štrukli premalo s obzirom da se radi isključivo o ponudi istih.
Imas ideju za neku konkretnu kombinaciju?
Bojim se da bi otisli pomalo ustranu dodaju li neko meso unutra (iako se ne bih zalio probati i tako nesto s gurmanske strane), ali neko povrce bi vec mogli. I to i rade... kako sam naveo svaki tjedan imaju te specijale sa sezonskim povrcem

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Koje vino imaju u ponudi?
E hebga... nisam zapamtio... neka 3, 4 imali na popisu. Tek da se nadje uz strukle za gustanje deci dva.
Obicno pijem vodu.

I nekad vino ili rakije.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 20:45   #44
Quote:
nastasja00 kaže: Pogledaj post
Jedine dvije zamjerke su da je butelja vina180 kn tj. dcl 24 kn i nepostojanje sanitarnog čvora.

Nije mi uopce jasno kako je to moguce tj. tko je kreirao takve sulude propise da mozes negdje doci sjesti ...jesti i piti, a nemas gdje oprati ruke i/ili obaviti nuzdu.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 23:27   #45
i još k tome 2dcl mlijeka platiti 10kn
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 16:46   #46
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
o- killed... Pitaj i dobit ces ubrzo siguran odgovor od onih koji prave i posluzuju strukle.
Izgleda da je pitanje stvarno teško... ni slova... morat ću napraviti terensko istraživanje...
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 16:52   #47
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
Izgleda da je pitanje stvarno teško... ni slova... morat ću napraviti terensko istraživanje...
u čemu je kvaka, okusu? kad su zapečene, nije baš velika razlika, zato pitam
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 18:05   #48
Slatko vrhnje mi je nekak teško, neki masni štih mi daje svemu, uljasti, tak nekak. Kiselo je isto vrhnje (ma da???), ali mi više paše. Ne znam jel stvar u postotku ili u tome kaj je fermentirano, ali kiselo mi uvijek paše, a slatko nikak.
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 18:11   #49
Evo odgovora: zapečeni u vrhnju za kuhanje, a ostalo je tajna. Deedy je očito skužio da ima neki moment... zanimljivo... bumo vidli! Kak god bilo, s kuhanima nebum fulala... inače, mislim da se ovi tradicionalni kombiniraju s kiselim, a oni po hotelima na sveckim stolovima su u slatkom/vrhnju za kuhanje. Mada, ovi na slici zgledaju reš, a hotelski nisu reš neg više mucasti... koliko pitanja, dvojbi, nedoumica...
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 18:32   #50
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
Izgleda da je pitanje stvarno teško... ni slova... morat ću napraviti terensko istraživanje...
Kiselo vrhnje je čvršće od slatkog. Kiselo vrhnje se zadržava na štrruklima i samo tvori koricu. Slatko vrhnje je tekućije pa uđe i među tijesto. Moja mama doma radi sa kiselim a na poslu radimo sa slatkim . Dobri su mi i jedni i drugi ali su mi ovi sa slatkim malo bolji jer mi je tijesto bolje u ovih sa slatkim vrhnjem, nekako je rahlije tijesto jer slatko vrhnje prodre u njega
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 19:02   #51
Je, zato su mucasti. I lako idu. Pa pojedem više nego mi u kratkom vremenu. I onda se opet sjetim zakaj to nije dobro za mene.
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 19:53   #52
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
Je, zato su mucasti. I lako idu. Pa pojedem više nego mi u kratkom vremenu. I onda se opet sjetim zakaj to nije dobro za mene.
prvi put čujem da štrukli mogu biti mucasti
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:47   #53
...mucasti i meki kao duša nevinog djetešceta koje trči kroz livadu proljetnog cvijeća.... Ozbiljno, mucasti.
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:55   #54
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
Evo odgovora: zapečeni u vrhnju za kuhanje, a ostalo je tajna.
vjerojatno je onda i sir zamjenski, kad nisu ni vrhnje mogli staviti
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 06:37   #55
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post

Nije mi uopce jasno kako je to moguce tj. tko je kreirao takve sulude propise da mozes negdje doci sjesti ...jesti i piti, a nemas gdje oprati ruke i/ili obaviti nuzdu.
Kako su uopce dobili dozvolu za rad?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 10:05   #56
Pa niti slastičarnice nemaju WC.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 11:21   #57
Ima neka zakonska opcija da lokali ili vezano uz površinu prostora i/ili vezano uz opseg jela/ pića kojeg poslužuju ne moraju imati wc prostor. Mislim da je to slučaj (nisam siguran) i sa susjednim Umamijem, a nije mi prvi put da se susrećem s takvim stvarima kod nas pa mi nije ni čudno.
Iako mnogi ovdje znaju da sam priličan wc nazi.

No lijepo od konobara da je ponudio za one koji pitaju za wc (kao što sam ja) da se može poslužiti njihovim službenim wcom.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 18:48   #58
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post

No lijepo od konobara da je ponudio za one koji pitaju za wc (kao što sam ja) da se može poslužiti njihovim službenim wcom.
Ali je protuzakonito to . Naime po sanitarnim propisima osoblje ne smije koristiti sanitarne čvorove koje koriste gosti - naravno da vrijedi i obrnuto zbog toga jer osoblje mora svakih 6 mjeseci na sanitarni pregled -da se utvrdi da nisu kliconoše . Gost možda može biti kliconoša (npr biti prijenosnik salmonele a da simptoma bolesti nema) i onda osoblje može pokupiti klice...
Iz istog razloga se odvojeno peru crna posuda (posuda za kuhanje ) i bijela posuda( posuda za posluživanje) da sa posude koja je bila u doticaju s gostom kakva bakterija ili virus ne pređe na posudu za kuhanje...
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 20:26   #59
Malo je offtopic, al mi nema bas logike u objasnjenju zasto se odvojeno pere posude za kuhanje i posude za posluzivanje
I jedno i drugo mora biti oprano tako da se bilo kakve hipotetske bakterije od gosta uniste jer ako pokupim neku bakteriju od prijasnjeg gosta bude mi bilo tak svejedno s kojeg je posuda doslo
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 20:54   #60
A joj kao da konobari inače žive u balonu pa nemaju gdje pokupiti klice svih vrsta.
Ali, ok, propisi su propisi, bolje da su pretjerani nego da ih nema.
Meni jednom dijete nisu htjeli pustiti na WC u Amelie (dok se još nije proširilo pa nije bilo niti WC-a) i to sam im prilično zamjerila, ali ako je po zakonu - ne ljutim se više.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.